Rozrywka

200 odcinków bajek w Orange VOD za darmo z okazji Dnia Dziecka

Kasia Barys Kasia Barys
26 maja 2020
200 odcinków bajek w Orange VOD za darmo z okazji Dnia Dziecka

Dzieci uwielbiają bajki, więc z okazji Dnia Dziecka mamy prezent. Od 25 maja do 7 czerwca, w Orange VOD, usłudze na dekoderach Orange TV, można obejrzeć za darmo prawie 200 odcinków znanych serii bajek. W ofercie są takie tytuły, jak: „Masza i Niedźwiedź”, „My Little Pony: Przyjaźń to magia”, „LEGO® Friends”, „LEGO® Ninjago” czy „Bing”.

W Orange VOD czekają magiczne historie, mnóstwo przygód i niezliczona ilość dobrej zabawy.

Dla najmłodszych dzieci dostępne są takie produkcje, jak „Masza i Niedźwiedź” - przezabawna historia o niesfornej małej dziewczynce i jej przyjacielu - Niedźwiedziu, „Bing”- sympatyczna opowieść o wesołym króliku i jego towarzyszach z przedszkola, „My Little Pony: Przyjaźń to magia” o zwariowanych i uroczych kucykach, a także „Littlest Pet Shop” o niezwykłej przyjaźni młodej dziewczynki Blythe Baxter ze zwierzątkami.

Starszaki znajdą mnóstwo odcinków znanych i uwielbianych na całym świecie seriali z kultowymi klockami LEGO® w rolach głównych. Są to takie serie, jak „LEGO® Friends” czy „LEGO® Ninjago”. W ofercie jest także kilkadziesiąt odcinków animacji pt.: „Transformers: Robots in Disguise” o dalszych losach słynnych Autobotów.

W ofercie jest także kilka darmowych produkcji pełnometrażowych m.in. animację pt.: „Księżniczka i smok”. To opowieść o małej księżniczce Basi, która w magiczny sposób przenosi się do baśniowej krainy i poznaje sympatycznego Smokusia. Razem przeżyją mnóstwo niesamowitych przygód. Obejrzyjcie także bajkę „My Little Pony: Equestria Girls - Rainbow Rocks” - muzyczną opowieść o przyjaźni pomimo różnic i o walce dobra ze złem.

Wszystkim dzieciom życzymy radości każdego dnia!

Komentarze

emitelek
emitelek 13:29 26-05-2020

Przecież dzisiaj jest Dzień Matki… :/

Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 21:48 26-05-2020

Masza i Niedźwiedzi oraz Bing, fajne tytuły 🙂

Odpowiedz

Oferta

Do sklepu bez portfela, czyli „Jak i czym będziemy płacić”?

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
22 maja 2020
Do sklepu bez portfela, czyli „Jak i czym będziemy płacić”?

W wolnej chwili zachęcam Was do posłuchania kolejnego podcastu z cyklu „Przyszłość jest dziś” przygotowanego przez Politykę Insight, który wspiera Orange Polska. Tym razem zastanawiamy się, czy pandemia przyspieszyła rozwój płatności bezgotówkowych i jakie nowe rozwiązania wejdą do powszechnego użytku.

Paweł Widawski z Fundacji Polska Bezgotówkowa opowiada, jak wygląda odchodzenie od gotówki. Pomaga zrozumieć polską specyfikę i mówi o technologiach, które już się u nas sprawdziły. Wyjaśnia, czym są płatności zaszyte, soft POS i biometria głosowa.

Jeśli chcecie wiedzieć, co na ten temat sądzi rzecznik Orange Polska, to również znajdziecie w podcaście odpowiedź. Nie chodzę na zakupy z portfelem. Korzystam z Apple Pay. Bardzo sobie chwalę wygodę i uważam, że płatności mobilne będą szybko się rozwijały. Prosty przykład, kiedy wprowadziliśmy możliwość płacenia Blikiem w Orange Flex od razu zobaczyliśmy, jak bardzo jest popularny wśród klientów. Mobilne płatności idealnie pasują do w pełni cyfrowej oferty, jakim jest Flex. Moim zdaniem to przyszłość, która jest dziś.

Podcast „Jak i czym będziemy płacić” jest dostępny w: Apple Podcasts, SoundCloud, Spotify, Google Podcasts i YouTube.

Komentarze


Bezpieczeństwo

Stary scam, czyli przestępcy wracają do źródeł

Michał Rosiak Michał Rosiak
21 maja 2020
Stary scam, czyli przestępcy wracają do źródeł

yak się czujecie w trzecim miesiącu dobrowolnej izolacji? Bo przestępcy chyba całkiem nieźle. Obserwując wpadające do nas zgłoszenia od internautów, no i rzecz jasna efekty pracy naszych automatycznych "strażników" odnoszę wrażenie, że koronawirus jako nośnik phishingu przestał już "grzać". Źli ludzie internetu zorientowali się chyba, że ich scam jest szyte nićmi tak grubymi, że naprawdę bardzo niewielu dawało się na to nabierać.

Całe zło siedzi na Facebooku?

Oczywiście nie w rozumieniu "całego zła wszechświata", tylko tego, co dociera do naszej CyberTarczy. Tydzień w tydzień, przeglądając statystyki wejść na strony informujące o phishingu, odnotowuję od przeszło 60 do 70-kilku procent internautów wchodzących na nie właśnie ze społecznościowego serwisu spod znaku wielkiego F. O co chodzi? Przykład możecie zobaczyć poniżej. Przykład mocno przewrotny, bowiem scam z Robertem Lewandowskim pojawił się jednemu z nas w treści... artykułu z Bezprawnika o podszywaniu się pod Orange Polska!

No to teraz - ręka w górę, kto widział coś takiego na Facebooku, ewentualnie na Youtubie? Postawiłbym bitcoiny (najlepiej te, które według scammerów zebrał "Lewy" :) ), że co najmniej połowa z Was rękę podniosła. Celebryci, "zwykli ludzie", policjanci - głównie takie osoby mają uwiarygodnić oszustwo, zazwyczaj polegające na tym, że skuszeni perspektywą zarobku wpłacamy "opłatę wstępną", której potem oczywiście nie zobaczymy na oczy.

Strony o porwaniach to oszustwo (scam)!

Wciąż popularny jest niestety scam "na porwanie". Toż cierpienie dzieci zawsze emocje wzbudzało zawsze, a liczba trafiających do nas domen dowodzi, że przestępcom kreowanie kolejnych zwyczajnie się opłaca. Czasami udaje nam się wejść na taki serwis zanim pokażą się na nim treści, dzięki czemu po nazwach katalogów widzimy na jakie "rynki" źli ludzie szykują oszustwo.

C0 potem? Zazwyczaj ofiara w emocjach albo udostępnia treść "na Facebooku" (de facto wpisując login i hasło na stronie przestępców), bądź instaluje "wtyczkę" niezbędną do oglądania rzekomego filmu. Rzecz jasna z "wkładką" w postaci trojana, czy nawet ransomware'u. Staramy się oczywiście być o pół kroku za przestępcami (czasami jak widać nawet przed) i w większości przypadków jeśli macie internet w sieci Orange Polska to nawet po infekcji Wasz komputer nie połączy się z serwerami botnetu, bowiem przeszkodzi mu CyberTarcza. Dlatego warto raz na jakiś czas (ja sam robię to kilka razy w tygodniu) wejść na stronę CyberTarczy i sprawdzić, czy nie zdarzyła się Wam chwila niefrasobliwości.

Wygląda więc na to, że przestępcy wracają do źródeł. Uważajcie i nie dajcie się oszukać. I pamiętajcie - jeśli wpadnie do Was coś ciekawego, wyślijcie to nam. Możecie pomóc innym internautom, jak Pan Zbigniew, do przeczytania historii którego zaproszę Was "po sąsiedzku" na stronę CERT Orange Polska.

Bądźcie zdrowi.

Komentarze

Scroll to Top