Rozrywka

Castlevania: Nocturne – nowy serial od Netflix na podstawie gry

Bartosz Graczyk Bartosz Graczyk
16 października 2023
Castlevania: Nocturne – nowy serial od Netflix na podstawie gry

Castlevania to marka znana i lubiana nie tylko przez graczy, ale - od niedawna - również fanów animacji. Poprzednia odsłona cieszyła się ogromnym zainteresowaniem na platformie Netflix. Doczekała się aż 4 sezonów, a dziś możemy obejrzeć kontynuację serii, która opowiada przygodę zupełnie nowych bohaterów. Czy fani gier komputerowych pokochali kontynuację?

Zacznijmy od tego, o czym były poprzednie sezony. Historia gier jak i seriali pod marką Castlevania dzieje się w fikcyjnym świecie inspirowanym rzeczywistym. Poprzednie sezony skupiają się na przygodach Trevora Belmonta - ostatniego przedstawiciela rodu łowców wampirów. Na terenie średniowiecznej Rumunii (a dokładniej okolic Transylwanii), hrabia Dracula zamierza zlikwidować rasę ludzką. Dlaczego? Bowiem to ludzie oskarżyli jego ukochaną o bycie wiedźmą, a egzekucji bez wyroku dokonał wściekły tłum.

Jaki los czeka rodzaj ludzki? Tylko Trevor ze swoją świtą może zapobiec tragedii. Pomoże mu w tym potomek Draculi - Alucard, który jako pół człowiek-pół wampir posiada zarówno moce potwora jak i ludzką odporność na słońce. Choć udało mi się skumulować fabułę w kilku zdaniach, jest ona znacznie bardziej złożona. Każda z postaci przedstawionych na ekranie ma swoje 5 minut na ekspozycję własnej motywacji. Można je polubić lub znienawidzić.

Dodatkowym atutem produkcji jest mroczny klimat i animacja na bardzo wysokim poziomie, co powoduje, że widz odbiera całość jako wizualny spektakl, a nie tylko kolejną "bajkę" w telewizorze. Te czynniki spowodowały bardzo przyjemny odbiór serii i napływ nowych fanów, a w tym mnie. Czy kontynuacja trzyma poziom?

O czym jest Castlevania: Nocturne?

castlevania nocturne 1

Castlevania: Nocturne to kontynuacja historii z poprzedniej odsłony serii. Fabuła serialu krąży wokół wydarzeń z czasów rewolucji francuskiej. Akcja dzieje się na terenie małej prowincji. Ponownie poznajemy dzieje rodu Belmont. Tym razem natrafiamy na Richtera, którego matka została zamordowana przez wampira w trakcie jego młodości. Osierocony chłopiec trafia do swojej przybranej rodziny we Francji, gdzie kontynuuje rodowy fach. Niestety to nie jest proste, bo na jego drodze staje kult wampirzycy Bathory, która tak jak Dracula chce zmienić ludzkość w pokarm. Dla niej liczą się rządy wampirów. Sama siebie też traktuje jako bóstwo.

Przeciwnik nie jest łatwy, a to oznacza ponownie rozlew krwi oraz ból lejący się z ekranu. To nie jest bajka dla dzieci, lecz poważna animacja dla dorosłych odbiorców. Bohaterowie przeżywają swoje wzloty i upadki, ale w świecie, w którym można wspomagać się magią - wszystko jest możliwe. Osadzenie historii w trakcie rewolucji francuskiej pozwala na zabawę konwencją. W taki oto sposób w tej produkcji widać nie tylko walkę dobra ze złem, ale również potrzebę wolności i bunt przeciwko reżimowi. Każdy może coś z tej historii wyciągnąć.

Gdybym pisał rozprawkę na maturze jeszcze raz, to z chęcią sięgnąłbym po Castlevania: Nocturne jako tekst kultury. Znajdziemy tu wiele wątków i motywacji postaci takich jak wolność, miłość, czy pobożność. Co ważne, w trakcie akcji bohaterowie są poddawani próbom, które sprawdzają słuszność ich idei. Czy warto walczyć o wolność, gdy nie ma się jej z kim dzielić? Czy warto ryzykować życie bliskich w imię idei? Tak jak wspominałem, mimo animowanej formy nie mamy do czynienia z bajką, lecz z poważną animacją dla dorosłych.

Odbiór wśród krytyków

castlevania nocturne 2

Kontynuacja historii klanu Belmontów została przyjęta ciepło przez krytyków, bowiem na portalu IMBD zyskała ocenę 7.6/10! Co więcej, w serwisie RottenTomatoes utrzymuje aż 100 procent pozytywnych recenzji! Odbiór widzów znacznie się różni. Ich oceny są o wiele niższe. Podejrzewam, że jest to wina nagłego zakończenia oraz niektórych postaci, które potrafią zirytować swoimi czynami w trakcie seansu.

Mimo tego faktu animacja nadal stoi na wysokim poziomie. Całość oceniam bardzo pozytywnie i jestem zdolny polecić to każdemu fanowi produkcji fantasy. Sam również możesz sprawdzić tę produkcję. W pakiecie Orange Love na 24 miesiące otrzymujesz Netflix w prezencie na 6 miesięcy. To pozwoli Ci sprawdzić nie tylko tę produkcję, ale również inne animacje Netflixa, czy nowe hity jak Znachor oraz Lupin.


Oferta

5000 GB za darmo w Orange na kartę

Beata Giska Beata Giska
16 października 2023
5000 GB za darmo w Orange na kartę

Takiej puli jeszcze nie było. Łączymy kilka promocji i możecie zgarnąć aż 5000 GB internetu na cały rok.

Właśnie uruchomiliśmy promocję 4800 GB za darmo przez rok dla wszystkich, którzy mają aktywną usługę Rozmowy, SMS-y, MMS-y bez limitu + pakiet GB + 5G pass w wersji cyklicznej miesięcznej za 35 lub 39 zł. Nasza oferta to 12 paczek po 400 GB każda, które włączają się po aktywacji usługi, a także po każdorazowym odnawianiu jej w następnych miesiącach. To kolejna odsłona lubianej przez klientów akcji. A jak otrzymać jeszcze więcej?

Suma GB z dwóch promocji

Bonus w wysokości aż 5000 GB to połączenie:

  1. nowej promocji „4800 GB za darmo przez rok” (12 x 400GB)
  2. promocji „Bonus za zgodę” (z nowym bonusem - 200 GB ważne 31 dni za wyrażenie zgody marketingowej).

Aby otrzymać tyle internetu należy:

KROK 1: zarejestrować się w promocji za pomocą: SMS-a o treści 4800GB na numer 811 (bezpłatny) lub w aplikacji Mój Orange.

KROK 2: Aktywować: Rozmowy, SMS-y, MMS-y bez limitu + pakiet GB na 31 dni (cykliczna). Usługę Bez limitu z pakietem 25 GB można łatwo włączyć:

  • w wersji na próbę za 15 zł SMS-em o treści START CYKL pod nr 813 (z takiej wersji można skorzystać tylko jeden raz)
  • w wersji standardowej za 35 zł:
    • SMS-em o treści AKT35 CYKL pod numer 630,
    • kodem USSD *101*2*35#,
    • w aplikacji Mój Orange.

Pierwsza paczka 400 GB zostanie przyznana od razu, a kolejne przy odnowieniu się usługi.

Jeżeli posiadacie już aktywną usługę to wystarczy wysłać SMS-a rejestracyjnego do promocji (czyli inna kolejność kroków niż opisane powyżej). Pierwsza paczka 400 GB zostanie przyznana od razu, a kolejne przy odnowieniu usługi. Promocja trwa do 31 stycznia 2024 r. Regulamin dostępny jest tutaj.

200 GB w „Bonus za zgodę”

Od 16 października w ramach nowej promocji „Bonus za zgodę” klienci oferty na kartę mogą otrzymać jednorazowo pakiet 200 GB ważny przez 31 dni. Ta oferta może funkcjonować samodzielnie lub możecie ją łączyć, jak opisane powyżej, by mieć więcej internetu na rok.

Aby skorzystać należy wysłać SMS o treści TAK pod bezpłatny numer 80290. Jest to równoznaczne z wyrażeniem zgody na przesyłanie do informacji handlowej (SMS-ów lub wiadomości e-mail dotyczących ofert w Orange). Będziecie na bieżąco z promocjami i nic Wam nie umknie, a dodatkowo otrzymacie gigabajty. Akcja trwa do odwołania.


Oferta

Niedzielna okazja: projektor i telewizor

Beata Giska Beata Giska
15 października 2023
Niedzielna okazja: projektor i telewizor

Ta niedziela upłynie pod znakiem Samsunga. W naszej cotygodniowej promocji tym razem kupicie taniej projektor i telewizor. Każdy z nich będzie przeceniony o 500 zł.

Idealne na jesienne i zimowe wieczory, do oglądania filmów czy seriali. Urządzenia Samsunga nadadzą nowy wymiar kinu domowemu. Możecie wybrać opcję z przenośnym projektorem Samsung The Freestyle Gen 2 z etui. To kompaktowe urządzenie, które można przenosić i stawiać w każdym pokoju. Zmieści się nawet w torbie - przez co zabierzemy go ze sobą w podróże. Nie trzeb mieć dużej, pustej ściany, co często hamowało przed zakupem elektroniki tego typu. Na tym modelu obraz ustawia się pod dowolnym kątem - na suficie, podłodze, na zasłonach czy szafie. Oglądać się wygodnie, napawając dużym ekranem i emocjami jak z kina.

Jeśli jesteście zwolennikami telewizorów - Samsung 55" QLED 4K Q67C z pewnością się u Was sprawdzi. Idealny obraz, dźwięki, wyraziste kolory, najnowsze technologie, smart TV. Więcej o tym modelu przeczytacie na naszej stronie, a kupicie go teraz taniej. Szczegóły niedzielnej okazji dostępne są tutaj. Pospieszcie się, bo oferta trwa tylko dziś, do północy. I tak jak w filmach – później pryśnie czar.

Ps. W portfolio Orange pojawił się też nowy tablet od Samsung - Galaxy S9 FE+ 128 GB w wersji Wi-Fi. Na start mamy promocję. Każdy z Was, który zarejestruje zakup w aplikacji Samsung Members, będzie mógł otrzymać słuchawki Buds2 oraz Smart Book cover do tabletu. Akcja trwa do 29 października.

Scroll to Top