Oferta

Co wydarzyło się w Las Vegas?

Czytelnicy Bloga Czytelnicy Bloga
14 stycznia 2013
Co wydarzyło się w Las Vegas?

Największe technologiczne targi za nami. Co wydarzyło się w Las Vegas? Zobaczyliśmy szeroko komentowany prototyp smartfonu z wygiętym ekranem Samsunga, który niewątpliwie otworzy przed producentami zupełnie nowe możliwości w projektowaniu sprzętów mobilnych. Zaskoczył ogromny, 27-calowy tablet (ekran) Lenovo i kilka innych, gigantycznych hybryd, których zastosowanie (a już na pewno mobilność) pozostawia wiele do życzenia. Mimo, że żaden sprzęt nie zawojował targów w 101%, nie zabrakło kilku, które warto wyróżnić.

Mocnym punktem imprezy była premiera nowego, flagowego smartofnu Sony Xperia Z. Charakterystyczna dla tej serii stylowa i elegancka obudowa (wykonana w całości z hartowanego szkła), 5-calowy wyświetlacz Full HD i 13-megapikselowy aparat. Co ważniejsze, Xperia Z jest całkowicie odporna na wodę i kurz (i nie jest to tylko i wyłącznie chwyt marketingowy).

Na CES-ie nie można było ominąć (co nie było niespodzianką) stoiska Huawei. Chiński producent pokazał dwa ciekawe sprzęty. Największy obecnie smartfon świata, czyli 6,1-calowy Huawei Ascend Mate oraz pierwszy smartfon Huawei z Windows Phone - 5-calowy Huawei Ascend D2. O ile ten drugi ma stać się flagowym smartfonem Huawei i ze względu na przystępną cenę prawdopodobnie zrobi duże zamieszanie na rynku, powodzenie gigantycznego Ascend Mate pozostaje zagadką. Czy tak duży sprzęt ma szansę być funkjonalnym telefonem?

Warto zwrócić uwagę na smartfon Lenovo K900. Telefon o pięknym, typowym dla Lenovo wyglądzie jest pierwszym smartfonem opartym o platformę Clover Trail +, czyli nowy mobilny procesor Intela z rodziny Intel Atom Z2580 o taktowaniu 2 GHz. Jak zapewnia producent - procesor ten ma „tylko” dwa rdzenie, jednak jego architektura pozwala na osiąganie wydajności porównywalnej z czterordzeniowymi odpowiednikami.

Cieszy nowa, ulepszona wersja szkła Gorilla Glass, które od kilku lat pokrywa ekrany większośći topowych smartfonów. Według firmy Corning trzecia generacja szkła jest aż trzykrotnie bardziej wytrzymała od poprzednika– brzmi dobrze, biorąc pod uwagę, jak dobrym produktem jest druga generacja (według niektórych) niezniszczalnego Gorilla Glass.

Ciekawostką jest prototyp sprzętu, który pozwoli zapanować łasuchom nad nadmiernym obżarstwem. Genialny widelec ma liczyć kalorie produktów, które zjadamy, a także krzyczeć, bzyczeń i świecić, jeśli przekroczymy wyznaczony limit. Wszystko w połączeniu z internetem, aplikacjami i całą resztą pomocy, bez których nie może obejść się człowiek na diecie w 21 wieku.

Oczywiście CES to nie tylko smartfony i widelce. Jesteście ciekawi najlepszych telewizorów z tegorocznych targów? Zajrzyjcie do artykułu w tym miejscu.

Wszystkie nowości i pełna relacja z targów na Orange Ekspert pod tym linkiem.


Oferta

Mój Orange na iPhone`a

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
14 stycznia 2013
Mój Orange na iPhone`a

Kiedy uruchomiliśmy aplikację Mój Orange, udostępniliśmy ją na Androida, ale obiecaliśmy, że będziemy przygotowywać wersje także na inne platformy. Dotrzymaliśmy słowa i właśnie wystartowaliśmy z wersją na iOS. Możecie ją ściągnąć z AppStore. Oczywiście to ulepszona wersja, poprawiona według Waszych sugestii. Przypominam, że Mój Orange działa w oparciu o dane pobierane z Orange on-line i umożliwia: sprawdzanie stanu konta i pakietów dodatkowych, dane o ostatnich 12 fakturach i płatnościach, zarządzanie usługami i pakietami (włączanie, wyłączanie), podgląd połączeń (głosowych, SMS, MMS, data) i ich kosztów oraz możliwość instalacji dedykowanych aplikacji Orange. Korzystanie w Polsce oraz przez Wi-Fi jest bezpłatne i nie obciąża pakietów data. Pamiętajcie, aby korzystać z aplikacji musicie się do niej zalogować używając loginu i hasła przypisanych do konta na portalu www.orange.pl

491d524d7d3520621ebc29d492eef83bb09


Oferta

Nie przedłużamy no limit w prepaid

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
11 stycznia 2013
Nie przedłużamy no limit w prepaid

Uprzedzając Wasze pytania informuję, że nie przedłużymy trzeci raz promocji nielimitowanych rozmów i SMS-ów w Orange na kartę. Dlatego ostatnim dniem jej obowiązywania będzie 14 stycznia. Jeśli ktoś z Was chce jeszcze skorzystać z oferty to proponuję się spieszyć.

9db658e74e56ac41a5e2b349c4e395d80f0

Scroll to Top