Odpowiedzialny biznes

Białoczerwona czarna dziura

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
28 listopada 2013
Białoczerwona czarna dziura

Bartek pokazał wczoraj "trzon reprezentacji". Zdjęcie, na którym ponoć coś sensownego widać, ale my nic nie widzimy. Tak samo jest z przyszłością naszej reprezentacji, która ponoć jest, ale nikt jej nie widzi i zamiast jasnego światełka czarna dziura, która o ile się nie mylę nie tylko w astronomii ma tendencję do powiększania się i wchłaniania wszystkiego dookoła.

Co parę miesięcy piszemy sobie, że osiągnęliśmy już piłkarskie dno, ale życie nas weryfikuje i okazuje się, że dno się obniża, a my twardo pikujemy w  jego stronę. Tym razem w rankingu FIFA osiągnęliśmy kolejne historyczne dno, zajmując najniższe w historii 78 miejsce. W ten sposób "wykorzystaliśmy" przez ostatnie prawie 20 miesięcy "efekt Euro 2012", efekt popularności polskiej piłki, efekt nowych stadionów, efekt mody na piłkę nożną.

Dziś można śmiało podsumować tamte Mistrzostwa Europy. Zmarnowaliśmy niemal wszystko: entuzjazm kibiców, potencjał reprezentacji i włodarzy piłki, szasne na jakikolwiek suces miedzynarodowy i wiarę społeczną w to, że będzie lepiej. To się tak szybko nie odbuduje. Zostają nam stadiony idealne na szczyty klimatyczne, koncerty, może czasem na jakiś mecz.

Zostają nam ligowe porachunki, czasem na boisku a  czasem na trybunach, futbolowe przepychanki na linii ministerstwo, policja, pzpn, kluby i ich właściciele, ekstraklasa i stowarzyszenia kibiców. Możemy się tu bawić ile chcemy - w Europie nikogo to nie obchodzi. Europa pożywiła się finansowo na polskim Euro 2012, już nic z nas nie wyciśnie. Byliśmy kiedyś w II lidze, czasem bijąc tych ze światowej elity. Dziś wróciliśmy, ale do IV ligi, a te już nikogo poza lokalesami nie interesują.


Odpowiedzialny biznes

Powalcz o praktyki w Bezpieczeństwie IT!

Michał Rosiak Michał Rosiak
28 listopada 2013
Powalcz o praktyki w Bezpieczeństwie IT!

Pamiętacie, jak niecały rok temu przy okazji Dni Techniki Cyfrowej na Politechnice Warszawskiej pisałem o konkursie, podczas którego można było wygrać praktyki w Bezpieczeństwie Systemow Teleinformatycznych Orange Polska? Na ubiegłorocznego zwycięzcę, Marcina, regularnie trafiam w firmowym korytarzu albo w kuchni na kawie, mimo, że wygrane praktyki już się skończyły. Tak jest - wykorzystał swoją szansę, ale nikt mu niczego nie dał za darmo: najpierw przeszedł piekielnie trudne zadania konkursowe, a potem  musiał udowodnić grupie naprawdę wyjątkowych specjalistów, że warto mu dalej zaufać. Powiem Wam w sekrecie, bo trochę znam moich kolegów, że to drugie wcale nie było łatwiejsze...

Czy było warto? Co dały mu już niemal 4 miesiące w naszym bezpieczeństwie teleinformatycznym? Marcin nie narzeka, a jeśli ktoś chce sprawdzić sam, zapraszamy 4 grudnia na stoisko Orange Polska. Tam będzie czekać kolejne wyzwanie: Konkurs HackMe 2.0! W tym roku znów będzie można powalczyć o praktyki - zapraszamy wyłącznie studentów (warunkiem otrzymania nagród jest posiadanie ważnej legitymacji studenckiej), którym nieobce jest nie tylko hackowanie, ale też budowa aplikacji mobilnych dla systemu Android. Więcej nie powiem, pozostanę enigmatyczny - nikt nie mówił, że będzie łatwo :)


Odpowiedzialny biznes

Pasjonujące spotkania on-line

Monika Kulik Monika Kulik
28 listopada 2013
Pasjonujące spotkania on-line

Lubicie rozmowy z niezwykłymi ludźmi, pełnymi pasji i determinacji w realizacji swoich celów?  Fascynują was podróże i  pokonywanie przeszkód w odległych zakątkach świata? Jeśli tak – zapraszam na wirtualne spotkanie z niezwykłym człowiekiem  -  podróżnikiem i pisarzem, odkrywcą źródła Amazonki - Jackiem Pałkiewiczem. Dziś o 11.15 usiądźcie wygodnie w fotelu i wejdźcie na stronę http://webcaster.pl/live/spotkania-z-pasjami/. Zapewniam, że nie będziecie sami –  oprócz Was będzie co najmniej 5000 osób zgromadzonych w bibliotekach, które zgłosiły się do naszego projektu „Spotkania z pasjami”.

a17e4d0f5dc2ef2b829f9b576018a0c29e5

Od kilku tygodni „Spotkania z pasjami’ odbywają się w ponad 400 bibliotekach, a ich uczestnikami są głównie osoby starsze. To dla nich okazja, aby spotkać się nie tylko wirtualnie, ale także wyjść z domów i pobyć razem w „realu” (najbardziej wzruszyło nas, kiedy na spotkania do biblioteki w Rybnie zaczął przychodzić 103-letni Pan Walenty!!!) . Zapraszani przez nas bohaterowie (np. Krystyna Janda, Hanna Bakuła, Teresa Lipowska czy DJ Wika) inspirują seniorów do nowych aktywności i odkrywania swoich pasji. Kółka teatralne, kulinarne blogi, potańcówki, wycieczki, kluby seniora  - to tylko niektóre rezultaty czwartkowych spotkań. Ciekawe, jaki będzie efekt po dzisiejszym wywiadzie?

Projekt realizowany jest przez Fundację Orange w ramach grantu od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Jego celem jest aktywizacja społeczna seniorów . Dzięki tym spotkaniom tworzymy przyjazną przestrzeń, która umożliwia im nawiązywanie nowych kontaktów, otwarcie na innych ludzi. Przestrzeń, która łączy światy – ten wirtualny i realny.

 

Scroll to Top