Oferta

123 nagrody w Loterii Mój Orange

Beata Giska Beata Giska
25 października 2023
123 nagrody w Loterii Mój Orange

Ruszamy z kolejną niespodzianką dla użytkowników aplikacji Mój Orange. Tym razem to loteria z pulą aż 123 prezentów. Do wygrania topowe smartfony: iPhone 14 Pro, dwa Samsungi Galaxy S23 Ultra i 120 nagród pieniężnych o wartości 100 zł.

W konkursie mogą brać udział klienci indywidualni – zarówno korzystający z oferty na abonament, jak i na kartę. Wystarczy, że zarejestrują się w loterii poprzez aplikację Mój Orange, tzn.: podadzą adres e-mail, zaakceptują regulamin i potwierdzą, że mają ukończone 18 lat. Można wziąć udział tylko raz, a po zgłoszeniu w aplikacji otrzyma się komunikat potwierdzający rejestrację. Akcja trwa od dziś do 22 listopada.

Losowanie odbędzie się 29 listopada. Nagrodzeni użytkownicy zostaną indywidualnie poinformowani. Szczegóły dotyczące loterii i możliwości wzięcia w niej udziału znajdziecie w aplikacji Mój Orange w zakładce <Dla Ciebie>. Regulamin dostępny jest tutaj. Powodzenia.

Przypominam, że w aplikacji MO nie tylko można mieć wgląd do swojego konta i wygodnie opłacać rachunki, ale też korzystać z licznych bonusów. Co tydzień można odbierać prezenty w ramach akcji Środy z Mój Orange (m. in. dodatkowe GB, zniżki, usługi gratis). Jeśli jeszcze nie macie na swoim smartfonie – warto pobrać.


Odpowiedzialny biznes

Wyróżnienie specjalne dla Fundacji Orange

Ewa Wróbel Ewa Wróbel
25 października 2023
Wyróżnienie specjalne dla Fundacji Orange

Na Uniwersytecie SWPS w Warszawie odbyła się gala finałowa IV edycji konkursu Acts of Leadership Award, który zorganizował zespół Leadership LAB. Nasza Fundacja odebrała wyróżnienie specjalne.

Wyróżnienie zostało przyznane m.in za wsparcie dzieci, młodzieży, ich otoczenia w dbaniu o dobrostan i kompetencje niezbędne do funkcjonowania w cyfrowym świecie oraz za edukację i wsparcie dla osób z Ukrainy. Docenione zostały także liczne działania naszej Fundacji związane z prawami dziecka w środowisku (nie tylko) cyfrowym. Jest nam niezmiernie miło. Wyróżnienie na gali odebrała Maja Gruszczyńska - Koordynatorka FabLabów, Szkoły Kodowania i programu MegaMisja dla Przedszkoli.

Choć myśl o takich laurach na co dzień nie towarzyszy naszej pracy, a skupiamy się po prostu na naszej społecznej misji, to jednak zawsze miły jest taki moment, kiedy nasze zaangażowanie jest zauważone i docenione. Bardzo za to dziękuję i gratuluję też wszystkim laureatom i laureatkom. – mówiła, odbierając nagrodę.

Dawać przykład

Projekt Leadership LAB to inicjatywa, której głównym celem jest stworzenie przyjaznego środowiska i umożliwienie rozwoju osobistego młodym liderom z pokolenia Milenialsów oraz pokolenia „Z”. W 2019 r. pomysł na projekt narodził się w Zespole Badawczym Przywództwa w Modelu Acts of Leadership, funkcjonującym przy Międzynarodowym Centrum Badań nad Przywództwem Uniwersytetu SWPS. Obecnie afiliowany jest przy Katedrze Zarządzania na Wydziale Nauk Społecznych w Warszawie.

Projekt ten składa się z trzech połączonych ze sobą modułów: rozwojowego, edukacyjnego i badawczego. W konkursie nagradzane są młode osoby i organizacje podejmujące działania społeczne, edukacyjne lub biznesowe, stanowiące dobry przykład dla innych.

Dziękujemy za zaufanie i piękne wyróżnienie


Rozrywka

Pokemon Unite czyli MOBA dla każdego

Bartosz Graczyk Bartosz Graczyk
23 października 2023
Pokemon Unite czyli MOBA dla każdego

Pokemon Unite to ciekawa fuzja kieszonkowych stworków z gatunkiem gier MMO MOBA. Czy jest trudna? Czy potrzeba do niej wysokich umiejętności zręczności, spostrzegawczości i stalowych nerwów jak w przypadku DOTA lub Wild Rift?

Na szczęście to zdecydowanie prostsza produkcja. Opiszę Wam jak się w nią gra i dlaczego warto ją sprawdzić?

Pokémon idealnie nadaje się na gatunek MOBA

pokemon unite charmeleon

Pokémon to marka znana w popkulturze od prawie 30 lat. Gry na platformę przenośną wychowały miliony, a jeszcze większy wpływ na moje pokolenie miała kreskówka. Struktura działania gier i anime są proste. Protagonista ma za zadanie zebrać jak najwięcej "kieszonkowych stworków" oraz wytrenować je tak by zostać mistrzem na arenie walk. Każdy pokémon ma unikalny zestaw umiejętności i niepowtarzalny design. Mamy prawie 1000 stworków inspirowanych prawdziwymi zwierzętami i przedmiotami. Ich baza jest rozwijana od lat, a to oznacza, że projektanci mogą zaoszczędzić czas na projektowaniu postaci.

Gatunek MOBA charakteryzuje się unikatowością poszczególnych, grywalnych postaci. W przypadku League of Legends czy Wild Rift jesteśmy "przywoływaczem", który wystawia na arenę swoich czempionów. Czy koncept nie brzmi znajomo? Marka Pokémon prosiła się o przygotowanie swojej własnej gry typu MOBA. Pytanie brzmi tylko - czy Pokémon Unite to dobra gra? Co ją różni względem protoplastów gatunku?

Wyjątkowość Pokémon Unite

pokemon unite charizard

Tak jak w przypadku Wild Rift - celem gracza jest dotarcie z kompanami do bazy przeciwnika i jej zniszczenie. W standardowej grze typu MOBA gracz musi osiągnąć cel, poruszając się po wyznaczonych ścieżkach. Po drodze pokonuje miniony i niszczy wieże obronne, stawiając czoła broniącym ich przeciwnikom. W Pokémon Unite zasady są podobne, ale zostały uproszczone.

Struktura działa na podobnych zasadach - gracze muszą niszczyć "wieże" poprzez zbieranie punktów, a nie bezpośredni atak. Te zyskujemy poprzez pokonywanie rozsianych po mapie "minionów", czyli botów kierowanych przez komputer. Co ważne, żaden Cię nie zaatakuje, a w interakcję z graczem wchodzi dopiero po skierowaniu w jego stronę ciosu. Zebrane punkty wykorzystujemy do zniszczenia blokad (wież) przeciwnej drużyny. Każda z nich ma określoną ilość punktów do zebrania, a więc jest to proces, który trzeba wykonać kilka razy. Pokonać miniony, zebrać punkty, przekierować je do wrogich blokad. Co ważne - przeciwnicy robią to samo naszej drużynie, bo mapa jest symetryczna. My również musimy bronić swojej bazy. Raz na jakiś czas na mapie pojawiają się potężniejsze "moby", które dają wzmocnienia dla drużyny, która je pokonała np: ulepszony atak czy prędkość ruchu.

Jest to element charakterystyczny dla gatunku MOBA. Tu jednak nie liczy się tylko dotarcie do bazy wroga. Wygrywa drużyna, która przed końcem limitu czasowego w postaci 10 minut - zbierze najwięcej punktów.

Po polu walki poruszamy się jako wybrany przez nas Pokémon. Zdobywamy doświadczenie i przechodzimy ścieżkę ewolucji jak w całej franczyzie marki. Co ciekawe, struktura gier idealnie wpasowała się w gatunek MOBA. W większości produkcji tego typu nasz bohater operuje 4 głównymi umiejętnościami - tak samo jak w flagowych grach z serii Pokémon. Tutaj możemy je rozwijać i wymieniać - ponownie jak w standardowych grach z serii.

Największa zaleta Pokémon Unite

Według mnie jest nią prostota! Ale w dobrym znaczeniu tego słowa. Gra jest bardzo przyjemna. Bohater po wskazaniu przeciwnika automatycznie wykonuje ataki. Na ekranie - mimo tego, że dzieje się sporo - nawigacja jest intuicyjna. Poradzi sobie z nią nawet dziecko i mam wrażenie, że właśnie głównie do takich graczy kierowana jest gra. Przyjemna, kolorowa i niegroźna.

Spędziłem przy niej parę godzin i w momencie pisania tego tekstu czuję się jak najgorszy złol. Jakbym odebrał cukierek dziecku... Czemu? Bo ciągle wygrywałem i mogłem sprawić przykrość pociesze po drugiej stronie ekranu.

Smuteczek... :(

Ta mechanika mnie zaintrygowała. Gdy wejdziemy na terytorium wroga bez wcześniejszego usunięcia "bramki" nasze ruchy są spowolnione. To dość nietypowe zagranie ze strony producentów. Zazwyczaj w tego typu produkcjach jesteśmy atakowani przez "wieże" co szybko prowadzi do nagłego zgonu. Tutaj możemy zaobserwować bardziej "przyjazne" rozwiązanie. Jeżeli masz doświadczenie z tym gatunkiem gier to raczej nie powinieneś mieć problemu ze zwycięstwem.

Proste, ale jednak złożone

Też macie wrażenie, że w tej relacji można się nieco pogubić? Ja też, bo "stety - niestety" jest darmowa. W czym problem? W tym, że producenci muszą na czymś zarobić. I choć sama rozgrywka jest bardzo prosta, to totalnym przeciwieństwem jest MENU główne gry. Ze wszystkich stron atakują nas powiadomienia, informacji jest niezwykle dużo i na każdym kroku coś próbuje się nam sprzedać. Na szczęście to w większości są aspekty wizualne czyli np: skórki Pokémonów.

Swoją drogą na ten moment nie ma ich za wiele. Jest niewielkie prawdopodobieństwo, że jeden z Twoich ulubieńców znajduje się w grze. Z prawie 1000 stworków odnajdziemy ich jedynie 63 (nie wliczając w to ewolucji i preewolucji). Możemy je kupić poprzez rozwój postaci lub w sklepie Play lub Appstore. W tym może Wam pomóc usługa "Płać z Orange".

Czy warto zagrać w Pokémon Unite

Zdecydowanie tak. Szczególnie, że to darmowa gra, którą pobierzesz na urządzenia Apple i z systemem Android. Jest dostępna, prosta i zadziała na większości urządzeń przenośnych.

Jeżeli chcesz bardziej wejść w klimat Pokémon na Netflixie możesz obejrzeć najnowsze przygody Asha Ketchuma. Sprawdzisz też ostatnie filmowe hity jak np. Znachor. W pakiecie Orange Love dostajesz Netflix na 6 miesięcy w prezencie.

Scroll to Top