Odpowiedzialny biznes

W rozmowie najważniejszy jest… dialog

Kasia Barys Kasia Barys
28 maja 2018
W rozmowie najważniejszy jest… dialog

Dużo rozmawiamy, w sumie cały czas. W domu, w pracy, w przerwie na zajęciach, wszędzie i prawie non stop. Rozmowa jest ważna. Ale jej jakość jest ważniejsza. Trzeba umieć rozmawiać, komunikować się. I w tych naszych rozmowach najważniejszy jest... dialog. Czym jest dialog ? To stworzenie przestrzeni i dostępności tej przestrzeni dla tych, którzy mają  inne  zdanie  niż Ty. To otwarcie się na zdanie innej osoby. Dialog to dawanie przestrzeni, żeby opinie innych mogły zostać wysłuchane. Tak jest w życiu prywatnym i tak jest także w biznesie.

Zobaczcie jak o dialogu mówił Alfredo Zamudio, dyrektor Nansen Center for Peace and Dialogue, który wziął udział w "Miasteczku Myśli"

Orange Polska od lat wspiera małe społeczności. Teraz pomoże kształcić lokalnych liderów w prowadzeniu dialogu  wolnego od ocen i uprzedzeń. Dzięki współpracy z Nansen Center Orange Polska umożliwi przedstawicielom kilkudziesięciu organizacji pozarządowych z całego kraju udział w profesjonalnych szkoleniach. Ich metoda to efekt ponad dwudziestu lat doświadczeń norweskiej organizacji w budowaniu dialogu w skonfliktowanych społecznościach na świecie. Uczestnicy szkolenia będą mogli skuteczniej działać w swoich lokalnych środowiskach, wprowadzając w życie praktyczne umiejętności prowadzenia dialogu bazującego na zrozumieniu i otwartości na innych. Rekrutacja do projektu „Wyłącz ego. Zrozum drugiego”  planowana jest na czerwiec tego roku.

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 10:10 28-05-2018

Jakość dialogu też jest bardzo ważna, dlatego fajnym rozwiązaniem byłoby gdyby między wszystkimi operatorami poprawnie działało HD Voice + 🙂

Odpowiedz
    Pan Pikuś
    Pan Pikuś 20:54 28-05-2018

    Ha ha ha ? zgadzam się!

    Odpowiedz
Astis
Astis 10:30 28-05-2018

Chętnie bym wziął udział w takich warsztatach. Nie raz mogłem zobaczyć monolog o dialogu … i śmiesznie to wyglądało xD Dialog jest bardzo ważny… dla każdego razem i z osobna. Społeczność bez dialogu, to społeczność w samotności… niby razem, a jednak osobno. Kazdy osobie… Dobrze, że są jeszcze takie osoby co nie boją rozprawiać o dialogu i go uczyć z poszanowaniem godności i bez uprzedzeń. Trzymam kciuki za tych co startują do rekrutacji. ??????

Odpowiedz

Odpowiedzialny biznes

Chce do nas dołączyć 1831 szkół!

Bartosz Rymkiewicz Bartosz Rymkiewicz
25 maja 2018
Chce do nas dołączyć 1831 szkół!

27 kwietnia zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń na nowy rok szkolny (18/19) do MegaMisji (program dedykowany klasom 1-3) oraz #SuperKoderów (program dedykowany klasom 4-6). Listę zakwalifikowanych odpowiednio 200 oraz 170 placówek podamy w poniedziałek, 28 maja. Już teraz wiemy, że zainteresowanie naszymi programami jest GIGANTYCZNE.

O dołączenie do MegaMisji od września biło się 906 szkół (wnioski zamknięte lub nie w pełni zamknięte). Tylko 200 z nich trafi na pokład naszego flagowego programu dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

Równie zacięta rywalizacja miała miejsce w przypadku #SuperKoderów. Tutaj, o 170 miejsc, ścigało się 925 placówek, które w pełni lub częściowo wypełniły formularz zgłoszeniowy.

Przypomnijmy: program MegaMisja został stworzony z myślą o uczniach klas 1-3. Daje solidną bazę cyfrowej edukacji. W trakcie zajęć dzieci uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, jak unikać niebezpieczeństw w sieci, jak znaleźć wiarygodne informacje, tworzyć i edytować proste grafiki, dźwięki i filmy. Mechanizm MegaMisji zakłada zarówno zajęcia z wykorzystaniem tabletów jak i pracę grupową, np. wspólne tworzenie plakatów. Opiera się na współpracy między dziećmi i twórczej dyskusji w trakcie zajęć, która przyspiesza nabywanie cyfrowych kompetencji. W dotychczasowych edycjach MegaMisji udział wzięło 600 szkół z całej Polski.

#SuperKoderzy są przeznaczeni dla starszych uczniów, z klas 4-6, a jego konwencja ma być atrakcyjna dla dzieciaków, które poznały już cyfrowy elementarz. Uczniowie biorący udział w tym programie uczą się programować podczas klasycznych przedmiotów szkolnych. Szkopuł polega na tym, że dzięki nam nowe technologie wkomponowują się w zajęcia muzyki, angielskiego, polskiego, i nie tylko. Podczas rekrutacji każda z chętnych szkół deklaruje jaką ścieżkę chce realizować. W tym roku najpopularniejsi okazali się majsterkowicze (realizowani w ramach informatyki, techniki lub matematyki)  i robomatematycy.

W zeszłym roku wszystkich zgłoszeń do obu programów (otwartych i zamkniętych) było 834, czyli ponad dwa razy mniej niż obecnie.

Komentarze


Rozrywka

Nju mobile ze statuetką Superbrands Polska Marka 2018

Stella Widomska Stella Widomska
25 maja 2018
Nju mobile ze statuetką Superbrands Polska Marka 2018

Wczoraj podczas uroczystej gali Superbrands Polska po raz dwunasty wręczono statuetki Superbrands i Superbrands Polska Marka. Jedną z 33 wyróżnionych marek zostało nju mobile.

Nagroda cieszy nas tym bardziej, że po raz pierwszy w historii działalności organizacji Superbrands w Polsce laureatów wybrali wyłącznie konsumenci. Zrealizowane przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia na grupie ponad 10000 Polaków badanie objęło niemal 2000 marek konsumenckich i uwzględniało ich znajomość i stopień, w jakim respondenci byliby gotowi je zarekomendować.

Organizacja Superbrands jest jedyną na świecie niezależną jednostką promującą ideę brandingu poprzez identyfikację, nagradzanie i prezentację studiów przypadku marek, które osiągnęły rynkowy sukces. Superbrands funkcjonuje od ponad 20 lat na całym świecie, a od 12 w Polsce.

Komentarze

Scroll to Top