;

CodeWeek 2019 – dołącz z nami (2)

Bartłomiej Kuczyński

1 października 2019

CodeWeek 2019 – dołącz z nami
2

Dziś oddaję głos Ewie Krupie, prezesce Fundacji Orange, która zaprasza Was do udziału w Europejskim Tygodniu Kodowania. Jak co roku, zachęcamy wszystkie szkoły, świetlice, a nawet prywatnych zapaleńców do organizowania zajęć, warsztatów, spotkań.

Bierzemy udział w CodeWeek2019

Chcemy pokazać, że kodowanie zaczyna się od dobrej zabawy, w której mogą wziąć udział nawet najmłodsi uczniowie. W szkołach, które przystąpiły do #SuperKoderów to już chleb powszedni. Uczniowie kodują m.in. na muzyce, języku polskim, angielskim czy przyrodzie. Da się? Oczywiście. Programują z nauczycielami swoich przedmiotów, bo nie jest to umiejętność zarezerwowana tylko dla informatyków. Jest właściwie dobra dla wszystkich.

Każdy człowiek powinien uczyć się pro­gramować, ponieważ w ten sposób uczy się myśleć

– to myśl Steve’a Jobsa, która doskonale ilustruje naszą fascynację nauką kodowania. Nie chodzi przecież o samo stworzenie ciągu nieczytelnych znaków na ekranie. Programowanie to bardzo twórcza umiejętność., która wymaga analizy problemu, znalezienia odpowiedniego rozwiązania i wdrożenia go. Pozwala na podążania ścieżką, którą sami sobie wytyczymy. Liczy się efekt. Dlatego często uczniowie, którzy słabiej radzą sobie w szkole pokazują zupełnie inne oblicze na zajęciach #SuperKoderów. Mogą sami zdecydować o tym, jak wykonają zadanie. I okazuje się, że świetnie sobie radzą. Tu nie ma klucza poprawnych odpowiedzi: testem jest sprawdzenie czy stworzony kod działa zgodnie z założeniami.

Sześciu na dziesięciu uczniów dzisiejszych pierwszych klas będzie w przyszłości pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją. To tylko przewidywania, ale mają silne podstawy. Pomyślcie, czy w 2007 (czyli wtedy, gdy do szkoły poszli tegoroczni maturzyści) częste były marzenia, by zostać operatorem drona, social media managerem czy testerem aplikacji? Za chwilę takimi zawodami może stać się twórca mechanizmów sztucznej inteligencji, albo… no właśnie, macie jakieś pomysły?

Zaproszenie do udzialu w Europejskim Tygodniu Kodowania

CodeWeek2019 – zapraszamy!

Jak mogę dołączyć do Europejskiego Tygodnia Kodowania?

Jeśli podzielasz nasz zapał do nauki kodowania, Twojej inicjatywy nie może zabraknąć w czasie jesiennego święta młodych programistów. Zorganizuj dowolną inicjatywę, która promuje kodowanie: lekcję, warsztaty, spotkanie przy herbacie. Jeśli prowadzisz lekcje, właściwie nie musisz robić nic więcej poza zgłoszeniem jej na stronie https://codeweek.eu/events. Więcej informacji znajdziesz na stronie Fundacji Orange.

Gorąco zachęcamy!

Organizatorem Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce jest Ministerstwo Cyfyzacji.

#SuperKoderzy - uczennica w czasie zajęć

#SuperKoderzy to świetna przygoda z programowaniem. Nie tylko na informatyce!

 

 

 

Udostępnij: CodeWeek 2019 – dołącz z nami
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:20 02-10-2019
  Pewnie że #SuperKoderzy to świetna przygoda z programowaniem :) Tylko tak jak napisałem pod wpisem Kasi - szkoda że doba nie ma 48 godzin ;p ;p
  Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 19:23 03-10-2019
  "Każdy człowiek powinien uczyć się pro­gramować, ponieważ w ten sposób uczy się myśleć" - ktoś coś kiedyś... Nie zgadzam się z takim stwierdzeniem!... Gubi się tutaj człowieczeństwo i ... duszę!!!...
  Odpowiedz

;

Oferta

„Godzilla II” i „Annabelle wraca do domu” w 4K w październiku w Orange VOD (2)

Kasia Barys

1 października 2019

„Godzilla II” i „Annabelle wraca do domu” w 4K w październiku w Orange VOD
2

Najnowszy hit Marvela – „Avengers: Koniec gry”, przebojowa produkcja Disneya – „Aladyn”, przerażający horror – „Annabelle wraca do domu”, fantastyczne hity – „Men in Black International” i „X-Men: Mroczna Phoenix”, mocne kino akcji – „John Wick 3” oraz rozbrajająca animacja – „Sekretne życie zwierzaków domowych 2” już w październiku w Orange VOD, usłudze dostępnej na dekoderze telewizyjnym Orange TV i w aplikacji Orange TV Go. Przeczytajcie jakie jeszcze nowości można obejrzeć.

Hity Marvela

Od 1 października obejrzyjcie dwa najnowsze hity z universum Marvela. Pierwszy to „Avengers: Koniec gry”, czyli jeden z najbardziej kasowych filmów wszech czasów. W tej produkcji zachwyci was fabuła, rewelacyjne efekty specjalne oraz doskonała gra aktorska gwiazd Hollywood.
Druga produkcja to „Kapitan Marvel”, czyli przebojowa opowieść o jednej z najpotężniejszych superbohaterek ze świata Marvela. W hicie tytułową rolę zagrała Brie Larson, a partnerują jej Samuel L. Jackson oraz Jude Law.

Animacje dla dzieci

W Orange VOD nie zabraknie także filmów dla dzieci. Od 1 października obejrzyjcie wspólnie z dziećmi spektakularną produkcję pt.: „Dumbo”, czyli jeden z największych przebojów Disneya w nowej odsłonie. Tym razem historia słonika z gigantycznymi uszami została opowiedziana przez mistrza wyobraźni, mojego ulubionego reżysera – Tima Burtona.
Drugim hitem Disneya, który możecie obejrzeć w naszej ofercie jest „Aladyn”. To porywająca, pełna magii i humoru opowieść o tym, że warto marzyć i wspierać przyjaciół. W filmie, w rolę charyzmatycznego Dżina wcielił się Will Smith.
Od 31 października dostępna będzie zwariowana, pełna humoru i wzruszeń animacja pt.: „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”. Poznaj dalsze losy najsłodszych zwierzaków świata, które pod nieobecność swoich właścicieli, prowadzą pełne przygód, sekretne życie. Dobra zabawa gwarantowana.

Mocne kino

Od 4 października polecam megahit pt.: „John Wick 3”. Keanu Reeves powraca jako zawodowy zabójca, a partnerować mu będą Halle Berry i Anjelica Huston. Będzie jeszcze więcej akcji, wrogów, intryg i czarnego humoru.
Od 9 października obejrzyjcie najnowszą część popularnej serii o X-Menach. W hicie pt.: „X-Men: Mroczna Phoenix” zobaczycie, jak jedna z pierwszych członkiń supergrupy profesora Charlesa Xaviera – Jean Grey – staje się jednym z najpotężniejszych mutantów na Ziemi. Czy ta wielka moc może okazać się początkiem końca X-Menów? W filmie zagrały gwiazdy Hollywood, m.in.: James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence czy Sophie Turner.
Od 10 października polecam naszpikowaną efektami specjalnymi, doskonałą produkcję pt.: „Godzilla II: Król potworów”. Najsłynniejszy na świecie potwór zmierzy się ze złymi stworzeniami, które zagrażają ludzkości. A jeśli jesteście klientem Orange TV i posiadacie Dekoder Premium 4K (ICU 100) lub Dekoder 4K (IWU 200), to ten hit możecie obejrzeć także w jakości 4K. Od 12 października w Orange VOD już po raz czwarty będą rozrabiali kosmici, a powstrzymać muszą ich niezawodni Faceci w czerni! Obejrzyj hit „Men in Black: International”, w którym przybyszy z innej planety muszą powstrzymać Chris Hemsworth i Tessa Thompson.
Od 28 października polecam przerażający i pełen zaskakujących zwrotów akcji horror pt.: „Annabelle wraca do domu”. To już trzecia część historii o złowrogiej lalce, która czyha na dusze ludzi. Tym razem obrała sobie za cel córkę słynnych demonologów – Warrenów.  Jeśli jesteście klientem Orange TV i posiadacie Dekoder Premium 4K (ICU 100) lub Dekoder 4K (IWU 200), to demoniczną Annabelle możecie zobaczyć także w jakości 4K.

Udostępnij: „Godzilla II” i „Annabelle wraca do domu” w 4K w październiku w Orange VOD
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  emitelek 21:30 01-10-2019
  Filmy, jak filmy - jedne lepsze, drugie gorsze... Nie mam waszych usług Orange VOD, więc oglądnę, co będę chciał gdzie indziej :D
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:18 02-10-2019
  Październik zapowiada się ciekawie - szkoda tylko że człowiek ma tak mało czasu na TV. Ksawciu czemu tak "dokuczasz" :) ;p ;p ?? A no - tata i mama najlepsi przyjaciele do zabawy :)
  Odpowiedz

;

Inne

Zapytaj nas o co chcesz na NaszOrange.pl (9)

Piotr Domański

1 października 2019

Zapytaj nas o co chcesz na NaszOrange.pl
9

Już jutro będzie można zapytać Wojtka o co tylko chcecie (w formule Ask Me Anything) na forum Nasz Orange.  Zresztą nie tylko mu, bo przynajmniej część biura prasowego Orange Polska ma zamiar również się tam stawić.  Całą rozmowę będziecie mogli prowadzić pod tym linkiem.

Nasz Orange to forum samopomocowe dla klientów Orange. Jednak koledzy i koleżanki, którzy je prowadzą od jakiegoś czasu organizują tam dyskusje właśnie w formacie AMA. Teraz zapraszam Was na kolejną.

Do… przeczytania jutro o godzinie 13:00.

Udostępnij: Zapytaj nas o co chcesz na NaszOrange.pl
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Łukasz 11:57 01-10-2019
  Fajnie ?☺
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 12:23 01-10-2019
  Będzie ostro ? Zajrzę i ja ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 12:45 01-10-2019
  To już mam zaczynać zapisywać pytania? ;) potem kopiuj wklej :) ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  nonejm 16:09 01-10-2019
  Nie mam zamiaru rejestrować się na jakimś forum, więc zapytam tutaj: Czemu tak ostro potraktowaliście klientów wprowadzając podwyżkę za RWK bonusu? Czemu osoby mało korzystające z internetu mają sponsorować wam 5G?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 16:18 01-10-2019
   To decyzja biznesowa. Orange Polska cały czas inwestuje - w sieć mobilną, światłowód, w przyszłości w 5G. Dzięki tym inwestycjom teraz i w przyszłości będziesz mógł się cieszyć lepszymi usługami w przyszłości.
   Odpowiedz
   • komentarz
    nonejm 18:22 01-10-2019
    Dzięki za odpowiedź. Jak napisałem, wiem że inwestycje w 5G itd. Ale uderzacie w klientów mało korzystających z internetu mobilnego, bo to dla nich głównie jest usługa RWK bonusu. Pomijając oczywiście przypadki chomikujących terabajty na koncie, to i tak mówimy o osobach które mało korzystają z waszej infrastruktury. Może rozważcie propozycję progresywnych cen - im ktoś więcej korzysta to logicznie - płaci więcej. Jeśli ja wykorzystuje w porywach kilkanaście GB rocznie, to likwidacja RWK bonusu (bo tym jest podwyżka), nie spowoduje, że zacznę kupować u was jakieś drogie pakiety internetu.
    Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 12:52 02-10-2019
  zostanie mi tylko czytać. :) na konto muszę czekać 48 godzin :P a szkoda, szkoda.
  Odpowiedz
 • komentarz
  DANIEL 15:55 02-10-2019
  Kurde znowu lament podwyżki ok fakt z tym przedłużeniem bonusu internetu przesada ale wszytko bez limitu i 30gb neta to mało za 30 zł? Która sieć wam da 30gb i bez limitu za 30zl? Już nie mówić o usłudze skarbonka 10% procent doładowania dla większości z nas za starz lub za 360 zł rocznie no limit i 1 terabajt neta czyli ok ponad 80 GB miesięcznie za 30 zł a nawet nie ładują za 200 i 100 dostajemy odpowiednio 30zl i 10 z automatu czyli 40 zł do tego skarbonka za doładowanie 100 dostajemy 10 zł za 200 20zl czyli razem 70 zł za same doladonie wychodzi 290 zł faktycznie koszt pakietu na rok no limit która sieć da tyle lub więcej? Orange wychodzi najtaniej takie są fakty. Dla tych co lantuja niech wezmą kalkulator do ręki i policzyć można i zobaczy gdzie jest drogo.
  Odpowiedz
  • komentarz
   nonejm 16:52 03-10-2019
   Masz 100%ową rację jeśli chodzi o nolimit i gdy ktoś dużo korzysta. Ale RWK bonusu jest skierowane do kompletnie innego klienta. Mnie nie interesuje 30GB miesięcznie, bo z tego zużyje maks. 1-2GB. RKW bonusu i nolimit to są kompletnie dwie różne oferty skierowane do różnych grup odbiorców. Usprawiedliwianie podwyżki w RWK tym, że nolimit jest tani, jest głupie.
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej