Odpowiedzialny biznes

Centrum cudów

Ryszard Kaminski Ryszard Kaminski
24 sierpnia 2011
Centrum cudów

Osoba przyzwyczajona do polskich standardów mówienia a jeszcze bardziej uczenia fizyki i chemii możne tak pomyśleć przekraczając progi Centrum Nauki Kopernik. Ten polski odpowiednik paryskiego Parku Villette o którym pisał Bartek robi frekwencyjną furorę, o czym przypominają codzienne kolejki do kas biletowych. Przez pierwsze pięć miesięcy zwiedziło go ponad 500 tys. gości!

Skąd ten fenomen? Dlaczego Polacy wybierają CNK na cel swych wakacyjnych wycieczek? Przecież nie jesteśmy narodem naukowców. A jednak bardzo tęsknimy za miejscem, gdzie nowocześnie i w łatwy sposób dowiemy się dlaczego świat wokół nas wygląda i funkcjonuje tak, jakim go widzimy. I właśnie o tym opowiada 6 wystaw centrum (świat w ruchu, człowiek i środowisko, korzenie cywilizacji, bzzz!, strefa światła, RE: generacja i teatr robotyczny), planetarium oraz park odkrywców.

Też chcieliśmy sprawdzić to cudo, dlatego wysłaliśmy Magdę na zwiad z blogową kamerą. Zobaczcie co zobaczyła i co zeznał nam Robert Firmhofer, dyrektor CNK. A na deser mam konkurs, w którym możecie wygrać kilka pojedynczych wejściówek na wystawy stałe CNK. Napiszcie kto jest pomysłodawcą centrum oraz jaka jest jego misja.


Odpowiedzialny biznes

Nowości w taryfach Delfin, Pelikan i Pantera

Redakcja Bloga Redakcja Bloga
24 sierpnia 2011
Nowości w taryfach Delfin, Pelikan i Pantera

Dziś wprowadzamy do naszej oferty kilka zmian. Po pierwsze, odświeżamy ofertę bez telefonu - Tylko SIM, w której, przy umowie na 20 miesięcy (nowej i przedłużając umowę), otrzymacie od nas usługę Zatrzymaj Czas Pro na cały okres umowy. Oznacza to, że rozmawiając przez godzinę w Orange lub z numerami stacjonarnymi, zapłacicie tylko za pierwsze 2 minuty, a reszta połączenia jest za darmo. Nowy Tylko SIM będzie również dostępny w umowie na 12 miesięcy, ale bez benefitu. Po drugie, mamy nową ofertę dla użytkowników naszego e-sklepu. W skrócie: zakup lub przedłużenie taryf Delfin, Pelika i Pantera, zarówno z telefonem, jak i  w ofercie Tylko SIM przez naszą stronę nagradzany będzie bonusem w postaci pakietu 30 minut na połączenia do wszystkich dużych sieci lub 15 minut do sieci P4 i PC nawet przez 12 miesięcy. Pakiet 30 minut jest wymienny na pakiet 30 SMS-ów do wszystkich sieci komórkowych. W najbliższym czasie planujemy jeszcze kilka niespodzianek, o wszystkich dowiecie się w nowych wpisach. Szczegóły jak zawsze znajdziecie na www.orange.pl.


Odpowiedzialny biznes

Po prostu wstyd

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
24 sierpnia 2011
Po prostu wstyd

Dawno temu byłem mlody. Dawno temu byłem studentem i kawalerem. Później się ożeniłem, rodziły się dzieci, dzieci już niedługo przerosną tatę. W tym czasie zmieniały się rządy we wszystkich krajach. Wybuchaly rewolucje, wojny, kryzysy. Rodziły się nowe potęgi sportowe, stare przechodziły w zapomnienie. Tylko jedna rzecz przez te lata był na świecie niezmienna. To Liga Mistrzów w piłce nożnej bez polskiej drużyny.

Jestem naprawdę bardzo rozżalony tym co widziałem wczoraj. Byliśmy bez szans - widział to każdy. Żaden upał (i tak większość Wiślaków pochodzi z krajów u klimacie porównywalnym do Cypru), żadni fanatyczni kibice (lepiej dopingują z pewnością na Reymonta i na większości polskich stadionów) tylko poziom piłkarski zadecydował o tym, że po kwadransie widać było, że to będzie mecz do jednej bramki.

Nie potrafię opowiedzieć na pytanie dla czego Cypr, którego ludność (blisko 800 tys) jest zbliżona do liczby mieszkańców Łodzi i ona ma trzy drużyny w pucharach i regularnie grywa w Lidze Mistrzów, a 38 milionowa Polska nie ma z mistrzem tego Cypru żadnych szans. Jak to się stało, że kilaknaście lat temu z Cypryjczykami zastanawialiśmy się tylko jaką liczbą bramek wygramy, a dziś oni leją nas jak chcą.

Mamy dziś lepsze stadiony niż Cypryjczycy, mamy koniunkture na piłkę nożną (Euro 2012), mamy zaangażowanie poważnego biznesu w czołowe polskie druzyny, mamy kibiców, a dalej jesteśmy europejską trzecią ligą, chłopcem do bicia, czasem pośmiewieckiem, kiedy nasze zespoły są bite przez Estończyków, Kazachów, Islandczyków.

Nie wiem dlaczego tak się dzieje i mam wrażenie, że nikt nie wie. Wiem, tylko, że znów jestesmy na peryferiach Europy

Scroll to Top