Rozrywka

Are you talking’ to nju? Jeżeli tak, obejrzyjcie wideo ;-)

Piotr Domański Piotr Domański
19 kwietnia 2016
Are you talking’ to nju? Jeżeli tak, obejrzyjcie wideo ;-)

Nju, jak zawsze niestandardowo. Bo normą jest odpowiadać na Wasze, czyli naszych klientów, pytania na Facebooku, Twitterze czy wreszcie blogu – to ostatnie sam staram się robić dość często. Ale faktem jest, że nigdy przy pomocy wideo.

Nju robi to nie dość, że dobrze, to jeszcze seryjnie. Broniarek vs. Niedowiarek to na razie dwa odcinki, ale zapowiada się ich znacznie więcej. Potwierdzają to zresztą koledzy i koleżanki, którzy zmajstrowali to wszystko. Zresztą to od Was zależy – jeżeli będziecie zadawać więcej pytań oni przygotują więcej wideoodpowiedzi. Oczywiście pytań o nju… te o kolejne losowanie w totka, pogodę za dwa tygodnie, czy o życie, wszechświat i całą resztę* - odpadają.

Na Wasze pytania odpowiadać będzie Broniarek, który na co dzień zajmuje się w nju reklamą. W pierwszym filmie szybko rozprawia się z mitem, że nju ma ograniczony zasięg sieci.

W drugim jest o skasowaniu minimum 9 zł w abonamencie dla stałych klientów. Co prawda pisałem już o tym na blogu, ale Broniarek opowiada o tym chyba nawet jaśniej niż ja. Może gdybym jeździł samochodem po Warszawie pisząc tekst, też poszłoby mi lepiej.

Miłego oglądania, zasubskrybujcie kanał, a jeżeli Wam się podoba i chcecie więcej – łapki w górę.

* odpowiedź na to ostanie pytanie brzmi „42”. Nie pytajcie dlaczego, ja też nie wiem. Ale to ze sprawdzonego źródła – książki „Autostopem przez galaktykę”. Jakbyście mieli wolną chwilę polecam. Gdyby chwila była nieco krótsza zostaje Wam film ;-).

 


Rozrywka

Mamy to! Kolejna odsłona Openera

Kasia Barys Kasia Barys
19 kwietnia 2016
Mamy to! Kolejna odsłona Openera

Tegoroczny Opener obfitować będzie w soczystą mieszankę rytmów dla każdego. Do hip-hopowych beatów zakołyszą się wielbiciele Maca Millera, podczas gdy osoby zafascynowane klimatem death metalowym odnajdą się podczas występu grupy Nagrobki. Będzie też coś dla miłośników dreszczy na plecach (wywołanych głębokim basem) z pewnością poczują je podczas występu postpunkowego kwartetu Savages. Absolutny miks kultur muzycznych zagwarantuje nam z kolei zespół Shy Albatross z Natalią Przybysz przy mikrofonie. A to przecież jeszcze nie wszystko!

Pełen line-up

Jesteście gotowi?

6bd295a7de14380dc27faae511fd67ecf1c 36a376c61d9309abf717a2c47a09f028b44 deed28d6c1c368639120617ad21191ea572

 

 


Odpowiedzialny biznes

Apple bez barier

Monika Kulik Monika Kulik
19 kwietnia 2016
Apple bez barier

Muszę się Wam przyznać, że zwykle nie czytam magazynów branżowych z dziedziny ICT, ale ten przeczytałam z przyjemnością.

Najnowszy numer „Mój Mac Magazyn” poświęcony jest dostępności produktów Apple dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Jakie udogodnienia dostępnościowe ma iPhone, jak kiedyś i dziś wyglądały telefony dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, na co zwrócić uwagę projektując dostępne aplikacje i gdzie szukać tych już gotowych?  Z pespektywy osób, które na co dzień korzystają z tych udogodnień, możemy dowiedzieć się, jak nowe technologie pomagają im w codziennym funkcjonowaniu, w pracy i w życiu codziennym.

Dzięki naszemu wsparciu dla osób niewidomych i niedowidzących przygotowana została wersja audio magazynu. Wersja dźwiękowa jest do pobrania w Audiotece za symboliczne 1 zł.

W tworzeniu magazynu „Apple bez barier” udział wzięli: Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących, Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym, Wrocław Bez Barier – Bartłomiej Skrzyński Rzecznik Wrocławia ds. Osób z Niepełnosprawnością.

Magazyn do pobrania w wersji pdf i iOS  ze strony www.mojmac.pl. Wersja udźwiękowiona do pobrania w serwisie Audioteka.

256e7efba18dc5f42e49e785f3013b075a0

Scroll to Top