Rozrywka

5 GB na pocieszenie

Kasia Barys Kasia Barys
24 marca 2023
5 GB na pocieszenie

Biało-Czerwoni niestety przegrali z reprezentacją Czech, ale chociaż strzelili jednego gola. Na pocieszenie dajemy Wam 5 GB internetu w naszej akcji "GB za gole".

Możecie skorzystać z bonusu wysyłając SMS-a z zakładki „dla Ciebie” lub „dla Firm” w aplikacji Mój Orange lub standardowo o treści BOHEMIA pod numer 233 (opłata zgodna z cennikiem planu taryfowego). Gigabajty dostaną także użytkownicy Orange Flex. Wystarczy wpisać BOHEMIA w aplikacji, w zakładce „Kody promocyjne”. 

Na jednym numerze możecie skorzystać tylko z jednego dodatkowego pakietu, na aktywację macie 24 godziny od publikacji tego posta. Promocyjne gigabajty są ważne 7 dni od daty aktywacji i obowiązują tylko w kraju. Regulamin znajdziecie tutaj.


Zielony Operator

Planeta i smartfony na NIEMAPIE

Hanna Jaworska-Orthwein Hanna Jaworska-Orthwein
24 marca 2023
Planeta i smartfony na NIEMAPIE

NIEMAPA Halo? Eko! to darmowy przewodnik, który podpowiada, jak zmienić nawyki w korzystaniu ze smartfonów, aby ograniczyć ich wpływ na środowisko, ale także zadbać o własne samopoczucie. Unikatowe wydawnictwo wsparł Orange Polska.

NIEMAPA to seria nietypowych przewodników. Za pomocą zabawnych ilustracji i gotowych propozycji wycieczek przedstawia ciekawe miejsca, przyrodę i kulturę. Powstało już ponad 40 NIEMAP m.in. Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Mazowsza, Oto Dąb czy Polski. Wydaje je kolektyw Mamy Projekt, a ilustracje wykonał Tomek Kaczkowski.

- Rocznie w Polsce sprzedaje się ponad 10 mln smartfonów. Aż 25% z nich trafia do kosza po pierwszym uszkodzeniu. Góry elektrośmieci rosną. Dlatego na NIEMAPIE Halo? Eko! uczymy, jak zadbać o smartfony, aby służyły nam dłużej. To dobre dla planety i warto zrobić sobie od czasu do czasu cyfrowy detoks dla lepszego samopoczucia - mówi Joanna Guszta z Mamy Projekt.

Dwa drzewa pochłaniają jeden film

To nie jedyne rady jakie znajdziemy na NIEMAPIE. Jej twórcy pokazują, jak dać szansę na drugie życie używanym telefonom i czym jest Eco Rating. Uczą, że warto zachować umiar w korzystaniu z nowoczesnych technologii. Zachęcają także do sprawdzenia na specjalnym kalkulatorze, które aplikacje generują największy ślad węglowy i ile drzew potrzeba, żeby zrównoważyć ilość CO2 wyemitowaną w wyniku całodziennego użytkowania smartfona.

Przykładowo oglądając przez godzinę film na telefonie emitujemy 140 gramów gazów cieplarnianych - to tyle, ile dwa drzewa są w stanie pochłonąć w ciągu 24 godzin. Aby zrównoważyć ślad węglowy - po 3 godzinach skrolowania mediów społecznościowych - potrzeba aż sześciu drzew.

- Warto sprawdzać, bo badania pokazują, że przeciętny użytkownik smartfona spędza już 4-5 godzin dziennie, korzystając głównie z aplikacji społecznościowych, zakupowych oraz platform VoD - wymienia Joanna Studzińska z Mamy Projekt.

Przewodnik NIEMAPA Halo? Eko! można obejrzeć za darmo i pobawić się w specjalnie przygotowane gry tutaj.

Szukajmy cyfrowego balansu

Życie w wirtualnym świecie ma też wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego konieczne jest zachowanie umiaru w korzystaniu ze smartfonów. Czas spędzany przed ekranem kontroluje tylko 14,3% badanych, a blisko 2/3 z nich uważa, że spędza w ten sposób za dużo czasu. Czym jest higiena cyfrowa i jakie wnioski płyną z pierwszego Ogólnopolskiego Badania Higieny Cyfrowej możecie przeczytać tu.


Oferta

Tańsze smartfony na wiosnę w Orange

Beata Giska Beata Giska
23 marca 2023
Tańsze smartfony na wiosnę w Orange

Od 21 marca zaroiło się od promocji. Sprawdźcie, co przygotowaliśmy dla miłośników Samsungów, a także dla klientów wybierających Plany Mobilne.

2x więcej pamięci dostaniecie przy zakupie Samsunga Galaxy 23.
Już teraz smartfon o wyższej pojemności można nabyć w cenie telefonu o niższej pamięci. Oferta potrwa do 2 kwietnia i będzie dostępna dla użytkowników abonamentu, jak i w ofercie bez abonamentu. Liczba urządzeń objętych promocją jest ograniczona więc kto pierwszy, ten lepszy.

Akcja dotyczy modeli:

  • Samsung Galaxy S23 5G 256 GB
  • Samsung Galaxy S23+ 5G 512 GB
  • Samsung Galaxy S23 Ultra 5G 512 GB

Szczegóły dostępne są tutaj.

Taniej w Planach Mobilnych

Od wtorku, 21.03 obniżyliśmy też ceny nawet o 396 zł w wybranych planach abonamentowych. Okazyjna oferta trwa do końca miesiąca. Wśród smartfonów, które biorą udział w promocji, znajdują się następujące modele i zestawy:

  • realme GT NEO 3 5G 12/256GB
  • realme narzo 50i Prime 3/32GB
  • Samsung Galaxy Z Fold4 5G 256 GB
  • Samsung Galaxy Z Fold4 5G 512 GB
  • TCL 30 5G 4/128GB
  • Zestaw Samsung Galaxy Z Fold4 5G 256 GB i Samsung Galaxy Watch4 44 mm eSIM
  • Zestaw Samsung Galaxy Z Fold4 5G 256 GB i Samsung Galaxy Watch5 44 mm eSIM

Więcej o tej ofercie przeczytacie na stronie.

W piątek 24 marca obniżamy też ceny Xiaomi Redmi 9A 2/32 GB, realme C31 4/64 GB, Xiaomi Redmi 10C 4/64 GB. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Przypominamy również, że i użytkownicy korzystający z telefonów na kartę mają wiosenną promocję z darmowymi rozmowami i gigabajtami. Pisaliśmy o tym ostatnio na blogu. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.

Scroll to Top