Do wygrania karnety na Orange Warsaw Festival i Open’era

14 maja 2025
Do wygrania karnety na Orange Warsaw Festival i Open’era

Przed nami dwa, wyjątkowe muzyczne wydarzenia: Orange Warsaw Festival i Open’er Festival Powered by Orange. W aplikacji Mój Orange ruszył właśnie konkurs, w którym możecie wygrać karnety i obejrzeć wszystkie koncerty na żywo. Macie czas do 21 maja.

Żeby wziąć udział w konkursie powinniście:

  • Zalogować się do aplikacji Mój Orange adresem e-mail i przejść do zakładki <Dla Ciebie> lub <Dla Firm>.
  • Kliknąć w baner konkursowy, wybrać festiwal, który Was interesuje i odpowiedzieć na pytanie konkursowe.
  • Potwierdzić adres e-mail, zaakceptować regulamin konkursu i wysłać zgłoszenie.

Wejściówki są jednoosobowe i ważne na wszystkie dni. Do konkursu możecie zgłosić się tylko raz. Nagrody przyznamy za najbardziej kreatywne i pomysłowe odpowiedzi. Z laureatami skontaktujemy się mailowo do 26 maja, a wyniki opublikujemy 30 maja na: www.orange.pl/aplikacja-moj-orange. Więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie konkursu.

Przypominam, że klienci abonamentowi znajdą dziś w aplikacji kolejną niespodziankę, w ramach akcji Środy z Mój Orange. W tym tygodniu to możliwość przetestowania opaski SOS na 3 miesiące bezpłatnie lub 3 GB na surfowanie po sieci.


Udana adopcja pisklaka sokoła wędrownego

14 maja 2025
Udana adopcja pisklaka sokoła wędrownego

Takie rzeczy tylko w gnieździe na naszej stacji bazowej w Kwidzynie. Parze sokołów wędrownych, która utraciła swoje jaja, podłożyliśmy do wychowania pisklaka sokoła z hodowli. Maluch szybko został przygarnięty i otoczony troskliwą opieką przez zastępczych rodziców, a dziś zaobrączkowany.

 - Adopcja własna jest najlepszą metodą reintrodukcji. Wsiedlane młode sokoły pochodzące z hodowli są podkładane do gniazda dzikich sokołów, u których z różnych względów nie powiódł się lęg lub ilość młodych jest mała. Podłożone sokoły znajdują się pod stałą opieką dorosłych, dzikich sokołów, co znacznie lepiej przygotowuje je do samodzielności niż metody hodowlane - wyjaśnia Sławomir Sielicki, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Dzikich Zwierząt "Sokół".

Parze z Kwidzyna, która utraciła swoje jaja, podłożono najpierw sztuczne jaja do wysiadywania. Kiedy przyszedł czas, aby nastąpiło „cudowne wyklucie”, podrzucono do gniazda pisklaka z hodowli, a sztuczne jaja zabrano. Maluch był trochę zaniepokojony sytuacją i nowym miejscem, ale szybko uspokoił się i zasnął pod skrzydłami opiekuńczej mamy.  

Dziś możemy już potwierdzić, że proces adaptacyjny się powiódł, a podrośnięty pisklak otrzymał obrączkę i nadajnik, które pozwolą ornitologom śledzić jego dalsze losy.

Cała akcja odbyła się szybko i sprawnie, dzięki zaangażowaniu pracowników NetWorks we współpracy z ornitologami. Dziękujemy.

Chcecie wiedzieć, co się dzieje - tutaj możecie podglądać ptasie rodzinki na stacjach bazowych.


Nauczyciel Jutr@ – rusza piąta edycja konkursu dla nauczycielek i nauczycieli

14 maja 2025
Nauczyciel Jutr@ – rusza piąta edycja konkursu dla nauczycielek i nauczycieli

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do konkursu Nauczyciel Jutr@. We wspólnej inicjatywie Fundacja Orange i Głos Nauczycielski uhonorują osobę, która wsłuchuje się w potrzeby młodych ludzi, buduje z nimi relacje oparte na szacunku i podejmuje tematy związane z rozwojem cyfrowym i jego wpływem na dzieci i młodzież. Konkurs towarzyszy wyborom Nauczyciela Roku. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 września 2025 r.

To już piąta edycja konkursu Nauczyciel Jutr@. Szukamy w nim osób, które są empatyczne i otwarte, takich, które potrafią nie tylko ciekawie prowadzić zajęcia, ale też towarzyszyć młodym ludziom w ich codziennych troskach, radościach i wyzwaniach, także tych, które wiążą się z dorastaniem w świecie cyfrowym – mówi Małgorzata Kowalewska, Członkini Zarządu ds. programowych w Fundacji Orange. Ważne jest, by swoją postawą, osoba ta zachęcała dzieci do sięgania po więcej - podejmowania dodatkowych inicjatyw i rozwijania swojego potencjału – dodaje.

Do Konkursu Nauczyciel Jutr@ zgłosić mogą się czynne zawodowo nauczycielki i nauczyciele ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych, przedszkoli oraz placówek oświatowych. Tak, jak w Konkursie Nauczyciel Roku, kandydatury mogą zgłaszać także inni nauczyciele i nauczycielki, dyrekcja placówki, rodzice czy sami uczniowie i uczennice. Link do formularza zgłoszeniowego i regulamin konkursu dostępny jest na www.nauczycieljutra.pl

Wśród nadesłanych do 10 września zgłoszeń, jury pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego, wiceprzewodniczącego Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN, będzie szukać nauczycielek i nauczycieli, którzy:

  • budują z uczniami i uczennicami relacje oparte na szacunku, dialogu i ich podmiotowym traktowaniu, dbając nie tylko o postępy w nauce, ale także o ich ogólny dobrostan;
  • zauważają wyzwania związane z rozwojem cyfrowym i ich wpływem na dzieci i młodzież. Zagadnienia te podejmują w swojej pracy. Wspierają ich tak, by korzystali z szans i unikali zagrożeń środowiska cyfrowego;
  • dążą do rozwoju swoich kompetencji, aby prowadzić zajęcia zgodnie z potrzebami młodych ludzi wychowywanych w świecie pełnym technologii, w oparciu o angażujące metody pracy, w tym o e-zasoby edukacyjne;
  • wyróżniają się otwartą postawą i działaniami w zgodzie z aktualną wiedzą z zakresu pedagogiki i psychologii rozwojowej.

Finalnie zostanie wybranych 5 nominowanych, a spośród nich laureatka lub laureat. Nagrodą główną jest wizyta studyjna w szkołach w Finlandii, której system edukacyjny uznawany jest za jeden z najlepszych na świecie. Finał konkursu Nauczyciel Jutr@ i Nauczyciel Roku zaplanowany jest na 10 października 2025 roku w Warszawie.

Tytuł Nauczycielki Jutr@ w 2024 roku otrzymała Beata Jeżewska, nauczycielka wspomagająca, opiekunka Młodzieżowej Rady Bielan, dyrektorka Bielańskiego Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie. Jury konkursu doceniło jej talent pedagogiczny, umiejętność tworzenia bezpiecznej przestrzeni dla uczniów i uczennic oraz wsparcie ich w tematach związanych z ich aktywnością online.
20 lat na rzecz dzieci i edukacji
W 2025 roku mija 20 lat działania Fundacji Orange. W tym czasie w jej projektach edukacyjnych wzięło udział łącznie prawie 650 tys. dzieci, a ponad 93 tys. nauczycieli skorzystało ze wsparcia w rozwoju kompetencji cyfrowych niezbędnych w pracy z młodzieżą. Od roku 2025 kolejnych 11 tys. weźmie udział w szkoleniach o AI. Fundacja utworzyła 124 multimedialne świetlice w małych miastach i wsiach, które tylko w 2024 roku dostępne były dla 112 tys. osób. Jest partnerem wielu działań i kampanii na rzecz bezpieczeństwa i higieny cyfrowej. Wydaje raporty i publikacje, poradniki i gotowe scenariusze zajęć edukacyjnych. Więcej na www.fundacja.orange.pl.

Kontakt dla mediów

Magda Mierzwińska,
Fundacja Orange
e-mail:magda.mierzwinska@orange.com
tel. +48 512 356 297

Scroll to Top