Informacje prasowe

Orange tu jest. Nowa kampania wizerunkowa podkreślająca jakość sieci

2 kwietnia 2024

Orange tu jest. Nowa kampania wizerunkowa podkreślająca jakość sieci

Z początkiem kwietnia wystartowała kampania wizerunkowa, wpisująca się w nowy, globalny format komunikacyjny marki: Orange tu jest. Firma postawiła na dynamiczną opowieść, w centrum której są ludzie, w  codziennych sytuacjach, kiedy towarzyszy im technologia.  Wielokanałowa kampania pojawi się w telewizji, na ooh, w social mediach, digitalu.

– Zmiany technologiczne coraz mocniej wpływają na życie każdego z nas. A to właśnie najnowsza sieć 5G i światłowód jakości Orange zapewniają nam pełnię możliwości korzystania z cyfrowego świata –  powiedział Paweł Patkowski, dyrektor Marki i Komunikacji Marketingowej Orange Polska.

– Motywem przewodnim kampanii są ludzie w kontekście różnorodności ich potrzeb i znaczenia dostępu do internetu. Tym, co ich łączy, to jakość sieci, na której można polegać, w różnych sytuacjach i na każdym etapie życia. W kampanii pokazano także ludzi Orange,  którzy są blisko klientów. W formatach outdoorowych zobaczymy pracowników zajmujących się obsługą klientów w salonach. Nowy podpis marki „Orange tu jest” podkreśla zarówno dostępność technologii, niezawodność sieci jak i codzienne rozumienie potrzeb jej użytkowników – dodaje Paweł Patkowski.

Wraz z kampanią wizerunkową emitowane będą spoty produktowe promujące Orange Światłowód oraz usługi mobilne z technologią 5G.

Nowy spot wizerunkowy można obejrzeć tu

***

W stworzeniu, produkcji oraz realizacji kampanii Orange wspiera agencja Leo Burnett.  Produkcją zajęła się Filmprodukcja, a postprodukcją Studio Orka. Udźwiękowienie zrealizował Lunapark. Filmy wyreżyserował Marcin Filipek. Za planowanie oraz zakup mediów odpowiada Value Media, a za działania w social mediach Follow Agency.

Udostępnij: Orange tu jest. Nowa kampania wizerunkowa podkreślająca jakość sieci

Mediateka

GRAFIKA – Orange wprowadził ofertę światłowodową do 8 Gb/s

18 marca 2024

GRAFIKA – Orange wprowadził ofertę światłowodową do 8 Gb/s

W Warszawie i Krakowie można już korzystać z ultraszybkiego Orange Światłowodu o prędkości aż do 8 Gb/s. To światłowód najnowszej generacji, spełniający potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Na start, w zasięgu znalazło się ponad 830 tys. gospodarstw domowych. Jeszcze w tym roku Orange planuje zaoferować Światłowód do 8 Gb/s w kolejnych miastach.

Udostępnij: GRAFIKA – Orange wprowadził ofertę światłowodową do 8 Gb/s

Informacje prasowe

Orange rozpoczyna wyłączanie 3G

6 września 2023

Orange rozpoczyna wyłączanie 3G

Zgodnie z zapowiedziami, Orange startuje we wrześniu z wygaszaniem sieci 3G.  Pierwszy etap rozpocznie się 26 września w powiatach: pilskim, złotowskim, wałeckim, wieruszowskim, wieluńskim i pajęczańskim. Poprawi to zasięg i jakość rozmów, bo wykorzystana dotychczas częstotliwość zostanie użyta dla nowocześniejszej technologii LTE.

Wyższa generacja sieci to większy komfort korzystania z usług mobilnych. Zapotrzebowanie na nią rośnie – obecnie ponad 96% transmisji danych w Orange przechodzi właśnie przez sieć LTE. W ciągu ostatnich kilku lat udział 3G, w całym ruchu w sieci operatora, zmniejszył się z 26% do około 2,5%. Dlatego nadeszła pora na zmiany.

Jak się przygotować?

Choć dla większości klientów wyłączenie 3G nie wymaga podjęcia żadnych działań, warto wcześniej sprawdzić czy ma się kartę SIM i telefon, które obsługują rozmowy w technologii VoLTE bezpłatnego SMS-a o treści KARTA na numer 80233. Usługa jest dostępna dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm – korzystających z ofert abonamentowych i prepaid. Dotyczy to także użytkowników nju mobile.
W Orange Flex można sprawdzić swoją kartę SIM za pomocą aplikacji. Jeśli karta będzie wymagać wymiany, wystarczy tam złożyć takie zlecenie (opcja dostępna w zakładce „Karty SIM”).

Klienci korporacyjni również mogą sprawdzić karty SIM przez SMS-a. W razie konieczności wymiany, pierwszym kontaktem będzie – w  ich przypadku – opiekun klienta biznesowego.

Wymiana starej karty SIM na nową, obsługującą 4G i 5G, jest bezpłatna dla wszystkich. Dodatkowo, na stronie www.orange.pl/zobacz/wylaczamy-3g każdy może sprawdzić, czy jego telefon obsługuje VoLTE  (czyli połączenia głosowe w technologii LTE) w Orange. Nowsze smartfony – dostosowane do planowanych zmian i gotowe już na sieć 5G – można zakupić w salonach Orange w całej Polsce. Konsultanci pomogą dobrać odpowiedni sprzęt.

Klienci, którzy pozostaną przy korzystaniu z kart SIM lub telefonów starszego typu, nieobsługujących 4G, będą mieli zapewnione usługi w technologii 2G.

Kolejne kroki

Od drugiej połowy października, do końca listopada, 3G będzie wyłączane w kolejnych powiatach: czarnkowsko-trzcianeckim, chodzieskim, obornickim, wągrowieckim, sieradzkim, zduńskowolskim, poddębickim i łaskim. W kolejnym etapie, w drugim kwartale 2024 roku, z siecią 3G pożegnają się w okolicach Koszalina i Słupska. Pełne wygaszanie w całej Polsce, planowane przez Orange, potrwa do końca 2025 roku.

Mediateka

Udostępnij: Orange rozpoczyna wyłączanie 3G

Sieć

Wyłączymy 3G w kolejnych miastach

21 czerwca 2023

Wyłączymy 3G w kolejnych miastach

Od dłuższego czasu mówimy, że w tym roku zaczniemy wygaszać sieć 3G. Właśnie ogłosiliśmy, że w II kwartale 2024 roku wyłączymy 3G w okolicach Słupska i Koszalina. Rejony te dołączą do Piły i Sieradza – tam sieć 3G wyłączona będzie w pierwszej kolejności, już we wrześniu tego roku. Już teraz możecie sprawdzić czy Wasz telefon jest gotowy na zmianę.

Wyłączenie sieci 3G to naturalne następstwo rozwoju technologii. Mówi się, że średnio raz na 10 lat pojawia się nowa generacja sieci, która lepiej odpowiada naszym potrzebom. W konsekwencji stopniowo zastępuje poprzednią. Tak dzieje się teraz. 4G/LTE przejmuje pasma do tej pory zajmowane przed 3G.

W sieci z roku na rok rośnie ruch i liczba użytkowników, a każdy z nas ceni sobie szybki internet. Rozwiązaniem dla tych rosnących potrzeb jest m.in. wygaszenie 3G i włączenie w to miejsce „lepszej sieci” – 4G/LTE. Więcej o tym dlaczego wyłączamy 3G i tzw. refarmingu przeczytacie we wpisie Wyłączamy sieć 3G za 3, 2, 1… Korzystanie z 4G/LTE niesie ze sobą poprawę jakości połączeń głosowych i sprawniejsze działanie sieci, na przykład szybsze ładowanie stron internetowych czy pobieranie plików.

Jak do każdej zmiany, tak i do tej, trzeba odpowiednio się przygotować. Żeby, po wyłączeniu 3G, móc dalej używać sieci (korzystać z internetu, wykonywać połączenia głosowe, wysyłać wiadomości), telefon oraz karta SIM muszą korzystać z 4G/LTE oraz obsługiwać połączenia w technologii VoLTE. Te dwa warunki można bardzo łatwo sprawdzić – w zależności od oferty wystarczy wysłać SMS, skorzystać z aplikacji lub strony internetowej. Szczegóły jak to zrobić znajdziecie w informacji prasowej o wyłączeniu 3G. Przypomnę, że wyłączanie 3G zaczynamy testowo od okolicach Piły i Sieradza. Już za 3 miesiące – we wrześniu tego roku. Pełne wygaszenie sieci 3G planujemy do końca 2025 roku.


Udostępnij: Wyłączymy 3G w kolejnych miastach

Muzyka

Tak bawiliście się i korzystaliście z sieci na festiwalu

7 czerwca 2023

Tak bawiliście się i korzystaliście z sieci na festiwalu

Przez dwa dni weekendu Tor Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec rozbrzmiewał muzyką. Podczas Orange Warsaw Festival 2023 40 tys. osób bawiło się pod dwoma scenami i w miasteczku festiwalowym. W trakcie imprezy przez sieć Orange Polska przepłynęło blisko 1,5 TB danych.

Zagrało aż 18 artystów: Thirty Seconds To Mars, Martin Garrix, Ellie Goulding, The 1975, The Kid LAROI, Zara Larsson, Aurora, OKI, Jan Rapowanie, Jann, Daria Zawiałow, Ralph Kaminski, Otsochodzi, Alina Pash, Daria ze Śląska, Faustyna Maciejczuk, IGO i Vito Bambino.

Poza koncertami każdy miał możliwość skorzystania z wielu festiwalowych atrakcji. Jak zwykle świetna zabawa była w Silent Disco. Dzieciaki miały strefę z animacjami. Było dużo jedzenia w food truckach: od klasycznych burgerów, zapiekanek po pyszne tajskie potrawy i menu vege.

scena OWF

Zobaczcie krótki filmik z Orange Warsaw Festival 2023

Wiedźmińska strefa Orange & Netflixa

Orange po raz kolejny połączył siły z Netflix. W tym roku nasza wspólna strefa była wyjątkowa. Piękne, ponad siedmiometrowe wiedźmińskie Drzewo Medalionów z Kaer Mohren ze świecącymi w różnych kolorach lianami. Idealna miejscówka do spotkań i miejsce zbiórek festiwalowiczów. Przy drzewie można było naładować smartfony, zdobyć wiedźmińskie medaliony, piny i wygrać zaproszenie na spotkanie z bohaterami serialu Wiedźmin. Po zachodzie słońca, między koncertami, festiwalowicze tańczyli w rytm pulsujących z drzewa świateł. Obok drzewa mieścił się taras na ruinach Kaer Mohren – dobre miejsce do oglądania koncertów.

Strefa Orange

Festiwal dla wszystkich

Coraz więcej fanów z niepełnosprawnościami przychodzi na Orange Warsaw Festival. Korzystają z oferowanych udogodnień i infrastruktury festiwalowej: audiodeskrypcji, pętli indukcyjnych oraz kilometrów utwardzeń systemu Remopla. W tej edycji kilkadziesiąt fanów skorzystało z biletu kategorii D, ale jak co roku sporo osób z tymczasową niepełnosprawnością (o kulach, czy na wózkach ortopedycznych) zdecydowało się przyjść na nasz festiwal. Wszyscy oni mieli możliwość skorzystania z podwózki w ramach transportu lokalnego, czyli od bram na Torze Wyścigów Konnych Służewiec do bram wejściowych na teren festiwalu, specjalnym samochodem przystosowanym do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Nasz transport zrobił kilkadziesiąt kursów. Podczas dwóch dni festiwalowych prawie 50 wolontariuszy Fundacji Orange wspierało fanów z niepełnosprawnościami. Mobilne patrole były obecne w kluczowych miejscach na całym terenie OWF.
 

Fani OWF

Jak korzystaliście z sieci Orange

Festiwalowe emocje „odczuła” też nasza sieć, która była intensywnie wykorzystywana. Przez dodatkową, mobilną stację bazową przeszło ok. 0,7 TB danych, czyli nieco więcej niż w zeszłym roku. Bezczynne nie były okoliczne stacje – w czasie festiwalu odnotowaliśmy ruch o 380 GB wyższy niż w zwykłe dni. W sumie, w trakcie Orange Warsaw Festival przez naszą sieć przepłynęło blisko 1,5 TB danych.

Fani muzyki wysłali też ponad 40 tysięcy SMS-ów. I niech ktoś mi powie, że w dzisiejszych czasach SMS-y są passe i używa się tylko komunikatorów. Ruch SMS-owy był około 3 razy wyższy niż standardowo w tej okolicy. Jeśli chodzi o połączenia głosowe – odnotowaliśmy niewielki spadek. W sumie w trakcie festiwalu wykonano o 10% rozmów mniej niż w ubiegłym roku, ale wciąż było to o 60% połączeń więcej niż standardowo w tej okolicy.

Mediateka

Udostępnij: Tak bawiliście się i korzystaliście z sieci na festiwalu

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej