;

Odpowiedzialny biznes

ABC cyfrowego świata ze smartfonem – webinaria dla seniorów (5)

Monika Kulik

13 października 2020

ABC cyfrowego świata ze smartfonem – webinaria dla seniorów
5

Wszystkich seniorów, którzy mają już za sobą pierwsze kroki w sieci, ale chcą pewniej poczuć się w cyfrowym świecie, zapraszamy na nasze webinaria ABC cyfrowego świata ze smartfonem – internet jest dla osób w każdym wieku.

To już druga edycja webinariów, które przygotowaliśmy w ramach projektu ABC Senior Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.

W odpowiedzi na potrzeby seniorów, którzy w związku z pandemią chcą dowiedzieć się więcej, jak korzystać z internetu w smartfonie w swoim codziennym życiu – do kontaktu z bliskimi, jak zapłacić rachunek czy odczytać e-receptę, przygotowaliśmy specjalne szkolenia.

Pierwszą edycję uruchomiliśmy w czerwcu. Jak napisała nam jedna z uczestniczek: „Wszystko jest dla mnie nowością, ale zajęcia są prowadzone tak jasno i zrozumiale, że mimo osiemdziesiątki, pojęłam”.

Zaproście Wasze babcie, dziadków, ciocie, wujków, a także rodziców na warsztaty – spotykamy się w każdy wtorek o godzinie 14.00.

Zapisy na stronie: www.abcsenior.com

Harmonogram i tematy warsztatów:

20 października, wtorek, godz. 14:00
– Konfiguracja telefonu z kontem Google
– Sklep Google – dowiemy się jak wyszukiwać i pobierać pomocne na co dzień aplikacje (np. aplikacja pogoda, inne)
– Poczta e-mail – pokażemy, jak założyć konto e-mail

27 października, wtorek, godz. 14:00
– Pisanie notatek i SMS-ów głosem – przydatna funkcja nie tylko kiedy nie chce nam się klikać, a mamy długi tekst do zapisania
– Aplikacje do komunikowania się – np. WhatsApp

3 listopada, wtorek, godz. 14:00 
– Mapy Google – jak dotrzeć do wybranego miejsca dowolnym środkiem lokomocji i ile czasu to zajmie oraz kilka słów o aplikacji Gdzie jest dziecko?
– Street View – sprawdźmy, jak dokładnie wygląda szukane miejsce, budynek, do którego się wybieramy

10 listopada, wtorek, godz. 14:00
– Asystent Google – zapytaj go o cokolwiek chcesz, a on Ci pomoże znaleźć potrzebne informacje
– Tłumacz Google – jak łatwo prowadzić dialog z osobą mówiącą w innym języku

17 listopada, wtorek, godz. 14:00
– Jak utworzyć bezpieczne hasło – trudne do złamania i łatwe do zapamiętania?
– Jakie mamy aplikacje zapewniające bezpieczeństwo w sieci? (wspomnimy też o Cybertarczy)

24 listopada, wtorek, godz. 14:00
– E-płatności – bezpieczeństwo i wygoda (wspomnimy też o aplikacji Mój Orange)

1 grudnia, wtorek, godz. 14:00
– Jak robić zdjęcia smartfonem
– Jak kręcić filmiki smartfonem
– Aplikacje do korekcji zdjęć

8 grudnia, wtorek, godz. 14:00
– E-recepty – e-zdrowie

Udostępnij: ABC cyfrowego świata ze smartfonem – webinaria dla seniorów
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    pablo_ck 15:36 13-10-2020
    Trzeba powiedzieć mamuśce :) Pierwszy smartfon w wieku 63 lat. Mamuśka ogarnęła bardzo sprawnie obsługę smartfona. Chociaż są czynności których nie potrafi zrobić sama, jak np. czyszczenie pamięci wewnętrznej.
    Odpowiedz
    • komentarz
      emitelek 19:06 13-10-2020
      Ze smartfonem, żeby z niego korzystać, wiążą się dodatkowe koszty na transmisję danych... Czy są jakieś pakiety dla seniorów, którzy w miesiąc nie ogarną więcej, jak 200-500MB? Pewnie nie - więc... :P Pablo - jak się czyści pamięć wewnęrzną i co to jest? :D
      Odpowiedz
      • komentarz
        Wojciech Jabczyński 20:09 13-10-2020
        Nie ma specjalnych pakietów internetu dla seniorów. To, co jest nawet w najniższych abonamentach zazwyczaj wystarcza i to z dużym zapasem. Warto pomagać seniorom w wyborze oferty. Ode tego są dzieci i wnuki. Pozdrawiam
        Odpowiedz
      • komentarz
        Koolo 10:27 14-10-2020
        Bez przesady dla dorosłej osoby wystarcza OFnK i tethering, stacjonarny internet jest zbyteczny.
        Odpowiedz
  • komentarz
    Nikt 23:27 19-10-2020
    @Koolo Dorosła osoba, a senior to nie to samo. Powiedz seniorowi chociażby to co sam napisałeś "OFnK", "tethering", "stacjonarny internet". Ciekawe który senior zrozumie o co w tym chodzi? Poza tym "pablo_ck" to pracownik Orange, więc jego komentarze są skrajne.
    Odpowiedz

;

Film

Jesień z polskim kinem na VOD w Telewizji Orange (3)

Kasia Barys

13 października 2020

Jesień z polskim kinem na VOD w Telewizji Orange
3

Do 29 listopada w Orange VOD można obejrzeć aż 29 największych polskich hitów z ostatnich miesięcy, w niższych cenach. Polecamy m.in. takie przeboje, jak: „Boże Ciało”, „Sala samobójców. Hejter”, „Polityka”, „Bad Boy”, „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” czy „Cicha noc”.

Wszystkie filmy w obniżonych cenach, z oferty „Jesień z polskim kinem”, znaleźć można w zakładce „promocje” w Orange VOD, w usłudze na dekoderach Telewizji Orange.

Do wyboru dramaty, komedie, sensacje

Produkcja Jana Komasy pt.: „Sala samobójców. Hejter”. To porażająca historia o mrocznej stronie mediów społecznościowych i przekleństwie hejtu. Sprawdźcie, jak w wirtualnej rzeczywistości bawi się, kocha i nienawidzi współczesna młodzież.

Nominowany do Oscara hit pt.: „Boże Ciało”, w reżyserii Jana Komasy. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego postanawia udawać księdza w małej parafii. Czy to kłamstwo wyjdzie na jaw? W tej historii zachwyca nie tylko niezwykle wciągająca i zaskakująca fabuła, ale także genialna rola Bartosza Bielenia.

 „Polityka”, czyli jeden z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych polskich filmów ostatnich lat. W produkcji wystąpiło mnóstwo gwiazd rodzimego kina, m.in.: Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr czy Daniel Olbrychski. Zobaczcie, co robią co i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer.

Najnowszy film Agnieszki Holland pt.: „Obywatel Jones”. To thriller polityczny, przedstawiający historię Garetha Jonesa – walijskiego dziennikarza, który odkrył przerażającą prawdę o reżimie Stalina i o ukrywanym przed światem Wielkim Głodzie na Ukrainie.

 „1800 gramów” piękna, wzruszająca historia z adopcją w tle. W filmie wystąpili Magdalena Rożczka, Danuta Stenka i Maciej Zakościelny.

Kultowa komedia pt.: „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”. W trzeciej części hitu wystąpiły gwiazdy znane z poprzednich odsłon – Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk czy Zdzisław Wardejn, a także nowi aktorzy, m.in. Katarzyna Skrzynecka i Maciej Zakościelny. Sprawdź, jak potoczyły się losy Kasi i ekscentrycznej rodziny Wolańskich.

Hit Patryka Vegi pt.: „Bad Boy”. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami produkcja, ujawniająca największe patologie w polskich klubach piłkarskich. W filmie wystąpili m.in.: Antoni Królikowski, Maciej Stuhr, Andrzej Grabowski, Piotr Stramowski, Małgorzata Kożuchowska i Zbigniew Zamachowski.

„Cicha noc”, w którym główną rolę zagrał Dawid Ogrodnik. Pracujący za granicą Adam niespodziewanie wraca do rodzinnego domu na Boże Narodzenie. Nikt z krewnych nie spodziewa się, jak wielki wpływ na ich życie będą miały dalsze wydarzenia wigilijnej noc

Udostępnij: Jesień z polskim kinem na VOD w Telewizji Orange
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    pablo_ck 15:32 13-10-2020
    Tylko iść na kwarantannę z Waszą TV ;)
    Odpowiedz
    • komentarz
      emitelek 18:59 13-10-2020
      Poważnie? Jeszcze tego wszystkiego nie oglądałeś? Ps. POLITYKA - totalny gniot! Pan twórca chciał zrobić rewolucję tym filmem, ale mu nie wyszło; wypalenie zawodowe? :P
      Odpowiedz
  • komentarz
    mike278 14:12 14-10-2020
    Macie problem ze swoja stroną logowania? Ni diabła nie mogę się zalogować. Z 2 terminali nic.
    Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Jaka będzie szkoła jutra, kiedy „jutro” takie niepewne? (3)

Tosia Bojanowska

12 października 2020

Jaka będzie szkoła jutra, kiedy „jutro” takie niepewne?
3

Jak przekuć trudy zdalnego nauczania w sukces szkoły? Jak tworzyć edukację w świecie pełnym technologii? W ten czwartek zapraszamy na konferencję online „Jutro w szkole. Szkoła jutra” po dawkę ciekawostek i inspiracji.  Bądźcie z nami, jeśli przyszłość edukacji leży Wam na sercu.

Według informacji rządu 98% szkół działa w sposób tradycyjny. Ale liczba przypadków koronawirusa wzrasta w szybkim tempie. „Zamkną czy nie zamkną?” – zastanawiają się rodzice, nauczyciele i uczniowie. Będzie powrót do lekcji online, czy zajęcia stacjonarne w maseczkach?

Zdalne nauczanie czyli jakie?

Wiosną zdecydowana większość polskich szkół debiutowała ze zdalnym nauczaniem. Początki były trudne. Z badań wynika, że 87% nauczycieli musiało samodzielnie opanować obsługę niezbędnych narzędzi cyfrowych. Większość uczniów i nauczycieli tęskniła za bezpośrednim kontaktem, a zajęcia online wszystkich po prostu zmęczyły.

Wirtualne wizyty na Machu Picchu czy „lekcja, temat, podręcznik – strona 56”?

Ale może da się wykorzystać te doświadczenia i przekuć w zmiany na lepsze? Jakby nie patrzeć, nauczyciele, uczniowie i rodzice – wszyscy zyskali kilka nowych kompetencji, a cenną informacją jest to, że to relacje, a nie tylko przekazywanie wiedzy, są dla nich istotne. Może zatem zmienić sposób myślenia o edukacji? Tym bardziej, że dzieci i młodzież dziś uczą się inaczej niż my kiedyś, a internet oraz technologie, to ich naturalne środowisko.

 Inspiracją do tych refleksji będzie współorganizowana przez Fundację Orange konferencja „Jutro w szkole. Szkoła jutra” z udziałem ekspertów i ekspertek ds. edukacji i innowacji. To ludzie, którzy znają szkolną codzienność, wychodzą poza schematy i widzą edukację szerzej niż tylko przez pryzmat podstawy programowej i średniej ocen. Wśród nich są:

• Dr Marzena Żylińska, promotorka twórczego wykorzystania nowych technologii,
• Ewa Radanowicz, ekspert ds. innowacji i zmiany,
• Oktawia Gorzeńska, ekspertka ds. innowacji,
• Marta Florkiewicz-Borkowska, Nauczyciel Roku 2017,
• Zyta Czechowska, Nauczyciel Roku 2019,
• dr Maciej Dębski, Prezes Fundacji Dbam o Mój Z@sięg,
• Jacek Królikowski, Prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Wydarzenie poprowadzą: Justyna Suchecka, dziennikarka edukacyjna i Radek Brzózka, dziennikarz naukowy. Będzie też z nami Julien Ducarroz, prezes Orange Polska.

Zapraszam Was bardzo serdecznie!  „Jutro w szkole. Szkoła Jutra”. Czwartek, 15 października 2020 r. g. 15:00 – 16:30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Pełna agenda, szczegóły i transmisja w dniu konferencji odbędzie się na www.jutrowszkole.pl

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

A dlaczego ten temat jest dla Fundacji Orange ważny?

Od 15 lat zajmujemy się edukacją. Zdrowe nawyki cyfrowe, bezpieczeństwo dzieci w internecie, nowe kompetencje: podstawy programowania, robotyki czy modelowania i druku 3d – to bliskie nam tematy. Wiele naszych inicjatyw toczy się w szkołach. Współpracujemy z setkami nauczycieli. Właśnie ruszamy z kolejną edycją programu Lekcja: Enter, żeby wspierać szkoły i nauczycieli w prowadzeniu lekcji przy użyciu nowych technologii i e-zasobów. Ze szkoleń skorzysta aż 75 tys. nauczycieli z całej Polski, a projekt finansowany jest ze środków unijnych.

Udostępnij: Jaka będzie szkoła jutra, kiedy „jutro” takie niepewne?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    pablo_ck 16:13 13-10-2020
    Witaj Tosia :) Widzę nowych ludzi w naszym "pomarańczowym blogowym domku". Super, może powolutku wrócimy do tego że pod postami będzie sporo komentarzy. Jak ja dawno nie słyszałem stwierdzeń "Pablo cukiernik", etc ;p ;p
    Odpowiedz
    • komentarz
      Tosiw 15:31 14-10-2020
      Hej Pablo! Ja nowa na blogu, a stara w fundacji ? Dziś wpis o Dniu Nauczyciela - tam komentarze i wspominki też mile widziane!! Pozdrawiam.
      Odpowiedz
  • komentarz
    Koolo 13:06 14-10-2020
    Niestety są miejsca na prowincji gdzie nawet dobrego zasięgu sieci gsm brak o stacjonarnym nie ma co marzyć ...
    Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej