;

Odpowiedzialny biznes

Blisko 430 tys. głosów na Pracownie Orange! (3)

Bartosz Rymkiewicz

27 października 2017

Blisko 430 tys. głosów na Pracownie Orange!
3

Spektakularna frekwencja, wielkie emocje i 26 nowych miejscowości, które jeszcze w tym roku uzyskają multimedialne świetlice dla swoich mieszkańców – tak można podsumować zakończoną 26 października rekrutację do 3. edycji Pracowni Orange.

Bytów, Grójec, Boćwinka, Łodygowice, Brodnica, Kranów, Wysokie Mazowieckie, Szczawne, Piotrowice, Praszka, Nowogard, Siedlisko, Jurczyce, Złotoryja, Zbiersk Cukrownia, Łęczyca, Lisewo, Kozerki, Hażlach, Prace Małe, Pęchratka Polska, Bulkowo, Ćmińsk, Trzydnik Duży, Maćkowa Ruda, Chmielno – to lista nowych miejscowości, które już niedługo będą mogły pochwalić się swoimi Pracowniami Orange. Dołączą do sieci zbudowanej z już powstałych 77 Pracowni, które działają w najmniejszych miastach i wsiach we wszystkich zakątkach Polski.

Tyle słowem wstępu. Aby docenić i zrozumieć ten fenomen, warto dogłębnie poznać drogę jaką każda z tych miejscowości musiała pokonać.

Najpierw, poprzez formularz internetowy stworzony we współpracy z Wirtualną Polską, grupy inicjatywne z całego kraju mogły zgłosić swój pomysł na tętniącą życiem świetlicę, która dzięki pokaźnemu grantowi od Fundacji Orange zamieni się w Pracownię Orange. Jedną z 26. Nowych.

Wymóg jaki stawialiśmy grupom, poza poprawnie wypełnionym wnioskiem i kompletem niezbędnych dokumentów, to dostęp do lokalu, który przerobimy na Pracownię (najczęściej są to biblioteki publiczne) oraz reprezentowanie miejscowości liczącej sobie maksymalnie 40 tysięcy mieszkańców. Wszystko po to, aby równoważyć szansę mniejszych miast i wsi w starciu z większymi ośrodkami, gdzie dostęp – na przykład – do szybkiego internetu, czy światłowodu jest znacznie bardziej powszechny.

Spośród takich zgłoszeń wybraliśmy finałowe 63. 4 października uruchomiliśmy otwarte głosowanie internetowe, w którym mógł wziąć udział każdy powyżej 16 roku życia. Przez ponad dwa tygodnie, aż do 20 października grupy inicjatywne zabiegały o głosy, zarówno w internecie, jak i w „realu”. Liczyła się ich inwencja i skuteczność w dotarciu do mieszkańców oraz sympatyków swojej miejscowości – przy odpowiedniej mobilizacji (można było głosować raz na dobę) kandydatura z małej wsi była w stanie przeskoczyć tę z relatywnie większej miejscowości. My, wraz z Wirtualną Polską, sprawowaliśmy pieczę nad tym, aby głosowanie przebiegało w sposób uczciwy.

26 października, po kolaudacji wszystkich głosów, wybraliśmy – zgodnie z założeniem – 26 nowych Pracowni, które uzyskały najwięcej głosów.  Spośród niemal 430 tys. oddanych łącznie najwięcej głosów zdobył Bytów (woj. Pomorskie). Grupa inicjatywna z tej miejscowości zmobilizowała swoich krajan (i nie tylko) do oddania łącznie 20353 głosów. Na ostatnim, biorącym, 26 miejscu uplasowało się pomorskie Chmielno, z 7622, unikalnymi i zweryfikowanymi głosami poparcia. Te liczby robią wrażenie dopiero wtedy, gdy porówna się je z ilością mieszkańców, dla przypomnienia – w każdym przypadku niższą niż 40 tys.

26 w rankingu Chmielno zamieszkuje 1,5 tys ludzi. Zestawiając to z sumą głosów (7622), daje to ponad 5 głosów na każdego mieszkańca (sic!). Jeszcze bardziej imponujące są statystyki trzeciej w rankingu Boćwinki (woj. warmińsko-mazurskie). Ta, licząca sobie nieco ponad 450 mieszkańców, wieś uzyskała 19391 głosów. Daje to 43-krotność liczby ludności. Imponujące.

Jakie kolejne wyzwanie stoi przed 26 grupami inicjatywnymi, które popełnią nowe Pracownie Orange? Remont (jeśli jest taka potrzeba), mozolne wyposażanie multimedialnych świetlic i najważniejsze – wcielenie w życie pomysłu na swoje miejsce, który zaskarbił sobie sympatię głosujących.

Nowe Pracownie otworzą się i zorganizują pierwsze zajęcia na przełomie grudnia i stycznia.

Zapraszam!

Udostępnij: Blisko 430 tys. głosów na Pracownie Orange!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  robert 15:27 27-10-2017
  Takie działania to najlepsza reklama dla Firmy. Gratuluję!
  Odpowiedz
 • komentarz
  MAURYCY 16:21 27-10-2017
  I to się chwali ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:47 27-10-2017
  Orange :) Zadanie wykonane na 5 + Gratuluję :)
  Odpowiedz

;

Oferta

Zmiany w „Za darmo w Orange” (36)

Piotr Domański

27 października 2017

Zmiany w „Za darmo w Orange”
36

Wiemy, że czytacie blogowe notki o naszej ofercie prepaid. Widać to choćby po liczbie komentarzy pod nimi. Wnioskuję z tego, że jest to kategoria w której trzeba pisać więcej, a nawet małe zmiany mogą Was zainteresować. Na przykład takie, jak wprowadzone dzisiaj w „Za darmo w Orange”. Jak sama nazwa wskazuje możecie w niej rozmawiać i SMS-ować za darmo ze wszystkimi numerami komórkowymi w naszej sieci.

Zmiany są kosmetyczne, ale sądzę, że Wam się spodobają. Pierwsza aktywacja jest tak jak do tej pory darmowa, ale od teraz nie będzie także opłaty 2,90 zł za drugą i kolejne aktywacje. Jednak to nie wszystko. Jeżeli w trakcie działania usługi będzie przerwa w ważności konta, to nie trzeba ponownie aktywować usługi. Wystarczy doładować konto, aby znowu móc rozmawiać i SMS-ować za darmo w Orange.

„Za darmo w Orange” działa taryfie Orange YES. By ją aktywować wystarczy wysłać SMS o treści START pod numer 131, użyć kodu *110*47# lub zalogować się na Mój Orange. Jeżeli macie już włączoną usługę nic nie musicie robić. Jeżeli poszukujecie regulaminu, znajdziecie go tutaj.

Podoba się? Czy wolelibyście mniej kosmetyczne zmiany?

Dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij: Zmiany w „Za darmo w Orange”
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  MAURYCY 11:59 27-10-2017
  Podoba się :-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kriso 12:08 27-10-2017
  Dlaczego tylko w YES? Wprowadźcie tę usługę we wszystkich taryfach. Lepiej żeby była płatna 2,90 w każdej taryfie, niż za darmo tylko w YES.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ron 17:30 27-10-2017
   Orange na kartę posiada tylko 2 taryfy. Wszelkiej maści POPy/Go itp, to archiwum :)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Jamessz 13:34 27-10-2017
  Wolałbym aby usługa dostępna byłam we wszystkich taryfach, nie wykluczałaś się z rok ważności konta i kosztowałaowe 3 zł miesięcznie bo na darmowa pewno nie mamy co liczyć
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ron 17:41 27-10-2017
   No właśnie jest już za darmo, a to że wyklucza się z RWK, to nie można mieć wszystkiego. Zmiana jest dobra.
   Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 14:24 27-10-2017
  W temacie połączeń wewnątrz sieci to fioletowi was wymiatają stanem darmowym ;P
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ron 17:32 27-10-2017
   Nie wypada, ale napiszę, że to właśnie dzięki konkurencji (Stan Darmowy) dziś wszyscy korzystamy z usług nielimitowanych :)
   Odpowiedz
   • komentarz
    manyaky 06:27 13-11-2017
    To akurat trend ogólnoświatowy, a nie objawienie jednego operatora.
    Odpowiedz
 • komentarz
  robert 15:37 27-10-2017
  Totalnie darmo ;-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  QWERTY 16:12 27-10-2017
  Sorry Panowie, ale ja nie wiem czym Wy się podniecacie ? Dalej Orange brnie w pakiety i pakieciki. Jest tego TONA. Zmiany należy zacząć od poprawienia usług postawowych. 5 PLN za 500 MB to jest na dzisiejsze czasy ZDZIERSTWO to raz, dwa to "no limit" (bez MMSów) za 35 PLN w taryfach na kartę jest chore. Jak się to ma do 19,90 u konkurencji ? Śpicie tam w Orange czy Wam net odcieli i nie wiecie co oferuje konkurencja ? Ustawa antyterrorystyczna ustawą ale zaczynają odchodzić STALI klienci. Wy robicie TOTALNĄ kosmetykę, nic nowego i nic twórczego. W tym kwartale kolejny raz będzie LAWINA odejść z Waszego prepaida do konkurencji. U Was jest stagnacja.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ron 17:27 27-10-2017
   Nie zgodzę się z Twoją opinią jeśli można ? :) Tak, jeśli chodzi o Pre-Paid jeden z najdroższych na rynku, ale wcale tak bardzo nie odstaje od konkurencji. Pakiety GB mnie nie interesują dlatego ten temat zostawiam.
   Odpowiedz
   • komentarz
    emitelek 11:37 28-10-2017
    Ron - jak to nie odstaje? Pokaż mi w orange rozmowy i sms-y bez limitu za 16zł!...
    Odpowiedz
    • komentarz
     Ron 14:40 28-10-2017
     Nie porównuje MVNO, bo to nie ma sensu.
     Odpowiedz
     • komentarz
      emitelek 18:50 30-10-2017
      Dlaczego nie ma sensu? Przecież klienta końcowego interesuje wynik, czyli koszt usługi!!!
      Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 15:14 28-10-2017
     Rozumiem, że dla Ciebie prepaid oznacza najniższą cenę za no-limit. Ale pamiętaj, że jest spora grupa klientów, którym zależy na tym, by dostali do tego jakiś większy pakiet GB, lub właśnie wręcz przeciwnie - by wydać 5 zł miesięcznie i móc w miarę komfortowo zadzwonić do znajomych.
     Odpowiedz
     • komentarz
      Rafał 20:54 30-10-2017
      Panie Piotrze chciałbym się z Panem skontaktować najlepiej e-mailowo. Adres e-mail pisząc tą wiadomość podałem prawidłowy. Problem polega na tym iż na nowo-zmodernizowanej stacji bazowej Orange LTE800 niezależnie od sprzętu (modem/smartfon LTE cat.4), pory wykonywania testów oraz od tego czy testy wykonuję wewnątrz pomieszczeń czy na zewnątrz, czy jest pełna widoczność ze stacją bazową to pingi zawsze wynoszą na LTE800 ponad 200 ms. Mam negatywne odczucia po kontakcie z BOK. Generalnie to jest „pokłosie” wcześniejszych zgłaszanych i nierozwiązanych problemów ze stacją bazową. Bardzo chciałbym się z Panem skontaktować w celu rozwiązania problemu.
      Odpowiedz
      • komentarz
       Ron 14:09 31-10-2017
       Sieć mobilna, to nie jest stałe łącze. Każdy oczekuje szybkości, a ruch w LTE cały czas rośnie. Nikt nie ogarnie takich zasobów. Zapisy z regulaminów: "Informujemy, że zasoby naszych Sieci są ograniczone i zmienne. Prędkość przesyłania danych może ulegać zmianie. Zależy ona od takich czynników, jak obciążenie stacji nadawczej..." "Nie możemy zagwarantować osiągnięcia maksymalnej prędkości przesyłania danych w ramach Usług mobilnych z uwagi na wyżej wymienione czynniki".
       Odpowiedz
       • komentarz
        Piotr Domański 14:49 01-11-2017
        Maila dostałem, zająłem się tym, jednak niestety Ron pisze bardzo słusznie - internet "z powietrza" ma ograniczenia, których fizyka nie pozwala usunąć. Są zakłócenia wynikające z ukształtowania terenu i pogody. Nie wszystkie urządzenia podłączone do niej są zoptymalizowane (w przeciwieństwie do modemów, które zapewniamy w sieci stacjonarnej), do tego wszystkiego liczba urządzeń, która jest podłączona do sieci odbija się na jakości. Staramy się jak możemy, by dostawiać nowe anteny i stacje bazowe, rozbudowywać sieć i uruchamiać nowe częstotliwości. Jednak sam proces stawiania masztu to kilkanaście miesięcy. Nie wspominając o innych ograniczeniach. A pamiętajcie, że ostatnio w sieciach mobilnych wolumen transmisji danych rośnie ponad dwukrotnie w ciągu roku.
        Odpowiedz
 • komentarz
  Ron 17:23 27-10-2017
  Nareszcie !!! Tego brakowało, aby po raz kolejny przy utracie ważności nie była konieczna ponowna aktywacja usługi. Zdjęta została opłata 2,90, jestem zaskoczony... Zrezygnowałem swojego czasu z Orange YES z powodu tej niedogodności. Teraz byłbym gotowy zrezygnować z Rocznej Ważności Konta na rzecz tej "Za darmo w Orange". :) @Piotr, każda zmiana kosmetyczna tego typu w ofercie powinna być głośna z Waszej strony, nawet w ofertach dla firm. Zmiana w/w moim zdaniem nie jest "kosmetyczna", tylko bardzo ważna. :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 18:04 27-10-2017
  Pytacie czy się to podoba? myślę że zmiana taka powinna być w każdej taryfie z dodatkową opcją rok ważności konta mniej ubędzie Wam klientów gdybyście takie coś wprowadzili pomyślcie... może warto coś w końcu zmienić na lepsze...
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ron 18:20 27-10-2017
   O czym Ty piszesz chcesz przez ROK za darmo korzystać z darmowych połączeń wewnątrz sieci? To się mija z celem, Orange to nie instytucja charytatywna. Nie ma takiej sieci.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Łukasz 18:28 27-10-2017
    Taka oferta działa w T-Mobile jeśli tu można to i w Orange chyba też da się
    Odpowiedz
   • komentarz
    Łukasz 18:38 27-10-2017
    oferta w T-Mobile :Wyrażamy zgodę marketingową w ciągu 14 dni włącza nam się rok ważności konta,po włączeniu jej wyłączamy wyrażenie zgód ważność konta pozostaje na koncie za darmo.Ponadto uaktywniamy SMS'Y do wszystkich sieci za jednorazowo pobiera nam z konta 3 zł ważność usługi jest taka sama jak ważność naszego konta pózniej doładujemy konto 5 zł i mamy no limit wewnętrzny do T-Mobile i SMS'y do T-Mobile ważność usługi działa obecnie do 22 czerwca 2018 roku można można co na to Orange ?
    Odpowiedz
    • komentarz
     Ron 19:15 27-10-2017
     Kombinacje alpejskie i jak zawsze ograniczone czasowo. Liczba klientów Orange, a tego konkurenta mówi sama za siebie.
     Odpowiedz
   • komentarz
    Łukasz 18:44 27-10-2017
    Chciałbym poprawić info połączenia i SMS'y do T-Mobile są ważne do 15 stycznia 2018 a nie do 22 czerwca 2018 ale możliwe że oferta ta zostanie przedłużona.
    Odpowiedz
 • komentarz
  jhg 19:08 27-10-2017
  Taaa, a jakie są ważności konta dla poszczególnych doładowań, bo za cholerę tego nie można znaleźć, a jedynie info o roku ważności konta, z którym ww. usługa się wyklucza???
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ron 19:21 27-10-2017
   Tutaj dotykamy wrażliwego tematu :) Już nie raz pisałem, że nie ma tego w informacjach o Orange na Kartę, a to dlatego że, ciekawie to nie wygląda :( 1zł = 1 dzień ważności: 5zł = 5dni, 30zł = 30dni. Dlatego ta dzisiejsza zmiana, powinna być od początku tej usługi :(
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:50 27-10-2017
  Mój archaiczny Pop ma już naprawdę sporo lat i zostanie ze mną po wieki. :) A porządki się przydały bo zrobiło się przejrzyściej :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Pan Pikuś 11:52 30-10-2017
   Dziadek POP ?
   Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 13:32 28-10-2017
  Pomyślcie o taryfie z pełnym no limicie w tym MMS'y taryfa na kartę myślę że wtedy ludzie będą zainteresowani taka ofertą jedna oferta nowa taryfa i przejrzyste zasady bez haczyków i takie tam...
  Odpowiedz
 • komentarz
  Remus 20:20 28-10-2017
  Szanowny Panie, przepraszam, że w tym miejscu pisze o sprawie, która nie do końca jest na temat, ale.. jestem klientem firmy od czasów Idei (zarówno abonamentowym, jaki i na kartę). Obecnie usługa pre ale z cykliczną płatnością wykupiona rok do przodu. Potrzebowałem na kilkanaście dni na głównym numerem włączyć przekierowanie rozmów ale ...o dziwo nie było takiej możliwości. Po konsultacji z konsultantem okazało sie, że w Orange nie ma takiej możliwości dla klientów poza abonamentowych. Dział marketingu nie widzi możliwości zmiany tego stanu rzeczy a ja się dziwię bo konkurencja ma taką możliwość. Rozumiem, że dawniej było to związane z obawa o nadużycia ale w dobie rozmów bez limitu brak takiej możliwości to anachronizm. Zdaje siebie sprawe, że głos pojedynczego klienta niewiele znaczy ale ... Proszę o komentarz i odpowiedz na pytanie dlaczego brak, zdawałoby sie, prostej funkcjonalności. Pozostaje w wyrazami szacunku Klient
  Odpowiedz
  • komentarz
   Astis 11:31 29-10-2017
   Z tego co wiem, taką usługę na kartę ma tylko i wyłącznie T-Mobile .... niestety.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Remus 16:54 29-10-2017
    Play także, właśnie stamtąd przeniosłem kilka numerów....
    Odpowiedz
 • komentarz
  mar_ 15:11 30-10-2017
  Nie tylko "trzeba pisać więcej", ale też trzeba czytać to, co się napisało: "Wiemy, że na czytacie blogowe notki" "Widać to choćby bo liczbie" "Pierwszy aktywacja" Oferty nie skomentuję, bo od czasu słynnej klęski Orange pod Grunwaldem, jakoś zgubiłem gdzieś różowe okulary i trochę to potrwa zanim znajdę.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 14:41 01-11-2017
   Choć dość złośliwie to zabrzmiało, to bardzo dziękuję za Twoje uwagi. Zmiany oczywiście wprowadzone.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 12:34 03-11-2017
  Czekamy na Mikołaja w ofercie dla karciarzy i gwiazdka w Orange ;)
  Odpowiedz

;

Oferta

W oczekiwaniu na iPhone X (8)

Wojtek Jabczyński

27 października 2017

W oczekiwaniu na iPhone X
8

Siedzę przed ekranem komputera, a przede mną, na całkowicie pustym, białym polu – na czerwono i fioletowo mieni się znak X. Przyznaję, że zatrzymał mnie – wpatruję się, myślę, co może oznaczać, co się za nim kryje?

To chyba najlepsza metafora dla tego, co niebawem ma się zdarzyć, czyli pojawienia się w naszych sklepach całkowicie nowej generacji najpopularniejszego produktu Apple – iPhone’a.

W tym roku fani Apple’a mają więcej niż zwykle powodów do zadowolenia, ale też niespokojnego oczekiwania. Firma zafundowała im aż trzy duże premiery, choć nie ulega wątpliwości, że ta trzecia – najważniejsza właśnie się zbliża – pozostał jeszcze tydzień…

Nie będę tu powielał informacji o zaletach jubileuszowego modelu iPhone’a. Dokonale wiem, że Ci z Was, którzy na niego czekają znają je na wyrywki i nie mają wątpliwości, że…  To będzie tydzień oczekiwania i lekkiej niepewności, bo zewsząd słychać, że zainteresowanie najnowszą generacją iPhone jest na prawdę bardzo duże. To sprawia, że na całym świecie popyt jest ogromny i pojawiają się obawy, czy w dniu premiery będzie ich wystarczająco dużo? Czy wszyscy chętni będą mogli go kupić już na początku przyszłego miesiąca?

Niestety nie odpowiem Wam dzisiaj na to pytanie, ale…

Dla tych z Was, którzy już teraz chcieliby zawalczyć o swojego nowego iPhone’a X i zająć pierwsze miejsca w kolejce, mam dobrą wiadomość. Właśnie ruszyła przedsprzedaż w Orange. W ofercie mamy wersje z pamięcią o pojemności 64 oraz 256 GB. Obie w kolorach Silver i Space Grey. W przedsprzedaży mamy też ofertę dla klientów prowadzących firmy. Ruszyła chwile później ale już jest – tutaj.

Na naszej stronie znajdziecie wszystkie informacje, które pomogą Wam one zdecydować, co wybrać i złożyć zamówienie. Na szczęście na www nie ma ścisku i kolejki, więc można się spokojniej zastanowić, ale niech Was to nie zmyli. Warto się pospieszyć, bo zamówienia złożone w przedsprzedaży będą realizowane jako pierwsze – według kolejności ich składania. Od siebie dodam, że  jesteśmy przygotowani i możecie być pewni, że zrobimy wszystko, by jak najszybciej dostarczyć Wam iPhone X, którego u nas zamówicie 🙂

A póki co, wszyscy możemy jeszcze trochę popodziwiać X w witrynie Apple’a, zanim wyjmiemy je z pudełka…

 

Udostępnij: W oczekiwaniu na iPhone X
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pwrl 09:54 27-10-2017
  Witam,a kiedy będą dostępne Iphony X w ofercie dla firm? Pozdrawiam
  Odpowiedz
  • komentarz
   Zbigniew Drohobycki 10:37 27-10-2017
   Witaj, oferta przedsprzedaży dla firm pojawi się za kilka chwil. Pozdrawiam :)
   Odpowiedz
   • komentarz
    pwrl 11:03 27-10-2017
    Widzę, że jest tylko w opcji dla przedłużających umowę dla firm. Mam nadzieję, że pojawi się też dla innych :)
    Odpowiedz
 • komentarz
  MAURYCY 11:50 27-10-2017
  Chciałbym takiego :-) Ale dostać, kupić nie ;-) Wszyscy grubo przesadzają z cenami flagowców. Poza tym Face ID w iPhone X wcale do mnie nie przemawia, za to standardowe Touch ID (aż do iPhone 8) jest wspaniałe.
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 21:52 27-10-2017
   Ja bym tam wolał Samsunga Note 8 :)
   Odpowiedz
   • komentarz
    MAURYCY 21:48 08-12-2017
    Ja mimo wszystko nadal bym wolał iPhona X :-)
    Odpowiedz
 • komentarz
  iph 14:10 27-10-2017
  Nie da sie zamowic Iphona X na firme przechodzac z oferty na karte. Dlaczego??
  Odpowiedz
 • komentarz
  anonim123 10:43 30-10-2017
  Wiadomo, czy na iPhone X będzie można rozmawiać przez VoLTE, czy nadal będą problemy z tą usługą?
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej