Sieć

Wzmacniany sieć Orange na wakacje

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
29 czerwca 2021
Wzmacniany sieć Orange na wakacje

Jak każdego roku dbamy abyście na wakacjach mogli bez kłopotu dodzwonić się i mieli dobry zasięg mobilnego internetu w miejscowościach turystycznych. Robimy to na kilka sposobów: inwestujemy w nowe stacje bazowe, dostawiamy stacje mobilne i zwiększamy pojemność sieci dokładając częstotliwości.

Porównując do 2020 roku w regionach turystycznych uruchomiliśmy 19 nowych stacji bazowych w miejscowościach: Świnoujście, Kamień Pomorski, Mikołajki, Gołdap, Ostróda, Rewal,  Banie Mazurskie, Stawiguda, Jeleśnia, Bystrzyca Kłodzka, Lubiczyn, Witkowo, Augustów, Lubiczyn, Ornowo, Wólka Lichtajńska, Sopotnia Mała, Sikorzyno i Czarlina.

Dodatkowo na okres wakacyjny mobilne stacje poprawią zasięg Orange w 10 miejscowościach: Jastarnia, Rusocin,  Pobierowo, Rowy, Dąbki, Międzyzdroje, Zamłyniec, Białka, Krokowa i Krynica Morska.

Na stacjach, pracujących w rejonach turystycznych, dołożyliśmy dodatkowe 128 warstw LTE. Oznacza to, że stacje są lepiej doposażone i wykorzystują więcej częstotliwości, co przekłada się na lepszy zasięg i jakość.

Udanych wakacji!

Komentarze

Majk
Majk 13:25 29-06-2021

No i super 🙂

Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 21:53 29-06-2021

Tak trzymać ?

Odpowiedz
Krzysiek87
Krzysiek87 22:49 29-06-2021

Wszystko z korzyścią dla klienta-)

Odpowiedz
Nikt
Nikt 23:22 08-07-2021

A w Karwi na plaży nie można nawet strony wyszukiwarki Google uruchomić, taki szybki internet Orange 🙂

Odpowiedz
Waldemar
Waldemar 22:11 11-07-2021

Niestety w Miejscowości Niesulice w części zachodniej brak jakiegokolwiek zasięgu
nie można w ogóle nigdzie zadzwonić 10 bez kontaktu ze światem
a inni operatorzy mają tu zasięg nawet play
chyba sobie kupię starter z innej sieci by mieć kontakt ze światem

Odpowiedz
Dunaj
Dunaj 13:42 01-08-2021

Przydałby się zasięg w Samociążku tak blisko miasta Bydgoszcz, a zasięg taki że nie ma szans na normalną rozmowę o internecie nie wspomne. Od lat używam Orange jeszcze jak była Idea, a zasięg w tej miejscowości coraz gorszy. Czym to jest spowodowane?

Odpowiedz

Odpowiedzialny biznes

Okiem mamy: nauczyciel też człowiek

Kasia Barys Kasia Barys
28 czerwca 2021
Okiem mamy: nauczyciel też człowiek

W miniony piątek po odbiorze świadectw przez moje dzieci dziękowałam nauczycielom za miniony rok szkolny. Nie był on łatwy: ani dla uczniów, ani dla rodziców ani dla kadry. Zawód nauczyciela wywołuje wiele kontrowersji. Choćby nie tak dawny strajk nauczycieli, który różnie był oceniany. A ostatnio prowadzenie krótkiej nauki stacjonarnej w czasie pandemii oraz wielomiesięczna nauka online.

Sama ukończyłam studia humanistyczne i mogłam być panią od... języka polskiego. Mam wiele koleżanek, które są belframi. Wiem, że jest to bardzo trudny zawód, dodatkowo obarczony wieloma oczekiwaniami i wyzwaniami. Tak jak w Polsce wszyscy znają się na piłce nożnej, tak wszyscy mają wizję jak powinna wyglądać praca nauczyciela. Takie oczekiwania miałam i ja. Chciałabym, by nauczyciel dobrze przekazał wiedzę i uczył, odnosił się z szacunkiem do dziecka, nie traktował je „ z góry”, tylko był w kontakcie. By miał czas na rozmowę z rodzicem. By wystawiając np. oceny opisowe nie stosował funkcji „kopiuj – wklej” tylko, by każde dziecko traktował indywidualnie. By stosował różne, nowoczesne metody nauczania, miał wysokie kompetencje cyfrowe, by nadążał za swoimi uczniami itd. itd. Dużo tego prawda? Dla mnie w edukacji moich dzieci najważniejsze są relacje uczniów z nauczycielami. Wtedy, nawet jeśli materiał jest trudny, chętniej dziecko się uczy, a wiedza zostaje na dłużej. Uczenie dla ocen nie ma sensu. Różne eksperymenty i doświadczenia pokazują, że tych przedmiotów, których nie lubimy (zazwyczaj ze względu na brak sympatii do nauczyciela właśnie) nie pamiętamy. Chciałabym, by nauczyciele w życiu moich dzieci byli przewodniczkami i przewodnikami. Marzę o tym, by traktowali każde dziecko indywidualnie, by dobrze znali swoich uczniów i byli cennym źródłem wiedzy o nich. By pomagali nam rodzicom w kształtowaniu wrażliwości na dobro, piękno i inne wartości, bez których po prostu nie da się być dojrzałym, mądrym dorosłym. Przecież my rodzice nie zawsze wiemy co się dzieje w szkole.

Psycholog, przewodnik, lider

Dopiero pandemia uzmysłowiła mi jak wiele wyzwań jest przed nauczycielami. Jak wiele ról muszą na co dzień pełnić: przekazują wiedzę, uczą, trochę wychowują, są psychologami, towarzyszami. Jednym z wniosków raportu Fundacji Orange o statusie nauczycieli i nauczycielek jest stwierdzenie, że dużym wyzwaniem jest dla nich właśnie ta ważna rola wychowawcza. Czują oni brak wsparcia w rozwiązywaniu trudności w zachowaniu uczniów. Z deklaracji nauczycieli wynika, że 51% z nich nie ma dostępu do szkolnych psychologów. Czują się z problemami własnymi i uczniów zostawieni samym sobie. To jeden z pięciu czynników najbardziej przeszkadzających nauczycielkom i nauczycielom w ich pracy. Wskazuje na niego aż 30% badanych. Dodatkowo są obarczeni oczekiwaniami rodziców. Całymi tygodniami są na „rodzicielskim świeczniku”.

Nauczyciel też człowiek

Nieraz uczestniczyłam w lekcjach online moich dzieci. Były to lekcje w klasach 1-3 więc szczególnie w pierwszych tygodniach nauki zdalnej musiałam im towarzyszyć. Jestem pełna podziwu, że w większości przypadków nauczyciele prawie z dnia na dzień opanowali technikalia oraz nowe metody nauczania, potrafili utrzymać uwagę małych dzieci, przekazać im wiedzę i zmotywować do nauki. Pamiętam, jak zimą pani prosiła, by dzieci przez kamerkę w laptopie pokazały ulepionego bałwana, lub kiedy dzieci miały pokazać swoje zwierzaki domowe. Udało się także zorganizować mikołajki, z prezentami (choć w wersji cyfrowej, ale jednak!), śpiewali kolędy przy domowych choinkach.

Większość, bo 62% przebadanych przez Fundację Orange nauczycieli jest zdania, że pandemia COVID-19 negatywnie wpłynęła na postrzeganie polskiego systemu edukacji. Wielu nauczycieli niestety nie udźwignęło wyzwania, jakie postawiła przed nimi sytuacja pandemiczna. Aż 45% rodziców także uważa, że pandemia i to co się działo w szkole obniżyło prestiż nauczyciela. Fakt… wiele braków w różnych kompetencjach zostało obnażonych. Jednak jestem zdania, że nauczyciele nie powinni otrzymać za to słabej oceny. Czas był trudny, wyzwania i oczekiwania ogromne. Podziwiam ich za to, że mimo tak ciężkiej sytuacji zawodowej w jakiej się znaleźli, jednak dali radę. Trzeba także pamiętać, że przecież sami mieli także wyzwania osobiste. Pracując w domu także musieli opiekować się swoimi dziećmi – a w czasie 45 minutowych lekcji nie byli w stanie tego zrobić. Koleżanka nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, musiała zamykać się podczas lekcji w osobnym gabinecie, aby jej małe dzieci nie przeszkadzały.

Mam nadzieję, że czas pandemii koniec końcem wyjdzie na dobre polskiej edukacji. I choć początki były trudne, to jednak mądrzejsi o nowe doświadczenie nauczyciele nabiorą pewności choćby w nowych technologiach. Rodzice zrozumieją, że nauczyciel nie ma lekko i nabiorą empatii wobec nich. A uczniowie w wakacje naładują baterie pozytywną energią.

 

Komentarze

Tomek
Tomek 16:40 14-03-2025

Czy docelowo będzie migrowany też prepaid? Jeśli tak czy to oznacza że doczekamy się w prepaidzie połączeń oczekujących i zawieszania połączenia?
Wirtualizację należy rozumieć migrację z onpremise na dostawcę cloud? Jaki to dostawca? 😉
Czy jest to nowa platforma IMS czy poprzednia ale na nowych zasobach? (bo w tekście pada informacja o uruchomieniu nowej platformy IMS).
Z czego korzystaliście 10 lat temu zanim zaczęliście korzystać z IMS?

(człowiek ciekawy a takie wpisy czyta się aż za szybko, więcej więcej) 🙂

Odpowiedz
    Kinga Galon
    Kinga Galon 17:04 17-03-2025

    Prepaid jest już zmigrowany. Pracujemy jeszcze nad tym, żeby połączenia oczekujące działały we wszystkich konfiguracjach. Wirtualizacja obejmowała częściowe zmigrowanie do chmury. W sieci mobilnej korzystamy z IMS od ok. 10 lat i usługi 4G od początku budujemy w oparciu o IMS. Nowa platforma tzn. na nowych zasobach, większa i z nowymi funkcjonalnościami. Ciesze się, że wpis zaciekawia, zapraszam do kolejnych 😉

    Odpowiedz
Max
Max 21:00 14-03-2025

Ale połaczenia oczekujące już są aktywne w pre paidzie.

Odpowiedz
muddy
muddy 23:53 16-03-2025

Czy przy okazji tego unowocześnienia rozwiążecie też kilka problemów, z jakimi zmagają się użytkownicy usługi Extra eSIM? Po pierwsze, nie działają SMSy przez WiFi. Po drugie, brak możliwości odbierania połączeń ViLTE (choć można je wykonywać). Po trzecie, gorsza jakość połączeń przychodzących (także na karcie głównej): nigdy nie załącza się kodek „HD+” czyli EVS-SWB/EVS-WB, można co najwyżej liczyć na AMR-WB. W połączeniach wychodzących między tymi samymi numerami jest EVS-SWB…

Odpowiedz
    Kinga Galon
    Kinga Galon 14:26 17-03-2025

    Niestety ze względów technologicznych ViLTE wyklucza się z usługą Ekstra eSIM. Pracujemy nad wdrożeniem i dopasowaniem Ekstra eSIM do technologii ViLTE. Z kodekiem EVS sprawa wygląda podobnie. Unowocześnienie platformy IMS jest krokiem w tym kierunku, ale nie jest to jedyny warunek wdrożenia.

    Odpowiedz
Łukasz
Łukasz 16:37 17-03-2025

Jak to jest z IMS Orange posiadam telefon Energizer e280s obsługuje Volte i VoWiFi w sieci Play działa w T-Mobile tylko VoWiFi.W Orange Polska nie działa,a w innych Orange np.Słowacja,Rumunia działa bez problemu telefon posiada aktualne oprogramowanie i dystrybucja UE.VonR ciekawe czy będzie działać na każdym telefonie np.Infinix,Tecno, Blackview, Energizer, VIVO itp.ViLTE nie działa czy wymagana jest jakaś taryfa.Ciekwostka w Play realizuje takie połączenie ale jest błędnie rozliczane 1zł za minutę jak połączenie międzynarodowe.Tak samo do Orange i odwrotnie 1zł.

Odpowiedz
Krzysiek87
Krzysiek87 23:49 17-03-2025

Widać,jak telekomunikacja się zmienia,kiedyś do działania telefonu wykorzystywano centrale telefoniczne których jest obecnie poniżej 200 sztuk, a teraz wystarczy jedna platforma głosowa mająca pod sobą cały kraj mieszcząca się pewnie w jednej z takich szaf jak na zdjęciu(obstawiam,że znajduje się w mieście Łódź)
Swoją drogą jeżeli ten sam IMS obsługuje VoLTE oraz VoIP podłączony pod Livebox to dlaczego zestawienie połączenia pomiędzy abonentami komórkowymi trwa tylko około 1 sekundę a dzwoniąc z komórki na VoIP stacjonarny lub w drugą stronę czas oczekiwania na połączenie jest dłuższy?Pani Kingo odnośnie wpisu dotyczącego Nowogrodzkiej napisałem adres obiektu na którym znajduje się radiolinia o którą pytałem.Pozdrawiam

Odpowiedz
    Kinga Galon
    Kinga Galon 09:38 20-03-2025

    W takim połączeniu VoIP, VoLTE i sieć PSTN muszą współgrać. Nasza konfiguracja pozwala zachować jak największą zgodność pomiędzy nimi, czasem kosztem pogorszenia pewnych parametrów – w tym przypadku jest to wydłużenie czasu zestawienia. Jeśli chodzi o radiolinię w Nowym Sączu, o której Pan pisał – nie mamy jej w systemach, więc nie jest to nasza radiolinia. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
Nick
Nick 12:14 18-03-2025

Pytanie z innej beczki Pani Kingo czy Orange planuje uruchomić nadajnik wspólnie z T-Mobile (26002) ID: 56521
Starachowice, Batalionów Chłopskich 6? Jeśli tak to kiedy dziękuję za informację i Pozdrawiam!

Odpowiedz
Mateusz
Mateusz 12:37 02-04-2025

Czy jest szansa, że po migracji IMS w prepaidzie zacznie działać WiFi Calling za granicą?

Odpowiedz

Zielony Operator

Eko-wyzwania pracowników Orange i Re:Generacja

Hanna Jaworska-Orthwein Hanna Jaworska-Orthwein
25 czerwca 2021
Eko-wyzwania pracowników Orange i Re:Generacja

W Orange zachęcamy naszych pracowników do aktywnego włączania się w działania na rzecz ochrony środowiska #RazemDlaPlanety. Czerwcowy Zielony Tydzień był świetną okazją do edukacji, ale przede wszystkim do zmiany nawyków. Przez kilka dni publikowaliśmy eko-wyzwania i poprosiliśmy o dzielenie się ich efektami na wewnętrznym portalu. W myśl zasady, że małe gesty mają duże znaczenie. Poszło nam naprawdę dobrze.

Re-Generacja

Udało się przekazać do utylizacji ponad 100 sztuk elektroodpadów, usunęliśmy ze skrzynek i chmury ponad 52 GB niepotrzebnych plików oraz tysiące e-maili. Ponad połowa biorących udział w wyzwaniach zdecydowała się zrezygnować z jedzenia mięsa i ryb. Część naszych pracowników włączyła się w akcję sprzątania świata i zebrała łącznie 43 worków śmieci! Wreszcie niektórzy z nas zostawili samochody aby pojeździć rowerem i pokonali w ten sposób blisko 2,5 tys. km.

Dołącz do Re:Generacji

Kolejny raz włączyliśmy się w działanie w ramach akcji Zielona Wstążka #DlaPlanety, inicjatywy Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Z okazji Dnia Światowego Dnia Środowiska Centrum wystartowało z kampanią i inicjatywą społeczną Re:Generacja z tematem przewodnim wzywającym do ochrony i odtwarzania ekosystemów.

Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło lata 2021-2030 Dekadą Odtwarzania Ekosystemów w odpowiedzi na dramatyczny spadek bioróżnorodności, który spowodowany jest działalnością człowieka i rozwojem cywilizacji. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na zachodzące zmiany środowiskowe i obszary wymagające interwencji. Do współpracy na rzecz ratowania polskich ekosystemów są zapraszane służby ochrony przyrody, biznes, samorządy i lokalne organizacje pozarządowe.

Najważniejszym celem kampanii jest możliwość zgłaszania przez organizacje pozarządowe, instytucje i samorządy ekosystemów, które są w potrzebie. Kolejnym krokiem jest zaangażowanie firm, które wezmą je pod swoje skrzydła i sfinansują niezbędne działania. Odbudowa planety powiedzie się tylko wtedy, gdy wszyscy wezmą za nią odpowiedzialność.

Program ma także misję edukacyjną, którą realizuje poprzez kampanię społeczną Last Minute, a także szereg aktywności proponowanych na stronie https://re.generacja.org/, m.in. wirtualne spacery po ekosystemach RE:GENERACJA czy escape room z zagadkami dotyczącymi świata przyrody RE:GENERACJA.  Z myślą o wszystkich, którzy chcą wziąć losy Ziemi w swoje ręce, powstała także społeczność #ReGeneracja (RE:GENERACJA). Ekosystemy będą widoczne na specjalnej mapie - geoportalu, na stronie www.Re.Generacja.org.

Komentarze

Scroll to Top