;

Oferta

Belgia na podium, 2 GB dla Was (9)

Marta Krajewska

14 lipca 2018

Belgia na podium, 2 GB dla Was
9

Belgowie zdobyli brązowy medal! Po emocjonującym meczu drużyna Czerwonych Diabłów wygrała z reprezentacją Anglii, strzelając 2 gole. Belgowie zdobyli podium, a my z tej okazji rozdajemy 2 GB.

Wyślijcie SMS o treści PODIUM na numer 233 (opłata za SMS zgodna z cennikiem planu taryfowego, max 0,20 zł).

Pakiet Kibica można aktywować w ciągu 24h od publikacji posta. Pakiet ważny w kraju, przez 3 dni od daty aktywacji. Oferta dla klientów ofert głosowych na abonament i na kartę. Szczegóły w Regulaminie promocji.

Już jutro w finale Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej zmierzą się Francja i Chorwacja. Będziemy kibicować francuskiej drużynie. Zajrzyjcie na blog, bo na wielki finał też szykujemy GB niespodziankę 🙂

Udostępnij: Belgia na podium, 2 GB dla Was
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  MAURYCY 18:52 14-07-2018
  Mecz nienajgorszy, dobrze że Belgia wyszła z niego zwycięsko ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Aga 18:53 14-07-2018
  Belgia wygrała z reprezentacją Anglii a nie Wlk Brytanii. Wielka Brytania nie ma swojej reprezentacji w piłce nożnej
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 13:26 16-07-2018
   Aga, dzięki za uwagę, poprawiam,
   Odpowiedz
 • komentarz
  Takie mam pytanko... 20:38 14-07-2018
  na fejsbuniu post został opublikowany o godzinie 18:29 https://www.facebook.com/orangepolska/photos/a.1164984520187777.1073741841.140789625940610/1991040250915529/?type=3&theater - czy w związku z tym aktywacja jutro PO TEJ godzinie nie będzie skutkowała nabyciem bonusa? :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 13:27 16-07-2018
   wiążąca jest godzina publikacji na Fb.
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:07 14-07-2018
  Brawa dla Belgów :) Należało się im :) Dziękujemy za kolejny bonusik :) Ciekawe kto wygra jutro - sercem jestem i przy Francji i przy Chorwacji, jednym i drugim kibicuję po 50% :) Wygra lepszy :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ron 22:17 14-07-2018
  Zmienię temat, ponieważ jest taka potrzeba. NJU Mobile, wymiana karty SIM - wystarczyło zlecenie z prośbą o przesłanie duplikatu na podany adres i blokada kradzieżowa zgubionej karty SIM. Karta dostarczona i kolejne zlecenie przez NJU Mobile z prośba o aktywację. Ten sam dzień wszystko działa. Bardzo wysoki poziom obsługi. Jestem pozytywnie zaskoczony, szybko bez kontaktu telefonicznego.
  Odpowiedz
 • komentarz
  tata 17:05 15-07-2018
  Taka mała uwaga: Belgia wygrała z reprezentacją Anglii, a nie Wielkiej Brytanii :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 13:28 16-07-2018
   racja, poprawione :-)
   Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Ich historie zainspirują każdego (1)

Bartosz Rymkiewicz

13 lipca 2018

Ich historie zainspirują każdego
1

10 lipca spuentowaliśmy trzy edycje naszego programu dla kobiet wchodzących lub powracających na rynek pracy – Maker Woman (przeczytaj notkę o wydarzeniu – TUTAJ).

Ich drogę można porównać do tego, jaką należy pokonać podczas kursu prawa jazdy. Jednak w tym wypadku dziewczyny walczyły o coś więcej, o siebie.

Najpierw była teoria. Podczas każdej z edycji (pierwsza rozpoczęła się rok temu) 12 wybranych uczestniczek, pod okiem ekspertów w FabLab powered by Orange (nasze multimedialne studio makerskie w centrum Warszawy), w pierwszej kolejności uczyło się obsługi dostępnych tam zaawansowanych narzędzi i otrzymało know-how, jak je sprawnie wykorzystać. Ambitnym dziewczynom zaaplikowaliśmy szybki kurs obsługi drukarki 3D, plotera laserowego, sprzętu CNC oraz programowania czy kodowania. I nie tylko.

Następnie przyszła pora na praktykę. Każda z uczestniczek zmierzyła się z realizacją wymarzonego przez siebie projektu i stworzeniem prototypu. Tu panowała pełna dowolność i rządziła ich własna kreatywność. Dziewczyny, czerpiąc inspirację ze swoich własnych doświadczeń i potrzeb, a zarazem – wykorzystując nowe umiejętności, nastawiły twórcze celowniki w rozmaitych kierunkach. Efekt? 36 kompletnie różnych projektów, od elektronicznego teatrzyku po urządzenie wspomagające oddychanie w ekstremalnych sytuacjach. Każdy z nich odpowiada na inną potrzebę. Część może być zalążkiem ciekawego start-upu, inne – początkiem czegoś jeszcze większego.

Właśnie teraz, pisząc te słowa – tuż po evencie podsumowującym projekt i zarazem rok po starcie pierwszej edycji projektu, widzę jak daleką drogę pokonała każda z nich. Jestem całkowicie zafascynowany efektami ich pracy. I chciałbym tym odczuciem także Was zarazić. Jestem pewien, że się uda. Tak jak im się udało.

W kolejnym wpisie opiszę Wam historię jednej z 36 uczestniczek Maker Woman.

Nie mogę się doczekać.

Miłego weekendu,
br

Udostępnij: Ich historie zainspirują każdego
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 20:26 13-07-2018
  Fajna akcja :) Jestem pełen podziwu. To może warto zastanowić się nad podobnym programem dla panów? Też często chcemy się przebranżowić, mam kolegów którzy porzucili pracę na rzecz wychowania dzieci, etc....może warto nad tym usiąść?
  Odpowiedz

;

Sieć

Mamy tu 17825792 GB! Jak to działa #5 (20)

Piotr Domański

12 lipca 2018

Mamy tu 17825792 GB! Jak to działa #5
20

To jedna z najnowocześniejszych serwerowni w Polsce i największa należąca do Orange Polska. Pod każdym względem – powierzchni, mocy obliczeniowej, a nawet prądu, który – pobiera z sieci. Do Centrum Przetwarzania Danych w Łodzi (czyli Data Center), bo tak nazywa się to miejsce, nie jest łatwo wejść. Dlatego, byście nie musieli się tu włamywać (i tak by się nie udało) postanowiłem Wam pokazać jak ono działa!

Zapraszam!

Ile danych mieści Centrum Przetwarzania Danych?

Ilości danych, które obecnie są tu zgromadzone  liczy się w petabajtach (PB), jednostce, którą ciężko porównać do czegoś, co znamy z życia. Bo jak wyobrazić sobie 1,5 mln płyt CD – tyle potrzeba by zapisać 1 petabajt. Każda płyta ma jakieś 1,2 mm grubości (bez nadruku). Oznacza to, że gdyby ułożyć te płyty CD jedna na drugiej, to wieża, która by w ten sposób powstała miałyby około 180 metrów wysokości. Czyli byłaby siódmym najwyższym budynkiem w Polsce. Gdyby do wysokości budynków nie dodawać iglicy i liczyć te „drapacze chmur” do wysokości dachu – piątym, na równi z Warsaw Spire. Do wyobrażenia?

To teraz będzie trudniej –  Data Center w Łodzi to serwerownia, w której zgromadzone obecnie dane izajmują  4 petabajty(wieża z płyt byłaby drugim co do wielkości budynkiem świata, po Burj Khalifa), a do tego dołóżcie dane z backup zajmujące kolejne 13 PB danych – to już wieża o wysokości ponad 3 km.

A to tylko jeden z parametrów tego miejsca. Pozostałe na grafice!

Centrum Przetwarzania Danych w Łodzi

900 m2 pod serwery w Data Center czeka na szczęśliwego nabywcę

Jak pewnie usłyszeliście w czasie nagrania i wyczytaliście z grafiki, to miejsce posiada także  wolną przestrzeń, by pomieścić kolejne serwery. Dobrze się zaopiekujemy Waszymi danymi, przeniesiemy je niczym „wazy z dynastii Ming” oraz zabezpieczymy. Będą miały komfortowe warunki, nowoczesną klimatyzację z zapasem mocy chłodniczej , serwerowe SPA 24 godziny na dobę, 365 dni w roku z doskonałym monitoringiem. Czujniki, skanery i ochroniarze (uwierzcie na słowo, swoją robotę traktują bardzo poważnie) zadbają o to, by nikt ich nie niepokoił. Gdyby doszło do awarii zasilania w tej części kraju, powodzi, czy pożaru – mamy zapasowe zasilanie z generatorów, UPS-y z akumulatorami z długim czasem podtrzymania , a służby ratunkowe przyjadą do Waszych danych w pierwszej kolejności.

Bezpieczeństwo serwerów to bardzo poważna sprawa. Wy to wiecie, ja to wiem, wiedzą też ci, którzy zajmują się naszym Centrum Przetwarzania Danych, między innymi Artur, który oprowadzał mnie i Was po tym miejscu.  Jeżeli tu chcecie  ulokować Wasze dane piszcie na adres DataCenterOPL@orange.com

Serio. A dla chętnych, zanim wyślecie maila – tutaj macie ofertę naszego Data Center.

Udostępnij: Mamy tu 17825792 GB! Jak to działa #5
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  mnbv 16:48 12-07-2018
  Ten odcinek jest jakiś inny. Taki bardziej dopracowany i może prowadzący bardziej na luzie. Tak trzymać! ;) Pytanie - a czy ta serwerownia odpowiada również za zarządzanie siecią mobilną, czy ona ma osobą serwerownię? I jeszcze jedno - czy będzie odcinek o rozwiązaniu AirScale, który testowaliście z Nokią? To komercyjna nazwa technologii vRAN, o którym była już mowa na blogu? ;)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 16:55 12-07-2018
   Dzięki, a odpowiadając na pytanie o vRAN - pisaliśmy o tym kiedyś na blogu https://biuroprasowe.orange.pl/blog/pierwsze-przymiarki-do-5g-czyli-vran/. Zrobić o tym wideo jest dość trudno... szczególnie biorąc pod uwagę pierwszy człon nazwy "virtual". Niestety by zrobić wideo, coś tam pokazać - serwer, kable, cokolwiek. W przypadku rozwiązań chmurowych wszystko jest ukryte - w chmurach. Więc we właściwym momencie tekst, ale wideo - nie sądzę.
   Odpowiedz
   • komentarz
    mdh 17:12 12-07-2018
    To może wideo o modernizacji stacji do vRAN? Pokazanie i omówienie sprzętu na stacji przed vRAN'em i po? ;)
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 17:34 12-07-2018
     Zajrzyj do wideo z mobilnym BTS. Tam widać, ile sprzętu jest w stacji bazowej. Po prostu jeden z tych modułów zniknie. Wideo o vRAN na pewno nie będzie, bo nie wyszło by dobrze ;-)
     Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 17:26 12-07-2018
  Bardzo fajne video :) Piotrze tak trzymaj :) Dane robią wielkie wow :) Tylko dlaczego wybraliście Łódź??
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 17:35 12-07-2018
   Skrzyżowanie szlaków komunikacyjnych, bliskość dużego miasta i pewnie też elektrowni.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Marekl 20:00 12-07-2018
  Bardzo dobrze wyglada jet film i dobrze wytłumaczone. Wiecej takich filmów!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek87 21:13 12-07-2018
  Takie filmiki ogląda się z przyjemnością:)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:09 13-07-2018
   Dzięki, będzie więcej. Kolejny na liście - IoT.
   Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 23:28 12-07-2018
  Piotrek szefostwo Wam jakieś kursy aktorskie opłaca czy co? Kasia, Marta, Ty coraz lepiej i lepiej. I Michał ale jego coś ostatnio mało. Nie ma co testować? ;)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:06 13-07-2018
   Nie wiem jak koleżanki i Michał, ale ja po prostu spiąłem tyłek, agencja z którą robimy te wideo (znasz zresztą chłopaków) zasięgnęła rady od profesjonalnego YouTubera i zastanowiliśmy się wszyscy jak zrobić to tak, by się oglądało, a jednocześnie opowiadało o firmie. Pierwsze wideo cyklu wyszło średnio, kolejne lepiej, a teraz wychodzi już całkiem nieźle. Z drugiej strony kosztuje nas to dużo więcej czasu niż dotychczas, ale warto.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Pitero 00:01 13-07-2018
  A gdzie oferta tych usług?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:03 13-07-2018
   To za "gruba" oferta, by wystawiać ją gdzieś na stronie. Pod wpisem masz maila, napisz do kolegów, jeżeli chciałbyś dostawić u nas swoje dane i pewnie się odezwą.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 09:28 13-07-2018
    A nie, jednak jest: http://www.orange.pl/kid,4002364560,id,4004599697,article.html;osid=8B0898CB4D0C82844B059FDD826DC352.ocpwww713?_requestid=66310 Jest też bardzo ładny PDF z resztą danych: http://www.orange.pl/binaries/o/map/ak/b2b/duzefirmypodstrony/DataCenter/orange_ulotka_data_center_web(9).pdf Sorrewicz ;-)
    Odpowiedz
 • komentarz
  tefast 08:45 13-07-2018
  Posiada certyfikat bezpieczeństwa Rated4 ANSI/TIA-942?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:24 13-07-2018
   Oczywiście, standardy obiektu wykraczają poza wymagania norm EN 50600 Klasa 3 i TIA-942 Rated-3 oraz Tier III Uptime Institute.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Bruss 11:38 15-07-2018
  Całkiem przyjemnie sie ogląda, zupełnie inaczej niż filmy firmowe. Tak normalnie i do ludzi. Kto wam doradza bo widać zmiany na plus w tych filmach Pana Piotra.
  Odpowiedz
 • komentarz
  manyaky 18:45 18-07-2018
  Serwera nie potrzebuję, ale dalibyście mi trochę tej klimy z serwerowni do mieszkania ;P
  Odpowiedz
 • komentarz
  Yarek 17:57 24-07-2018
  No jestem pod wrazeniem ze tpsa sie zmienia i wreszcie mowi ludzkim głosem do ludzi. Oby tak dalej bede obserwował
  Odpowiedz
 • komentarz
  Wojciech 19:01 01-06-2020
  Szkoda, że nie pokazaliście głównej ramy światłowodowej o ile okablowanie wykonane schludnie można rzec precyzyjnie wygląda spektakularnie i jest najbardziej czasochłonnym procesem zabudowy wnętrza serwerowni. Swoją droga w jakiej technologi wykonane okablowanie ?Corning Edge czy może Commscope Instapatch a może cos jeszcze innego. Czy stosowaliście światłowody wstęgowe? Szkoda, że tutaj tego nie ma ale może to materiał na następny odcinek.
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej