Oferta

Bonusy na majówkę w Orange na kartę

Beata Giska Beata Giska
28 kwietnia 2023
Bonusy na majówkę w Orange na kartę

Na majówkę – na czas wyjazdów lub domowego relaksu – dajemy 5 gigabajtów na 5 dni. Do tego dorzucamy darmowe SMS-y i MMS-y.

Bonus będą mogli wykorzystać użytkownicy Orange na kartę. Dodatkowy internet przyda się np. na granie, oglądanie filmów online czy buszowanie w sieci w wolnym czasie. A jeśli pogoda nie dopisze – zamiast spotkań ze znajomymi zawsze można skorzystać z opcji bezpłatnych rozmów i wiadomości.

Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich i 5 GB na 5 dni za darmo

Kto może skorzystać:

 • wszyscy użytkownicy Orange na kartę (za wyjątkiem taryfy Zawsze bez limitu) mający aktywne konto główne
 • klienci, którzy nie mają włączonej usługi Multipakiet.

Jak aktywować?

 • wystarczy wysłać SMS o treści MAJOWKA pod bezpłatny numer 364 lub wejść do aplikacji Mój Orange i w zakładce Pakiety i Usługi aktywować promocję
 • usługę włączysz w dniach 28.04 - 3.05.2023
 • prezent jest ważny przez 5 dni od dnia aktywacji

Więcej informacji o Orange na kartę - ofertach i obniżkach, jakie tam występują, znajdziecie tutaj. Podajemy Wam także regulamin promocji Majówka. Życzymy udanego wypoczynku i dobrej rozrywki.


Oferta

Smartfony dla firm w atrakcyjnych cenach

Beata Giska Beata Giska
27 kwietnia 2023
Smartfony dla firm w atrakcyjnych cenach

Wraz z wiosennym sezonem promocyjnym, wystartowaliśmy ze specjalną akcją dla klientów biznesowych "Szczególnie polecane smartfony". Co 4 tygodnie rotują się modele, które mają wyróżniającą się na rynku atrakcyjną cenę.

Właśnie nastąpił moment zmiany i pojawienia się nowych propozycji:

 • OPPO A17 4/64 GB za 14 zł + VAT/mies. przez 36 miesięcy z Planem Firmowym S
 • Samsung Galaxy A34 5G 6/128 GB za 38 zł + VAT/mies. przez 36 miesięcy z Planem Firmowym M
 • Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128 GB za 38 zł + VAT/mies. przez 36 miesięcy z Planem Firmowym M
 • Samsung Galaxy A54 5G 8/128 GB za 45 zł + VAT/mies. przez 36 miesięcy z Planem Firmowym L
 • Samsung Galaxy S22 8/128 GB za 69 zł + VAT/mies. przez 36 miesięcy z Planem Firmowym L
 • Samsung Galaxy S23 8/256 GB za 85 zł + VAT/mies. przez 36 miesięcy z Planem Firmowym XL

Szczególnie polecane smartfony w najlepszych cenach będą dostępne do 24 maja lub do wyczerpania zapasów. Po tej dacie wyróżnione zostaną inne modele.

Klienci biznesowi mają możliwość wyboru smartfona na 6, 12, 24 lub 36 rat, w ofercie z Planami Firmowymi na 24 lub 36 miesięcy. Szczegóły dostępne tutaj, w salonach Orange i na orange.pl.


Sieć

Telefon z wakacji – VoLTE roaming

Kinga Gora Kinga Gora
27 kwietnia 2023
Telefon z wakacji – VoLTE roaming

Cieplejszy sezon w pełni, więc przed niektórymi z nas wyczekane zagraniczne wakacje i wiosenne wypady do europejskich stolic. Dlatego warto zainteresować się jakością międzynarodowych połączeń telefonicznych. Tak, żeby cieszyć się dobrą jakością rozmów, ale też nie dać się zaskoczyć wysokim rachunkiem po powrocie. VoLTE w roamingu i Wifi Calling to technologie, które są rozwiązaniem na wakacyjne rozmowy. Również w kontekście stopniowego wyłączania sieci 2G i 3G w kolejnych krajach. 

VoLTE (ang. Voice over LTE) to technologia transmisji połączeń głosowych wykorzystująca sieć 4G (LTE). Wdrożenie VoLTE jest naturalną ewolucją technologiczną - po połączeniach w 3G przyszła kolej na LTE, a w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się kolejnych rozwiązań dla 5G. VoLTE błyskawicznie zestawia połączenie głosowe, co oznacza że nie musimy czekać kilku sekund, jak w przypadku połączenia po 2G/3G. Dźwięk jest w bardzo wysokiej jakości i wyraźniej słychać rozmówcę. Ponadto, VoLTE działa równolegle z usługami transmisji danych. Możemy więc jednocześnie rozmawiać i przeglądać internet, bez spadku szybkości transmisji danych.

Żeby korzystać z VoLTE w roamingu trzeba mieć telefon, który obsługuje tę technologię w Orange, kartę SIM LTE oraz aktywną funkcjonalność VoLTE. Warto pamiętać o aktualizacji oprogramowania telefonu, ponieważ nie wszystkie starsze wersje systemu wspierają VoLTE lub VoLTE roaming. Konieczne jest też wyłączenie usług, które wykluczają korzystanie z VoLTE w Orange. W przypadku VoLTE w roamingu musimy też być w zasięgu operatora, który jest partnerem Orange w danym kraju. Żeby łatwo było zweryfikować powyższe warunki, stworzyliśmy listę telefonów, które wspierają VoLTE i VoLTE roaming w Orange.

Skąd zadzwonię w roamingu VoLTE?

Pierwszym krajem, w którym klienci Orange mogli korzystać z VoLTE roamingu były Stany Zjednoczone. Technologia jest dostępna w sieci komórkowej AT&T od czerwca 2022 roku. Od tego czasu lista krajów i współpracujących operatorów znacznie się rozszerzyła. Teraz, poza USA, klienci Orange mogą korzystać w ramach roamingu z technologii VoLTE w Dani (w sieci Telia), Estonii (Telia Eesti As), Finlandii (Teliasonera), Kanadzie (Telus), Niemczech (T-Mobile), Norwegii (Telia), Szwecji (Telia Mobitel), na Litwie (Telia Letuwa) i Łotwie (Latvian Mobile Telephone Co).

Zaplanowaliśmy już uruchomienie tej technologii dla połączeń wykonywanych z Holandii (Kpn), Włoszech (Telecom Italia), Kanadzie (Bell Mobility Canada), na Srilance (Dialog), w zasięgu T-Mobile w USA oraz na Węgrzech oraz w sieci Orange w Hiszpanii, Rumunii i Francji. Jak widzicie lista partnerów roamingowych i krajów stale się wydłuża. A na tych wymienionych oczywiście nie koniec :)

Roaming VoLTE - jak to działa?

VoLTE w ramach roamingu ma szczególne znaczenie w krajach, w których wyłączone jest już 3G. Tak właśnie jest w Stanach Zjednoczonych i Niemczech i dlatego od tych krajów zaczęliśmy wdrażanie VoLTE w ramach roamingu. Jeśli mamy telefon, który nie wspiera VoLTE w roamingu, jesteśmy w kraju, w którym nie ma już 3G, to połączenie będzie zrzucone do 2G. W USA sprawa wygląda jeszcze bardziej nieciekawie. Stany Zjednoczone wygasiły sieć 2G i 3G, więc nie da się wykonać połączenia w generacji niższej niż LTE. W takiej sytuacji nasz telefon może w ogóle nie móc zarejestrować się w sieci. Opcjonalnie, podłączy się do sieci i będziemy mogli wysyłać SMS-y, ale nie wykonamy i nie odbierzemy połączenia głosowego. W Polsce wygaszanie sieci 3G zaczynamy w połowie września od okolic Piły i Sieradza. Kolejne obszary kraju dołączać będą sukcesywnie w 2024 i 2025 roku. Pod linkiem możesz sprawdzić czy Ty i Twój telefon jesteście na to gotowi.

Co ważne, jeśli chcemy wykonać połączenie w technologii VoLTE w roamingu, nie musimy włączać transmisji danych (w przeciwieństwie do korzystania z internetu). W uproszczeniu można powiedzieć, że telefon sam rejestruje się w zagranicznej partnerskiej sieci 4G i, wykonując połączenie głosowe, skorzysta z technologii VoLTE. Rozmowa telefoniczna VoLTE nie zmniejsza pakietu danych komórkowych w roamingu. Oznacza to, że płacimy jak za połączenie głosowe w roamingu. Koszt takiego połączenia zależy od tego z jakiego kraju i dokąd dzwonimy.

Jeśli nie VoLTE, to Wifi Calling

Zdarza się jednak, że nie chcemy korzystać z sieci LTE, gdy do kogoś dzwonimy. Kiedy? Na przykład podczas pobytu poza Europą lub Unią Europejską. Koszty połączenia telefonicznego są wówczas stosunkowo wysokie. Aby uniknąć szoku przy otrzymaniu rachunku za komunikację w roamingu możemy skorzystać z Wifi Calling (inaczej VoWiFi - Voice over Wi-Fi). Technologia ta wykorzystuje sieć mobilną Wi-Fi do wykonania połączenia telefonicznego. Większa przepustowość i możliwość przesłania dużej ilości danych zapewniają wysoką jakość rozmowy. Jednak w kontekście rozmów międzynarodowych największą zaletą WiFi Calling jest ich cena. Jeśli jesteś za granicą i zadzwonisz do Polski, korzystając z WiFi Calling, koszt będzie jak za połączenia wykonywane w Polsce. Połączenia przychodzące po Wi-Fi są darmowe.

Komentarze

Scroll to Top