;

Oferta

3 GB za 3 gole piłkarzy (2)

Kasia Barys

29 marca 2021

3 GB za 3 gole piłkarzy
2

Drugi mecz eliminacji za nami. Polska drużyna w piłce nożnej zwyciężyła z Andorą 3:0. Uczcijmy to zwycięstwo pakietem darmowych 3 gigabajtów. Aby go zgarnąć wystarczy wysłać SMS o treści TRZYZERO pod numer 233 (opłata za SMS zgodna z cennikiem planu taryfowego, maksymalnie 0,20zł). Jeśli jesteś użytkownikiem Orange Flex, dodatkowe GB otrzymasz wpisując TRZYZERO w aplikacji, w zakładce „Kody promocyjne”. Na jednym numerze można włączyć tylko jeden dodatkowy pakiet GB za gole. Aktywacji można dokonać w ciągu 24 godz. od publikacji posta na oficjalnym koncie na Facebooku Orange Polska (do ok. godz. 23.20, 29 marca). Promocyjne GB są ważne 3 dni od daty aktywacji i obowiązują tylko w kraju.

Kolejny mecz 31 marca z Anglią. Będę następne GB za gole 🙂

Regulamin promocji znajdziecie tutaj

Udostępnij: 3 GB za 3 gole piłkarzy
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    pablo_ck 12:57 29-03-2021
    Po raz kolejny dzięki :)
    Odpowiedz
    • komentarz
      Nikt* 21:44 01-04-2021
      Za co dziękujesz skoro nie można z tej promocji skorzystać?
      Odpowiedz

;

Innowacje

DeepNostalgia, opaski FB i inteligentne opony (1)

Kasia Barys

28 marca 2021

DeepNostalgia, opaski FB i inteligentne opony
1

Deep Nostalgia ożywi fotografie bliskich za pomocą sztucznej inteligencji

Technologie typu DeepFake (bardzo realistyczne, pewnie widzieliście „występ” Toma Cruisa) mogą wyrządzić wiele złego. Okazuje się jednak, że można je wykorzystać także w dobrym celu np do „ożywienia” bliskich, których nie ma już z nami. Serwis MyHeritage, znany na świecie z możliwości tworzenia drzewa genealogicznego, udostępnił w ramach testów narzędzie napędzane algorytmami sztucznej inteligencji o nazwie Deep Nostalgia. W kilka sekund potrafi ono zmienić zwykłe, stare zdjęcie osoby w ożywioną animację. Ciekawe doświadczenie zobaczyć swego przodka nie tylko na płaskim, starym zdjęciu.

Czy światem zawładnie realistyczna fikcja? Jeśli będzie ta technologia wykorzystywana, by czynić dobro, możemy mieć wiele frajdy. Podobne rozwiązania przygotowuje też Facebook czy Samsung. W największym serwisie społecznościowym świata będzie można przenieść się do obiektów lub wydarzeń ze swojego dzieciństwa (zobacz tutaj), a Samsung opracował awatary, które będą naszymi przyjaciółmi (zobacz tutaj).

źródło: Geekweek.pl                                                                                                   

Opaski Facebooka pozwolą kontrolować komputery za pomocą sygnałów nerwowych

Facebook opracowuje  opaski na nadgarstki, które wykorzystują informacje na temat aktywności impulsów elektrycznych ciała użytkownika, a następnie przekształcają je na dane wejściowe do sterowania komputerem. Urządzenia są w stanie śledzić proste gesty, nazwane przez twórców „clickami”. Jakie gesty są „ćwiczone”? Między innymi chwyt, naciąganie wirtualnej cięciwy oraz odczyt ruchu palców podczas pisania na wirtualnej klawiaturze. Dzięki tej technice możliwe ma być jeszcze precyzyjniejsze sterowanie narzędziami w aplikacjach rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości.

źródło: komputerswiat.pl

Inteligentne opony poprawią bezpieczeństwo

Firmy oponiarskie Yokohama Rubber i Alps Alpine prowadzą intensywne prace badawczo-rozwojowe nad potencjałem wprowadzenia inteligentnych opon. Specjalne czujniki w ogumieniu mają przetwarzać dane i odpowiednio nimi zarządzać, zwiększając komfort kierowcy i pasażerów. Czujniki byłyby w stanie mierzyć zużycie bieżnika, warunki panujące na nawierzchni drogi i ciśnienie kół. Czekam, aż ktoś wymyśli takie czujniki, które będą kontrolować moje bezpieczeństwo w przedwiośniu, kiedy mam już letnie opony a tu nagle temperatura spada do 0 stopni i pada grad
źródło: gadzetomania.pl

Udostępnij: DeepNostalgia, opaski FB i inteligentne opony
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    pablo_ck 19:51 30-03-2021
    Inteligentne opony to faktycznie fajne rozwiązanie by było. Gdyby jeszcze tak same się zmieniały z zimowych na letnie i na odwrót to byłoby superowo.
    Odpowiedz

;

Oferta

Jak zegarek lub drugi telefon z Twoim numerem może uratować Ci dzień (4)

Artur Skrzeczanowski

26 marca 2021

Jak zegarek lub drugi telefon z Twoim numerem może uratować Ci dzień
4

Cześć! Czy zdarzyło wam się zapomnieć zabrać telefon z domu lub pracy i zorientowaliście się dopiero po dotarciu na miejsce? Najgorszy jest oczywiście „piątek, piąteczek, piątunio” po powrocie do domu…  Albo padła wam bateria i zostaliście odcięci od świata, w nieodpowiednim miejscu i czasie? Jeśli tak, to czytajcie dalej – mam na to radę dającą efekt „nigdy więcej”.

Twój numer telefonu na kilku urządzeniach

Nasze życie mogą ułatwić, a czasem „uratować” dodatkowe urządzenia z naszym numerem – tym samym, który mamy w telefonie. Chodzi o zegarek (smartwatch) z łącznością komórkową lub dodatkowy (zapasowy) telefon, w których umieszczamy kolejną kartę z naszym numerem telefonu. Inaczej mówiąc, nasz numer telefonu funkcjonuje jednocześnie na więcej niż jednej karcie SIM, w kilku urządzeniach. Bez przekładania karty.

Jak to działa? Kiedy ktoś nawiązuje z nami połączenie, wszystkie urządzenia, o ile są włączone i w zasięgu sieci komórkowej, dzwonią niezależnie od siebie. Gdy odbieramy połączenie na jednym z nich, pozostałe przestają dzwonić. W drugą stronę analogicznie – możemy z dowolnego urządzenia zadzwonić, a rozmówcy wyświetli się nasz numer lub nazwa zapisanego kontaktu, bez względu na to gdzie znajduje się nasz podstawowy (główny) telefon. Podobnie jest z wysyłaniem i odbieraniem SMS i MMS.

Kolejne karty mają taką samą ofertę i zużywają przypisany do naszego numeru pakiet GB. Trzeba jednak zaznaczyć, że karty i urządzenia dodatkowe nie działają w roamingu. Tylko karta główna będzie działać za granicą.

Zapasowy telefon z tym samym numerem

W piątek, w drodze do domu orientujesz się, że telefon został w pracy. Normalnie musiałbyś się po niego wrócić. Weekend bez telefonu? Nigdy. Na szczęście nosisz w torbie zapasowy, stary telefon z dodatkową kartą SIM z twoim numerem. Na co dzień jest wyłączony, ale teraz go włączasz i dzwonisz do koleżanki, która jeszcze jest w pracy: „Słuchaj, na biurku został mój telefon, możesz go wyłączyć i wrzucić do górnej szuflady w szafce? Wyjmę go w poniedziałek.” W tym momencie zwykle koleżanka będzie kompletnie zaskoczona.  „Jak to leży twój telefon, skoro właśnie z niego do mnie dzwonisz?”. Przecież wyświetlił się jej twój numer lub zapisany w jej telefonie kontakt. Wie, że jesteś już w drodze do domu, więc twój telefon nie powinien leżeć na biurku… A jednak tam jest. Tak to działa!

To nie jedyne zastosowanie dla drugiego telefonu z tym samym numerem. Są miejsca i sytuacje, w których lepiej jest wyłączyć używany na co dzień, droższy smartfon i odłożyć go w bezpieczne miejsce, a zamiast niego włączyć drugi, tańszy. Oto kilka przykładów:

  • wykonywana praca, narażająca drogi smartfon na uszkodzenie lub utratę;
  • sporty wodne (wylądował wam kiedyś nowiutki smartfon na dnie przy wsiadaniu do kajaka?);
  • wyjście na plażę i do wody (z obawą o rzeczy pozostawione przy ręczniku);
  • podstawowy smartfon właśnie podłączyliśmy do ładowania, a musimy wyjść z domu.

Takie sytuacje planujemy, więc oczywiście można mieć tylko jedną kartę SIM i po prostu przełożyć ją do tańszego telefonu. Ale to sporo zachodu i nie każdemu się chce. Dlatego, jeśli to są częste sytuacje, lepiej mieć tańszy telefon z drugą kartą z naszym numerem. Wyłączam smartfon, włączam drugi telefon i gotowe. Przecież wiele starszych telefonów, często nieużywanych mamy pochowanych w szufladach. Mogą być przydatne, gdy umieścimy w nich drugą kartę z naszym numerem.

Zegarki mogą jeszcze więcej

Większość opisanych wyżej korzyści zapewni nam także smartwatch z łącznością komórkową. Jeśli posiadamy urządzenie dobrej marki, zazwyczaj wgrywamy do niego kartę eSIM z tym samym numerem. Są także zegarki mniej renomowanych producentów wyposażone w kieszeń na tradycyjną, fizyczną kartę. Czy to eSIM czy zwykły SIM, w urządzeniu działa tak samo. Zawsze odbierzesz telefon albo zadzwonisz, gdy zapomnisz zabrać telefon z domu, gdy padnie w nim bateria, gdy płyniesz kajakiem albo w basenie. A gdy wyjdziesz z psem bez telefonu zawsze lepiej odebrać połączenie z informacją: „kup chleb i kostki do zmywarki, bo się skończyły”, niż po powrocie ze spaceru wychodzić jeszcze raz do sklepu.

Zegarki z łącznością komórkową mają jedną szczególną cechę: są małe, przez co nie przeszkadzają w uprawianiu sportu, a wręcz  wspomagają dzięki funkcjom treningowym. Moim zdaniem, jeśli potrzebujemy być zawsze dostępni „pod telefonem” lepiej biegać z zegarkiem, niż z telepiącym się smartfonem. Nawet jeśli trzymamy go w specjalnej opasce dla biegaczy. Zegarek można połączyć ze słuchawkami bezprzewodowymi.

Moja rada: jak kupujecie zegarek z myślą o treningach, wydajcie kilkaset zł więcej na model z łącznością komórkową. Nigdy nie wiadomo, kiedy uratuje Wam dzień.

Od kogo wziąć drugą kartę z tym samym numerem?

Oczywiście od Orange! Najlepiej w ofercie Orange Flex, w której dodatkowa karta z tym samym numerem jest bez dodatkowych opłat i można wybrać dla niej zarówno format eSIM np. do zegarka, jak i tradycyjną, fizyczną kartę SIM do drugiego telefonu. W Orange Flex można mieć jednak tylko jedną kartę dodatkową z naszym numerem.

Takiego ograniczenia nie ma w ofertach na abonament, w tym także dla firm. Usługa nazywa się „Ekstra karta eSIM”. Można mieć do 4 „Ekstra kart eSIM” w smartwatchach lub na drugim telefonie z tym samym numerem. Można mieć także do 4 kolejnych tabletów lub laptopów z „Ekstra kartami eSIM”, tylko do transmisji danych komórkowych, co pozwala lepiej wykorzystać pakiet GB. W sumie, jakby się ktoś uparł, może mieć swój numer telefonu na aż 9 kartach (na 1 podstawowej karcie głównej + 4 „Ekstra kartach eSIM” obsługujących rozmowy i transmisję danych + 4 „Ekstra kartach eSIM” obsługujących tylko transmisję danych). Taka usługa kosztuje 9 zł za miesiąc, z opłatą aktywacyjną 5 zł, za każdą kartę. Na wypróbowanie, pierwszy miesiąc pierwszej „Ekstra karty eSIM” jest bez opłat.

W ofertach na abonament nie ma natomiast zwykłych, fizycznych kart SIM jako dodatkowych. Oznacza to, że jeśli chcemy nosić ze sobą zapasowy, tani telefon z naszym numerem, to musimy w nim umieścić kartę główną SIM, a do smartfona wgrać „Ekstra kartę eSIM”. Jedno ograniczenie: nasz smartfon musi wspierać funkcję eSIM, żeby zorganizowanie zestawu dwóch telefonów było możliwe. Jeśli nie wspiera, pozostaje przeniesienie numeru do Orange Flex, w której dostępna jest zwykła dodatkowa karta SIM z tym samym numerem. Portfolio smartfonów z funkcją eSIM sukcesywnie się poszerza.

 

Udostępnij: Jak zegarek lub drugi telefon z Twoim numerem może uratować Ci dzień
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    pablo_ck 20:57 27-03-2021
    Kolejny powód żeby przesiąść się na Orange Flex. Fajne rozwiązanie.
    Odpowiedz
    • komentarz
      emitelek 21:20 28-03-2021
      Przesiąść się? Bo dają więcej "cukierków"? Oj cukierniku... ;)
      Odpowiedz
  • komentarz
    AMD 00:53 30-03-2021
    Czy w nju eSIM także jest dostępny?
    Odpowiedz
    • komentarz
      Artur Skrzeczanowski 09:15 30-03-2021
      Na razie nie ma eSIM w nju.
      Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej