Oferta

Apple Watche i Air Pods – wielka obniżka cen

Beata Giska Beata Giska
11 kwietnia 2023
Apple Watche i Air Pods – wielka obniżka cen

Święta, święta i po świętach, ale to wcale nie znaczy, że skończyły się nasze okazje. Od dziś w Orange kupicie taniej smartwatche i bezprzewodowe słuchawki. Wszystko od marki Apple.

Promocja dotyczy smartwatchy: Apple Watch S8 45 mm i 41 mm, Apple Watch SE 44 mm i 40 mm oraz słuchawek AirPods (3. Generacji) i AirPods Pro (2. Generacji). Po prowadzeniu obniżek Apple Watch S8 można kupić z Planem M nawet o 167 zł taniej.

AirPods taniej niż zwykle

Słuchawki AirPods są wygodne, bezprzewodowe, lekkie, z minimalnym designem i maksymalną jakością dźwięku. Kompatybilne z iPhonem, Apple Watchem, iPadem lub komputerem Mac. Wystarczy wyjąć je z etui ładującego i od razu są gotowe do działania. Połączenie ich z urządzeniem to kwestia jednego… stuknięcia. Potem włączają się automatycznie, a wyłączają się w momencie, w którym wyciągniemy je z uszu. Co ciekawe, słuchawki te wykorzystują czip H1, który o połowę skraca czas połączenia ze sprzętem, a nawet czas odbierania połączeń. Jest to też odczuwalne podczas gier, gdyż zmniejsza opóźnienia aż o 30%.

Apple Watch w atrakcyjnej cenie

Czemu warto wybrać tego smartwatcha? Ma system watchOS i obsługuje łączność LTE. Posiada także dostęp do tysiąca aplikacji oraz płatności mobilnej. Ekran Apple Watch Series 8 został natomiast wyposażony w jasny, niegasnący wyświetlacz Retina, co zwiększa komfort korzystania. Cały zegarek wykonany jest z solidnych materiałów, niebrudzących, odpornych na pył i gwarantujących wodoodporność.

Więcej o tej promocji i innych okazjach przeczytacie na orange.pl.


Odpowiedzialny biznes

Rodzicu, nie biczuj się

Kasia Barys Kasia Barys
11 kwietnia 2023
Rodzicu, nie biczuj się

Pisałam, że należy odpowiedzialnie korzystać z dobrodziejstw technologii. Że podobnie jak Spiderman, mając wielką moc, mamy też wielką odpowiedzialność. Wdrażałam zasady domowego kodeksu higieny cyfrowej. Ustalałam z dziećmi, ile i jak mogą korzystać z internetu. Jestem świadomym rodzicem i pilnowałam tego, by dzieci nie nadużywały ekranów. Ale nikt nie pilnował mnie…

Z pierwszego Ogólnopolskiego Badania Higieny Cyfrowej w Polsce przeprowadzonego przez Instytut Cyfrowego Obywatelstwa i Fundację Orange wynika, że 14,3% osób dorosłych kontroluje swój czas ekranowy a 21,9% ogranicza liczbę powiadomień. Nie ma mnie wśród tych osób. Dlatego wyniki badań zainspirowały mnie by przyjrzeć się własnym zachowaniom. Wydawało mi się, że nie jest tak źle.

Co prawda nie ma żadnych wytycznych, ile to jest „za dużo”. Wychodzi więc na to, że granicę np. czasu korzystania z ekranów powinniśmy postawić sobie sami. Wiem, że potrafię zerkać na smartfon w trakcie spotkań towarzyskich, mam ustawioną masę powiadomień, które przypominają o spotkaniach, nowych ocenach w dzienniczkach szkolnych czy nadchodzących nowościach na Netflixie. W sumie przez cały dzień coś mi pika. Czuję, że tego jest za dużo. I że pora na zmiany.

Jak używam urządzeń ekranowych?

Higiena cyfrowa to nie tylko dbanie o ilość czasu ze smartfonem w ręku. To stawianie granic i kontrola w używaniu urządzeń, ale także bezpieczeństwo czy podatność na dezinformację.

Jeśli chodzi o bezpieczne używanie internetu jestem spokojna. Mając w zespole blogowym Michała Rosiaka jestem na bieżąco z różnymi rodzajami oszustw. Nie klikam w linki z nieznanych miejsc, nie upubliczniam danych osobowych itp. Jestem także racjonalna w przypadku tworzenia i odbierania informacji w internecie. Sprawdzam informacje w kilku źródłach. Gorzej u mnie z dbaniem o zdrowie. Do moich codziennych „rytuałów” należy skrolowanie przed snem. A ponieważ social media są tak zbudowane, by nas angażować, pochłania to sporo wieczornego czasu. Co najgorsze widzą to moje dzieci.

Nikt mnie tego nie nauczył

Wiem, jak pilnować dzieci, edukować i rozmawiać z nimi. Ale nikt nie nauczył mnie jak ja mam ekranów używać. Pokolenie urodzone w latach 70. czy 80. ma trudniej. Zachłysnęliśmy się technologią i klikamy w smartfony cały czas. Nie ma co bić się w pierś i wołać „mea culpa”. Już sama świadomość tego, że w naszym życiu smartfonów jest być może za dużo to dobra wiadomość.

Zachęcam was do zrobienia Testu Higieny Cyfrowej. Znajdziecie go pod tym adresem. Zaprojektowany został przez Instytut Cyfrowego Obywatelstwa tak, aby od razu podsuwać nam pomysły na to, co powinniśmy ulepszyć.

Wypełnieniem tej dość szczegółowej ankiety warto rozpocząć swoją drogę ku bardziej świadomemu korzystaniu z urządzeń cyfrowych.


Inne

Spokojnych Świąt Wielkanocnych

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
07 kwietnia 2023
Spokojnych Świąt Wielkanocnych

Drodzy czytelnicy, w imieniu całej redakcji bloga Orange Polska, życzę Wam wspaniałych i spokojnych Świąt. Spędzajcie ten czas jak lubicie. Pamiętajcie o bliskich i bądźcie radośni. Najlepszego.

Wracamy do Was we wtorek.

Scroll to Top