Informacje prasowe

Rada Fundacji Orange powołała Ewę Krupę na stanowisko Prezesa Zarządu Fundacji Orange

26 października 2015
Rada Fundacji Orange powołała Ewę Krupę na stanowisko Prezesa Zarządu Fundacji Orange

Ewa Krupa wygrała konkurs i została nową prezes Fundacji Orange. Z organizacją jest związana od momentu jej utworzenia w 2005 roku i przez cały ten czas była jej dyrektorem. Od wielu lat angażuje się w prowadzenie projektów społecznych i edukacyjnych na rzecz rozwoju nowoczesnych metod kształcenia dzieci i młodzieży, a także wzmacniania społeczeństwa informacyjnego. Aktywnie uczestniczy też w inicjatywach podnoszących standardy działania fundacji korporacyjnych - zakładanych przez firmy. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.

Od 2013 roku pełni rolę Przewodniczącej Zarządu Forum Darczyńców w Polsce, zrzeszającego największe polskie fundacje i stowarzyszenia prowadzące działalność grantodawczą. W styczniu 2014 roku została Wiceprzewodniczącą Rady Programowej Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce zainicjowanej przez Lidera Cyfryzacji. W skład Porozumienia wchodzą instytucje, przedsiębiorstwa i organizacje pozarządowe, które zadeklarowały aktywny udział w prowadzeniu projektów na rzecz rozwoju umiejętności cyfrowych Polaków.

26 października Ewa Krupa przejęła obowiązki Prezesa Fundacji Orange od Konrada Ciesiołkiewicza, który pełnił  tę rolę tymczasowo od marca tego roku, łącząc ją ze swoim pierwotnym stanowiskiem dyrektora komunikacji korporacyjnej i CSR Orange Polska.

Fundacja Orange została powołana w 2005 roku przez Orange Polska S.A. do realizacji celów społecznie użytecznych, jest jedyną fundacją korporacyjną wśród telekomów w Polsce, a swoje działania skupia głównie na wzmacnianiu cyfrowych kompetencji Polaków. Prowadzi autorskie programy społeczne i edukacyjne, w ramach których nauczyła ponad 30 tys. dzieci zasad bezpiecznego internetu, wsparła powstanie narzędzi ochrony on-line i prowadzenie edukacji cyfrowej dla 25 tys. dzieci i młodzieży. Wyposażyła w bezpłatny internet 3,5 tys. bibliotek publicznych i 10 tys. szkół, wspomogła 1000 szpitali, ponad 900 organizacji w Polsce oraz 3 tys. dzieci z wadą słuchu. Wyposaża i pomaga prowadzić multimedialne pracownie w małych miastach i wsiach. We wrześniu 2015 w związku z jubileuszem 10lecia otworzyła nowy program na rzecz świetlic szkolnych – MegaMisja. Działanie organizacji jest częścią strategii społecznej odpowiedzialności Orange.

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com

https://twitter.com/RzecznikOrange 


Informacje prasowe

Wyniki aukcji LTE – Orange Polska wylicytował 2 bloki w paśmie 800 MHz i 3 bloki w paśmie 2600 MHz

19 października 2015
Wyniki aukcji LTE – Orange Polska wylicytował 2 bloki w paśmie 800 MHz i 3 bloki w paśmie 2600 MHz

Orange Polska wylicytował na aukcji przeprowadzonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej dwa bloki po 5 MHz w paśmie 800 MHz i trzy bloki po 5 MHz w paśmie 2600 MHz, za które zapłacimy 3,168 mld zł. Dzięki nim będziemy mogli świadczyć usługi mobilnego internetu w technologii LTE na terenie całej Polski. Jesteśmy przekonani, że proces przyznawania częstotliwości przebiegnie bez zakłóceń. Jesteśmy gotowi do rozmów z innymi operatorami na temat ewentualnego współdzielenia częstotliwości w ramach obowiązujących regulacji.

- Wylicytowanie przez Orange Polska częstotliwości jest dobrą wiadomością dla firmy i jej klientów, zwłaszcza tych mieszkających na mniej zaludnionych terenach. Dzięki pasmu 800 MHz trafimy do nich z najszybszym, mobilnym internetem w technologii LTE. Chcemy wykorzystywać przyznane pasmo jak najszybciej - powiedział Bruno Duthoit, prezes Orange Polska.

Orange Polska od początku aukcji był zdeterminowany i skupiony na licytacji pasma 800 MHz. Pozyskanie tej częstotliwości było niezbędne aby skutecznie realizować naszą strategię rozwoju, konkurować z innymi operatorami oraz zmniejszyć dysproporcje w posiadaniu pasma. Dotychczas Orange Polska miał najmniejsze zasoby widma, wykorzystywanego do szybkiego internetu LTE.

Cena za uzyskane częstotliwości 800 MHz jest wysoka, ale uzyskane zasoby częstotliwości mają dużą wartość dla firmy i umożliwiają jej dalszy rozwój. Finansowo Orange Polska jest stabilną spółką, przygotowaną na taki wydatek, który jest konieczny i przyniesie wymierne korzyści w przyszłości.

Jak wstępnie zapowiadaliśmy, Orange Polska jest gotowy do rozmów z innymi operatorami na temat ewentualnej współpracy.

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

+48 (22) 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com

https://twitter.com/RzecznikOrange


Informacje prasowe

Startuje trzecia odsłona projektu #SuperKoderzy

16 października 2015
Startuje trzecia odsłona projektu #SuperKoderzy

60 warsztatów w 9 krajach dla ponad 1,5 tys. dzieci – po raz trzeci rusza projekt #SuperKoderzy. Adepci programowania w wieku 10-12 lat wspólnie stworzą animowane aplikacje przy pomocy narzędzia Scratch. W ramach projektu Orange zachęca młodych ludzi do zapoznania się z podstawami kodowania oraz rozwijania kreatywności i umiejętności logicznego myślenia. W sobotę (17 października) w warsztatach wezmą udział dzieci, które na co dzień rozwijają swoje pasje w Pracowniach Orange – multimedialnych świetlicach, utworzonych przez Fundację Orange w 77 niewielkich miejscowościach.

#SuperKoderzy to jedna z licznych inicjatyw społecznych Orange Polska, mających na celu wzmacnianie kompetencji cyfrowych. W trzeciej odsłonie programu motywem przewodnim będzie ekologia. Na uczestników czeka zadanie programowania postaci i gier nawiązujących do tematyki ochrony środowiska, a całe wydarzenie będzie promowane przez Orange na środowiskowej konferencji ONZu COP21 w Paryżu.

W polskiej odsłonie #SuperKoderów wezmą udział dzieci, które na co dzień rozwijają swoje pasje w Pracowniach Orange w: Bobrownikach, Olsztynku, Łomnicy Zdrój, Zakrzówku, Gubinie. Zajęcia poprowadzą trenerzy z Akademii Młodego Hakera. Za miesiąc osoby prowadzące warsztaty pojadą do wybranych Pracowni Orange, aby pomóc #SuperKoderom wejść na kolejne poziomy cyfrowego wtajemniczenia.

Zapraszając najmłodszych do projektu #SuperKoderzy pokazujemy, że języki programowania przestają być domeną wąskiego grona specjalistów o zaawansowanych kompetencjach - podkreśla Konrad Ciesiołkiewicz, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i CSR Orange Polska. Uczestnikom warsztatów chcemy przede wszystkim pokazać, że kodowanie to nie tylko umiejętności techniczne ale również zdolności rozwiązywania problemów, współpracy i kreatywności – dodaje.

Projekt #SuperKoderzy jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania (EU Codeweek). Od 10 do 18 października miliony Europejczyków w ramach oddolnych inicjatyw poznają podstawy programowania.

Więcej informacji o inicjatywie #SuperKoderzy na: http://supercoders.orange.com

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

+48 (22) 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com

https://twitter.com/RzecznikOrange

Scroll to Top