;

Oferta

Co na smartfona? Tysiące e-booków, audiobooków i czasopism w Czytelni Orange (10)

Wojtek Jabczyński

13 września 2017

Co na smartfona? Tysiące e-booków, audiobooków i czasopism w Czytelni Orange
10

Wstępniaczek okolicznościowy

Na naszym blogu pisaliśmy dotąd o bardzo wielu zagadnieniach – sprawach i tematach, które Was interesują. Często piszemy o ofercie, sieci, tabletach i oczywiście smartfonach, które przyciągają najwięcej uwagi. Czegoś mi tu jednak brakowało. Wszystkie te rzeczy są bezdyskusyjnie bardzo ważne, ale chyba najważniejsze jest to, na co w efekcie nam pozwalają – co dzięki nim możemy zrobić i jakie potrzeby zaspokoić. Wobec tego, czym byłby nawet najlepszy smartfon, z najszybszym internetem gdyby nie… Aplikacje? To przysłowiowy temat rzeka – rzeka, która stale przybiera – płynie szerzej, a jej nurt jest coraz szybszy i tak już będzie. W naszym nowym cyklu – „Co na smartfona?”- spróbujemy wyławiać z tej rzeki co ciekawsze rybki i przyjrzeć im się bliżej. Zaczniemy od Czytelni Orange – aplikacji stworzonej przez Orange i Publio, ale będziemy się zajmować nie tylko naszymi i nie tylko mainstreamowymi aplikacjami. Mam nadzieję, że włączycie się w rozważania o aplikacjach, które warto mieć.

Czytać czy słuchać?

Na pytanie czy lepiej słuchać czy czytać najlepiej każdy odpowie sobie sam. Jak dla mnie – wszystko zależy od tego, czy mam wolne ręce i mogę czytać, czy robię coś, co wyklucza czytanie i pozostaje słuchanie. W każdym razie obie opcje są dla mnie czymś, co z całą pewnością musi zapewniać mi smartfon. Na rynku jest duży wybór możliwości – począwszy od aplikacji umożliwiających „bezpłatny” dostęp do teoretycznie wielkich zasobów, w których jednak trudno znaleźć to, czego się szuka (za to uprzykrzających czytanie reklam jest pod dostatkiem), po płatne – modelu abonamentowym lub zakupowym. Do tego grona właśnie dołącza…

Czytelnia Orange Ania - ilustracja

Czytelnia Orange

Aplikację stworzoną we współpracy z firmami developerskimi Unity S.A. i Better Software Group z Wrocławia znajdziecie póki co w Google Play, czyli na razie na androida. Wersja instalacyjna waży 25,6 MB, a po instalacji 50,97 MB. To nie tak mało, ale też praktycznie 10 razy mniej niż Facebook.

Po zainstalowaniu, zakładamy konto – rejestrując się z podaniem adresu e-mail i numeru telefonu w Orange. Na ten numer dostajemy kod weryfikacyjny, którym potwierdzamy własność numeru telefonicznego i to w zasadzie kończy procedurę. Od tej chwili mamy pełny dostęp do 28 tysięcy e-booków, niemal 3 tysięcy  audiobooków oraz około 350 tytułów prasowych oferowanych przez Publio.pl – jedną z największych polskich księgarni internetowych.

Aplikacja zapewnia bardzo przejrzysty dostęp do zasobów podzielonych na cztery główne zakładki – Ebooki, Audiobooki, Eprasa i Moje – o której za chwilkę. Każda z trzech pierwszych zakładek ułatwia wyszukiwanie ebooków, audiobooków i czasopism oferując ich podział na cztery kategorie: Nowości, Promocje, Bestsellery i Darmowe, których także i w Czytelni Orange jest spory wybór. Oprócz klasyki i lektur, wśród darmowych są też całkiem współczesne tytuły i czasopisma. Sam znalazłem kilka trafiających w moje… trochę nietypowe zainteresowania i całkowicie za darmo zacząłem od nich zapełnianie swoich „półek”, które oczywiście są w zakładce „Moje”.

W dalszym zapełnianiu półek z pewnością pomoże mi też wyszukiwarka pozwalająca na przeszukiwanie katalogu po tytule książki lub jej autorze, a także kryjący się pod pomarańczową kropką – rozbudowany katalog tematyczny. Wyniki , podobnie jak wszystkie przeglądane pozycje są prezentowane czytelną miniaturą okładki, tytułem i ceną.  Ich dotknięcie zabiera nas „głębiej” – do podstrony, na której możemy dowiedzieć się więcej o tytule, autorze, wydaniu, a także pobrać i natychmiast przeczytać bezpłatny fragment. Dodatkowo aplikacja podpowiada inne tytuły z przeglądanej kategorii oraz inne pozycje poszukiwanego autora – informacji jest sporo, ale są przejrzyście przedstawiane i selekcjonowane. Dzięki temu nie przeszkadza to, a pomaga w dokonaniu wyboru. Mamy wiec…

Wszystko pod ręką – zawsze

Fajną funkcjonalnością Czytelni Orange jest nie tylko to, że wszystkie kupione w czytelni pozycje są przechowywane w jednym miejscu, ale także to, że oprócz tytułów kupionych w czytelni, na półkę można wstawić także ebooki w formacie EPUB i PDF kupione w innych księgarniach. To działa także w druga stronę – każdego kupionego e-booka można jednym kliknięciem wysłać na swojego Kindle’a, co ważne nie zużywając przy tym transferu posiadanego w abonamencie, bo korzystanie z aplikacji nie pomniejsza pakietu danych.

Wróćmy jednak do czytania i słuchania w aplikacji. Kupione ebooki można zacząć czytać niemal natychmiast po zakupie – dodanie ich na swoją półkę a następnie otwarcie powoduje, że plik jest pobierany na smartfon, czy tablet i jego kopia jest dostępna niezależnie od tego, czy akurat mamy dostęp do internetu czy nie. Podobnie z audiobookami, choć tutaj trzeba się liczyć z zajmowaniem większego obszaru pamięci urządzenia, ale w końcu od czego są karty SD? No dobrze jak dotąd jest super, a teraz o pieniądzach…

Wygodnie, szybko i w dobrej cenie

Wspomniałem, że jedna z kategorii w katalogu głównym nosi nazwę promocje – to dobre miejsce dla tych, którzy mają w sobie zacięcie myśliwego i lubią cierpliwie polować na upatrzoną „zwierzynę”. Warto tu zaglądać co najmniej raz w tygodniu, bo promocje w Publio.pl zmieniają się regularnie i można w nich kupować o połowę, a czasem jeszcze taniej. Regularnie też pojawiają się nowości i oferty bestsellerów. Gorącymi nowościami są aktualnie „Oskarżenie” Remigiusza Mroza (do 26-go wyłącznie dla klientów Orange i Publio) oraz „Ania” Grzegorza Kubickiego i Macieja Drzewickiego – pierwsza autoryzowana przez rodzinę biografia Anny Przybylskiej.

Jak pamiętacie, przy rejestracji konta trzeba podać numer telefonu i potwierdzić jego posiadanie poprzez kod aktywacyjny. Ta niewielka komplikacja otwiera całkiem spore możliwości – przede wszystkim wygodnych i bardzo szybkich zakupów w aplikacji. Nie musimy wykonywać osobnych przelewów by zapłacić za kupione książki – należność jest automatycznie doliczana do rachunku za telefon lub potrącana z konta karty prepaid. Dzięki temu, niemal natychmiast mamy dostęp do kupionych pozycji i możemy zacząć czytać lub słuchać… Najlepiej za pomocą wbudowanego odtwarzacza, który podobnie jak czytnik – pamięta miejsce, w którym poprzednio przerwaliśmy słuchanie. Dzięki temu możemy zacząć słuchać dalej bez szukania miejsca, w którym ostatnio skończyliśmy.

Skoro wspomniałem o odtwarzaczu, słowo o czytniku. Generalnie jest dosyć prosty – nie ma tu zbyt wielu koniecznych do korekty ustawień, a mimo to jest całkowicie wystarczający (choć czytanie na tablecie czy smartfonie to nie to samo co na e-papierze w czytniku). Tekst jest wyskalowany zgodnie z ogólnymi ustawieniami naszego urządzenia i w efekcie,  jeśli nie mamy problemów z czytaniem treści w innych aplikacjach, w czytniku na pewno tez ich nie będzie.

Generalnie to cecha charakterystyczna całej aplikacji Czytelnia Orange – działa płynnie i jest bardzo intuicyjna. Zwalnia nas z konieczności grzebania w ustawieniach – chyba, że ktoś bardzo musi. Sam dostałem aplikację zaledwie wczoraj i beż żadnych pomyłek znajduje wszystko czego mi potrzeba. Z całą pewnością nie skasuję jej po napisaniu tego tekstu 🙂

Wisienka na torcie

Na koniec zostawiłem sobie jeszcze coś. Przygotowaliśmy dla Was jeszcze jedną fajną książkę – to wciągający kryminał Piotra Głuchowskiego – „Umarli tańczą” – z okazji otwarcia Czytelni Orange możecie go pobrać całkiem za darmo.

 

 

 

Udostępnij: Co na smartfona? Tysiące e-booków, audiobooków i czasopism w Czytelni Orange
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 16:32 13-09-2017
  Fajny news. Ja osobiście bym tylko nie "używał" publikacji o życiu ś.p Anny Przybylskiej do reklamy czytelni. Czuję że może być to odebrane różnie przez społeczeństwo.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Zbigniew Drohobycki 16:56 13-09-2017
   To zawsze jest delikatna kwestia i doskonale rozumiem Twoja obawę. Sam o takich rzeczach często myślę widząc różne próby zarabiania na czymś nieszczęściu. Tu jednak jest nieco inaczej - książka jest autoryzowana przez najbliższych Anny Przybylskiej, a jej osobowość zostawiła ślad w pamięci wielu ludzi, którzy po prostu będą chcieli przeczytać jak żyła i w ten sposób wspomnieć kim była. To dla nich jest ta książka i dla jej pamięci - tak to odbieram.
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 00:42 14-09-2017
    Dzięki Zbyszku za komentarz. Nie znam dokładnie treści tej książki. Napisałem o obawach które przychodzą mi do głowy. Ja osobiście wolałbym unikać do reklamowania takiego produktu takich pozycji, które dotykają bardzo delikatnych kwestii. Może to tylko moje nieuzasadnione obawy, pozdrawiam.
    Odpowiedz
    • komentarz
     robert 13:29 14-09-2017
     i jeszcze ta wisienka na torcie ;-)
     Odpowiedz
 • komentarz
  darek 18:42 13-09-2017
  dlaczego nie ma wersji na tablet?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Zbigniew Drohobycki 11:20 14-09-2017
   Wersja dostępna w Google Play działa także na tabletach - oczywiście z androidem. Jeśli jest inaczej i coś jest nie tak - proszę o informację na jakim tablecie są kłopoty. :)
   Odpowiedz
   • komentarz
    darek 15:36 14-09-2017
    Wersja dostępna w google play działa na tablecie, ale nie ma w niej opcji powiązania z numerem tel. orange.
    Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 10:46 14-09-2017
  Tylko czytanie. Audiobookom mówię stanowcze nie. :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   robert 13:31 14-09-2017
   A ja mówię stanowcze NIE skrytym parówkożercom ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  barMan 22:19 14-09-2017
  Szkoda że Nju wypadło z Orange, a przynajmniej tak mówi mi apka.
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Biżuteria z telefonów – konkurs! (24)

Monika Kulik

12 września 2017

Biżuteria z telefonów – konkurs!
24

W myśl zasady 3R (ang.: Repair, Refurbish, Recycle) lub jest ktoś woli 3U (pol.: Unikaj kupowania zbędnych rzeczy, Użyj ponownie, Utylizuj) staramy się jak najlepiej wykorzystać zebrane z rynku używane telefony. Część z nich po drobnych naprawach nadaje się do powtórnego wykorzystania i ponownie trafia na rynek, a te, które są już zużyte, zostają przekazane do przetworzenia – czyli recyklingu. Odzyskane w ten sposób zostają cenne surowce i komponenty, które mogą być wykorzystywane w procesie refabrykacji nowych urządzeń elektrycznych.

Biżuteria z telefonów - zdjęcie z procesu przygotowania i upcyklingu

fot. Dekoeko

Biżuteria z telefonów

Tym razem jednak część odzyskanych telefonów przekazaliśmy do przetworzenia w procesie upcyklingu, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce, np. dzieła sztuki czy inne przedmioty codziennego użytku. Dzięki współpracy z platformą Dekoeko ze starych i zużytych telefonów powstały oryginalne i unikatowe akcesoria: spinki do mankietów, pierścionki, naszyjniki, kolczyki i breloki.

Zobaczcie prezentację naszej kolekcji:

 

Co jeszcze powstaje ze zużytych telefonów w ramach recyklingu?

Wiele materiałów ze starych telefonów jest ponownie użytych w refabrykacji telefonów komórkowych, notebooków, aparatów fotograficznych, konsol do gier.

Biżuteria z telefonów - zdjęcie z procesu przygotowania i upcyklingu

fot. Dekoeko

Inne materiały są używane do produkcji przezroczystego szkła ceramicznego będącego częścią np. płyt kuchennych. Tlenki przewodzące są kluczowymi elementami np. w ekranach LCD, czujnikach optycznych w aparatach fotograficznych oraz w kablach światłowodowych. Znajdują również zastosowanie fotowoltaiczne, są używane w produkcji paneli słonecznych.

Odzyskane srebro jest wykorzystywane do produkcji płyt głównych w urządzeniach elektronicznych, oświetleniu LED.

Inne komponenty w produkcji galwanotechnicznej służą do produkcji suwaków lub sprzączek do pasów bezpieczeństwa.

Niektóre materiały znajdziemy też w bateriach stosowanych w samochodach hybrydowych i elektrycznych. Wiele osób nie wie, ale średnio jeden na trzy samochody na drodze ma katalizator spalin, który został wykonany z części odzyskanych ze starych telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych.

Biżuteria z telefonów - zdjęcie z procesu przygotowania i upcyklingu

fot. Dekoeko

Jak pozbyć się używanego telefonu?

Jeśli gdzieś w Waszych szufladach zalegają jakieś stare telefony, możecie je zostawić w naszym salonie lub odsprzedać poprzez portal www.orangerecykling.pl, wspierając wybraną fundację.

Proces upcyklingu telefonów w Orange Polska

Konkurs

Jeśli chcecie zdobyć unikatową biżuterię z telefonów, zapraszamy Was do konkursu. Opiszcie Wasz pomysł na ekologiczne wykorzystanie zużytego telefonu. Nagrodzimy 5 najbardziej twórczych i oryginalnych odpowiedzi.

Na Wasze komentarze czekamy do piątku 15.09 do godziny 12.00.

 

Udostępnij: Biżuteria z telefonów – konkurs!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  mq 12:30 12-09-2017
  Ja ze swojej starej Motoroli bodajże V60 zrobiłam porfel/pudełko na pieniądze. Wyjęłam klawiaturę i baterie aby był lżejszy i monety lądują do portfela, którym jest stary telefon z klapką #wyznaczamtrendy #fashionista, w miejsce klawiatury. Łatwy i szybki sposób aby zaskoczyć ludzi przy kasie w sklepie :D pozdrawiam !
  Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 12:36 12-09-2017
  A to nawet ciekawe. Ten wisiorek jest fajny, podoba mi się ten projekt. Zastanawiam się czy podobnie jak z butelek pet nie dałoby się z telefonów robić ubrań (ale normalnych, nie "modowych" :) ) Plastik jako podstawa do włókien, metale na zamki czy guziki, szkło, ceramika jako guziki czy ozdoby. Oczywiście ekonomicznie pewnie to nieopłacalne za diabła, ale ciekawi mnie czy technologicznie byłoby do dźwignięcia.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Konrad 13:57 12-09-2017
  Skoro biżuteria, to mogłaby być też elegancka szkatułka na biżuterię, zrobiona w podobny sposób. Mogłyby być też podstawki pod kubek lub ramki na zdjęcia.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Prz 15:52 12-09-2017
  Zużyty telefon można zainstalować przy doniczkach lub w ogródku i z odpowiednią aplikacją śledzić rozwój roślin :) smartfon ze zbitym ekranem i zużytą baterią jak najbardziej się do tego sprawdzi - a to najczęstrze powody wyrzucenia telefonu na śmietnik. Można też z takiego telefonu zrobić stację pogodową, internetową nianię albo hotspot - zamiast generować kolejne elektrośmieci wykorzystać do odrabiania lekcji na łonie przyrody!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Marko 16:38 12-09-2017
  Ja to bym chciał posiadać zastawę stołową z moich archaicznych komórek. I tak oto był jadał niedzielnego schabowego na talerzu wykonanym ze starych nokii, popijał ulubioną herbatkę w kubeczku, który był kiedyś Samsungiem, jadł ciasteczko łyżeczką wykonaną z podzespołów starych Alcateli a na koniec delektował się pyszną Latte w filiżance z duszą SonyEricssona ;-) To moja idealna zastawa stołowa z duszą ;-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 16:54 12-09-2017
  Na tej waszej stronie http://www.orangerecykling.pl/ co wpisałem jakiś model telefonu to wyskakuje "brak na naszej liście" i prośba o kontakt... Ta wasza lista obejmuje już tylko same smartfony i to najlepiej 2-3 letnie??? :P
  Odpowiedz
  • komentarz
   Monika Kulik 14:44 13-09-2017
   Emitelek, z tego co udało mi się dowiedzieć taki komunikat pojawia się, gdy nie możemy zaproponować żadnej ceny za dany telefon. Lista telefonów jest dynamiczna, a jedną ze składowych jest potencjalna zbywalność danego modelu. Stąd prośba o kontakt i indywidualne ustalenia w sprawie ew. odbioru do utylizacji.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Tony 18:10 12-09-2017
  O ile jest to stary telefon z androidem i działającą kamerą, to można zrobić z niego kamerę IP. Instalujemy tylko odpowiednie oprogramowanie (np. IP Webcam), maskujemy telefon, żeby nie było go widać, oczywiście zostawiamy podłączonego do ładowarki i mamy monitoring domu.
  Odpowiedz
 • komentarz
  PAWEŁ 18:46 12-09-2017
  Czy ta oferta to nie sygnał dla Orange, że czas na radykalne zmiany w ofercie na kartę ??????? http://www.telepolis.pl/wiadomosci/lajt-mobile-no-limit-na-wszystko-i-10-gb-za-1999-zl,2,3,39944.html
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 21:28 13-09-2017
   a2mobile ma podobnie ;) https://a2mobile.pl/niewyczerpalne-pakiety
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 19:09 12-09-2017
  Ja z kilku starych telefonów, a dokładniej z ich klawiszy zrobił mini liczydla dla dzieciaków. Byłyby to liczydła inne niż wszystkie bo ich przedział liczbowy wynosiłby od 0-9 ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  dt 20:57 12-09-2017
  Czy biżuteria z telefonów jest bezpieczna dla zdrowia użytkownika - nie powoduje zatrucia szkodliwymi pierwiastkami?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Monika Kulik 15:23 14-09-2017
   Oczywiście. Wszystkie elementy są odpowiednio zabezpieczone - zatopione w żywicy epoksydowej. Osobna kwestia to osoby uczulone na różne metale.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Boguś 21:08 12-09-2017
  Ze starego telefonu zrobię alarm samochodowy. Przylutuję, wezmę do akumulatora. A gdy zginie mój samochód podam numer IMEI a mundurowi znajdą go.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Artur 23:54 12-09-2017
  Ze swojej zużytej NOKI E51 zrobił bym lusterko dla kobiety - przydatna rzecz w damskiej torebce. To że NOKIA E51 jak wiadomo ma dość duży wyświetlacz, wyjął bym płytę główną + ekran + klawiaturę + baterię i w miejsce ekranu i klawiatury wstawił bym idealnie wycięte do konturu lusterko - to przedniej części. A w tylnej części wykorzystując miejsce z aparatu fotograficznego na całej szerokości wstawił bym lusterko lekko powiększające. W takim bym to sposób ekologiczny wykorzystał telefon który przyda się nie raz kobiecie w nie jednej sytuacji.
  Odpowiedz
 • komentarz
  robert 11:03 13-09-2017
  Uniwersalny, wieloletni kalendarz ścienny - na magnetycznej tablicy (rozmiarów A4/A3) rozmieszczamy elementy klawiatury, podklejone kawałkami magnesu. Całość zdobią bebechy komórek, tworząc oryginalny bałagan, cmentarzysko technologii. Duży zegar ścienny - luźna kompozycja elementów rozlokowana na dużej powierzchni ściany. Fragmenty telefonów obrazują godziny i minuty, w środku natomiast jest zamontowany mechanizm zegarowy, fabrycznie nowy... niestety ;-) Ubranie na bal przebierańców, kreacja geek ;-) Nieprzezroczyste elementy (obudowy, płyty główne) łączymy tak aby stanowiły okrycie, np. bluzę czy tunikę. Elementy przezroczyste uatrakcyjniają ubiór, odkrywając nieco ciała. Te prześwity to symboliczna wymowa, że nasz świat nie jest do końca zdehumanizowany ;-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  PAWEŁ 11:50 13-09-2017
  Starymi komórkami można by wykleić pokój , sufit i ściany . To propozycja dla fanów nowych technologii .
  Odpowiedz
  • komentarz
   Monika Kulik 15:25 14-09-2017
   I to zagorzałych fanów ;)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Szatyneczka 15:47 13-09-2017
  Ja myślę, że zużyte telefony można by wykorzystać i stworzyć z nich różne, fajne dekoracje do domu: obrazy, plakaty, ścianki, dekoracje wiszące itp.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Emilka 07:23 15-09-2017
  Jestem działkowcem, więc to co przydatne na mojej działce to chętnie przygarniam, a jak jeszcze jest ekologiczne to już w ogóle cieszy me serce. Z przetworzonych telefonów można zrobić akcesoria działkowe jak doniczki, grabki, haczki, płotki, ozdoby i inne cuda wianki.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Monika Kulik 13:36 15-09-2017
  Bardzo dziękujemy za Wasze odpowiedzi i propozycje kreatywnego i praktycznego wykorzystania starych i zużytych telefonów. Nasza blogowa Komisja wybrała 5 pomysłów, których autorami są Artur, robert, mq, Prz i Emilka. Zwycięzców proszę o kontakt - monika.kulik@orange.com. Podajcie co wybieracie - wisiorek, kolczyki, pierścionek (jest regulacja wielkości), brelok czy spinki do mankietów i gdzie mam to wysłać ;).
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 12:09 16-09-2017
   Gratulacje dla laureatów :) Nareszcie "nowi" startują w blogowych konkursach ;) Tak trzymać Drodzy :)
   Odpowiedz
  • komentarz
   Gozia 12:25 16-10-2017
   A czy będzie gdzieś można tę biżuterię kupić?
   Odpowiedz
   • komentarz
    Monika Kulik 13:37 16-10-2017
    Nie planujemy sprzedaży.
    Odpowiedz

;

Oferta

Jak zaoszczędzić na rachunku za telefon – duety i „rodzinki”? (27)

Piotr Domański

11 września 2017

Jak zaoszczędzić na rachunku za telefon – duety i „rodzinki”?
27

Wszyscy szukamy rozwiązań, które pozwolą ograniczyć rachunki za telefon – nic w tym dziwnego. Moim zdaniem najlepiej jest zdecydować się na współdzielenie z najbliższymi rachunku za telefon – ramach tak zwanego „duetu” lub większego grona. Przyznaję – od jakiegoś czasu chciałem przygotować tekst z zestawieniem takich (nie zawsze oczywistych rozwiązań). Nasze nowe plany mobilne to dobra okazja do tego, więc czas zastanowić się nad odpowiedzią na pytanie z tytułu – jak zaoszczędzić na rachunku za telefon. 😉

Duety – bo do telefonu trzeba dwojga…

…podobnie jak do planu mobilnego, by był on tańszy. Mówiąc wprost, jeżeli zdecydujecie się razem ze swoją dziewczyną, narzeczoną, żoną, przyjaciółką (lub z innego punktu widzenia – chłopakiem, narzeczonym, mężem lub przyjacielem) na dwie karty SIM zapłacicie 29,99 zł „na głowę”. Każde z Was będzie mogło skorzystać z nielimitowanych rozmów, SMS i MMS w Polsce i w roamingu w całej Unii Europejskiej (wraz z małymi dodatkami, na przykład wyspą Reunion na Oceanie Indyjskim). Jeżeli chodzi o transfer danych to do dyspozycji będziecie mieli 5 GB internetu w Polsce i 2,02 GB w UE. Pewnie zauważyliście że ostatnio przybyło nam GB i dodaliśmy nielimitowana MMS-y.

Patrząc na to od strony oferty – owe 29,99 zł na głowę powstaje tak: bierzecie Plan Standardowy za 39,99 zł i dobieracie drugi Plan Standardowy, na który dostajecie rabat wysokości 20 zł, czyli płacicie za niego 19,99. Wychodzi Wam w sumie 29,99 za każdy z nich, czyli 58,98 zł za dwa plany. Proste, prawda? Obojętnie jaki plan posiadacie, to jeśli zdecydujecie się na kolejny Plan Standardowy otrzymacie na niego rabat. Nawiasem mówiąc – gdybyście mieli jeszcze pakiet Orange Love, na pierwszy plan mobilny również doszlibyście 20 zł rabatu. Czyli za całość zapłacilibyście tylko 39,99 zł, co pozwoliłoby jeszcze bardziej zaoszczędzić na rachunku za telefon.

Co bardzo ważne, do każdej z tych kart SIM mamy teraz opcję dokupienia smartfona, więc od razu mamy okazję wymienić całą domową „flotę” ;-). A jeśli któreś z Was poczuje wewnętrzną potrzebę, aby skorzystać z bogatszej oferty to oczywiście jest taka możliwość. Wtedy cena całego pakietu pójdzie w górę. Z drugiej strony, jeżeli w tym momencie macie pakiet standardowy, a chcielibyście dokupić drugi, chociażby wyposażony w więcej GB, to dostaniecie rabat wysokości 20 zł na już posiadany.

Jak zaoszczędzić na rachunku za telefon w rodzinie - grafika ilustracyjna na blogu Orange Polska

A troje to już tłum!

Jeżeli zdecydujecie się na trzy karty SIM działa to dokładnie tak samo. Jeżeli zdecydujecie się na trzy Plany Standardowe (czyli wspomniany wcześniej no-limit rozmów, SMS i MMS oraz pakiet 5 GB w Polsce, a 2,02 GB w UE) płacicie za każdą kartę 26,65 zł, a łącznie 79,79 zł.

W internecie pojawiały się pytania „co ze Smart Planem LTE Wspólnym?” Jako taki przestał istnieć, ale możliwości, które dawał zostały rozszerzone. Zresztą policzcie to sami – w mniej rozbudowanej wersji za 89,99 mieliśmy nielimitowane rozmowy, SMS, MMS i 15 GB transferu danych, a to wszystko działo na 4 kartach SIM, z których jedna służyła do korzystania z internetu. Koszt trzech kart SIM już znacie, pamiętajcie jednak, że teraz na każdej z nich możecie korzystać z własnego pakietu danych i z roamingu. „A co z kartą do internetu” – zapytacie? Możecie teraz dokupić ją dodatkowo jako Podstawowy Plan Internetu Mobilnego – za 9,99 zł, co daje zapas 10 GB, do wykorzystania na wszystkich swoich kartach SIM. Efekt? W cenie dawnego Smart Planu LTE Wspólnym możecie skorzystać z większej paczki GB i roamingu na każdej z kart. Pamiętajcie także, że można skorzystać w tym celu z bardziej rozbudowanych planów internetu mobilnego – w ten sposób można uzyskać znacznie więcej GB do podziału na domowników. Możecie teraz także rozszerzać liczbę planów mobilnych połączonych w ten sposób ponad 3, jak to miało miejsce we Smart Planie LTE Wspólnym.

Jeszcze więcej w jeszcze lepszej cenie z Orange Love

Choć oferta dla duetów i rodziny jest naprawdę korzystna, w połączeniu z Love daje najbardziej optymalne rozwiązanie by zaoszczędzić na rachunku za telefon. Szczególnie wtedy gdy jesteście w zasięgu światłowodu. Ale nie tylko. Teraz z pakietu Orange Love możecie korzystać praktycznie wszędzie także tam gdzie nie sięga internet stacjonarny. W jego miejsce możecie zamówić pakiet Orange Love 4G, czyli pakiet z internetem domowym 4G LTE. Jeżeli zdecydujecie się na niego, w pakiecie otrzymacie również abonament komórkowy, a na każdą kolejną kartę SIM rabat 20 zł.

Za przeniesienie numeru do Orange macie 3 miesiące wakacji od abonamentu, 6 miesięcy dostępu do Spotify Premium, w za przedłużenie umowy  dodatkowe 5 GB miesięcznie na stałe 😉

 

Udostępnij: Jak zaoszczędzić na rachunku za telefon – duety i „rodzinki”?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  MAURYCY 21:14 11-09-2017
  Jak abo dla dwojga to tylko nju (abo + dodatkowy). Dla trojga i więcej to wymaga przeliczenia na co nie mam ochoty i czasu (wkońcu urlop, nie czas na pierdoły;-). Ale pewnie i tak nju będzie najlepsze :-) Co do oferty dodanej jak tv, bank czy prąd się nie wypowiadam, bo mnie kompletnie nie interesuje mieszanie w te sfery operatora telekomunikacyjnego.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 18:10 12-09-2017
   A to błąd. U nas bankowość, prąd, telewizja, internet domowy, a wszystko się ładnie zazębia i wzajemnie wspiera ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:14 11-09-2017
  Fajny "poradnik" :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 18:13 12-09-2017
   Dziękuję ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  conrados 21:15 11-09-2017
  Czy mając Smart Plan LTE Wspólny (dla 3 osób) od 2 miesięcy (niestety wtedy nikt nie przewidywał zmiany planów ;) ) można przejść na nowy dla 3 osób (bo widzę, że w nowych planach w niższych cenach są rozmowy na stacjonarne). Dodatkowe pytanie czy wiąże się to z jakimiś kosztami - bo pewnie z przedłużeniem z automatu umowy o te 2 miesiące to pewne :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 18:16 12-09-2017
   Możesz dokonać lądowania w Orange Love, a następnie dobrać dodatkowe SIM - tam możesz zmigrować dość szybko, szczególnie, jeżeli wziąłeś ofertę bez telefonu. Jeżeli chcesz przejść do nowych planów niestety musisz poczekać.
   Odpowiedz
   • komentarz
    mike278 20:40 12-09-2017
    A wyjaśnisz dokładnie kto i kiedy może przechodzić na Orange Love? Po jakim czasie na starych taryfach? Co z ulgami? Co z czasem umowy? O ile się przedłuża? Co jeśli ktoś ma takiego pecha i płaci raty za sprzęt? Albo co z taryfami specjalnymi gdzie takich rat nie było?
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 19:01 14-09-2017
     Postaram się zebrać dla Ciebie pakiet wiedzy, ale może to chwilę potrwać. ;-)
     Odpowiedz
     • komentarz
      mike278 19:31 14-09-2017
      Piotrze, to nie tak że dla mnie. Te akurat pytania słyszę najczęściej od swoich znajomych gdy pytają o możliwości aneksu i dziwią się gdy mówię że będzie drożej bo tracą Orange Open. Może byłoby sensownie zrobić z tych pytań swoiste FAQ dlaczego warto pozostać w sieci, połączyć usługi w Love skoro rabaty się kończą?
      Odpowiedz
 • komentarz
  Piotrekk85 21:20 11-09-2017
  Czy mogę poprosić o link do promocji "za przedłużenie 3 miesiące wakacji od abonamentu"?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 18:21 12-09-2017
   Jasne, proszę: https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2002195/4100496354.pdf
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotrekk85 22:04 12-09-2017
    Przeniesienie a przedłużenie to nie samo. W przeniesieniu są 3 miechy abo za free, a w przedłużeniu +5GB. Ale nie razem - jakiś chochlik się wkradł.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 08:44 13-09-2017
     Oczywiście masz racje - już poprawione w tekście.
     Odpowiedz
 • komentarz
  Pan Pikuś 09:59 12-09-2017
  Jakbyście dorzucili trzeci numer za 9 zł do nju to by była po prostu bajka...
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 18:23 12-09-2017
   W Orange możesz mieć nawet i pięć ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 11:03 12-09-2017
  A ja dalej czekam na telefon ... i nowa oferte ...
  Odpowiedz
  • komentarz
   mike278 14:40 12-09-2017
   Na jaki czekasz? Jak jest na rynku to może zwykły sklep jest wyjściem?
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 18:28 12-09-2017
    Wiem o jakiej słuchawce pisze Astis, ale spokojnie nie będzie musiał długo czekać.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Astis 18:54 13-09-2017
     :)))) miło, że pamiętają dobrzy ludzie o mnie xD
     Odpowiedz
 • komentarz
  Feodor 11:19 12-09-2017
  Ktoś wie jak wyłączyć powiadomienia Roaming Protector z nawigacji Orange?
  Odpowiedz
 • komentarz
  /˚ㄥ˚/ 15:17 12-09-2017
  Co z Kumulacją Doladowań, sms na 80400 od 6 IX reklamacja .Nadal nie można doładować w ten sposób, kiedy zostanie naprawione.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 18:26 12-09-2017
   Przepraszamy, że musisz czekać. Prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Pan Pikuś 20:10 12-09-2017
  Działa już VoWiFi!
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 12:43 13-09-2017
   Twardo testujemy ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Mat 15:36 13-09-2017
  Czy mogę prosić o regulamin 5GB za przedłużenie?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotrekk85 16:20 13-09-2017
   Jest to wpisane w aneks jedynie jako dodatkowy gratis.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 19:03 14-09-2017
    Dokładnie tak to wygląda.
    Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej