Odpowiedzialny biznes

Blog Orange na medal

Aleksandra Wójcik Aleksandra Wójcik
04 grudnia 2014
Blog Orange na medal

Bardzo lubię momenty, kiedy nasza praca jest doceniana w niezależnych konkursach. Piszę o tym, ponieważ wczoraj poznaliśmy zwycięzców szóstej edycji BLOG FIRMOWY ROKU 2014. To jeden z ciekawszych konkursów blogowych, który od lat z zapałem organizuje Dominik Kaznowski. W kategorii blog profesjonalny zajęliśmy drugie miejsce i bardzo się z tego cieszymy. Dziękujemy serdecznie, że jesteście z nami, bo bez Was czytelników, nie miałoby to najmniejszego sensu. Dlatego jestem przekonana, że tak naprawdę to nasza wspólna nagroda. Play wyprzedził nas tylko o dwa punkty - gratulujemy zwycięzcy. Zapraszam do obejrzenia krótkiej relacji video z wręczenia nagród.

W tym roku blogi były oceniane przez studentów Wydziału Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Do konkursu zostało zgłoszych 191 projektów blogowych i najciekawszych wpisów.


Bezpieczeństwo

Kup UTMa na gwiazdkę, bądź Mikołajem dla swojej firmy

Michał Rosiak Michał Rosiak
04 grudnia 2014
Kup UTMa na gwiazdkę, bądź Mikołajem dla swojej firmy

11804317215ec2811a43d35329c6f4583dd

Wiecie co kiedyś określało się mianem „Wash&Go”? Ci, którzy pamiętają początki internetu na pewno wiedzą: za czasów niemal prehistorycznych pewna firma przeprowadziła pierwszą ogólnokrajową akcję marketingową, w wyniku której każdy (!) Polak znalazł w swojej skrzynce próbkę szamponu z odżywką. Nosił on właśnie nazwę Wash&Go i tym mianem przez długi czas potocznie określano produkty i urządzenia grupujące w sobie dwie i więcej funkcjonalności.

Po co cały ten przydługi wstęp? Ano po to, że takie wash&go wprowadzamy lada dzień do oferty, z tą różnicą, że będzie znacznie bardziej funkcjonalne od szamponu z odżywką ;) Bo akurat koncepcja zintegrowanej platformy bezpieczeństwa (Unified Threat Management/UTM) sprawdza się już od dawna. Przede wszystkim dlatego, że korzystanie z niego jest trywialnie proste – wystarczy go wpiąć do sieci za modemem xDSL. I kropka. Podstawowa konfiguracja dostarczana w cenie urządzenia obejmie oczywiście dostęp do internetu, ustawienia antywirusa (aktualizowanego automatycznie), filtrowania stron, IPS (Intrusion Prevention System – system ochrony przed wtargnięciami) dla stacji klienckich i serwerów, antyspamu i kontroli aplikacji (wybór aplikacji dopuszczonych do kontaktu z siecią, rozpoznawanie i blokowanie tych, które stanowią niebezpieczeństwo) oraz podstawowej konfiguracji sieci WiFi.

Czy to w ogóle jest coś warte? To zależy od perspektywy, bowiem „kieszonkowość” rozwiązania siłą rzeczy musi iść w parze z jego wydajnością. Dla tych, którzy wiedzą, jak wyglądają te urządzenia w wersji „pełnej”, umieszczenie samego firewalla i IPSa w jednej, niewielkiej obudowie, brzmi mocno abstrakcyjnie, a to tylko niewielka część możliwości rozwiązania Bezpieczny Internet z UTM, które będzie realizowane przy użyciu urządzenia FortiGate/FortiWiFi-60D. Usługa nie bez przyczyny adresowana jest do użytkowników, korzystających z Dostępu do Internetu DSL oraz Biznes Pakietu – urządzenie jest bowiem w stanie zapewnić bezpieczeństwo średniej firmowej sieci nie wpływając jednocześnie na wydajność dostarczonego łącza. Chronić na pewno każda firma ma co, a  wycieki danych, wyłudzenia danych autoryzacyjnych, "ciche" włamania i wyprowadzanie danych, czy firmowe komputery zarażane w efekcie wejścia na podejrzane strony to tylko ułamek potencjalnych czynników ryzyka.

Na koniec pewnie spytacie, czy warto? A ja Wam odpowiem pytaniem retorycznym – czy warto wydać równowartość ok. 3 tankowań samochodu na rok spokoju. Nie tylko od ataków z zewnątrz, ale również od niefrasobliwości, bądź złej woli pracowników. Zachowując analogie samochodowe: kiedy kupujemy autocasco, nie ubolewamy na koniec roku, że wyrzuciliśmy pieniądze, tylko cieszymy, że mogliśmy spokojnie i bez nerwów używać samochodu.


Oferta

Szalone dni z Lumiami

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
03 grudnia 2014
Szalone dni z Lumiami

Tydzień temu skończyliśmy poprzednią edycję szalonych dni, a już dziś rozpoczynamy kolejną. Tym razem z cenami zaszalały Nokie Lumia. Do wyboru macie pięć modeli: 1020, 925, 735, 635 i 530. To prawdziwa uczta dla zwolenników Windows Phone, ale zarazem nie zapomnieliśmy o fanach "Androida". Dla nich mamy czterordzeniowego LG F70 z KitKat na pokładzie. Żeby było ciekawiej, niektóre z oferowanych Nokii możecie kupić w zestawie - z drugą Lumią - jak w przypadku Nokia Lumia 635 i 530 albo z tabletem - chodzi o modele Nokia Lumia 635, 735 oraz 530. Za oba urządzenia zapłacicie tylko 2 zł i to nawet z abonamentem za jedyne 39,98 zł. W atrakcyjnym zestawie jest też Nokia Lumia 925, z którą za 1 zł dostaniecie obudowę do ładowania bezprzewodowego, a dokładając kolejną także tablet lub Nokie Asha 503. Ponadto dla przenoszących numer, do trzech Lumii dorzucamy jeszcze pół roku abonamentu za darmo.

535258477628b4f31fc3366a3b2212a6f74

 

 

Scroll to Top