Informacje prasowe

Darmowe WiFi w Orange strefie na Open’er Festival Powered by Orange

27 czerwca 2017
Darmowe WiFi w Orange strefie na Open’er Festival Powered by Orange

Open’er Festival Powered by Orange rusza już jutro i potrwa do 1 lipca. To największy letni festiwal, który od lat gości na terenie lotniska Gdynia – Kosakowo. Pomiędzy koncertami największych gwiazd m.in. Radiohead, Foo Fighters czy The Weeknd, czas spędzić można w festiwalowym miasteczku. Warto zajrzeć do Orange strefy, gdzie będzie można skorzystać z darmowego WiFi od Orange oraz tylko tu naładować telefon w punktach Orange Energia.

Tylko w Orange strefie będzie można skorzystać z darmowego WiFi od Orange oraz naładować telefon w punktach Orange Energia. Dzięki temu można do woli dzwonić do przyjaciół, dzielić się zdjęciami i filmikami z koncertów nie martwiąc się o baterię. Do dyspozycji będzie  kilkaset punktów do ładowania tradycyjnego, a także punkty do ładowania bezprzewodowego z aplikacją Whirla.

Tradycyjnie w Orange strefie można być eko. W konkursie Orange Recykling można zdobyć festiwalowe okulary i power banki. Wystarczy przynieść niepotrzebne już  telefony komórkowe. Kto przyniesie ich najwięcej, będzie miał dodatkowo szansę wygrania jednego z telefonów:  HTC U11 lub Samsung Galaxy S8. Będzie można także odebrać bezpłatne zaproszenie na prezentację Wirtualnej Rzeczywistości.

Festiwal to czas zabawy, wyobraźni i kolorów. W Orange strefie będzie można pomalować się w technice body marbling. Ten trend podbił serca uczestników największych  światowych festiwali i dotarł także na Open’er Festival Powered by Orange.

W Orange strefie zabrzmi muzyka od Orange & Spotify grana przez DJa. Klienci Orange dowiedzą się jak skorzystać z najlepszej muzyki ze Spotify Premium przez 3 miesiące w prezencie. Każdy kto sprawdzi w quizie swoją wiedzę o usługach Orange, dostanie tatuaż Spotify.

Więcej informacji na https://opener.pl.

Mediateka


Informacje prasowe

Zaprogramuj Przyszłość: lekcje programowania dla 20 tysięcy dzieci z małych miejscowości

23 czerwca 2017
Zaprogramuj Przyszłość: lekcje programowania dla 20 tysięcy dzieci z małych miejscowości

Fundacja Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania nauczą podstaw programowania dwadzieścia tysięcy uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych z niewielkich miejscowości i wsi. Lekcje odbędą się w ramach 9 projektów „Zaprogramuj Przyszłość”, które uzyskały dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

W pierwszym etapie trenerzy przygotują ponad 1200 nauczycieli z blisko 230 szkół do prowadzenia lekcji z programowania i wykorzystania umiejętności cyfrowych w praktyce. Szkolenia będą realizowane w szkołach publicznych w gminach wiejskich i wiejsko-miejskich, w województwach dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, pomorskim, śląskim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim. Dodatkowo szkoły otrzymają zestawy do prowadzenia atrakcyjnych zajęć z nowych technologii, m.in. roboty, maty edukacyjne oraz tablety. Powstaną też mobilne pracownie cyfrowe, dzięki którym w projektach będą mogły uczestniczyć placówki, które nie dysponują nowoczesnymi salami komputerowymi.

W siedzibie Ministerstwa Cyfryzacji 23 czerwca br. została podpisana umowa o realizacji pierwszego z projektów „Zaprogramuj Przyszłość”. Wszystkie inicjatywy będą prowadzone od 1 sierpnia 2017 r. do końca stycznia 2019 r. W imieniu konsorcjum umowę podpisała Ewa Krupa, prezes Fundacji Orange, lidera projektów.

- „Zaprogramuj Przyszłość” to nasza kolejna odpowiedź na wyzwania współczesnej edukacji. Dzięki niej tysiące dzieci z niewielkich miejscowości będą mogły zdobyć kompetencje przyszłości, nauczą się twórczo korzysta z nowych technologii. Jestem przekonana, że w ten sposób pomożemy zapewni im lepszy start życiowy – mówi Ewa Krupa, prezes Fundacji Orange.

Projekty są wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Orange oraz Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Zostaną one zrealizowane ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.

- W „Zaprogramuj Przyszłość” wykorzystamy doświadczenia, jakie zdobyliśmy wraz ze współpracującymi z nami trenerami i nauczycielami, tworząc program Mistrzowie Kodowania. Cieszymy się, że kolejni nauczyciele, a wraz z nimi kolejne uczennice i uczniowie będą mogli zdobywać tak cenne dzisiaj kompetencje związane z nauką programowania – mówi Iwona Brzózka-Złotnicka, reprezentantka Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania.

Projekty „Zaprogramuj Przyszłość” to jedna z wielu inicjatyw Fundacji Orange, dzięki którym najmłodsi poznają świat nowych technologii. W 75 miejscowościach mieszkańcy korzystają z multimedialnych Pracowni Orange, otwartych dla społeczności. W ramach programu Bezpiecznie Tu i Tam zarówno młodzi internauci, jak również ich opiekunowie i nauczyciele uczą się dbać o bezpieczeństwo w sieci. Z kolei dzięki programowi #SuperKoderzy uczniowie z klas 4-6 uczą się kodowania na lekcjach innych niż informatyka. Orange Polska wspiera edukację cyfrową w szkołach również poprzez inwestycje w nowoczesną infrastrukturę. Na mocy porozumienia z Ministerstwem Cyfryzacji, firma z własnych środków w trzy lata podłączy ponad 4,5 tys. szkół do sieci światłowodowej, umożliwiając im korzystanie z dostępu do internetu o prędkości co najmniej 100 Mb/s. Dodatkowo, dzięki 15 projektom realizowanym w ramach działania 1.1 POPC, poprawiającego dostępność szerokopasmowego internetu na obszarach tzw. „białych plam”, Orange podłączy niemal 2,9 tys. kolejnych szkół do superszybkiej sieci światłowodowej. Operator pomaga w ten sposób wyrównać szanse edukacyjne dzieci.

Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania zrzesza trenerów, nauczycieli i osoby zaangażowane w realizację ogólnopolskiego programu edukacyjnego Mistrzowie Kodowania, którego organizatorem jest firma Samsung. Obecnie w program zaangażowanych jest ponad 1700 placówek, prawie 4000 nauczycieli i 100 000 uczniów, co sprawia, że jest to największa inicjatywa edukacja w Polsce. Celem programu jest wprowadzenie programowania do szkół w całej Polsce, promocja szeroko pojętej edukacji cyfrowej i wspieranie nauczycieli oraz edukatorów w ich codziennych działaniach. Firma Samsung stale angażuje się w proces cyfryzacji polskiego społeczeństwa i polskiej gospodarki. Poza Mistrzami Kodowania, firma zaangażowana jest w program Samsung LABO – to nowatorski program edukacyjny adresowany do studentów technicznych uczelni wyższych, techników oraz szkół zawodowych mający za cel ułatwić uczniom oraz studentom stawianie pierwszych kroków w karierze zawodowej. Samsung Inkubator w Rzeszowie natomiast to inicjatywa wsparcia dla młodych innowacyjnych przedsiębiorstw zajmujących się budowaniem rozwiązań Internetu Rzeczy. Rzeszowski inkubator dla startupów jest wspólnym programem firmy Samsung, Politechniki Rzeszowskiej oraz Doliny Lotniczej.

Mediateka


Informacje prasowe

Dzięki dofinansowaniu z POPC w zasięgu światłowodowej sieci Orange do 2020 r. znajdzie się kolejne 264 tys. gospodarstw domowych

22 czerwca 2017
Dzięki dofinansowaniu z POPC w zasięgu światłowodowej sieci Orange do 2020 r. znajdzie się kolejne 264 tys. gospodarstw domowych

Orange Polska zbuduje szybkie łącza internetowe w ramach projektów pozyskanych w drugim konkursie Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Dzięki podpisanym dziś umowom o dofinansowaniu, światłowody dotrą do ponad 264 tys. gospodarstw domowych w 423 gminach. Operator podłączy także działające tam szkoły.

Łącznie na realizację inwestycji w ramach drugiego konkursu POPC Orange Polska pozyskał ponad 616 mln zł dofinansowania ze środków europejskich. Operator przeznaczy na ten cel niemal 220 mln zł z własnych środków. Orange planuje budowę sieci światłowodowej, która umożliwi dostęp do internetu o przepływności co najmniej 100 Mb/s na terenie 423 gmin, zgrupowanych w 15 obszarach, w tym: chojnickim, gorzowskim, słupskim, stargardzkim, szczecińskim wraz z miastem Szczecin, warszawskim zachodnim, szczecinecko-pyrzyckim, nowotarskim, nowosądeckim, jeleniogórskim, zielonogórskim, gdańskim i trójmiejskim.

- To kolejny etap naszych inwestycji realizowanych z udziałem środków europejskich. W województwach lubuskim i pomorskim, gdzie zbudowaliśmy już sieć szkieletową w ramach wcześniejszych projektów, dzięki dzisiejszym umowom doprowadzimy światłowód bezpośrednio do domów. Rozwój sieci światłowodowej to nasz priorytet. Cieszę się, że wspólnie z rządem stopniowo zapełniamy szybkim internetem „białe plamy” na tych 15 obszarach – powiedział Jean-François Fallacher prezes zarządu Orange Polska.

W ramach projektu do superszybkiego internetu podłączonych zostanie także blisko 2,9 tys. szkół. Oznacza to, że łącznie z inwestycjami, jakie operator realizuje z własnych środków w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, w najbliższych latach Orange podłączy światłowód do prawie 7,4 tys. szkół.

Planowany termin zakończenia inwestycji to druga połowa 2020 r. Zbudowana w ramach projektu sieć będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych podmiotów. Inwestycja zostanie zrealizowana z udziałem środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Mapa obszarów w Polsce północno-zachodniej, południowej i centralnej, gdzie Orange w ramach POPC rozbudowywać będzie sieć światłowodową

Więcej informacji:

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Mediateka

Scroll to Top