Odpowiedzialny biznes

Konkurs na Lidera Odpowiedzialnego Biznesu

Redakcja Redakcja
19 lipca 2011
Konkurs na Lidera Odpowiedzialnego Biznesu

Jeśli wasza firma lub instytucja prowadzi działalność biznesową w sposób odpowiedzialny, a dodatkowo wyróżnia się w tych działaniach w swojej branży, zapraszamy do konkursu Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu, którego organizatorem są Pracodawcy RP.  Na zgłoszenia czekamy do 12 sierpnia. Szczegóły na stronie www.koalicjacr.pl.

W badaniach, które robiliśmy w ubiegłym roku w ramach „Koalicji na rzecz odpowiedzialnego biznesu” wyszło, że firma odpowiedzialna to przede wszystkim dobry pracodawca (59% wskazań), firma prowadząca działania ekologiczne (16%) czy społeczne w środowisku lokalnym (14%), a  na samym końcu ta, która ma dobre zachowania rynkowe wobec klientów, partnerów czy konkurencji (11%).  To generalne zasady. Z drugiej strony ich przełożenie na firmę jest już bardziej indywidualne. Dla fabryki chemicznej ważna będzie ekologia produkcji, dla sektora finansowego ważniejsze - bezpieczeństwo klientów, a dla branży teleinformatycznej – kwestia wykluczenia cyfrowego.

To myślenie było też podstawą do stworzenia w naszej Koalicji  Kodeksu Odpowiedzialnego Biznesu, który zawiera 9 ogólnych zasad i jest wspólny dla wszystkich. Natomiast  Podręcznik, który powstaje zawierać będzie praktyczne wskazówki do wdrażania strategii CSR w sześciu branżach: paliwowo-energetycznej, budowlanej, teleinformatycznej, finansowej, FMCG oraz farmaceutycznej.

Zapraszamy więc do konkursu. I aby uspokoić inne firmy naszej branży, informuję – my jako Partner Koalicji nie startujemy w konkursie, ani nie oceniamy wniosków ;)

Scroll to Top