Odpowiedzialny biznes

15 urodziny Wirtualnej Polski – konkurs

Liliana Kulesza Liliana Kulesza
08 października 2010
15 urodziny Wirtualnej Polski – konkurs

Moje pierwsze konto internetowe założyłam wiele lat temu na wp.pl. Mam je zresztą do dziś, podobnie jak i 8 mln Polaków. Ten portal towarzyszy nam już wiele lat. No właśnie, ile? Nie wiem, czy wiecie, ale dokładnie dziś przypada okrągła rocznica - Wirtualna Polska skończyła 15 lat!

WP pojawiła się w rodzimej, wtedy jeszcze bardzo raczkującej, sieci 15 lat temu, jako pierwszy polski portal internetowy. Jako pierwsza stworzyła katalog stron WWW i możliwość ich pozycjonowania, na szeroką skalę zastosowała XHTML, wprowadziła personalizację i panel rozmów na żywo. Pierwsza oddała internautom multimedialny komunikator zintegrowany z systemem Jabber oraz zastosowała w nim technologię VoIP. Pierwsza zdecydowała się na współtworzenie zawartości portalu przez użytkowników. Była pionierem we wdrażaniu internetowych płatności i udostępnianiu legalnych plików mp3. W styczniu 2007 roku uruchomiła telewizję internetową – dziś WPtv to najpopularniejsza platforma wideo w polskiej sieci. Grupa Wirtualna Polska notuje miesięcznie ponad 2,3 mld odsłon!!!

Jeszcze długo wymieniać można byłoby jej sukcesy, które od początku zawdzięcza internautom, zawsze chętnie odwiedzającym jej strony oraz pracownikom - ich zaangażowaniu, pomysłom, działaniom. Właśnie wystartowała niecodzienna – bo z udziałem pracowników spółki i internautów – kampania reklamowa portalu. Na stronie głównej WP można już podziwiać urodzinowe, stworzone i wybrane przez użytkowników logo, a w specjalnym serwisie http://15lat.wp.pl – zobaczyć wideożyczenia urodzinowe Zarządu WP i znanych z pierwszych stron gazet celebrytów, a także archiwalnie zdjęcia, np. stron głównych portalu.

Ale to nie koniec atrakcji. Internauci mogą też cieszyć się teraz urodzinową promocją w porównywarce cen i produktów tanio.pl. Wybranych 15, atrakcyjnych produktów, przez cały miesiąc obchodzenia urodzin można nabyć w atrakcyjnych, dużo niższych cenach. Wkrótce ruszy też wyjątkowy – urodzinowy – blog, pisany przez pracowników WP. A jako ciekawostkę powiem Wam, że WP znalazła się właśnie na pierwszym miejscu wśród najbardziej odpowiedzialnych społecznie portali zdaniem polskich internautów.

Pozostaje nam wszystkim również dołączyć się do życzeń! Trzymamy kciuki za następne udane 15 lat i dłużej!

A dla naszych blogerów szybki i prosty konkurs: w jakim mieście znajduje się główna siedziba WP?


Rozrywka

Muzyczny piątek

Marek Wajda Marek Wajda
08 października 2010
Muzyczny piątek

Już dzisiaj dwa koncerty naszych pracowników. Zaczyna Skowik o godz. 18 w Domu Kultury przy ul. Działdowskiej w Warszawie. Wieczorem na antenie radiowej Trójki wystąpi Letters From Silence. Można ich posłuchać w godz. 22 - 24 w audycji Piotra Stelmacha "Offensywa". Dziewczyny z mojego pokoju są zachwycone ich nowatorskim brzmieniem. Ciekawe czy Wam też się spodoba? :)

Miłego słuchania ; )


Odpowiedzialny biznes

A co na to wszystko Franciszek Smuda

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
07 października 2010
A co na to wszystko Franciszek Smuda

Mecz z USA już w sobotę, piłkarze dopiero po pierwszym treningu. Bob Bradley przygotowuje naszych przeciwników już od kilku dni. A co na to wszystko Franz. Zobaczcie sami.

http://www.youtube.com/user/BialoczerwoniComPl#p/c/8DA61FA46348A096/0/v9ZoTYb--rc

Więcej filmów i zdjęć na www.bialoczerwoni.com.pl

Scroll to Top