Informacje prasowe

Pomagajmy Gigabajtami – zamień niewykorzystane GB na pomoc dzieciom z domów dziecka

01 czerwca 2020
Pomagajmy Gigabajtami – zamień niewykorzystane GB na pomoc dzieciom z domów dziecka

Czas pandemii i edukacji zdalnej pokazał, że część uczniów nie ma dostępu do odpowiednich sprzętów i internetu, a przez to do wielu zasobów wiedzy, możliwości kontaktu z innymi, czy rozwijania pasji. Orange zaprasza do kolejnej odsłony akcji charytatywnej „Pomagajmy Gigabajtami”. Tym razem klienci indywidualni mobilnych ofert na abonament mogą przekazywać niewykorzystane pakiety danych, które zostaną zamienione na tablety z internetem dla dzieci ze śląskich domów dziecka.

Dzieci wychowujące się w domach dziecka potrzebują wsparcia na wielu płaszczyznach. Pomimo starań wielu osób, wciąż często są wykluczone cyfrowo. W placówkach na kilkanaścioro dzieci przypada jeden, dwa lub trzy komputery.

W drugiej edycji akcji charytatywnej „Pomagajmy Gigabajtami” Orange postawił na zapewnienie sprzętu dla dzieci z domów dziecka na Śląsku.  Fundacja Orange podaruje im 100 tabletów, a Orange zapewni darmowy internet na tych urządzeniach przez 2 lata.  Dzięki temu dzieci będą mogły korzystać z technologii i przy ich pomocy uczyć się, rozwijać pasje i cyfrowe kompetencje niezbędne w przyszłości.

Jak przekazać GB w akcji charytatywnej?

Niewykorzystane gigabajty można przekazać do wspólnej puli. Orange zamieni je na realną pomoc. W akcji mogą wziąć udział klienci indywidualni, posiadający mobilną ofertę na abonament. Wystarczy wysłać darmowy SMS o treści ODDAJEGB pod numer 80885. GB zostaną przeznaczone na cel charytatywny z końcem okresu rozliczeniowego, dlatego dołączenie do akcji Pomagajmy Gigabajtami nie spowoduje zmniejszenia miesięcznego pakietu danych. Akcja trwa do końca lipca 2020r. Szczegóły akcji można znaleźć na specjalnej stronie internetowej.

Pierwsza odsłona akcji za nami – 15 TB przekazanych przez klientów Orange

W pierwszej edycji akcji charytatywnej „Pomagajmy Gigabajtami”, jesienią 2019 r., klienci Orange przekazali 15 TB niewykorzystanego transferu danych. Orange zamienia go na darmowy internet mobilny lub stacjonarny, zależnie od potrzeb, dla 100 rodzin - podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami. Fundacja ta działa na rzecz pomocy dzieciom żołnierzy, strażaków, policjantów czy ratowników górskich, którzy zginęli lub zostali ciężko ranni podczas pełnienia służby publicznej.

Orange Flex – Twoje GB mają moc

Użytkownicy Orange Flex także wykazali się niesamowitą mobilizacją i chęcią pomocy. W kwietniu w niecałe 24 godziny, przekazali niewykorzystane GB i w ten sposób zebrali ustaloną pulę, którą Orange podwoił. Łącznie 10 000 GB zostało zamienionych na 1000 modemów LTE z kartą Orange Flex. Obecnie trwa proces przekazywania do szkół w całej Polsce urządzeń, które będą mogły udostępnić je najbardziej potrzebującym uczniom.

******

Fundacja Orange od 15 lat uczy, jak odpowiedzialnie i twórczo korzystać z technologii -  dba o cyfrowe kompetencje dzieci, młodzieży i nauczycieli.  Wspiera ich również w czasie edukacji zdalnej. Zorganizowała webinary dla nauczycieli o prowadzeniu lekcji online. Dla dzieci przygotowała naukę podstaw programowania online, a dla starszych dzieci FabLab #wdomu, pokazujący podstawy modelowania 3D.  Wsparła także Wioski Dziecięco SOS w zakupie sprzętu umożliwiającego podopiecznym zdalną naukę. https://fundacja.orange.pl/


Informacje prasowe

Aplikacja „Dbam o Bliskich” pomaga zapewnić bezpieczeństwo najbliższym

29 maja 2020
Aplikacja „Dbam o Bliskich” pomaga zapewnić bezpieczeństwo najbliższym

Aplikacja na telefon pomoże dowiedzieć się, czy bliscy są bezpieczni, czy przebywają w domu, pracy lub szkole albo wezwać pomoc jednym przyciskiem w sytuacji zagrożenia. To technologiczna odpowiedź na potrzebę pozostawania z najbliższymi w stałym kontakcie, co szczególnie ważne w czasie pandemii, i prosty sposób, aby zadbać o ważne dla nas osoby. Z rozwiązania mogą skorzystać klienci Orange, Play, Plus i T-Mobile.

Pracujący rodzice mogą w dowolnej chwili sprawdzić, czy ich dzieci są w domu lub szkole. Seniorzy w łatwy sposób przekazać informację, że wrócili bezpiecznie z zakupów, a opiekunowie psów powiadomić bliskich, że wychodzą na spacer. W sytuacji zagrożenia wystarczy jeden przycisk S.O.S. aby komunikat, wraz z dokładną lokalizacją użytkownika, błyskawicznie trafił do najbliższych. To kilka z wielu zastosowań aplikacji „Dbam o Bliskich”, możliwych dzięki funkcjom lokalizacji, systemowi powiadomień i interaktywnym mapom. Można ją pobrać bezpłatnie na telefon komórkowy z systemem Android ze sklepu Google Play. Wersja aplikacji dla systemu iOS będzie dostępna wkrótce.

Twórcą rozwiązania jest firma Locon, znana m.in. z popularnej aplikacji "Gdzie jest dziecko" oraz „Bezpieczna Rodzina”. Aplikacja „Dbam o Bliskich” powstała w efekcie współpracy Locon i czterech największych krajowych operatorów telekomunikacyjnych: Orange Polska, Play, Plus i T-Mobile. Projekt wspiera Ministerstwo Cyfryzacji.  Celem współpracy jest wsparcie wysiłków rządu, instytucji zdrowia publicznego i całego społeczeństwa w ograniczaniu aktywności, które mogą przyczynić się do rozprzestrzeniania koronawirusa.

Poznaj aplikację Dbam o Bliskich

Aplikacja jest prosta, intuicyjna w obsłudze i bezpieczna. Pierwszy użytkownik po uruchomieniu „Dbam o Bliskich” zaprasza bliskich do korzystania z niej za pomocą kontaktów w książce telefonicznej. Osoba uruchamiająca aplikację jako pierwsza jest administratorem grupy – może dodawać kolejne osoby do grupy rodzinnej, czy ustanawiać bezpieczne strefy. Zaproszone osoby korzystają z rozwiązania „Jestem bezpieczny”. Wszyscy użytkownicy przekazują sobie dane i informacje wyłącznie w ramach stworzonej grupy rodzinnej. Z jednej strony mogą na bieżąco udostępniać w grupie informacje o sobie, takie jak bieżąca lokalizacja i swoje „zameldowania” (np. jestem w domu, w pracy, na zakupach), z drugiej – mogą sprawdzić, gdzie znajdują się inne osoby z grupy, czy otrzymać powiadomienie, gdy dziecko opuści dom.

Co ważne, dane użytkowników nie będą automatycznie przekazywane do operatora ani żadnego innego podmiotu. Elementy grywalizacji zastosowane w aplikacji zachęcają do regularności w korzystaniu z niej, a cykliczne przypomnienia to sygnał dla bliskich, że wszystko z nami w porządku i jesteśmy bezpieczni. Dodatkowo, każdy z operatorów przygotował dla swoich klientów aktywnie korzystających z aplikacji nagrody, jak bezpłatne paczki danych czy urządzenia.

Nowe technologie na różne sposoby pomagają żyć w pandemii. Umożliwiają edukację online, pracę w trybie zdalnym, rozwiązania z zakresu telemedycyny, utrzymywanie kontaktów czy rozrywkę. Aplikacja „Dbam o Bliskich” daje szansę, by lepiej zatroszczyć się o najbliższych i zadbać o ich bezpieczeństwo.


Informacje prasowe

Twenty One Pilots, Thom Yorke Tomorrow’s Modern Boxes, The Chemical Brothers, FKA twigs i Seasick Steve otwierają line-up Open’er Festival Powered by Orange 2021

29 maja 2020
Twenty One Pilots, Thom Yorke Tomorrow’s Modern Boxes, The Chemical Brothers, FKA twigs i Seasick Steve otwierają line-up Open’er Festival Powered by Orange 2021

Pierwsi artyści potwierdzają koncerty na Open'er Festival Powered by Orange 2021. Twenty One Pilots headlinerem festiwalowego czwartku! Na przyszłorocznej edycji pojawią się również Thom Yorke - ikona alternatywy, The Chemical Brothers  - giganci muzyki elektronicznej, FKA twigs - jeden z najważniejszych kobiecych głosów ostatnich lat, oraz legenda rocka i bluesa – Seasick Steve.

Dzięki miliardom wyświetleń i odtworzeń takich kawałków jak „Stressed Out”, „Heathens” czy „Ride”, ogromnemu workowi nagród (m.in. statuetki Grammy, MTV EMA oraz Billboard Awards) oraz jednemu z najwierniejszych fanbase'ów na świecie, Twenty One Pilots plasują się dziś w czołówce najważniejszych zespołów alternatywnych ostatnich lat. Wisienką na torcie jest niewątpliwie fakt, że album „Blurryface” został oficjalnie okrzyknięty najlepiej sprzedającą się rockową płytą dekady (Billboard). W twórczości Tylera Josepha i Josha Duna rock, elektronika, hip-hop i napędzany syntezatorami alternatywny pop łączą się w rzadko spotykanej symbiozie. Natomiast stworzony przez nich klimat muzyczny tylko podkreśla wrażliwą tematykę lęków i zdrowia psychicznego wielokrotnie pojawiającą się w ich utworach. Duet ma na swoim koncie 5 albumów. Ostatni, „Trench”, ukazał się w ubiegłym roku, debiutując na drugim miejscu zestawienia Billboard 200 oraz zdobywając ocenę aż 81/100 na Metacritic. Natomiast wydany w kwietniu nowy kawałek "Level of Concern" wspiął się na szczyt Billboardu. Jak zapowiedzieli, pracują nad nowym albumem, który ukaże się "szybciej, niż się spodziewamy".

Przez trzy dekady twórczość Thom'a Yorke'a przyjmowała wiele form, obejmując szerokie spektrum gatunków. Dziś, bez względu na to, czy jesteśmy fanami Radiohead czy wyczekujemy jego pobocznych i solowych projektów, jego status jest niepodważalny - Thom Yorke to legenda współczesnej alternatywy. Z radością ogłaszamy, że w lipcu przybędzie do Gdyni, razem z Nigelem Godrichem, jego wieloletnim producentem i współpracownikiem, oraz Tarikiem Barrim - artystą wizualnym. Wspólnie zagrają przekrój jego solowej twórczości. W 2019 roku ukazał się najnowszy, świetnie oceniany album Thoma Yorke'a "Anima", który został stworzony z Godrichem. Wydawnictwo, któremu towarzyszył wyreżyserowany przez Paula Thomasa Andersona film, jest pierwszym solowym albumem Yorke’a, który znalazł się na szczycie zestawienia Billboard Dance/Electronic Albums oraz drugim w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt na Wyspach. Thom Yorke Tomorrow’s Modern Boxes wystąpi na Open'erze 2021. Do zobaczenia 30 czerwca.

FKA Twigs, brytyjska artystka jest jedną z najbardziej oryginalnych przedstawicielek alternatywnego popu tej dekady. Tahliah Debrett Barnett, znana jako FKA twigs, debiutowała w latach 2012-2013 wydawnictwami "EP1" i "EP2", a jej debiutancki album "LP1" ukazał się w 2014 roku. Od tego czasu pozostaje niezwykle barwną artystką, łączącą elementy avant-popu z elektroniką i soulem. W budowaniu jej pozycji z pewnością pomogły jej dodatkowe umiejętności – FKA twigs od początku kariery rozwijała się również jako tancerka, modelka i reżyserka (odpowiada za większość swoich klipów), co w oczach wielu fanów wyniosło ją do statusu ikony popkultury. Wydana w tym roku płyta „Magdalene” zyskała świetne recenzje, a Pitchfork nadał jej tytuł Best New Album. "'Magdalene' to coś więcej niż awangardowy pop. To zapierająca dech w piersiach klasa", pisano w serwisie o albumie. FKA twigs wystąpi na Open’erze 3 lipca.

W tym roku mija 25 lat od wydania debiutu The Chemical Brothers "Exit Planet Dust". Podczas gdy wielu artystów po tylu latach dosięgnąłby syndrom wypalenia, Ed Simmons i Tom Rowlands z każdą kolejną płytą potwierdzają swoją wielkość. Wydany w 2015 roku "Born In The Echoes" był szóstym wydawnictwem The Chemical Brothers z rzędu, które wylądowało na szczycie najlepiej sprzedających się płyt na Wyspach i uczyniło ich elektronicznym projektem z największą liczbą albumów na pierwszym miejscu w historii notowań w UK. W ubiegłym roku ich 9 płyta "No Geography" była bezsprzecznie jedną z najważniejszych w muzyce elektronicznej, co potwierdziły nagrody Grammy w kategoriach Best Dance/Electronic Album oraz Best Dance Recording za kawałek "Got to Keep On". Natomiast DJ Mag uznał duet za najlepszy Live Act 2019 roku. Ich spektakularny show zamknie Orange Main Stage ostatniego dnia festiwalu.

"W moim świecie wychodzimy na scenę i dajemy z siebie wszystko, każdego wieczoru. Skoro ludzie wydali pieniądze, żeby zobaczyć jak dajemy czadu, mamy obowiązek im to dostarczyć" - ten cytat Seasick Steve'a mówi wszystko o jego surowej, bluesowo-rockowej energii. Chociaż długa, siwa broda amerykańskiego muzyka mogłaby sugerować inaczej, artysta obecny jest na muzycznej scenie zaledwie kilkanaście lat. Przez ten czas zdążył wydać 9 albumów, a w lipcu ukaże się jego nowe wydawnictwo „Love & Peace”.

Sprzedaż biletów na Open'er Festival Powered by Orange 2021 rozpocznie się 1 lipca 2020.

Informacje o biletach.

Scroll to Top