Sieć

Co kombinuje CenterNet?

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
07 maja 2009
Co kombinuje CenterNet?

Wczoraj CenterNet poinformował, że nie chce już korzystać z sieci Orange i zdecydował się przenieść do Ery. Przez ponad rok firma przymierzała się, jak zacząć działać i zdecydować się nie mogła. Wielokrotnie zmieniała model biznesowy tzn. od MVNO po roaming krajowy, czyli od sasa do lasa. Na koniec zasugerowali, że są bez winy i zmieniają operatora, aby zmieścić się w terminach wyznaczonych przez UKE. Moim zdaniem prędzej jednak doczekamy się wniosku o przedłużenie terminu rozpoczęcia działalności, a zmiana operatora będzie dobrym pretekstem. Może o tym świadczyć m.in. fakt, że CenterNet nie posiada gotowej do testów infrastruktury telekomunikacyjnej, pozwalającej spełnić wymogi nadanego przez UKE przydziału częstotliwości. Jeśli chodzi o Orange  to wywiązaliśmy się ze wszystkich zapisów umowy, dlatego w naszej opinii jej wypowiedzenie jest bezzasadne. To może skończyć się w sądzie, bo umowa zawiera zapisy dotyczące wielomilionowych zobowiazań minimalnych CenterNetu. Raczej tego nie odpuścimy.


Rozrywka

Tylko u nas Doda dziękuje

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
05 maja 2009
Tylko u nas Doda dziękuje

Od dziś przez 3 tygodnie tylko na portalach Grupy TP można zobaczyć najnowszy teledysk Dody "Dziękuję". Klip znajdziecie w Internecie nawww.orangemusic.pl, na naszej platformie telewizyjnej IPTV (kanał tptv ) oraz w telefonach Orange na wap.orange.pl To już trzeci teledysk, którego koproducentem jest Grupa TP. Wcześniej powstały "Włóczykij" Janusza Pasnasewicza oraz "Jeszcze o nas" Łukasza Zagrobelnego. Kolejne klipy już się produkują. Dzięki tej współpracy użytkownicy serwisów Orange i TP zyskują dostęp do wyjątkowych premierowych propozycji muzycznych zdecydowanie wcześniej niż inni. Oto bezpośredni link do teledysku  http://www.orangemusic.pl/tpsa/run?n=om_niusy_tekst&p1=103474&p2=811&p3=&p4=&p5


Oferta

Najtańsze połączenia w Orange dla Firm

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
04 maja 2009
Najtańsze połączenia w Orange dla Firm

UKE zrobił analizę cen usług telefonii mobilnej i kosztów korzystania z komórki w Polsce na tle innych krajów UE. W analizie wzięto pod uwagę podstawowe (bez promocji) ceny połączeń głosowych, wiadomości sms, mms oraz transmisji danych oferowanych przez polskich operatorów. Większość mediów i użytkowników skupiło się komentowaniu cen dla klientów indywidualnych. A jak wygląda oferta dla biznesu? Okazuje się, że Orange oferuje najniższe stawki za połączenia. Dodatkowo dajemy najniższą cenę za transmisję danych i jesteśmy zaraz za Play w kosztach sms oraz mms. Pełny raport znajdziecie na stronie www.uke.gov.pl w części poświęconej regulacjom.

tp-03.gif

tp-01.gif

tp-02.gif

Scroll to Top