Informacje prasowe

Nowi członkowie zarządu Orange Polska

8 października 2015

Nowi członkowie zarządu Orange Polska

Rada Nadzorcza Orange Polska powołała do zarządu troje nowych członków: Jolantę Dudek – dotychczasowego dyrektora wykonawczego ds. obsługi klientów, Bożenę Leśniewską – dotychczasowego dyrektora wykonawczego ds. sprzedaży oraz Michała Paschalisa-Jakubowicza – dotychczasowego dyrektora wykonawczego ds. marketingu rynku masowego. Obecnie zarząd Orange Polska liczy 8 osób.

Chciałbym pogratulować Joli, Bożenie i Michałowi powołania do zarządu firmy. Podkreśla  to i wzmacnia nastawienie Orange Polska na klienta w zakresie przygotowania oferty, procesu sprzedaży oraz obsługi klienta – kluczowych obszarów, za które są odpowiedzialni nowo powołani członkowie zarządu – powiedział Bruno Duthoit, prezes zarządu Orange Polska

W każdym przypadku główne obszary odpowiedzialności pozostaną bez zmian po powołaniu na stanowiska członków zarządu.

Noty biograficzne nowych członków zarządu:

Jolanta Dudek

Jolanta Dudek (ur. 1964) ukończyła Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Gospodarką Europejską, uzyskując dyplom francuskiej Ecole des Hautes Etudes Commerciales (HEC), Ju-yen Josas oraz Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie. Jest również absolwentką Akademii Psychologii Przywództwa (2013) i Szkoły Mentorów (2015) przy Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Posiada doświadczenie, jako audytor wiodący systemu zarządzania jakością ISO 2002 oraz jako koordynator COPC® – Customer Operations Performance Center. Karierę w branży telekomunikacyjnej rozpoczęła w 2000 roku w PTK Centertel na stanowiskach menadżerskich związanych z zarządzaniem obsługą klientów indywidualnych. W latach 2004-2010 pełniła funkcję dyrektora obsługi klientów biznesowych sieci komórkowej Orange. W październiku 2010 roku objęła stanowisko dyrektora obsługi klientów biznesowych w Orange Customer Service, a od listopada 2013 roku pełni funkcję prezesa zarządu Orange Customer Service. Od listopada 2013 była dyrektorem wykonawczym ds. obsługi klientów  w Orange Polska. Od 2014 dodatkowo odpowiada za obszar relacji z klientami Orange Polska.

Bożena Leśniewska

Bożena Leśniewska (ur. 1965) ukończyła Wydział Filologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademię Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Akademię Mentoringu. Karierę zawodową rozpoczęła w obszarze Sprzedaży w 1992 roku w DHL International Ltd. Od 1996 roku odpowiadała za rynek sprzedaży w firmie Polkomtel początkowo, jako dyrektor sprzedaży, następnie dyrektor regionu sprzedaży, dyrektor departamentu klientów indywidualnych i zastępca dyrektora departamentu klientów biznesowych.  W 2006 roku dołączyła do zespołu Orange Polska  w PTK Centertel, jako zastępca dyrektora pionu sprzedaży rynku biznesowego, a następnie dyrektor pionu sprzedaży do klientów biznesowych. Od 2008 roku była dyrektorem pionu klientów biznesowych, a potem dyrektorem sprzedaży jednocześnie w PTK Centertel i w Orange Polska. Od listopada 2013 roku była dyrektorem wykonawczym ds. sprzedaży w Orange Polska. Bożena Leśniewska jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Orange Retail. Jest członkiem Rady Programowej Polish  National Sales Awards, europejskiej organizacji Women in Leadership, Rady Ekspertów THINKTANK oraz Stowarzyszenia Mentorów „Przełom”.

Michał Paschalis-Jakubowicz

Michał Paschalis-Jakubowicz (ur.1972) jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz posiada dyplom Kanadyjskiego Studium Podyplomowego MBA Szkoły Głównej Handlowej.  Pracował w firmach Nicom Consulting , Polkomtel, Wirtualna Polska (członek zarządu) i  A.T. Kearney. W 2009 roku rozpoczął karierę zawodową w PTK Centertel, jako dyrektor marketingu usług mobilnych. W listopadzie 2013 roku dołączył do zespołu Orange Polska, jako dyrektor wykonawczy ds. marketingu rynku masowego. We wrześniu 2015 roku Michał Paschalis-Jakubowicz został członkiem Rady Nadzorczej spółki Telefony Podlaskie.

Kontakt:

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com 

https://twitter.com/RzecznikOrange

Udostępnij: Nowi członkowie zarządu Orange Polska

Informacje prasowe

Orange Fab nagradza start-upy i zaprasza do współpracy kolejne

6 października 2015

Orange Fab nagradza start-upy i zaprasza do współpracy kolejne

Aplikacja do pomocy drogowej, płatności bit coinami a także beacony – to start-upowe rozwiązania wyróżnione w zakończonej właśnie II edycji programu Orange Fab. Wkrótce zostaną wdrożone we współpracy z Orange Polska. Rusza już nabór do III edycji tego programu.  Tym razem będą mogły brać w nim udział  także  start-up’y z innych krajów Europy Środkowo – Wschodniej.

Do programu można się zgłosić poprzez stronę http://orangefab.pl/apply/.

Na poprawę jakości życia naszych klientów wpływamy nie tylko dzięki budowaniu jak najszerszej dostępności usług, ale także dzięki stałemu ich rozwijaniu i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań. Innowacyjność jest jednym z filarów naszej strategii. Nie tylko sami prowadzimy badania w Orange Labs, ale także pomagamy innym realizować świetne pomysły, które ułatwiają życie, poprawiają komunikację, aktywizują lokalne społeczności. Wspieramy je naszym doświadczeniem i zapleczem technologicznym, aby mogły wejść na rynek. Wszyscy na tym korzystają – powiedział   Piotr Muszyński, wiceprezes Orange Polska.

Orange Fab to program współpracy z innowacyjnymi małymi i średnimi firmami, posiadającymi gotowe technologicznie rozwiązania, które mogą być rozwijane z Orange. Do ostatniej edycji programu zgłosiło się ponad 100 projektów (łącznie w obu edycjach wzięło udział 214 startupów). Oceniał je zespół ekspertów i mentorów. Najlepsi mają szansę na rozwój swojego produktu, nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, wsparcie finansowe (do 40 tys. zł) i współpracę z Orange.

Najlepsze pomysły mogą trafić do wdrożenia wewnątrz Orange Polska, ale możliwy jest też dwukierunkowy transfer innowacji do/z krajów Grupy Orange. Innowacja zgłoszona w Polsce może być wdrożona we Francji i na odwrót.

Rozwój innowacji wymaga odpowiedniego środowiska umożliwiającego współpracę, budowanie na wiedzy i pomysłach innych oraz wzajemną inspirację. Dlatego otwartość dużych firm pracujących z najnowszymi technologiami jest kluczowa dla innowacyjności i konkurencyjności każdej gospodarki.

Na badania i rozwój Orange Polska przeznacza rocznie 50 – 60 mln zł. W Orange Labs opracowywane są rozwiązania dopasowane do wszystkich grup klientów, w tym osób starszych i z niepełnosprawnościami. Orange Polska w ramach działań badawczo – rozwojowych współpracuje nie tylko z polskimi uczelniami ale i z 22 podmiotami z całego świata.

Firma rozwija też twórczy potencjał społeczny. Obok Orange Fab prowadzi także inne programy promujące innowacyjność. Business Intelligence Hackathon API (BIHAPI) wspiera tworzenie innowacyjnych rozwiązań informatycznych na bazie otwartych danych dostarczanych przez miasta i samorządy. Uczestnicy konkursu tworzą usługi na potrzeby lokalnej społeczności.. Z kolei dzięki projektowi Imagine with Orange każdy może podzielić się swoimi pomysłami z ludźmi na całym świecie. Zgłoszone poprzez platformę internetową http://imagine.orange.pl pomysły są widoczne dla wszystkich zainteresowanych. Tysiące ludzi dowiadują się o nich, mogą je skomentować, wzbogacić. To społeczność wybiera najbardziej trafne i pomysłowe propozycje.

Kontakt:

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com 

https://twitter.com/RzecznikOrange

Udostępnij: Orange Fab nagradza start-upy i zaprasza do współpracy kolejne

Informacje prasowe

Supernova: najszybszy domowy internet 600 Mb/s

1 października 2015

Supernova: najszybszy domowy internet 600 Mb/s

Najszybszy w Polsce domowy internet o prędkości aż 600 Mb/s jest od dziś dostępnyw ofercie Orange Polska. Nowoczesna światłowodowa technologia zapewnia doskonałą jakość, niezawodność oraz wyjątkowy komfort korzystania z sieci i multimediów na wielu urządzeniach jednocześnie. Z superszybkiego internetu  Orange może obecnie skorzystać niemal 400 tys. gospodarstw domowych, a do końca roku zasięg sieci światłowodowej zwiększy się do 720 tys. w 16 miastach Polski.

W dzisiejszym, coraz bardziej cyfrowym świecie, prędkość internetu jest jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze oferty. Cieszę się, że dziś możemy zaoferować najszybszy w Polsce domowy internet. Jestem przekonany, że spełni oczekiwania najbardziej wymagających internautów, zarówno jeśli chodzi o jakość, proces instalacji i obsługę – powiedział Bruno Duthoit, prezes Orange Polska. – Chcemy zapewnić klientom dostęp do szybkiego internetu wszędzie tam, gdzie jest im potrzebny, dlatego inwestujemy zarówno w sieć stacjonarną jak i mobilną. Prócz inwestycji w światłowody, rozszerzamy zasięg najszybszego mobilnego internetu LTE, z którego może już korzystać blisko 80 % Polaków. To bardzo znaczący wkład w upowszechnienie szybkiego internetu w kraju, który jest jednym z fundamentów rozwoju – dodał.

Supernova, światłowodowy internet od Orange, jest dostępna w 3 opcjach prędkości: 100 Mb/s, 300 Mb/s i 600 Mb/s. Ze wszystkich opcji prędkości można już korzystać lub będzie można w najbliższych tygodniach w Warszawie, Lublinie, Białymstoku, Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Szczecinie, Wrocławiu, Elblągu, Sosnowcu i Zielonej Górze. Natomiast w Krakowie, Opolu, Piotrkowie Trybunalskim, Mysłowicach i Gdańsku, Supernova będzie początkowo dostępna w 2 opcjach prędkości: 100 Mb/s i 300 Mb/s.

Tegoroczne inwestycje Orange Polska w sieć FTTH (z ang. Fiber-To-The-Home, czyli światłowód do domu) realizowane na terenie 16 miast to znaczący wkład w lokalne gospodarki. W sumie w 2015 roku firma przeznaczy na ten cel do 450 mln złotych, które trafią do ok. 250 lokalnych dostawców, podwykonawców i firm projektujących.

Światłowód doprowadzony bezpośrednio do domu czy mieszkania zapewnia całej rodzinie komfortowe korzystanie z najszybszego internetu i multimedialnej rozrywki. Pozwala na błyskawiczne pobieranie multimediów z sieci, oglądanie filmów w jakości HD on-line,  granie w internecie, nawet jeśli wszyscy domownicy korzystają z dostępu do internetu jednocześnie na wielu urządzeniach. Duża prędkość wysyłania danych do sieci (60 Mb/s w przypadku opcji 600 Mb/s) ułatwia zamieszczenie własnych treści w internecie – opublikowanie filmu wideo w jakości HD na portalu społecznościowym zajmie dosłownie kilka sekund.

Światłowodowy internet Orange jest dostępny także w FunPack-u, czyli pakiecie z telewizją HD, pakietami kanałów nc+ oraz telefonem domowym. Cały zestaw można kupić praktycznie w cenie samego internetu. Klienci znajdą w nim także nowoczesny modem z najszybszym WiFi oraz dekoder z nagrywarką.  Abonament FunPacka przy umowie na 24 miesiące z internetem w opcji 100, 300 i 600 Mb/s wynosi odpowiednio: 69,99 zł, 79,99 zł i 109,99 zł.

Klienci usług stacjonarnych, w tym internetu Supernova czy FunPack-a, mogą na korzystnych warunkach dokupić mobilne plany taryfowe. Do wyboru są trzy Smart Plany Open odpowiadające na różne potrzeby użytkowników. Każdy z nich jest aż o 30 zł tańszy niż w standardowej ofercie.  Orange oferuje również atrakcyjny pakiet składający się z FunPacka i mobilnego internetu: przykładowo, FunPack (czyli domowy internet o prędkości 300 lub 600 Mb/s, telewizja i telefon domowy) w pakiecie z internetem mobilnym 5 GB można kupić – w zależności od prędkości internetu – za 109,90 zł lub 139,90 zł miesięcznie. Tablet i router klienci otrzymają za symboliczną złotówkę każdy.

Szczegółowe informacje na temat internetu światłowodowego Supernova i jego zasięgu można uzyskać pod numerem 801234 567 (koszt połączenia zgodnie z planem taryfowym klienta) oraz na stronie internetowej www.orange.pl/ftth

Prezentacja:http://biuroprasowe.orange.pl/biuroprasowe/mediateka/uslugi-i-produkty/prezentacja-supernova

****

Inwestycje FTTH wspierają realizację Europejskie Agendy Cyfrowej. Orange Polska angażuje się także w budowę regionalnych sieci szerokopasmowych. Ukończyliśmy sieci w województwie lubuskim (ponad 1400 km światłowodów) i pomorskim (1800 km).  Ich wartość to ponad 300 mln zł, a finansowane były głównie ze środków własnych, wspartych funduszami unijnymi. Orange Polska uczestniczy też w podobnych projektach prowadzonych przez Urzędy Marszałkowskie w województwach warmińsko-mazurskim, podkarpackim i łódzkim. Działania edukacyjne i projekty społeczne realizowanych przez Fundację Orange sprawiają, że Orange Polska wywiera pozytywny wpływ nie tylko na  zwiększenie dostępności szybkiego internetu, ale też wzrost kompetencji cyfrowych Polaków.

Kontakt:

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

e-mail: biuro.prasowe@orange.com

https://twitter.com/RzecznikOrange

Udostępnij: Supernova: najszybszy domowy internet 600 Mb/s

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej