Odpowiedzialny biznes

Ci co biegają i ci co słuchają

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
07 października 2010
Ci co biegają i ci co słuchają

"Keep smiling" to taki obowiązujący nurt w Stanach Zjednoczonych. Pytany o zdrowie zawsze się uśmiechniesz i powiesz, że co najmniej dobrze, a zazwyczaj super i wspaniale. W Polsce mamy też taki nurt tylko dokładnie odwrotny. W dobrym tonie na pytanie o zdowie jest opowiedzieć coś o korzonkach, przewlekłym katarze i problemach z kręgosłupem, a jak to powiemy to po tym już z górki idą kolejne narzekania, "żona się przestała uśmiechać, sąsiad ma lepszy samochód, w pracy znów bez podwyżki, etc."

Podobnie jest chyba na boisku. Pewna Amerykanka choć kiedyś Polka, pytała co się dzieje na boisku. Dlaczego nie słyszę tego co na każdym amerykańskim boisku, czyli uśmiechniętego trenera, który non stop krzyczy. "Come on!, you are the best!, you will win the match!, tomorrow will be your day! the game is yours!" itd. co w sumie oznacza, że ci którzy słuchają dowiadują się że sa najlepsi i z pewnością wygrają. A jej zdziwienie wywołała marsowa mina pewnego trenera i okrzyki w jej ojczystym języku "Co jest...!, nie tak!, mówiłem przecież ....!, stop!, stop mówię jeszcze raz!, nie tak!, ile razy mam powtarzać!"

Uśmiechu na twarzy słuchaczy nie zauważyłem. Ale zauważyłem coś jeszcze. Na wczoraszym treningu na University of Chicago tuż za płotkiem na drugim boisku, grupa studentów miała trening futbolu amerykańskiego. Tam zaczęli biegać jakies 30 minut przed treningiem naszych piłkarzy, i jak schodziłem z boiska pół godziny po treningu białoczerwonych to onie jeszcze biegali.  I co najważniejsze jak tylko na nich patrzyłem to oni tak non stop biegali i grali i to co najmniej, dwie godziny. A my wówczas też biegaliśmy, ale i dużo słuchaliśmy "Stop mówię przecież....!"

 


Odpowiedzialny biznes

Nowoczesna edukacja kulturalna. START!

Bartlomiej Roch Bartlomiej Roch
07 października 2010
Nowoczesna edukacja kulturalna. START!

Maria  pisała  niedawno, że ruszył nabór projektów do drugiej edycji Akademii Orange. Jeśli wy sami, wasi bliscy lub znajomi  znacie organizacje pozarządowe, placówki oświatowe i instytucje kultury mające ciekawe pomysły edukacyjne dt. kultury, serdecznie zapraszamy do udziału!

Akademia Orange to autorski projekt Fundacji Orange. Jego celem jest promocja nowoczesnej edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży poprzez wspieranie nowatorskich działań tworzonych właśnie przez NGOs, placówki oświatowe i instytucje kultury.

Do 26 października organizacje te moga zgłaszać ciekawe, kreatywne, innowacyjne projekty edukacyjne. Organizacje, których propozycje działań zostaną najwyżej ocenione otrzymają na ich realizację granty aż do 50 tysięcy złotych. Jak w roku ubiegłym łączna pula grantów to 1,5 mln złotych! Wszystkie szczegóły dt. programu w zakładce Akademia Orange na stronie Fundacji Orange.

Jeszcze raz zapraszamy was do udziału! No i powodzenia! :)

 

PS.

Klikając tu możecie przypomnieć sobie jeden z 31 nagrodzonych projektów w pierwszej edycji Akademii Orange, który prezentowaliśmy w lutym na łamach naszego bloga.

 


Oferta

Dlaczego zmieniliśmy pakiet OPOP

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
06 października 2010
Dlaczego zmieniliśmy pakiet OPOP

Przez ostatnie 2 dni było sporo emocji związanych z pakietem 1000 minut w OPOP. Jako powód zmiany podałem kwestie biznesowe, nie wchodząc w szczegóły. Na naszym fanpage na Facebooku pojawił się wpis, który profesjonalnie tłumaczy sprawę, dlatego cytuję go w całości. "Drodzy, zmiana zasad obowiązywania pakietu 1000 minut związana jest z nadużyciem pakietu w urządzeniach typu Fixed Cellular Terminal. FCT jest urządzeniem komórkowym z własną kartą SIM, które może być podłączone np. do sieci stacjonarnej. Działanie tych urządzeń, oprócz strat finansowych, powoduje duże obciążenie sieci, co prowadzi do pogorszenia jakości połączeń, a w niektórych obszarach nawet braku możliwości ich nawiązania. Aby zminimalizować negatywny wpływ FCT na sieć, zdecydowaliśmy się na wykluczenie numerów stacjonarnych z pakietu. Wykorzystywanie FCT, według nas, jak również pozostałych operatorów, jest nieuczciwe, jednak do tej pory nie zostało prawnie uregulowane. Reprezentująca operatorów PIIiT kilkakrotnie kierowała wnioski do UKE o prawne zablokowanie możliwości wykorzystywania tych urządzeń. Przedsiębiorca mający wykupione karty SIM w Orange staje się dodatkowym pośrednikiem w ruchu telekomunikacyjnym, wykorzystując w tym celu karty SIM operatora oraz urządzenia do transmisji danych (bramki VOIP). Celem takiego działania jest uzyskanie korzyści majątkowej wynikającej z różnicy pomiędzy ceną, za jaką korzysta z usług telekomunikacyjnych świadczonych przez Orange (bezpłatne lub bardzo tanie połączenia wewnątrz sieci) a ceną, za jaką odsprzedaje te usługi innym przedsiębiorcom zajmującym się działalnością telekomunikacyjną." Z mojej strony nic dodać nic ująć.

Scroll to Top