Informacje prasowe

Niższe ceny połączeń do Ukrainy do końca marca, kolejne rozwiązania dla ukraińskich obywateli i ich bliskich

11 marca 2022
Niższe ceny połączeń do Ukrainy do końca marca, kolejne rozwiązania dla ukraińskich obywateli i ich bliskich

Orange Polska przedłuża do końca marca obniżkę cen połączeń do Ukrainy, a także możliwość aktywowania darmowego pakietu 10 GB do wykorzystania w Polsce. Operator przygotował też kolejne specjalne akcje. Pomogą one pozostać w kontakcie z bliskimi, osobom z Ukrainy przebywającym w Polsce, ale także tym, którzy jadą z Polski do Ukrainy.

Przez kolejne trzy tygodnie, czyli do końca marca można korzystać z niższych o ponad 80 proc. cen połączeń do Ukrainy. Ułatwi to kontakt osobom, które są już w Polsce, z bliskimi przebywającymi w Ukrainie. Obniżka do 29 groszy za minutę,  dotyczy wszystkich połączeń wykonywanych z telefonów komórkowych Orange i nju na ukraińskie numery stacjonarne i komórkowe. Chodzi zarówno o oferty na kartę, jak i abonament, dla klientów indywidualnych i biznesowych, a także klientów nju mobile. Z tańszych rozmów można korzystać do 31 marca.

Do końca marca przedłużono także możliwość aktywacji dodatkowego, darmowego  pakietu 10 GB, do wykorzystania przez 30 dni w Polsce. Jest to propozycja kierowana bezpośrednio do użytkowników narodowości ukraińskiej, którzy korzystają z usług Orange, Orange Flex oraz nju.

Nowe propozycje – tańsza transmisja danych w roamingu, darmowe pakiety połączeń.

Dla użytkowników usług na kartę operator obniżył opłaty za transmisję  danych w roamingu na terenie Ukrainy do 0,01402 zł za 1MB, czyli 14,36 zł za 1 GB. Jednocześnie, w przypadku klientów, którzy korzystają z pakietów internetowych, limit GB w Strefie 1 będzie dostępny również na terenie Ukrainy.

Klienci Orange narodowości ukraińskiej dzwoniący do swoich bliskich w ojczyźnie, otrzymują darmowy pakiet 200 minut na połączenia na Ukrainę w abonamencie. Dotyczy to klientów indywidualnych, posiadających abonamentów komórkowych od Orange. Pakiet zostanie włączony tym osobom automatycznie, można z niego korzystać przez 30 dni.

Specjalne oferty dla Ukrainy także w Orange Flex

Użytkownicy Orange Flex wciąż mogą aktywować bezpłatny pakiet rozmów międzynarodowych do Ukrainy: 100 minut na 30 dni. Wystarczy wpisać kod UKRAINA w polu kody promocyjne w swojej aplikacji Flex. Użytkownicy korzystający z Orange Flex mogą skorzystać także z dodatkowych, darmowych 10 GB oraz od 11.03 z pakietu 5 GB na internet w roamingu dla osób, które przebywają na terenie Ukrainy. W pierwszym przypadku pakiet uruchamia się w aplikacji korzystając z kodu UKR, a w drugim UKR5GB. Aby móc bez przeszkód korzystać  i na bieżąco kontrolować zużycie danych zalecana jest aktualizacja aplikacji do najnowszej wersji.  Wszystkie promocyjne pakiety od Orange Flex można uruchomić do 31 marca.

Warto pamiętać, że w Orange Flex w każdym z planów użytkownicy otrzymują social pass. Daje on możliwość korzystania z najpopularniejszych komunikatorów bez limitu GB, za darmo. W skład social pass wchodzą m.in. WhatsApp, Viber, Messenger, Facebook, Telegram, Twitter.

Dodatkowe stacje bazowe, darmowe Wi-Fi na granicy, startery z darmowymi usługami

Kontakt z bliskimi jest bardzo ważny. Aby zapewnić łączność w kluczowych miejscach,  na przejściach granicznych z Ukrainą Orange zamontował dodatkowe mobilne stacje bazowe oraz udostępnił darmowe sieci wi-fi. Obsługują one wzmożony ruch w rejonie granicy polsko-ukraińskiej, przy przejściach granicznych i w punktach recepcyjnych.

Orange wciąż rozdaje darmowe startery i pomaga w ich rejestracji. Dzieje się to w punktach recepcyjnych na granicy, ale także na dworcach kolejowych w największych miastach Polski. Tam, gdzie pojawia się najwięcej rodzin z Ukrainy, min. W Warszawie, Krakowie, Zamościu, Przemyślu, Rzeszowie, Gdańsku czy Katowicach. Łącznie od początku wojny aktywowanych zostało 120 tys. kart prepaid z ofertą przygotowaną dla Ukraińców: miesiąc bezpłatnych połączeń w Polsce (minuty, SMS, MMS), 100 minut do Ukrainy i 30 GB internetu.

Na stronie www.orange.pl/razem osoby z Ukrainy mogą znaleźć opis ofert kierowanych do nich oraz inne informacje związane z działaniami pomocowymi dla Ukrainy w języku ukraińskim. Znajduje się tam m.in. instrukcja, jak uruchomić darmowy starter.

pomagamy

Mediateka


Informacje prasowe

#JesteśmyzWami #мизвами

28 lutego 2022
#JesteśmyzWami #мизвами

W tym trudnym czasie Orange Polska pomaga obywatelom Ukrainy w kontakcie z bliskimi rozdając na przejściach granicznych darmowe startery, obniżając ceny połączeń i rezygnując z opłat roamingowych na rzecz ukraińskiego operatora. Firma zapewniła schronienie i opiekę ponad 200 osobom w swoim ośrodku szkoleniowym. Wspiera też służby i organizacje koordynujące pomoc dla uchodźców.

Orange Polska od ubiegłego piątku obniżył o ponad 80 proc. ceny połączeń do Ukrainy. Na przejściach granicznych pracownicy i wolontariusze firmy przekazali uchodźcom i pomogli uruchomić ok. 5 tysięcy starterów z darmowymi usługami. Na każdym jest miesiąc bezpłatnych połączeń w Polsce (minuty, SMS, MMS), 100 minut do Ukrainy i 30 GB internetu. Wspierają też przy ich obowiązkowej rejestracji, aby przybywający z Ukrainy mogli od razu korzystać z udostępnionych polskich numerów. Karty są rozdawane w Medyce, Dorohusku, Hrebennej, Dołhobyczowie, Zosinie, Budomierzu i Korczowej.  Jeszcze w tym tygodniu operator dostarczy na granicę kolejnych 60 tysięcy kart SIM.

W okolicach przejść granicznych Orange wzmocnił zasięg i zwiększył pojemość sieci, aby w tych newralgicznych miejscach łączność była zachowana. Firma zrezygnowała z opłat roamingowych za transmisję danych dla użytkowników sieci Vodafone Ukraine w Polsce. Dzięki temu operator ukraiński będzie mógł wprowadzić specjalną ofertę dla swoich użytkowników, którzy przebywają w Polsce. Trwają rozmowy z kolejnymi operatorami działającymi w Ukrainie.

We współpracy z władzami Warszawy, Orange udostępnił na potrzeby uchodźców swój ośrodek szkoleniowy. Obecnie przebywa w nim ponad 200 osób z Ukrainy, głównie kobiety i dzieci. Mają zapewnioną pełną opiekę, dostęp do sieci WiFi, a dzieci - specjalnie przygotowaną salę do zabaw.

Operator przekazuje darmowy sprzęt i usługi służbom, instytucjom publicznym oraz organizacjom koordynującym bezpośrednią pomoc dla uchodźców. Współpracuje z Urzędem ds. Cudzoziemców, Kancelarią Prezesa Rady Ministrów i wydziałami zarządzania kryzysowego u wojewodów.

Orange wspiera też organizacje świadczące pomoc psychologiczną dla dzieci i dorosłych, udostępniając na ich rzecz darmowe infolinie oraz działania Polskiej Akcji Humanitarnej, m.in. oferując pomoc w postaci usług dla koordynacji akcji pomocowych. Firma uruchamia też SMS-y charytatywne na potrzeby zbiórek pieniężnych.

Fundacja Orange, we współpracy z organizacjami pozarządowymi i szkołami z programów edukacyjnych, diagnozuje potrzeby wsparcia dzieci z Ukrainy, aby przygotować konkretne i wymierne działania.

Orange obsługuje infrastrukturę krytyczną i jest przygotowany na różne scenariusze. Firma ma sprawdzone mechanizmy reagowania, zapewniające ciągłość biznesową, a klientom - korzystanie z usług bez większych zakłóceń. Działanie sieci i usług odbywa się bez większych zakłóceń.

Orange-niesie-pomoc

Mediateka


Informacje prasowe

Orange Polska zbuduje rdzeniową sieć 5G z Ericssonem

28 lutego 2022
Orange Polska zbuduje rdzeniową sieć 5G z Ericssonem

Orange Polska robi kolejny krok w kierunku budowy sieci 5G nad Wisłą. Wkrótce ruszą prace nad przygotowaniem dedykowanej sieci rdzeniowej do potrzeb nowej generacji rozwiązań mobilnych. Operator zdecydował się na rozwiązanie dostarczane przez firmę Ericsson.

Wdrożenie dedykowanego rdzenia (5G Standalone) jest niezbędnym elementem ewolucji sieci Orange Polska dla umożliwienia świadczenia naszym klientom pełnego spektrum usług przewidywanych w standardzie sieci mobilnych piątej generacji. Podpisanie umowy otwiera ścieżkę wdrożenia chmurowych rozwiązań 5G Standalone, co pozwoli Orange Polska w perspektywie najbliższych lat zaoferować nowe usługi dla naszych klientów biznesowych i indywidualnych – mówi Piotr Jaworski, członek zarządu ds. sieci i technologii w Orange Polska.

Sieć 5G wykorzystująca dedykowane rozwiązania rdzeniowe 5G SA (Stand Alone) przyniesie szybszy transfer danych dla użytkownika końcowego i mniejsze opóźnienia. W rozwiązaniach dla firm pozwoli zaspokoić potrzebę elastycznej, skalowalnej, niezawodnej i bezpiecznej łączności do zastosowań w czasie rzeczywistym. Dzięki jej możliwościom będzie można wirtualnie podzielić sieć Orange 5G (tworząc dedykowane instancje, tzw. „slicing sieci”), priorytetyzować określone fragmenty dla zabezpieczenia krytycznych zastosowań lub konkretnych potrzeb i oferować różne poziomy jakości i bezpieczeństwa. Rozwiązania 5G SA z wirtualnym dzieleniem sieci (slicing) pozwolą też na rozwijanie oferty mobilnych rozwiązań sieci prywatnych. Już dziś Orange Polska posiada na polskim rynku unikatowe doświadczenie w tym zakresie, jako operator trzech pierwszych w pełni operacyjnych prywatnych sieci 5G u klientów. Wdrożenie umożliwi również dalszy rozwój usług Internetu Rzeczy, i zbudowanie nowych usług dla biznesu, w pełni wykorzystujących możliwości nowej sieci.

Ericsson jest zadowolony, że został wybrany przez Orange Polska do rdzenia 5G po rygorystycznym procesie selekcji, w tym próbach technologii. Nie mogę się teraz doczekać współpracy z Orange Polska w celu wdrożenia tej ważnej technologii, w celu budowy sieci 5G i wspierania celów biznesowych tego partnera – powiedział Martin Mellor, szef Ericsson w Polsce.

Umowa została podpisana na pięć lat. Wybrane przez Orange rozwiązanie wykorzystuje w pełni mechanizmy chmurowe i jest rozwiązaniem wielosystemowym. Oznacza to, że technologie radiowe 4GLTE, 5G w trybie Non-Stand Alone i 5G w trybie Stand Alone są obsługiwane przez tą samą sieć rdzeniową, zapewniając wysoką wydajność i niskie zużycie energii. Rozwiązanie 5G SA Ericssona jest rozwiązaniem w pełni skalowalnym, pozwalającym na elastyczną rozbudowę sieci również z wykorzystaniem architektury sieci rozdystrybuowanych do węzłów brzegowych (Edge).

Scroll to Top