Odpowiedzialny biznes

Co pokazała pierwsza kolejka

Bartosz Nowakowski Bartosz Nowakowski
16 czerwca 2010
Co pokazała pierwsza kolejka

Zestawienie tabel MŚ po I kolejce
Kraj Bramki strzelone      Bramki stracone      Punkty
1. Niemcy 4 0 3
2. Korea Płd 2  0 3
    Holandia 2 0 3
3. Brazylia 2 1 3
4. Argentyna 1 0 3
    Chile 1 0 3
    Ghana 1 0 3
    Japonia 1 0 3
    Słowenia 1 0 3
    Szwajcaria 1 0 3
5.  Anglia 1 1 1
    Meksyk 1 1 1
    Nowa Zelandia 1 1 1
    Paragwaj 1 1 1
    RPA 1 1 1
    Słowacja 1 1 1
    USA 1 1 1
    Włochy 1 1 1
6. Francja 0 0 1
    Portugalia 0 0 1
    Urugwaj 0 0 1
    WKS 0 0 1
7. Korea Płn. 1 2 0
8. Algieria 0 1 0
    Hiszpania 0 1 0
    Honduras 0 1 0
    Kamerun 0 1 0
    Nigeria 0 1 0
    Serbia 0 1 0
9.  Dania 0 2 0
     Grecja 0 2 0
10. Australia 0 4 0

 

Spotkanie Hiszpanii z reprezentacją Szwajcarii zakończyło pierwszą kolejkę w grupach. Trzeba podkreślić, że jednocześnie była to największa niespodzianka.

Jakby wierzyć statystykom (tabela przedstawiona powyżej), które ponoć nigdy nie kłamią, na prowadzeniu znajduje się reprezentacja Niemiec. Nie przepadam, za liczbami, ale te w tym momencie potwierdzają stan rzeczywisty. Styl Niemców, pokazany w meczu z Australią nie pozostawia złudzeń. Kolejnym rywalem naszych sąsiadów będzie Serbia. Czy finezja, i co ważniejsze, skuteczność znów będzie sprzyjała Niemcom? Boisko zweryfikuje.

Kolejną niespodzianką (chyba mniejszą niż porażka Hiszpanów) jest drugie miejsce w zestawieniu reprezentacji Korei Południowej. Oczywiście po pierwszym meczu z Grecją (Helleni zaprezentowali bardzo słaby poziom), również pokazali, że nie do końca trzeba ich lekceważyć. A może piłkarze Korei uświadomili sobie, jak wcześniej wspominał Jarek, że sędziowie w RPA nie będą pomagali...

Wysoko plasują się podopieczni Diego Armando Maradony. Argentyna odnosząc skromne zwycięstwo z Nigerią, pokazała, jak można być nieskutecznym. Oczywiście, to dopiero początek. Argentyńczycy pokazali światu różne warianty gry. Czas postawić kropkę nad i.

Warto napomnieć słowem o reprezentacjach z Afryki. Jedyne zwycięstwo dla tego kontynentu, odniosła reprezentacja Ghany, wygrywając z Serbią. Remis zdołał ugrać gospodarz - RPA i Wybrzeże Kości Słoniowej, który rywalizuje w grupie śmierci.

Jesteśmy po pierwszych odsłonach, ale to dopiero początek. Jednak nie można lekceważyć tego stanu, bo to już pewne ustawienie w blokach startowych. Dla niektórych druga kolejka, może być walką o przetrwanie. Kolejne spotkania pokażą i ustawią tabelę jeszcze wyraźniej.


Odpowiedzialny biznes

Orange gra z piłkarską reprezentacją.

Kasia Barys Kasia Barys
16 czerwca 2010
Orange gra z piłkarską reprezentacją.

Trwają MŚ w RPA, ale my myślimy już o kolejnych turniejach. O Euro 2012 w Polsce, o MŚ w Brazylii w 2014 roku. Dlaczego? Ponieważ marka Orange dalej będzie wspierała kadrę narodową. Podpisano właśnie umowę na kolejne 4 lata. Wiem, ostatnio wyniki nie były najlepsze, jednak mecze z silnymi przeciwnikami dadzą trenerowi możliwość stworzenia drużyny właśnie na te turnieje. Strategia Orange jest konsekwenta. Jesteśmy z reprezentacją od 2002 roku.  Byliśmy razem wtedy, kiedy nasi piłkarze wygrywali. Byliśmy, kiedy szło im słabiej. Na tym właśnie polega rola sponsora – pomagać i wspierać. Czasem nie jest łatwo, ale warto patrzeć w przód. Przed nami historyczne święto futbolu w Polsce. Już za 2 lata będzie pięknie a my będziemy wtedy z naszą kadrą!

Zapraszam do obejrzenia krótkich wywiadów z Łukaszem Fabiańskim, Tomaszem Kuszczakiem, Kubą Błaszczykowskim i Michałem Żewłakowem. Co dla nich oznacza gra w reprezentacji i wsparcie sponsora. Zobaczcie.


Oferta

Zachęcamy do Orange Free z netbookiem

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
16 czerwca 2010
Zachęcamy do Orange Free z netbookiem

Od dziś ruszamy z kampanią multimedialną promującą Orange Free z netbookiem HP Mini 210, który można mieć od 1 zł. Oferta w sam raz dla osób, które w każdym momencie i w dowolnym miejscu chcą mieć ciągły dostęp do informacji, filmów i muzyki. Jednym wystarczy net w komórce, inni chcą mieć większy komfort surfowania. Dajemy i jedno i drugie.

Scroll to Top