Oferta

Co w gadżetach piszczy (11)

Michał Rosiak Michał Rosiak
22 sierpnia 2015
Co w gadżetach piszczy (11)

W zasadzie mógłbym poczekać, aż dostanę jakiś ciekawy trzeci gadżet do testów, ale od poprzedniego odcinka minęły prawie dwa miesiące, a przy okazji kończą się wakacje. Ergo – nie ma na co czekać. Tym bardziej, że fajne rzeczy są :)

8a99c5be5f52a492051e87d443dae85d27bSamsung Galaxy S6 Edge+ – Nadmuchany ale wciąż znakomity

Przyznam się Wam szczerze, że zastanawiałem się – w sumie do tej pory się zastanawiam – czy i jak opisać ten mocno specyficzny telefon. Ale w sumie nie przypominam sobie bym szerzej opisywał „mniejszą” (jasne, 5,1 cala…) wersję, więc czemu by nie?

Jeśli macie wrażenie, że „Plus” to zwykły Edge, tylko nieco nadmuchany, to... macie rację. Bez trudu jestem sobie w stanie jednak wyobrazić ludzi, którym te 0,6 cala więcej na pewno się przyda. Choćby mnie :) – gdy przyjdzie mokra jesień znów przerzucę się z roweru na komunikację miejską, a im większy ekran, tym lepiej ogląda się seriale. No i możliwość dzielenia ekranu na dwie aplikacje, która na niemal 6 cala faktycznie się przydaje.

A akurat jeśli chodzi o ekran, to mimo iż mamy do czynienia z rozdzielczością QHD na większym ekranie, konia z rzędem temu, kto zobaczy realną różnicę między 577 i 518 ppi. Jest genialnie i tyle. Charakterystyczne brzegi wywoływały ochy i achy moich znajomych szczególnie w przypadku zdjęć, które – nie da się ukryć – zagięte wyglądają wyjątkowo ładnie.

W porównaniu do zwykłego Edge pojawiła się nowa możliwość wykorzystania bocznego paska – oprócz najczęściej używanych kontaktów możemy przypiąć doń także 5 najbardziej przydatnych aplikacji. Mnie ta funkcja przydawała się przede wszystkim do Google Authenticatora, którego mogłem otworzyć nie wychodząc z aplikacji, która akurat wymagała dwuskładnikowego uwierzytelnienia. Z aplikacji to tak naprawdę... w ogóle nie trzeba wychodzić, bowiem w „Plusie” mamy do dyspozycji aż 4 GB RAMu. Tego telefonu nie da się zajechać. 75% pamięci zajętej? No i co z tego, zostało jeszcze giga :) A reszta? Reszta to to samo co zwykły świetny SGS 6 Edge.

Jakby co, to już możecie się zapisywać na S6 Edge+. Zajrzyjcie tutaj.

Bose Soundlink Mini II – Lepsze od znakomitego28c191196594d2f730268c5783b28ef7fbc

Testując cztery miesiące temu pierwszą iterację małego głośnika Bose byłem pod olbrzymim wrażeniem. Urządzenie ważące niecałe 70 dkg przez miesiąc pełniło w moim domu rolę... kina domowego (inna sprawa, że wymagań nie mam zbyt wielkich, audiofilem nigdy nie byłem). Jak można sprawić, by coś świetnego było jeszcze lepsze?

O wyglądzie nie ma co pisać, bo nie zmieniło się nic. Z zewnątrz sprzęt wygląda praktycznie tak samo, sporo jednak zmieniło się w środku. Choćby w kwestii wytrzymałości baterii – nie używałem drugiego „miniaka” zbyt często, ale po tygodniu (obejrzałem z żoną bodaj 3 filmy, trochę telewizji, dzieci oglądały bajki), głośnik... działała dalej, a „pani automat” napomknęła tylko, że baterii zostało jeszcze 20 procent.

Mini II może się też przydać „mobilnym biznesmenom”, którzy potrzebują często przeprowadzać telekonferencje, ale nie są w stanie powiedzieć, czy będą akurat w zasięgu odpowiednich urządzeń, a rozmowa przy użyciu trybu głośnomówiącego telefonu często pozostawia wiele do życzenia. „Dwójka” (nareszcie!) pozwala również na to – tym razem nie rozłączamy się automatycznie podczas przychodzącej rozmowy, a jakość dźwięku...

No cóż, jakość dźwięku nie straciła ani trochę. Słuchając muzyki jesteśmy w stanie tym mikruskiem nagłośnić spore mieszkanie, a w przypadku rozmowy telefonicznej jakość dźwięku w obie strony to absolutna żyleta. Zasięg w moim mieszkaniu w bloku to wciąż ok. półtora pokoju – jeśli odejdziemy z telefonem dalej muzyka ma prawo zacząć przerywać. Bose Soundlink Mini II pamięta do 8 ostatnio urządzeń sparowanych przez Bluetooth, a na raz można go połączyć z dwoma – wtedy np. gdy żona będzie oglądać na telefonie film, a zadzwoni nasz telefon, głośnik sam się przełączy. Wygodne.


Odpowiedzialny biznes

Jak motywować dziecko do sportu

Kasia Barys Kasia Barys
21 sierpnia 2015
Jak motywować dziecko do sportu

Mówi się, że przyzwyczajenie to druga natura. Zgadzam się z tym stwierdzeniem w stu procentach. Chyba każdy z nas wie, jak ciężko walczyć ze złymi nawykami. Dlatego jeśli macie dzieci, uczcie je od małego pozytywnych przyzwyczajeń.

Już za chwilę kończą się wakacje i powrót do szkoły może łączyć się również z powrotem do chipsów, batoników i kolorowych napojów spożywanych na przerwach. Zróbcie tak, by powrót z wakacji był też dobrym początkiem sportowej przygody. Szkoła to nie tylko lekcje wychowania fizycznego, ale także to liczne zajęcia pozalekcyjne. Tym bardziej, jeśli przy szkole działają kluby sportowe orange. A Kluby Sportowe Orange sprawnie działają i do końca września tego roku będzie ich 100 w całej Polsce. Umożliwiają rozwijanie pasji, dzięki sprzętowi i wsparciu merytorycznemu ze strony Orange. Jednak nie wszystkie dzieci czują sportowego bakcyla i nie chcą należeć do żadnej, nawet najlepiej wyposażonej drużyny. Warto wówczas pomyśleć o odpowiedniej motywacji, by w przyszłości zaowocowała pozytywnymi nawykami. Psycholog sportu Paweł Habrat radzi:

1. Daj dziecku przykład. Gdy leżąc na kanapie, opowiadasz o tym, dlaczego sport jest ważny, nie zmotywujesz go do ćwiczeń ;) Spędzaj z nim aktywnie czas – może jakieś wycieczki rowerowe, spacery, basen?

2. Wzmacniaj motywację wewnętrzną. Czyli nagradzaj działania i wysiłek, a nie oceniaj wyniki i porażki. Krytyka do niczego nie prowadzi, a może to być bardzo demotywująca dla dziecka.

3. Kontroluj własne emocje, jeśli oglądasz wyczyny sportowe dziecka, np. mecz. Panuj nad negatywnymi reakcjami. Sport ma być fajną zabawą, więc powinien kojarzyć się pozytywnie.

4. Nie omawiaj z dzieckiem wyników zaraz po zakończeniu rozgrywek sportowych. Wówczas jest ono jeszcze pod wpływem emocji. Rozmawiaj i analizuj jak już ochłonie, ale z umiarem, tak by nie wchodzić w kompetencje trenera. To on powinien być w tych kwestiach autorytetem.

ce4e83609e34ec8409e08ff04e4116e7f11

Jeśli już wiecie jak zmotywować swoje pociechy, do dzieła! Kto wie, może wychowasz nowego mistrza świata?

 


Oferta

Smart Plany LTE już dostępne

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
21 sierpnia 2015
Smart Plany LTE już dostępne

Choć Wojtek na urlopie, to któż inny mógłby napisać o nowej ofercie? Więc redakcyjnie doszliśmy do wniosku, że raz kozie śmierć! Smart Plany LTE dziennikarzom pokazaliśmy przedwczoraj, a już dzisiaj wchodzą do oferty. W internecie pojawiło się sporo pytań z nią związanych  – na nie też chcieliśmy odpowiedzieć. I od tego zaczniemy. Dociekania wynikały głównie z deklaracji , że Smart Plany LTE zastępują dotychczasowe oferty abonamentowe. Nie oznacza to, że Wasze aktualne oferty będą automatycznie zamieniane na nowe. Nie można także przejść na nowe oferty przed zakończeniem aktualnej umowy. I jeszcze jedna sprawa - ta oferta dotyczy wyłącznie klientów indywidualnych.

A więcej o samej ofercie? Nowe plany, a dokładnie dwie ich grupy, są prostsze niż dotychczasowe. Najciekawszym, bo zupełnie nowym elementem jest Smart Plan LTE Wspólny, czyli trzy karty SIM oraz jedna do internetu. Do tego dochodzi jeszcze możliwość dokupienia dodatkowej za 15 zł. A na stałych klientów czekają bonusy.

Tutaj dowiecie się więcej o nowej ofercie.

298022f7cb5acb9210e500e3b6eb3ad3594

Miłego dnia,

Redakcja

Scroll to Top