Odpowiedzialny biznes

„Ślady człowieka” – jak pomagać mądrze i skutecznie?

13 maja 2022

„Ślady człowieka” – jak pomagać mądrze i skutecznie?

Kryzysy humanitarne to swoiste „ślady człowieka”. Tych, którzy z różnych powodów zmuszeni byli do ucieczki oraz społeczności, które niosą im pomoc. Trwa największe wyzwanie humanitarne w Europie od czasów II Wojny Światowej. Dla wielu to test humanizmu, czas działania i szukania odpowiedzi, jak pomagać skutecznie. Wszyscy powinniśmy rozumieć, że pomaganie to nie sprint, a maraton. Co zrobić, aby dobrze rozłożyć siły?

Właśnie kryzys uchodźczy będzie tematem kolejnej edycji Miasteczka Myśli. Gośćmi spotkania będą przedstawiciele organizacji humanitarnych m.in. Miroslava Keryk z Ukraińskiego Domu, Grzegorz Gruca z Polskiej Akcji Humanitarnej, Małgorzata Nawrocka, Przewodnicząca Rady Fundacji Polsat i Wioletta Paprocka-Ślusarska, Dyrektor Gabinetu Prezydenta m.st. Warszawy oraz Alina Makarczuk, dziennikarka telewizyjna i radiowa.

Miasteczko Myśli odbędzie się 16 maja (poniedziałek) w godzinach 11.00-12.30. Transmisję znajdziecie na profilu Fundacji Orange na Facebooku.

W wydarzeniu udział wezmą również Elizabeth Tchoungui, wiceprezeska zarządu ds. CSR, Różnorodności i Filantropii Grupy Orange i wiceprezeska grupowych Fundacji Orange oraz Julien Ducarroz, prezes Orange Polska.

Udostępnij: „Ślady człowieka” – jak pomagać mądrze i skutecznie?

Zielony Operator

Kilka słów o eko-ściemie, odpowiedzialności i faktycznych zmianach

11 czerwca 2021

Kilka słów o eko-ściemie, odpowiedzialności i faktycznych zmianach

Raz jeszcze dołączam do Hani w ramach Eko-Piątków. Dziś chciałbym się z Wami podzielić kilkoma przemyśleniami po wysłuchaniu naszego środowego wydarzenia online – Miasteczko Myśli. Razem dla Planety.

Jeśli miałbym zamknąć dyskusje, jakie się wtedy odbyły w jednym słowie, byłoby to działanie. W przypadku zmian klimatycznych, jak powiedział Barack Obama, jesteśmy pierwszym pokoleniem, które dostrzega ich znaczenie i ostatnim, które może coś z tym zrobić. Nie ma już miejsca na eko-ściemę, musimy przekuć deklaracje w działanie – i to jak najszybciej. Pozostawanie biernym to w tym kontekście bardzo wymowne działanie.

Dlatego traktujemy w Orange nasze klimatyczne ambicje poważnie, jako integralną część naszej działalności biznesowej. Znajdą się w naszej nowej strategii, to nasze publiczne zobowiązanie. To też zdecydowanie więcej, niż wizja prezesa, to działanie właściwie wszystkich zespołów w naszej firmie.

Podczas środowego wydarzenia miałem przyjemność rozmawiać z profesorem Muhammadem Yunusem, laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, założycielem Banku Grameen. Jego idea biznesu społecznego (social business) jest ogromnie inspirująca. Wierzę, że może być zastosowana, w różnym stopniu, w każdej działalności biznesowej. Warto poszerzać perspektywę i bardziej skupiać się na interesariuszach, uważnością zastępując tradycyjny model zorientowany na udziałowców i krótkoterminowy zysk.

Tutaj możecie posłuchać naszej rozmowy:

A całe Miasteczko Myśli możecie obejrzeć na Facebooku.

Za oknem zielono – a więc dobrego weekendu!

Udostępnij: Kilka słów o eko-ściemie, odpowiedzialności i faktycznych zmianach

Zielony Operator

Zapraszamy do rozmowy o przyszłości Ziemi

8 czerwca 2021

Zapraszamy do rozmowy o przyszłości Ziemi

Wczoraj pisałem i pokazywałem farmy wiatrowe, która właśnie zaczęły pracować na potrzeby Orange Polska. To realny przykład naszego zaangażowania w bycie firmą bardziej przyjazną środowisku. Dzisiaj zapraszam Was na wyjątkowe wydarzenie, które zorganizowaliśmy – Miasteczko Myśli – Razem dla planety.

Wspólnie z wybitnymi gośćmi będziemy dyskutować o rol biznesu w uniknięciu katastrofy klimatycznej. Wśród nich m.in.: profesor Muhammad Yunus, laureat pokojowej nagrody Nobla, Areta Szpura, autorka książki „Jak uratować Świat”, Mirosław Proppe prezes WWF Polska oraz prezes Orange Polska Julien Ducarroz. Moderatorami będą Aleksandra i Piotr Stanisławscy, współtwórcy bloga Crazy Nauka.

Transmisja wydarzenia odbędzie się na Facebooku WP Wiadomości oraz na stronie głównej wp.pl. Start jutro, 9 czerwca, o godz. 10. Warto wejść i posłuchać.

Udostępnij: Zapraszamy do rozmowy o przyszłości Ziemi

Zielony Operator

Rusza Zielony Tydzień z Orange

4 czerwca 2021

Rusza Zielony Tydzień z Orange

Jutro na całym świecie będziemy obchodzić Światowy Dzień Środowiska, który ma przypominać o stanie naszej planety i zwracać uwagę na problemy środowiska naturalnego. W Orange celebrujemy ten dzień …wydłużając go aż do 9 dni! Zapraszamy do przyłączania się do naszych akcji i korzystania z atrakcyjnych ofert przygotowanych specjalnie na Zielony Tydzień.

Daj drugie życie telefonom i wygrywaj nagrody

O tym, dlaczego warto dawać nieużywanym telefonom drugie życie pisałam już kilka razy. Nie trzymajcie ich w szufladach. Sprawne tracą na wartości a zużyte i zepsute powinny trafić do recyklingu. Dzięki temu zostaną odzyskane z nich cenne surowce. Przeszukajcie szuflady, weźcie zbędne Wam smartfony i wpadnijcie do jednego z 22 Orange Smart Store. Czeka na Was konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Więcej przeczytacie tutaj.

Tańsze odnowione telefony

Jeśli macie w planie zakup nowego telefonu warto pomyśleć o tych odnowionych, które dostały szansę na drugie życie, są w świetnym stanie i w atrakcyjnych cenach. Dla przypomnienia: telefony odnowione to takie, które zostały zwrócone przez naszych klientów i są doprowadzane do stanu „jak nowy”. Z okazji Zielonego Tygodnia będzie dodatkowy rabat na wybrane modele – nawet do – 60%. Szczegóły akcji znajdziecie tutaj.

Darmowy Paczkomat i dodatkowe 10 GB w ofercie na kartę

Dostawa do Paczkomatu daje aż cztery razy mniejszy ślad węglowy, niż dostawa do drzwi domu. Dlatego z okazji Zielonego Tygodnia zachęcamy Was do wybierania tej formy odbioru zamówień, tym bardziej, że na mamy dla Was dodatkową zachętę. Od 5 do 12 czerwca umożliwiamy darmową dostawę z e-umową do Paczkomatów InPost we wszystkich kanałach sprzedaży, w których dostępny jest Paczkomat InPost.

Ale to nie wszystko. Od 7 czerwca będziemy premiować bonusem 10 GB tych klientów w ofercie na kartę, którzy skorzystają z doładowań online, czyli bez zbędnego papieru czy plastiku. Taki sposób nie daje odpadów, więc jest lepszy dla planety niż doładowanie za pomocą karty zdrapki albo wydruku z terminala. Akcja potrwa aż do końca sierpnia, a doładować konto z dodatkowym bonusem można poprzez aplikację Mój Orange lub na stronie doladowania.orange.pl

Posadź razem z nami Las na Zawsze

Zbliżający się Dzień Środowiska to doskonała okazja do rozejrzenia się wokół siebie i dostrzeżenia, jak wiele możemy zrobić w naszym otoczeniu, aby zachować je dla przyszłych pokoleń. W Orange Polska przyłączyliśmy się do idei sadzenia lasów wieczystych i bioróżnorodnych. Dlatego zapraszamy do włączenia się w akcje, dzięki którym posadzimy jesienią tego roku ponad 3 ha lasu razem z Fundacją Las na Zawsze. Zrobicie to kupując eko-akcesoria np. biodegradowalne etui czy energooszczędną ładowarkę we wszystkich salonach Orange oraz na www.orange.pl, przechodząc na e-fakturę lub przekazując niewykorzystane gigabajty. Zobacz więcej na razemdlaplanety.pl

Miasteczko Myśli – Razem dla planety

W Zielonym Tygodniu nie mogło zabraknąć dyskusji o środowisku naturalnym i roli biznesu w walce ze zmianami klimatu. W środę, 9 czerwca zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie: Miasteczko Myśli – Razem dla planety. Zaczynamy o godz. 10:00 na stronie www.wp.pl i fanpage’u Wiadomości Wirtualnej Polski. Wśród gości: profesor Muhammad Yunus, laureat pokojowej nagrody Nobla, Areta Szpura, autorka książki „Jak uratować Świat”, Mirosław Proppe prezes WWF Polska oraz prezes Orange Polska Julien Ducarroz. Będziemy rozmawiać m.in. o roli biznesu w uniknięciu katastrofy klimatycznej, jak zmieniający się klimat wpłynie na strategie biznesowe firm, a także jak rozpoznać eko-ściemę. Więcej o wydarzeniu.

 Zielony Tydzień na Nasz Orange

Jeśli jesteś użytkownikiem forum Nasz Orange i bierzesz udział w naszych sesjach z ekspertami Orange w ramach Ask Me Anything zapraszamy na kolejne spotkanie. Z okazji Zielonego Tygodnia 11 czerwca, w godz. 14:00-17:00 będzie można zadać pytanie naszym ekspertom od ochrony środowiska. Ponadto zamieścimy ciekawe artykuły o oszczędzaniu energii podczas korzystania z usług telekomunikacyjnych, o tym jakie korzyści niesie drugie życie i  recykling urządzeń, a także o smart rozwiązaniach oferowanych przez Orange Polska. Warto czytać, bo zaplanowaliśmy konkurs nawiązujący do tematyki artykułów, w którym nagrodami będą pakiety danych. Zaprosimy Was również do odsłuchania wyjątkowego podcastu, którego gościem będzie Jacek Hutyra, oficer klimatyczny Orange Polska.

Zielony NJU i cała prawda o klimacie

Nie mogło zabraknąć oferty NJU, który uruchamia stronę o tym, jak marka dba o środowisko. Czy wiecie, że dzięki zmniejszeniu o połowę blistra karty SIM w ofercie NJU oszczędzimy, co roku prawie tonę plastiku?

Zajrzyjcie też na stronę razemdlaplanety.pl, gdzie pojawiła się nowa sekcja „Cała prawda o klimacie”, która może pomóc w zmianie codziennych nawyków. Jak włączyć się w działania dbające o planetę? Czy korzystanie z usług cyfrowych może wpływać na zmianę klimatu? Odpowiedzi szukajcie w serwisie.

 

Udostępnij: Rusza Zielony Tydzień z Orange

Inne

Rewolucja czy ewolucja? Ważne, aby się inspirować i zmieniać!

10 marca 2021

Rewolucja czy ewolucja? Ważne, aby się inspirować i zmieniać!

Podczas Miasteczka Myśli – Czas rebeliantów rozmawialiśmy o tym, jak zmieniać organizacje, by stały się wymarzonymi miejscami pracy i jak włączać ludzi do ich współtworzenia.

Do rewolucyjnych zmian wiele firm dochodzi stopniowo. Niektóre zaczynają od rewolucji w jednym dziale, zmieniając od razu niemal wszystko. Pozostałe, widząc, że to działa, dołączają dając mechanizm „kuli śnieżnej”. Inne zaczynają od ewolucji pracując nad najbardziej palącą kwestia, a dopiero ta zmiana pociąga za sobą kolejne. Każda firma powinna znaleźć własną drogę. Ważne żeby być otwartym na zmiany i umieć do  nich przekonać siebie i innych.

Osobiście uważam, że rewolucyjne myślenie powinno wyjść od dołu, być ewentualnie inspirowane przez „górę”. Szefowie nie mają absolutnej władzy, by zmieniać wszystko, mogą inspirować, dawać przykład.

Pandemia wymusiła na wielu firmach bardziej elastyczne podejście do organizacji pracy, choćby przez wprowadzenie pracy zdalnej wymagającej zaufania i odpowiedzialności. Organizacjom, które już wcześniej inwestowały w takie wartości, było zdecydowanie łatwiej w czasie pandemicznej próby.

Zapraszam Was do wysłuchania mojej rozmowy z Pim de Morree, współtwórcą koncepcji korporacyjnych rebeliantów. Liczę, że być może zainspiruje Was do wprowadzania mniejszych lub większych „rebelii” w Waszych korporacyjnych światach 🙂

 

Udostępnij: Rewolucja czy ewolucja? Ważne, aby się inspirować i zmieniać!

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej