;

Odpowiedzialny biznes

116 000 – telefon w sprawie zaginionego dziecka (1)

Monika Kulik

5 lutego 2020

116 000 – telefon w sprawie zaginionego dziecka
1

116 000 – telefon w sprawie zaginionego dziecka, prowadzony przez Fundację ITAKA, dzwonił w 2019 roku 1 598 razy. W tym czasie zarejestrowano 140 zgłoszeń zaginięć nieletnich, odnaleziono 107 dzieci i nastolatków. Linia 116 000 działa od ponad 10 lat, a Orange Polska od początku jest jej partnerem technologicznym i wspierającym.
Telefon do Fundacji ITAKA-Centrum Ludzi Zaginionych to już stały element akcji poszukiwania dzieci. To pod numer 116 000 dzwonią rodzice poszukujący swoich dzieci, służby poszukiwawcze, np. policja, czy inne osoby zaangażowane w te działania.
To tu dzwonią osoby, które mają informacje na temat zaginionych dzieci, widziały je lub są z nimi w kontakcie. Zweryfikowane i wiarygodne informacje przekazywane są jednostkom policji prowadzącym poszukiwania.

Jak to działa w praktyce?

Julka uciekła z domu we Wrocławiu. Fundacja ITAKA przyjęła zgłoszenie o zaginięciu i rozpoczęła poszukiwania poprzez publikację jej wizerunku. Pod numerem 116 000 dyżurujący zaczęli odbierać telefony od informatorów z Warszawy, którzy mieli kontakt z dziewczyną. Część z nich zwracała uwagę na niepokojące zachowanie nastolatki. Dzięki tym informacjom ustalono, co dzieje się z Julką i gdzie aktualnie przebywa. Finalnie na numer 116 000 skontaktowała się sama zaginiona, widząc plakat na swój temat. Specjaliści Fundacji przekonali ją do powrotu do domu i zgłoszenia się na policję.

Profilaktyka

Historia Julki to tylko jeden z ubiegłorocznych przypadków dotyczących nastolatki, która sama uciekła z domu, ale wiele spraw dotyczy tzw. porwań rodzicielskich. Dlatego wśród działań Fundacji jest profilaktyka w tym zakresie i współpraca z rodzinami zagrożonymi taką sytuacją. W ubiegłym roku eksperci z Fundacji wraz ze specjalistami z instytucji zajmujących się sytuacją dzieci w konfliktach rodzicielskich stworzyli poradnik „Standardy pomocy dziecku w sytuacji rozstania rodziców”, w którym opisane zostały dobre praktyki w zakresie pomocy rodzicom i dzieciom. (www.standardyrozstania.pl). Wszystkie zawarte w nim informacje były konsultowane przez zespół specjalistów i ekspertów z różnych dziedzin, w tym przedstawicieli organizacji pozarządowych, prokuratorów, sędziów, kuratorów, biegłych sądowych, policjantów, pedagogów, psychologów i mediatorów.

Porady przez telefon

Linia 116 000 pełni też rolę telefonu poradniczego. Ofiary porwań rodzicielskich, rodzice lub opiekunowie nastolatków, którzy uciekli z domu i bliscy zaginionych dzieci i nastolatków mogą skorzystać z pomocy psychologa. Tylko w 2019 roku psychologowie Fundacji udzielili ponad 400 porad.
W sytuacji kryzysowej, jaką jest zaginięcie, rodziny potrzebują psychologicznego wsparcia, nie tylko
w chwili zaginięcia i w trakcie poszukiwań, ale również po wyjaśnieniu sprawy, niezależnie od efektu poszukiwań. Psycholog dyżurujący przy telefonie zaufania odpowiada też na maile. W razie potrzeby diagnozuje sytuację rodzinną, pomaga uporać się z problemami, które doprowadziły do ucieczki. Pomaga też rodzinie i nastolatkowi po powrocie do domu.
Dodatkowo specjaliści Fundacji udzielają wsparcia prawnego oraz socjalnego.

116 000 -Telefon w Sprawie Zaginionego Dziecka i Nastolatka, a także Linia Wsparcia działa przez
7 dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-17.00, w weekendy od 9.00 do 13.00. Telefon prowadzony jest przez Fundację ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która od ponad 20 lat całościowo zajmuje się problemem zaginięcia.

Udostępnij: 116 000 – telefon w sprawie zaginionego dziecka
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 14:45 05-02-2020
  Super, tak trzymać :) Piękna inicjatywa :)
  Odpowiedz

;

Oferta

Orange Flex i BLIK łączą siły (10)

Kasia Barys

4 lutego 2020

Orange Flex i BLIK łączą siły
10

Nie jest niespodzianką, że lubimy wygodę i bezpieczeństwo. Tym bardziej, jeżeli chodzi o zakupy mobilne. Dlatego teraz, za wszystkie usługi i pakiety w Orange Flex można płacić korzystając z BLIKA. Będzie to dodatkowa metoda płatności, obok karty płatniczej. Wybór BLIKA, jako metody płatności będzie możliwy dla nowych klientów podczas aktywacji Orange Flex. Obecni klienci Orange Flex również mogą skorzystać z BLIKA. Za pomocą kilku kliknięć można zmienić metodę płatności w aplikacji. W odróżnieniu do karty płatniczej, BLIK działa na zasadzie doładowania.

Wystarczy wpłacić dowolną kwotę, która pojawi się w sekcji „Płatności” w aplikacji. Z tych środków pobierane będą płatności za wszystkie zakupy w Orange Flex, które należy każdorazowo potwierdzić poprzez wpisanie kodu BLIK (wygenerowanego w aplikacji bankowej).

Dodatkowo, od 6 lutego rusza promocja „Płać BLIK w Orange Flex”. Podczas aktywacji Orange Flex należy wpisać kod promocyjny BLIKFLEX oraz jako metodę płatności wybrać płatność BLIK. Po miesiącu korzystania z Orange Flex klient otrzyma 50 zł. Od teraz można je wykorzystać również na płatności za usługi w Orange Flex. Promocja dotyczy nowych klientów Orange Flex. Regulamin dostępny jest na stronie www.flex.orange.pl

Za rozwój BLIKA odpowiada spółka Polski Standard Płatności (PSP). BLIK to powszechny standard płatności mobilnych. Możliwość skorzystania z BLIKA w aplikacjach bankowości mobilnej ma obecnie ponad 90 proc. wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych. Popularność BLIKA bardzo szybko rośnie, do płatności w internecie jest obecnie wykorzystywany chętniej niż karty płatnicze. W trzech pierwszych kwartałach ubiegłego roku, użytkownicy BLIKA wykonali blisko 150 mln transakcji, to więcej niż w ciągu pierwszych 4 lat funkcjonowania systemu.

Udostępnij: Orange Flex i BLIK łączą siły
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Uczestnik 14:26 04-02-2020
  Witam, kiedy rozstrzygnięcie Konkursu z Huawei P smart Pro? :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 14:54 04-02-2020
   Zgodnie z regulaminem konkursu informacje o rezultatach podamy pod wpisem konkursowym nie później niż w dn. 07.02.2019 r.o godzinie 17:00.
   Odpowiedz
 • komentarz
  sylwekzolkusza 16:15 04-02-2020
  Trzeba z aktualizować aplikację Flex.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Nicpoń 08:15 05-02-2020
  Dobra opcja, oferta robi się coraz lepsza ale mi osobiście brakuje obsługi e-sim na innych użądzeniach niż iphone, dokładnie chodzi mi o galaxy watch LTE. W abonamencie a nawet w ofercie orange na kartę e-sim jest dostępne dla wszystkich urządzeń a w tak nowatorskiej ofercie jak Flex e-sim jest wspierane tylko w urządzeniach z jabłkiem.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Jacek 09:38 05-02-2020
  Oferta dobra, ale może byście pomyśleli nad tańszym abonamentem np. za 15 zł z 2-3GB miesięcznie? Nie każdy potrzebuje 15, 30 GB. A tak to może i ja bym się skusił :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 14:42 05-02-2020
  Gdyby nie abonament i Orange POP z 17 letnim stażem to chętnie przygarnąłbym Orange Flexa ;p
  Odpowiedz
 • komentarz
  JACEKLWTN 20:55 11-02-2020
  Najważniejsza sprawa to wpisać kod proszę uważnie patrzeć bo jest prośba o kod małymi literami krok przed dodaniem karty płatniczej lub blik: JACEKLWTN by otrzymać zwrot 50zł na konto bankowe
  Odpowiedz
 • komentarz
  oby 16:57 13-02-2020
  Mam nadzieję, że promocja jeszcze potrwa trochę, bo na razie czekam do końca miesiąca na koniec okresu wypowiedzenia u obecnego operatora i migiem się przenoszę do Flexa
  Odpowiedz
 • komentarz
  Marek 10:01 25-02-2020
  Nowy kod: MAREKZ5KS Pobierz apkę, zarejestruj się, wpisz kod MAREKZ5KS przed dodaniem karty płatniczej i kup plan.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Robert 12:51 13-05-2020
  Podaje działające kody: ROBERTSLCU ROBERTFSVK ROBERT4SGC Jeśli skorzystasz Ty i ja otrzymamy po 50zł
  Odpowiedz

;

Oferta

Nominowany do Oscara „Parasite” w lutym w Orange VOD (1)

Kasia Barys

1 lutego 2020

Nominowany do Oscara „Parasite” w lutym w Orange VOD
1

Nominowany do Oscara dramat – „Parasite”, przejmująca polska produkcja – „Legiony”, kultowa animacja w nowej odsłonie – „Rodzina Addamsów” oraz druga część filmu familijnego „Był sobie pies 2” w lutym w Orange VOD, usłudze dostępnej na dekoderze telewizyjnym Orange TV i w aplikacji Orange TV Go.

Polskie kino

Od 1 lutego zapraszamy na porywającą opowieść pt.: „Legiony” o młodych ludziach, którzy pomimo wielu przeciwności losu, w latach 1914 – 1916 walczyli o niepodległość Polski. To zrealizowana z rozmachem produkcja, w której wystąpiła plejada gwiazd rodzimego kina, m.in.: Sebastian Fabijański, Jan Frycz, Mirosław Baka czy Borys Szyc.


źródło: You Tube

Relaks przed ekranem

Od 7 lutego obejrzyj doskonały film pt.: „Ślicznotki”, w którym wystąpiła Jennifer Lopez. Aktorka została nagrodzona za tę rolę Złotym Globem na tegorocznej gali. To prawdziwa historia o striptizerce, która staje na czele najbardziej zgrabnego gangu w historii przestępczości. Tancerki chcą się zemścić na nowojorskiej finansjerze. Czy im się to uda?

Od 17 lutego w naszej ofercie kultowa komedia sensacyjna w nowej odsłonie. W hicie „Aniołki Charliego” w rolach głównych wystąpiły Kristen Stewart, Naomi Scott i Ella Balinska. Kiedy nowa, niebezpieczna technologia zagraża ludzkości, do akcji muszą wkroczyć niezawodne dotąd Aniołki. Czy i tym razem pokonają wrogów?

Mocne kino

Od 12 lutego na VOD Telewizji Orange zaskakujący horror pt.: „Zabawa w pochowanego”, w którym zagrali Adam Brody i Andie MacDowell. To opowieść o kobiecie, która tuż po swoim ślubie zostaje wciągnięta przez rodzinę męża do przerażającej gry o… przetrwanie.

Od 15 lutego Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Abigail Breslin i Emma Stone ponownie połączą siły w walce z plagą Zombie! To druga część bijącego rekordy popularności horroru komediowego o nieumarłych. W „Zombieland: Kulki w łeb” bohaterowie znani z pierwszej części filmu przekonają się, że czasami najtrudniej stawić czoła… rodzinie.

Od 21 lutego nominowany do Oscara, południowokoreański dramat pt.: „Parasite”. Produkcja została nominowana do złotej statuetki w aż sześciu kategoriach, m.in.: najlepszy film, najlepszy reżyser czy najlepszy scenariusz oryginalny. To zaskakująca, trzymająca w napięciu do ostatniej minuty opowieść o czteroosobowej rodzinie z nizin społecznych, która wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Co może pójść nie tak? Sprawdź w Orange VOD.

Animacje dla całej rodziny

Od 13 lutego wzruszająca, pełna ciepła i szalonych przygód najnowsza animację ze studia DreamWorks pt.: „O Yeti!”. Śnieżny potwór wcale nie musi być taki straszny, jak go malują.

Od 14 lutego druga część familijnego hitu o uroczym psiaku, który podbił już serca milionów kinomaniaków. W produkcji „Był sobie pies 2” bohaterski czworonóg Bailey musi pomóc swojej pani odnaleźć prawdziwą miłość i pogodzić skłóconą rodzinę.

Od 25 lutego polecam odświeżoną wersję opowieści o najmroczniejszej animowanej rodzinie w historii kina! Tym razem „Rodzina Addamsów” musi stawić czoła wyzwaniom XXI wieku oraz wścibskiej i niezwykle chciwej dziennikarce telewizyjnej.

Udostępnij: Nominowany do Oscara „Parasite” w lutym w Orange VOD
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 22:36 02-02-2020
  Może kiedyś skorzystam z Waszej oferty. Obecnie w moim mieszkaniu tv służy jako panel ochronny dla ściany przed latającymi co jakiś czas zabawkami ;p ;p. TV oglądamy sporadycznie, staramy się ograniczać używanie tv, laptopa, smartfonów do minimum przy naszym dziecku. Ale fajną macie ofertę i cenowo wychodzi to bardzo korzystnie.
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej