Oferta

Acer Aspire D260 – nowy netbook w ofercie Orange

Paweł Jagora Paweł Jagora
03 września 2010
Acer Aspire D260 – nowy netbook w ofercie Orange

Dziś w salonach Orange pojawił się nowy netbook Acer Aspire ONE D260  - trafił on do oferty Business Everywhere oraz Orange Free – czyli mobilnego Internetu w Orange. Jest bardzo lekki, waży zaledwie 1,25 kg a jego matryca o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli zapewnia dużą powierzchnię obrazu.

Kilka suchych faktów na jego temat:

  • - procesor - Intel® Atom™ N450
  • - RAM 1 GB
  • - pojemność dysku twardego 250 GB
  • - system operacyjny Genuine Windows® 7 Starter 32-bit
  • - wbudowany modem GSM 3G
  • - wbudowana kamera internetowa Acer Crystal Eye

 

Ja natomiast, bardziej nawet od parametrów technicznych, bardziej doceniam jego „nietechniczne” zalety. Otóż przy zachowaniu niewielkich rozmiarów urządzenia (tylko 1 cal grubości) udało się upakować w nim standardową, dużą baterię (6-cells) zapewniającą możliwość pracy i zabawy do 8 godzin. Zupełnie inaczej niż w netbookach jakie do tej pory widziałem, komórki baterii ułożone są pod kątem – dzięki temu duza bateria całkowicie miesci się w niewielkim netbooku i nic nie wystaje.

Acer aspire2.JPGInna ciekawa i unikalna cecha to wygląd – Acer dostępny jest w 4 kolorach i dodatkowo posiada tak zwany „360° design” - chodzi o to, że jest ładny i elegancki zarówno od góry (gdzie znajduje się ozdobny rysunek) ale również z boków i od dołu, czyli tam gdzie zawsze były

jakieś śrubki, naklejki, wywietrzniki i porty dodatkowe. Tego netbooka można śmiało nosić w ręku czy wyjmować z torebki dowolną stroną i zawsze będzie elegancki. Niby nic nadzwyczajnego ale według mojej opinii parametry takich sprzętów są już tak zbliżone do siebie, ze miło jest mieć coś co się znacząco wyróżnia a technicznie też nie jest gorsze.

Acer aspire.JPGZ ciekawostek muszę jeszcze wymienić touchpad (czyli po polsku gładzik) działający tak jak w komputerach Mac (kto wie ten wie) – czyli za pomocą dwóch palców możemy dowolnie powiększać, zmniejszać, obracać, przesuwać i przewijać strony, teksty i obiekty. Ja spróbowałem raz i używam cały czas.

Co jeszcze powinienem napisać – zachęcam żebyście sobie go chociaż obejrzeli jeśli będziecie mieli okazję, bo jest po prostu bardzo ładny. Warto go chociaż zobaczyć.


Odpowiedzialny biznes

Wylicytuj i pomóż

Marek Wajda Marek Wajda
03 września 2010
Wylicytuj i pomóż

Jeśli chcecie połączyć przyjemne z pożytecznym, to macie wyjątkową okazję. Od wczoraj wszyscy internauci mają niepowtarzalną szanse wylicytować koszulki Polskiej Reprezentacji Piłkarskiej i jednocześnie wspomóc odbudowę boisk szkolnych po tegorocznych powodziach. Na licytacji wystawione są oficjalne meczowe koszulki reprezentacji z autografami piłkarzy (m.in. M. Żewłakowa, K. Błaszczykowskiego, R. Lewandowskiego, S. Peszko, I. Jelenia, P. Małeckiego, D. Dudki, Ł. Fabiańskiego).

Tymi koszulkami wymienili się po podpisaniu umowy sponsorskiej Maciej Witucki Prezes Grupy TP i Franciszek Smuda, trener naszej reprezentacji. Uznano jednak, że lepiej by zostały przeznaczone na szczytny cel niż ozdabiały gabinety.

Fundusze uzyskane podczas aukcji zostaną przeznaczone na odbudowę zniszczonego przez powódź boiska w miejscowości Ruszcza (woj. świętokrzyskie).

Cena wywoławcza wynosiła 10 zł, teraz jedna warta jest już 300 a druga 500 zł! Aukcja trwa do 16 września. Wszystkie szczegóły na www.odbudujboisko.wp.pl


Oferta

Tips & Tricks – iPhone

Marek Marek Marek Marek
02 września 2010
Tips & Tricks – iPhone

W piątek 29 sierpnia do sprzedaży w Orange trafił długo wyczekiwany iPhone 4. Jego obsługa jest intuicyjna i nie sprawia problemów, dlatego też większość z jego użytkowników nie sięga do instrukcji. Postanowiliśmy jednak przedstawić kilka praktycznych porad, które dodatkowo ułatwią obsługę urządzenia i pozwolą sprawdzić niektóre ustawienia:

1. Szybki powrót

Aby szybko przewinąć na początek możesz stuknąć pasek stanu u góry ekranu w m.in. aplikacjach: Safari, Mail, Kontaktach.. Pasek stanu to pasek z informacjami o sieci, godzinie i poziomie naładowania baterii.

 

 

 

2. Zmiana zoomu kamery

Stuknij ekran, aby wyświetlić suwak zoomu. Następnie użyj suwaka, aby zmienić powiększenie (maksymalnie 5x).

 

 

 

 

3. Rozpoczynanie zdania

Dwukrotne stuknięcie spacji spowoduje, że iPhone dopisze kropkę i rozpocznie następny wyraz od wielkiej litery.

 

 

 

4. Wprowadzenie cyfry lub symbolu

Aby szybko wprowadzić cyfrę lub symbol, dotknij ekranu, przytrzymaj palec na przyciusku   i nie unosząc go wybierz drugim palcem żądany klawisz. Gdy uniesiesz palec, iPhone z powrotem wyświetli klawiaturę ze znakami alfabetu. Dotknij znaku i przytrzymaj, aby wyświetlić listę znaków specjalnych do wyboru.

5. Wykonywanie zrzutu ekranowego (print screen).

Naciśnij i przytrzymaj przycisk Początek, a następnie naciśnij przycisk Usypianie/budzenie. Wyświetlacz zamiga, a zrzut ekranu pojawi się w Rolce z aparatu.

 

 

 

6. Ustawienia transmisji danych

Jeżeli nie chcecie narazić się na dodatkowe koszty za transmisje danych w iOS4 możemy ja wyłączyć wchodząc w Ustawienia > Ogólne > Sieć > Dane sieci komórkowej (opcja dostępna w iOS 4)

Wówczas, jeżeli będziecie chcieli skorzystać z aplikacji, która łączy się z Internetem zostaniecie o tym poinformowani stosownym komunikatem i sami zdecydujecie w jaki sposób chcecie się łączyć.

 

 

 

 

 

 

7. Ustawienie centrum wiadomości tekstowych

Jeżeli chcecie sprawdzić lub ustawić centrum sms należy skorzystać z poniższych kodów:

*#5005*7672# - sprawdzanie numeru centrum sms

*5005*7672*+48501200777#* (numer +48501200777 jest numerem SMSC sieci Orange) - ustawianie numeru SMSC

Powyższe kody wpisujemy w taki sam sposób jak numer telefonu a następnie należy wybrać przycisk Łącz.

8. Sprawdzanie parametrów sieci

To coś, dla osób lubiących sprawdzać tzw. Netmonitor. Field Test można uruchomić za pomocą kodu *3001#12345#* wpisując go w taki sam sposób jak numer telefonu. Następnie należy wybrać przycisk Łącz.

 

 

Jeżeli znacie inne ciekawe i pomocne rozwiązania lub macie pytania dotyczące obsługi iPhone, gorąco zapraszamy do dyskusji w komentarzach. A wkrótce na blogu korporacyjnym wielki test iPhona 4.

Scroll to Top