Bezpieczeństwo

Co wie o Tobie Google?

Michał Rosiak Michał Rosiak
04 czerwca 2015
Co wie o Tobie Google?

Dziś wyjątkowo krótko, nie będę Wam truł głowy na święta. Nie przeraża Was czasami ogrom informacji, jakie zgromadził o nas wielk... tzn. Google? Do niedawna Wielkie G i Wielkie F miały podobne podejście do kwestii "informacji o informacjach", które o nas zebrały. To się na szczęście zmienia, czego dowodem jest nowa strona Moje Konto Google.

A jako, że dbania o bezpieczeństwo nigdy zbyt wiele, zajrzyjcie na https://myaccount.google.com/. Ja akurat w kwestii logowania nie miałem sobie nic do zarzucenia, ale usuwanie uprawnień dla wszystkich telefonów, które kiedyś testowałem, zajęło mi parę chwil. Nawet jeśli możemy choć trochę wpłynąć na to, jak nas widzi wyszukiwarkowy gigant - warto poświęcić na to kilka minut. Na przykład w wolnej chwili przy święcie.

e715e79bbd8dbc77322ebac4c694139ccc6


Rozrywka

Wywiad z Molesta – konkurs OWF 2015

Kasia Barys Kasia Barys
03 czerwca 2015
Wywiad z Molesta – konkurs OWF 2015

Spotkałam się z zespołem Molesta przy okazji Miasteczka Myśli. I udało się namówić ich na krótki wywiad. Efekty możecie zobaczyć w materiale wideo. Oprócz ekskluzywnego wywiadu tylko dla czytelników bloga, mam dzisiaj dla Was także wyczekiwany konkurs. Music in music to konkurs, w którym można zdobyć podwójny karnet na 3 dni Orange Warsaw Festival 2015. Na stronie www.orangewarsawfestival.pl możecie przypomnieć sobie wszystkich prawie 50-ciu artystów, którzy zagrają na Służewcu.

Jaki jest mechanizm konkursu: podajcie jak najwięcej tytułów piosenek z całego świata, w których pojawia się chociaż jeden wyraz z nazwy zespołu, pseudonimu artysty lub jego imienia i nazwiska. Artystów oczywiście występujących na OWF 2015. Do tytułów podanych przez Was piosenek dołączcie koniecznie informacje o ich wykonawcach. Przykład dla wyjaśnienia: "Hey Jude" The Beatles – na OWF gra zespół „HEY“. Wygrywają 3 osoby, których poprawnych nazw podadzą najwięcej. Konkurs potrwa do 7.06. do godziny 12.00. Bilety wyślę w poniedziałek 8.06.

 


Oferta

Pakiet danych na zagraniczną podróż

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
03 czerwca 2015
Pakiet danych na zagraniczną podróż

Zaczynamy długi weekend i niektórzy z Was wybierają się za granicę. Smartfon zabieracie ze sobą, a ja polecam Wam do tego pakiet 100 MB na transmisję danych w roamingu ważny Strefie 1, czyli głównie Unii Europejskiej. Cena? Moim zdaniem atrakcyjna. W pierwszym miesiącu wynosi tylko 9,99 zł, a w kolejnych 19,99 zł. Pakiet jest rozliczany, co 1 kB i odnawia się automatycznie w kolejnych cyklach rozliczeniowych, o czym jesteście informowani SMS-em.  Z oferty mogą skorzystać abonenci smart planów. Aby aktywować wysyłacie SMS-a o treści AKTYWUJ pod numer 80139. SMS jest bezpłatny, jeśli wysyłacie go w kraju; natomiast z za granicy według cennika roamingu. Regulamin znajdziecie tutaj. Dla przypomnienia kraje zaliczane do Strefy 1 to: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy; kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego: Islandia, Liechtenstein, Norwegia; Terytoria zależne: Gibraltar, Gujana Francuska, Gwadelupa, Martynika, Reunion.

ea2e50feeca4fe70d43f341a252f90b196e

Scroll to Top