;

Oferta

4 GB za gole Polaków (11)

Kasia Barys

2 września 2021

4 GB za gole Polaków
11

Polska reprezentacja w piłce nożnej zaimponowała swoją skutecznością, wygrywając mecz z Albanią 4:1. Jesteśmy coraz bliżej awansu na Mundial 2022.  Brawo, oby tak dalej! Tradycyjnie klienci Orange otrzymują 4 GB internetu. Wystarczy wysłać SMS o treści BYREK pod numer 233 (opłata za SMS zgodna z cennikiem używanego planu taryfowego, maksymalnie 0,25 zł). Także użytkownicy Orange Flex mogą zgarnąć dodatkowe GB, wpisując BYREK w aplikacji Flex, w zakładce „Kody promocyjne”. Na jednym numerze można aktywować tylko jeden dodatkowy pakiet GB za gole. Aktywacji można dokonać w ciągu 24 godzin od publikacji tego posta. Promocyjne GB ważne 3 dni od daty aktywacji, obowiązują tylko w kraju.

A wiecie co to byrek? Wpisujcie w komentarzu co to jest. Ciekawe kto z Was tego próbował.

Link do regulaminu: https://orange.binaries.pl/bw/20155/0/36109/7b0c55c1-ec3b-4075-a070-ec4d4910c50d.pdf

Udostępnij: 4 GB za gole Polaków
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 08:04 03-09-2021
  Dziękujemy za drugą, dość dobrą połowę i pozytywny wynik a Wam jak zawsze za paczkę danych ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 08:29 03-09-2021
   Burek to rodzaj nadziewanego placka wykonanego z ciasta filo bądź yufka. A byrek to prawidłowy sposób wypowiedzi nazwy tego ciasta ? Tak dla ciekawskich ?
   Odpowiedz
   • komentarz
    Nikt 09:53 03-09-2021
    Poziom Twoich komentarzy sięga dna. Piszesz komentarze i sam sobie odpowiadasz? Brawo!
    Odpowiedz
    • komentarz
     mike278 16:35 03-09-2021
     Coś się waść czepił? Oba komentarze są na temat. A że jeden pod drugim? Szkodzi to komuś? Mi nie. Jeśli Tobie asan tak to po prostu nie czytaj komentów pabla. I tyle. Stresu mniej będziesz miał, ciśnienie nie będzie skakać. Lepiej dla Twego zdrowia. Same pozytywy. A i paczka przygarnięta. Nawet się przydała bo wydłużyła letni pakiet o te 3 dni.
     Odpowiedz
     • komentarz
      pablo_ck 21:40 03-09-2021
      Dobre. Wyluzuj "przyjacielu". Jestem tu prawie 13 lat i......czytałem wiele na swój temat, ale uwierz "krytyka" mnie umacnia. To co pisze, komentuje to moja sprawa. Jest możliwość swobodnej wypowiedzi to.....piszę co chcę czy się to Tobie podoba czy nie. Pozdrawiam serdecznie, jest moc ?
      Odpowiedz
     • komentarz
      emitelek 18:07 04-09-2021
      O całe 3 dni i tak Ci styknęło? Brawo TY ;) Jak to wyliczyłeś aktywując 120GB, że nasi wygrają i coś dadzą? :)
      Odpowiedz
      • komentarz
       mike278 20:01 04-09-2021
       emitelek zostało mi 4 giga. razem z tym 8 czyli akurat na dojazd do pracy na netflixa. nie wyliczone, po prostu zamiast przepaść się ładnie zużyje. nie jestem prorokiem.
       Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 09:55 03-09-2021
  Dziekujemy za,pakiet przyda sie ☺?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Andrzej 08:12 04-09-2021
  Nie działa w flex ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 14:15 04-09-2021
   Może minąl już czas na aktywację?
   Odpowiedz
   • komentarz
    X-men 13:51 05-09-2021
    czekaj na kolejny mecz który już dziś a potem jeszcze następny chyba 8 wrz ;) tak więc dużo okazji do zdobycia garstki GB ;)
    Odpowiedz

;

Bezpieczeństwo

Hasło jedno, a serwisów wiele… (ciągle!) (1)

Michał Rosiak

2 września 2021

Hasło jedno, a serwisów wiele… (ciągle!)
1

Tylko 16 procent osób używa to samo hasło do różnych kont „często” lub „bardzo często”. A co jeśli rozszerzymy tę grupę o osoby, którym taka sytuacja „zdarza się”? Odsetek niefrasobliwych rośnie do 40 (!!!) procent. Trochę mi ręce opadły. Oczywiście nie zamierzam przesadnie dramatyzować (o tym dalej). Jednak wyniki badania, przeprowadzonego przez Warszawski Instytut Bankowości i Związek Banków Polskich są dalekie od napawania mnie optymizmem.

Brama do cyfrowego świata

Przez co najmniej kilka ostatnich lat słyszałem ciche odgłosy, że w zasadzie to należałoby odejść od haseł. Że to przeżytek, że już niedługo nie będziemy ich w ogóle musieli używać. Tymczasem raz na jakiś czas pojawiają się mniej lub bardziej nowatorskie pomysły, ale żaden z nich na dobre się nie przyjął. Czy tego więc chcemy, czy nie – hasła jeszcze przez jakiś czas będą nam towarzyszyć.

Swoją drogą zawsze zastanawiała mnie ludzka niefrasobliwość w doborze haseł. Przez lata ilość informacji, z których korzystamy w formie cyfrowej, rosła wykładniczo. Myślę, że nie będzie przesadą stwierdzenie, że więcej wrażliwych danych trzymamy na dyskach, niż w domach. Dlaczego zatem u licha

domy/mieszkania zabezpieczamy tak: a cyfrowe konta tak:

Ktoś może wie dlaczego???

Syndrom złodzieja samochodowego

Przenosząc bezpośrednio nasze nawyki analogowe do świata cyfrowego, 40 na 100 osób wychodząc z domu zostawia drzwi otwarte (a niektórzy nawet rozwalone na oścież). Czy fakt robienia tego w sieci sprawia, że ryzyko jest mniejsze? Absolutnie nie! O ile na niektórych warszawskich osiedlach zdarzają się bezczelni złodzieje, ciągnący za klamki, o tyle sieć skanowana jest praktycznie bez przerwy. Automaty poszukują wystawionych do internetu urządzeń sieciowych z niezmienionymi hasłami. Sprawdzają, czy wpisanie loginu i hasła wykradzionego z jakiegoś mało istotnego serwisu (co dzieje się w trybie ciągłym) w którejś z sieci społecznościowych, serwisie mailowym, czy na stronie banku (!) przyniesie efekt w postaci komunikatu o zalogowaniu. Jak widać po statystykach, w czterech próbach na dziesięć przestępca będzie mógł zacierać ręce z radości!

Na początku zastrzegałem, że nie zamierzam przesadnie dramatyzować, pora do tego wrócić. Czy do każdego serwisu, z którego korzystam, muszę mieć inne hasło? Cóż, tak byłoby najlepiej. Zdaję sobie jednak sprawę, że zapamiętanie często kilkuset odpowiednio trudnych do złamania kombinacji to wyzwanie nawet dla osoby wybitnie uzdolnionej. Dlatego mam sporą grupę serwisów, w których faktycznie używam tego samego hasła! Może nie powinienem tego pisać, ale – kurczę – nie dajmy się zwariować. Jeśli mowa o witrynie, gdzie nie podaję danych wrażliwych (często nawet imienia, czy nazwiska), adresu, numerów dokumentów, czy podobnych danych – wychodzę z założenia, że nawet, gdy utracę takie hasło, nie uczyni mi to wielkiej szkody.

OK, może ułatwić poszukiwanie mnie np. po nicku, używanym w tego typu serwisach. Analizując w takiej sytuacji ryzyko używam jednak czegoś, co określam mianem „syndromu złodzieja samochodowego”. Jeśli ma zlecenie na dane auto (czyli w tym przypadku tzw. Cel Wysokiej Wartości, z angielskiego High Value Target, HVT) to i tak je ukradnie. Ale jeśli zwykłym autem nie będzie w stanie ruszyć? Nie będzie mu się chciało zastanawiać się nad tym, jak to zrobić – weźmie po prostu inne.

Kiedy hasło jest bardzo ważne?

Absolutnie nie pozwalam sobie jednak na lekkomyślność w przypadku haseł absolutnie (to powtórzenie nie jest przypadkiem) kluczowych. Dostęp do sieci korporacyjnej, do konta bankowego, na moje serwisy społecznościowe, do e-maila, czy wreszcie menedżera haseł. Tam wszędzie mam hasła, odrębne, długie, skomplikowane, na dodatek wzmocnione uwierzytelnianiem dwuskładnikowym (pisałem o nim już wielokrotnie, zajrzyjcie np. tutaj). Na to ostatnie bezpośrednio nie pozwala niestety mój bank. Wszelkie przelewy po prostu potwierdzam akceptacją w mobilnej aplikacji. Żadne hasło z tej grupy nie ma prawa nigdzie się powtórzyć, bowiem w tym przypadku ryzyko jest olbrzymie.

Jak stworzyć bezpieczne hasło? Tu też pozwolę sobie odesłać po sąsiedzku, na stronę CERT Orange Polska, gdzie jest to szczegółowo i w prosty sposób wyjaśnione. Zróbcie sobie w głowie taki wewnętrzny audyt używanych haseł, zastanówcie się, czy na pewno nie dublują się w ważnych serwisach, czy tam, gdzie możecie, włączyliście uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Naprawdę na niefrasobliwości można bardzo dużo stracić. Warto być mądrym przed, a nie tylko po szkodzie. Lepiej zapobiegać, niż leczyć – na pewno będzie nas to mniej kosztować, zarówno nerwów, jak i pieniędzy.

Udostępnij: Hasło jedno, a serwisów wiele… (ciągle!)
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:19 02-09-2021
  Osobiście nie rozumiem fenomenu jednego hasła do wielu serwisów, ale.....ja stosuje wszędzie inne hasła.
  Odpowiedz

;

Oferta

iPhone 12 Pro Max taniej do 8 września (2)

Kasia Barys

2 września 2021

iPhone 12 Pro Max taniej do 8 września
2

W kolejnej ofercie tygodnia można zakupić świetny telefon iPhone 12 Pro Max 512 GB 5G taniej o 360 zł. W opcji z abonamentem smartfona można kupić w 24 ratach po 245 zł. Wymagana jest wpłata początkowa o wartości 598,99 zł. W opcji bez abonamentu rat jest mniej, bo 20. Co miesiąc trzeba zapłacić 354,95 zł.

Tego telefonu nie trzeba szczególnie przedstawiać, każdy chciałby go mieć. Ja na pewno! Ktoś jeszcze? Nie będę pisać banałów, przeczytajcie recenzję tego telefonu przygotowaną przez Karola. Zacytuję tylko mój ulubiony fragment „Apple ma na rynku smartfonów tak mocną pozycję, że mogłoby wypuścić telefon na korbkę, a i tak zebrałoby laurki od miłośników marki, a inni producenci poszli by tym śladem”

Tańszy jest także smartfon OPPO Reno5 Z 5G. W waszej kieszeni zostanie 350 lub 240 złotych. W ofercie na abonament zapłacicie po 25 zł w 24 ratach. A w ofercie bez abonamentu 72,45 zł w 20 ratach. Smartfon OPPO Reno5 Z 5G ma duży ekran wykonany w technologii AMOLED. Sprawdzi się podczas oglądania filmów, a także przeglądania internetu czy grania. Pojemna bateria w OPPO Reno5 Z 5G pozwala na wiele godzin intensywnego korzystania ze smartfona.

Powyższe ceny obowiązują do 8 września czyli kolejnej środy. Smartfony iPhone 12 Pro Max oraz OPPO Reno5 Z 5G są dostępne na raty przy zawarciu umowy na wybrany Plan z oferty Abonament komórkowy lub wybrany pakiet Orange Love  lub w ofercie bez abonamentu na raty.

Więcej informacji na www.orange.pl

Udostępnij: iPhone 12 Pro Max taniej do 8 września
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Łukasz 13:25 02-09-2021
  Zdecydowanie wole kupić Iphone 12 Pro Max na wolnym rynku.
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:17 02-09-2021
  Kto by pogardził Kasiu takim iPhonem ? Ale smartfon od OPPO to całkiem solidny smartfony i też uważam że to jest mocny gracz na polskim rynku.
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej