Odpowiedzialny biznes

Ciekawy świat po Nokii

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
04 września 2013
Ciekawy świat po Nokii

Nie da się ukryć, że żyjemy w niezwykle ciekawych czasach dla telefonii komórkowej. Niedawno Google kupił Motorolę, a wczoraj świat dowiedział się o przejęciu przez Microsoft,Nokii czyli prawdziwej ikony wśród producentów telefonów. Co prawda w przypadku fińskiego koncernu już od dłuższego czasu pytanie brzmiało, nie czy, ale kiedy to się stanie, to informacja zrobiła na mnie duże wrażenie. Nokia była pierwszym telefonem komórkowym, którego używałem. Pewnie wielu z Was również. Sentyment zostaje w głowach, ale nie w biznesie. Firma zdecydowanie przespała rewolucję smartfonową. Rozpaczliwe odejście od Symbiana na rzecz Windows`ów była znamienna. Oczywiście minie kilka miesięcy zanim ze względu na wszystkie zgody udziałowców obu firm, urzędów antymonopolowych itp. dojdzie do sfinalizowania transakcji, ale już teraz można powiedzieć, że ten fakt jest historyczny. Moim zdaniem to software wydaje się być dziś kluczem do sukcesu, a królem systemów operacyjnych jest Android. W Polsce jego udział sięga ponad 60 proc. w sprzedawanych smartfonach. Na świecie powoli zdobywa rynek Windows, warto jeszcze wspomnieć o iOS. I na tym koniec. Przejęcia Google i Microsoft pozwalają skrócić firmom drogę własnych systemów do urządzeń i zwiększyć integrację oprogramowania ze smartfonem. Co ciekawe giganci software pochodzą z jednego kontynentu - Ameryki Północnej i nie mają takiej konkurencji, z jaką borykają się producenci urządzeń, którzy walczą na śmierć i życie. Dlatego myślę, że to nie koniec zmian na rynku producentów telefonów. Na sprzedaż jest przecież inny gigant z przeszłości, czyli moje ulubione BlackBerry. Kilka tygodni temu firma ogłosiła, że szuka inwestora strategicznego, a ostatnio dodała, że rozważa adresowanie swoich produktów tylko do określonych nisz. Zastanawiam się, kto kupi BB? A potem, kto jeszcze kogo kupi? Co zrobią Chińczycy, którzy nie przestają zaskakiwać. Świat po Nokii na pewno będzie ciekawy.

54788a1896c516456f5e2a44ad014eebbd4


Odpowiedzialny biznes

Hallmann debiutuje w UFC. To już dziś!

Redakcja Bloga Redakcja Bloga
04 września 2013
Hallmann debiutuje w UFC. To już dziś!

Już dzisiejszej nocy w oktagonie najpotężniejszej światowej federacji MMA zobaczymy Polaka - Piotra Hallmanna. - Przyzwyczaiłem się do walk przed wrogą publicznością. Walczyłem z Niemcem w Niemczech, z Finem w Finlandii i z zawodnikiem z Czarnogóry na Bałkanach. Zwłaszcza temu pojedynkowi przeciwko Vase Bakoceviciowi towarzyszyła duża dawka emocji i agresji. Mogę więc powiedzieć, że jestem przygotowany na to, co czeka mnie w Brazylii - zapewnia wojownik z Trójmiasta w rozmowie z Combate.com.

Nie możesz doczekać się walki Piotra Hallmanna w UFC? Sprawdź, co musisz wiedzieć o polskim wojowniku zanim zobaczysz go w oktagonie! Wszystkie materiały dotyczące debiutu Polaka w UFC znajdziesz TUTAJ.

Hallmann vs. Trinaldo: oficjalne ważenie


Odpowiedzialny biznes

Jak zbudować pumptrack?

Redakcja Bloga Redakcja Bloga
03 września 2013
Jak zbudować pumptrack?

Niedzielne wycieczki rowerowe to za mało? Spróbujcie czegoś innego - zobaczcie, jak wiele frajdy może sprawić jazda na pumptracku!

Pumptrack to jazda na specjalnie przygotowanym torze, idealne połączenie bezpiecznej zabawy na rowerze i wszechstronnego treningu - zarówno dla profesjonalistów, jak i całych rodzin, włączając w to najmłodszych rowerzystów. Wyrabia refleks, zmysł równowagi, obycie ze sprzętem oraz kondycję, będąc jednocześnie bezpieczną zabawą na każdym poziomie zaawansowania.

Orange sport zaprasza do obejrzenia drugiego odcinka cyklu o pumptracku, w którym Maciek Kucbora - guru w tej dyscyplinie - zdradza jak zbudować dobry tor do jazdy.

Scroll to Top