;

Innowacje

Customer Care – co pokazały nam startupy? KONKURS (14)

Marta Krajewska

21 grudnia 2017

Customer Care – co pokazały nam startupy? KONKURS
14

Zgodnie z zapowiedzią z rozpoczęcia 5. edycji, w tym sezonie Orange Fab co dwa miesiące organizujemy pitch session, czyli przegląd najciekawszych startupów w wybranym obszarze (więcej na ten temat na blogu: Orange Fab zmienia reguły gry).

W październiku poznaliśmy najciekawsze startupowe rozwiązanie z obszaru Internetu Rzeczy (nie wszystkie Wam się spodobały). Na początku tego tygodnia odbyło się już drugie spotkanie, tym razem poświęcone rozwiązaniom z obszaru szeroko pojętego Customer Care.

Przedsiębiorcy zebrali się w warszawskim Miasteczku Orange i w krótkich wystąpieniach opowiedzieli o swoich produktach i usługach, które w przyszłości mogą być wykorzystane przez firmy do poprawy doświadczeń klientów. Wybrałam dla Was najciekawsze rozwiązania.

Podczas spotkania poprosiłam też o komentarz Remigiusza Franka, dyrektora Obsługi w Kanałach Automatycznych i Cyfrowych w Orange Polska, który na co dzień zajmuje się Customer Care i doświadczeniami naszych klientów/ Zobaczcie, co powiedział.

Jestem ciekawa, które z zaprezentowanych rozwiązań jest Waszym zdaniem najbardziej przydatne – nawigacja dla użytkowników parkingów, konkursy społecznościowe dla użytkowników Instagrama, czy narzędzie do organizacji własnej pracy?

Kolejne spotkanie w ramach Orange Fab Startup Pitch już 15 lutego 2018 r. Tym razem poznamy najciekawsze rozwiązania z obszaru Fintech. Jeśli znacie ciekawe startupy fintechowe, wpiszcie ich nazwę w komentarzach. Dla najciekawszych rekomendacji mam gadżety – power banki z głośnikiem i opaski z micro USB. Na rekomendacje czekam do końca roku.

Udostępnij: Customer Care – co pokazały nam startupy? KONKURS
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  MAURYCY 14:16 21-12-2017
  Nu Delta - https://www.nudelta.pl/
  Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 14:58 21-12-2017
  No cóż nagroda ciekawa ale ja się nie zalapie. ;) Bo jedynym podobnym jakim znam to Finiata ale oni już chyba trochę na rynku są i chyba nie do końca wpisują się w potrzeby Orange. Ale się pochwalę że znam. :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   mike278 15:01 21-12-2017
   Ależ ta moderacja szybka. :) Nie zdążyłem przewinąć a już komentarz wpadł. :)
   Odpowiedz
   • komentarz
    MAURYCY 15:13 21-12-2017
    Za to mój od godziny się nie pojawia...
    Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 16:36 21-12-2017
  Ybanking. Super projekt. Życzę sukcesów temu rozwiązaniu.
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 21:48 21-12-2017
   Remigiusz :) Witaj na Blogu Orange :) Nasz Orange super produkt.......produkt na medal :)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek 20:35 22-12-2017
  Akredo. szybki kontakt poprzez wysłanie jednego wniosku internetem do kilku banków, konsolidacja, nowy kredyt, inne usługi finansowe. Maksymalne uproszczenie wniosku gdzie każdy Polak bezie mógł sam go w 100% uzupełnić bez pomocy innych osób typu pracownicy banków. Więcej info na http://mamstartup.pl/finanse/10205/pierwszy-taki-startup-w-polsce-fintech-akredo-czyli-jak-to-sie-zaczelo
  Odpowiedz
 • komentarz
  Pan Pikuś 12:33 27-12-2017
  Polecam moneyfriend. Świetny startup dla młodzieży na temat oszczędzania i zarządzania finansami.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek 15:56 28-12-2017
  Akredo stworzył platformę usług finansowych, umożliwiającą szybką i wygodną konsolidację kredytów, przy jednoczesnym obniżeniu bieżących zobowiązań. Akredo umożliwiło przyszłemu kredytobiorcy złożenie jednego niezobowiązującego wniosku kredytowego do kilku banków bez wychodzenia z domu. Tą samą drogą dotychczasowi klienci banków mogli za pośrednictwem serwisu dokonać wygodnej i optymalnej konsolidacji dotychczasowych kredytów konsumpcyjnych, znacznie obniżając miesięczne zobowiązania z tytułu rat kredytowych. Szybko i na najkorzystniejszych warunkach. Do tego zupełnie za darmo. Uczytelnienie zawiłych procedur bankowych i scedowanie na siebie wszystkich formalności, stworzyło z fintechu partnera i przewodnika po świecie bankowej terminologii. Ideą Akredo stała się pomoc w dostarczeniu najlepszych ofert. Przesiania ich z zalanej wątpliwej jakości rozwiązaniami rodzimej areny finansowej. Oszczędności czasu i pieniędzy, zarówno po stronie banku jak i klienta. Akredo rozwinął usługę przyjazną i zrozumiałą dla klienta, upraszczając do minimum niezbędne procedury. Wypełnienie wniosku kredytowego z fintechem zajmuje 7 minut, nie wymaga wychodzenia z domu, a rzetelna i uczciwa oferta nawet z 8 banków przychodzi do klienta w ciągu zaledwie 24 godzin. Za pośrednictwem platformy www.akredo.pl wypełniamy 1 prosty wniosek. Na tej podstawie Akredo analizuje historię kredytową, a następnie oblicza zdolność kredytową w aż 8 bankach jednocześnie. Po upływie kilku godzin Klient otrzymuje gotowe oferty kredytów - dopasowane do wyrażonych we wniosku potrzeb i indywidualnej sytuacji finansowej. Może je samodzielnie porównać, skonsultować z bliskimi, przemyśleć. Bez pośpiechu, nacisków i presji tempa decyzji. Przejrzystość formuły ofert oraz zupełnie darmowa usługa również sprzyjają podjęciu najlepszej dla klienta decyzji. W najwygodniejszej dla niego formie, w najdogodniejszym dla niego miejscu i w czasie, którego potrzebuje na podjęcie decyzji. Na czym dokładnie polega komplementarność usług fintechu Akredo w relacji klient – bank? To przede wszystkim wnikliwe profilowanie klientów na podstawie wymogów poszczególnych banków, w oparciu o skuteczne i sprawdzone narzędzia. Akredo podejmuje się analizy historii kredytowej klienta, potwierdzania dochodu, a już wkrótce również tworzenia profili behawioralnych w oparciu o analizę big data i social media. Banki otrzymują jednorazowo kompleksową wiedzę o potencjalnym kliencie i sprawdzone informacje bez konieczności samodzielnej ich weryfikacji. Jest to ogromna wygoda i oszczędność czasu również dla klienta, który w ciągu kilku godzin staje się wiarygodnym ogniwem nawet dla 8 banków jednocześnie.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Marta Cieślak-Krajewska 15:34 02-01-2018
  Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Razem z Łukaszem z Orange Fab czytaliśmy, zastanawialiśmy się i zdecydowaliśmy, że najbardziej podobają nam się propozycje Maurycego, Krzyśka i Pana Pikusia. Przyślijcie adres do wysyłki nagród do mnie: marta.cieslak at orange.com Gratuluję!
  Odpowiedz
  • komentarz
   Pan Pikuś 16:40 02-01-2018
   Dziękuję :-)
   Odpowiedz
  • komentarz
   Krzysiek 17:13 02-01-2018
   Także dziękuję.
   Odpowiedz
  • komentarz
   MAURYCY 07:52 03-01-2018
   Dziękuję :-) Miło się rok zaczął :-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 22:33 03-01-2018
    Gratulacje Panowie :)
    Odpowiedz

;

Bezpieczeństwo

Czy moje hasło też wyciekło? (3)

Michał Rosiak

21 grudnia 2017

Czy moje hasło też wyciekło?
3

Przeszło 10 milionów loginów i odszyfrowanych haseł w domenie .pl, a w sumie 1,4 miliarda par login-hasło – tyle znalazło się na opublikowanej w ostatnich dniach w sieci największej liście wycieków danych autoryzacyjnych z całego świata.

Kluczowe pytanie: czy powinienem/powinnam się bać? Odpowiedź brzmi: to zależy. Znacząca część odszyfrowanych haseł to efekt wycieku sprzed 5 lat z serwisu LinkedIn, istnieje więc możliwość, że ówczesne ofiary zdążyły już zmienić swoje hasło. Co jeśli nie? A przede wszystkim: jak sprawdzić, czy jestem na tej liście?

Sprawdź swój adres

Odpowiedź na drugie pytanie jest najprostsza. Wystarczy wejść na polską wersję serwisu HaveIBeenPwned umieszczoną na witrynie naszego CERTu i wpisać adres e-mail, co do którego mamy obawy. Można go wpisać bez ryzyka, Waszych maili nie gromadzimy my, ani anglojęzyczny serwis, do którego z naszej strony trafia zapytanie. Jeśli strona zaświeci się na czerwono, też nie ma powodów do paniki, tym niemniej zalecamy:

 • natychmiastową zmianę hasła z danego serwisu oraz innych miejsc, gdzie do logowania używaliśmy tej samej pary login-hasło
 • uruchomienie w serwisach, które na to pozwalają, uwierzytelniania dwuskładnikowego
 • zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku dziwnych maili: twój adres jest znany publicznie, więc stanowisz cel dla ukierunkowanego phishingu

Spokojnych świąt. Najlepiej analogowych 🙂 – w dzisiejszym świecie nawet do Netflixa nie jest potrzebny tablet, wystarczy Orange TV i dekoder ICU100 🙂

Udostępnij: Czy moje hasło też wyciekło?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  MAURYCY 11:53 21-12-2017
  Główny mail na zielono, ten drugi do logowań na mniej ważnych stronach i podawania we wszelkiej maści sklepach/serwisach/blogach na czerwono. Tyle tylko że na skrzynkę tego czerwonego się nie loguję i mam z niej autoprzekierowanie na tego zielonego o mocnym haśle, więc raczej się nie dostaną ;-) A spam przekierowywany przy okazji mnie nie interesuje, bo i tak trafia tam gdzie jego miejsce.
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:14 21-12-2017
  Moje adresy email wszystkie są zielone :) ;p
  Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 21:17 21-12-2017
  Moje nie wyciekły!!! :D
  Odpowiedz

;

Inne

Huawei Mate 10 Pro do zgarnięcia w konkursie! (107)

Piotr Domański

18 grudnia 2017

Huawei Mate 10 Pro do zgarnięcia w konkursie!
107

Czas na ostatnią odsłonę naszego konkursu z Huawei Mate 10 w roli głównej. Jak zapowiedział Wojtek, na koniec zostawiliśmy coś ekstra – Huawei Mate 10 Pro. Pro w nazwie zobowiązuje. To telefony ze świetnym ośmiordzeniowym procesorem HiSilicon Kirin 970, wyświetlaczem AMOLED o przekątnej 6 cali i rozdzielczością ekranu 2160×1080. Do tego 6 GB RAM, 128 GB pamięci i bateria o pojemności 4000 mAh. Jednym z elementów procesora jest Neural Processing Unit,  który uczy się naszego zachowania i dostosowuje się do niego.

Huawei Mate 10 Pro - konkurs

Wspiera on także dwuobiektywowy aparat fotograficzny, robiący doskonałe zdjęcia 😉

I tu przechodzimy do sedna – ostatniego zadania, które przed Wami stawiamy. Jest niełatwe, wymagające wprawy i wyczucia… Oto ono:

Huawei Mate 10 Pro ma świetny aparat. Pokażcie, że na niego zasługujecie, przesyłając nam najładniejsze zdjęcie świątecznej choinki

Zdjęcia umieszczacie w internecie, na ogólnodostępnych portalach czy w mediach społecznościowych i linkujecie do nich w komentarzach na blogu. Ruszamy dzisiaj o 10 rano. Na odpowiedzi macie czas do 20 grudnia do godziny 23:59.

Regulamin konkursu znajdziecie tutaj. Zachęcam do lektury 😉

A jeżeli chcecie się dowiedzieć się więcej o samym Huawei Mate 10 Pro zajrzyjcie tutaj.

AKTUALIZACJA – WYNIKI KONKURSU!

W odpowiedzi na zadanie konkursowe dostaliśmy wiele fajnych prac. Jury miało co robić i między nami powiem Wam, że wybór był trudny a dyskusja gorąca. Ostatecznie, zdaniem Jury, zwycięstwo w III odsłonie naszego konkursu przypadło KWZL (20:19 20-12-2017), za kreatywność i ciekawą formę oraz najbardziej magiczną choinkę jaką nam pokazaliście. Zwycięska praca to ten film.

Na wyróżnienie zasługuje jeszcze jedna praca, która o włos przegrała w walce o pierwsze miejsce. Decyzją Jury postanowiliśmy przyznać specjalne wyróżnienie dla Mateusz (23:24 20-12-2017) za dobre zdjęcie i inwencje oraz naprawdę markową choinkę. Mateusz dostanie od nas solidnego powerbanka.

Serdecznie za wszystkie nadesłane prace. Zwycięzcom gratulujemy i przypominamy by jak najszybciej skontaktowali się z Organizatorem konkursu – na adres: KonkursBlogOrange@kamikaze.digital.

Udostępnij: Huawei Mate 10 Pro do zgarnięcia w konkursie!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Pan Pikuś 11:52 18-12-2017
  Jeszcze nie ma żadnego zdjęcia bo nikt choinki nie ubrał :-D
  Odpowiedz
  • komentarz
   Astis 22:35 21-12-2017
   A jest coś bez konkursów? Chetnie przygarne.... Tak dla informacji choinkę na Śląsku ubiera się w większości domów 24 grudnia, w dzień Wigilii . Brawo !
   Odpowiedz
 • komentarz
  j 14:29 18-12-2017
  Ja choinkę ubiorę 23 grudnia ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  shopper 15:43 18-12-2017
  Choinka na bogato, jak bogate wnętrze Huawei Mate 10 Pro :-) https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1789934367697003&set=a.464814603542326.107443.100000413722450&type=3&theater
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 16:04 18-12-2017
  Moi Drodzy, Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam spełnienia wszystkich marzeń, ogromu zdrowia, radosnych i niezapomnianych chwil spędzonych w rodzinnym gronie. Wojtkowi życzę tego by zdobywał szczyty górskie jak młody jelonek, Piotrkowi żony, marce Huawei tego by dalej zdobywała prężnie rynek i być może niebawem pokonała swojego konkurenta z pod literki S, marce Orange dalszych sukcesów i niezawodnej pracy sieci, a Agencji Kamikaze tego by dalej super konkursy organizowali i.......pabla żonę uszczęśliwili nowym telefonem z superaparatem. Mamy w domu 4 miesięcznego małego modela więc super zdjęcia byłyby pamiątka na wiele lat. A moje zadanie konkursowe znajdziecie tutaj, Kraków miasto królów - http://instagram.com/p/Bc2PpMrFFtI/
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 21:44 21-12-2017
   Oj miałem dzisiaj sen że....ale zawsze śni się podobno ma odwrót ;p Ja swoich konkurentów mam już dwóch ;p
   Odpowiedz
 • komentarz
  Kamień 17:31 18-12-2017
  Telefon Huawei zrobiłby to zdjęcie zdecydowanie w lepszej jakości: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=118181582307277&set=a.118182002307235.1073741826.100023463080872&type=3 :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Jarek 20:46 18-12-2017
  Nie udało się 2x na Lite, może Mikuś przyniesie prezent na bogato... Krótki opis? Choinka - ekologiczna, drewniana, minimalistyczna, jedyna w tym roku w naszym domu. Bombki - zrobione samemu, wydrukowane i wycięte wraz z moją córeczką. Kompozycja - wspólna. Miejsce choineczki - pokój dziecięcy (mamy 2 koty i to jedyna opcja choinki na chwilę obecną ;) Nastroje - u nas wspaniałe, u żony lekki foch - bombki klejone było klejem na gorąco do choinki, więc ma prawo nie mieć humoru... Telefon - będzie prezentem dla żony - pewnie jakiś niesmak i tak pozostanie, ale myślę, że wybaczy :) Pod choinką - Święty Kot i Aniołek - oboje dbają o dobry sen mojej córci :) Link: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1557379507678096&set=a.834616419954412.1073741827.100002181859032&type=3&theater z góry przepraszam za jakość, jak widać huawei honor 7 w słabym oświetleniu lekko wymięka...
  Odpowiedz
  • komentarz
   Jarek 12:51 22-12-2017
   No i za 3x także przegrana... choinka popsuta... prezentu dla żony nie ma... będę się grubo tłumaczył :\ Gratuluje wygranym...
   Odpowiedz
   • komentarz
    Jarek 13:25 22-12-2017
    a i bym zapomniał, nie wiedziałem, że można film nakręcić... mowa było o zdjęciu :/ no ale i tak gratuluje...
    Odpowiedz
 • komentarz
  Meg 21:00 18-12-2017
  W tum roku moja własnoręcznie uszyta i udekorowana choinka: https://www.instagram.com/p/BcndU2yHEgP/
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ron 21:25 18-12-2017
  @Piotrek, do kogo mogę wysłać wiadomość z pozytywną opinią na temat Konsultanta. Dopiero za drugim razem trafiłem na odpowiednia osobę i chce człowieka wyróżnić. Myślę, że tak się powinno robić :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 06:38 19-12-2017
   Masz mojego maila przecież ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  matt 21:52 18-12-2017
  Nikt nie powiedział, że to ma być moja choinka :o) A jakość - no cóż właśnie po to potrzebny jest mi lepszy smartfon.... http://sapienza.synergize.co/orange/choinka1.jpg
  Odpowiedz
 • komentarz
  Zbigniew 21:54 18-12-2017
  Mam czuba to i choinka zakręcona ;) https://plus.google.com/photos/photo/114215056887341322875/6500992768733933202?authkey=CLaEmfLHpeiP1wE
  Odpowiedz
 • komentarz
  ziemowy 22:16 18-12-2017
  https://twitter.com/ziemowy/status/942865899694051328
  Odpowiedz
 • komentarz
  Wojtek 08:07 19-12-2017
  A nasza choinka tak wygląda:) https://lh3.googleusercontent.com/OTRv6jcHELYMc35_9PnqsKN35ruVGc_KI7B9alUhfbtpRVKA-ah5i7dmB0-jj1qev_OSl22uGY-6LiuXHJixzK_Ygd0G6gpw4h4_uMAsQDDsXwWdkTLcg0JMpSFfRvEujlTDQhlpmyS_ZNWK1dTBHiFXTP0eHKw57lI5mSnt0FEdRzxUl2yNQMWsjwrNMSqu5q_ICth-lJftDt5GxP1L4B_IbOsbwbGNHrme6c02ekYaQi-e7vRvZEzqbuJkNyFKxBHIuesnUitdRbreInYRoNBU0e2jgS85nzJLRqb8U5yO9cT_7mk5tEI-2qihloFNcgig8RXhbbuFlX_2BlRT39Xx_1dj1NwcTUtI1sl5p3AZRi8KTjhUCU0R5CRxp5You14FzzNj_I-eFEdvNuUU97Vd3pOvTmB26G3JPK0JoAa6-sgdPyKnXzpYnviA-eY_zExLzTs340qHyUAz3e5vRJEE-UnMvFlNYOXwzuN6efxiLDouDALks9qOXdV1x11Y-PX9MqfGeLLCwutY8-vel4p5hNL7wkvLL87_zyQBv7cfImJ6iAspw7_l1AUygI7YPAuDdqmdNlM8i9m2Ku-4l64kRm_NMWIgMzh-1Pg=w659-h878-no
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wojtek 10:50 19-12-2017
   Jeszcze raz moja choinka z kotem;) tylko link trochę krótszy:) https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/25398802_10215296147266575_6740240420255676043_n.jpg?oh=ee80bba9554d7730be10c7d4c9ec0dd2&oe=5ABC4809 Serdecznie pozdrawiam:)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Pan Wojciech 08:11 19-12-2017
  A to choinka w drugim pokoju:) https://lh3.googleusercontent.com/TUIrbEKrmKPSGi4A1TzfoRDt6Ai0MQKG7cTorhDO1KzAlYNc49NFSdsmsNRbqBf3kM6FWFYL6X1k08LmTIQXjBN8hZYo0qCyvyaAz9Tv0FmpnJ3dA_LHxIDdT2HsuQz85KInhGI0rNoutu__BV4au0PeX18S8HTOExBLo42jKjW-1sR4viPqh3ldq1I6eSe-K-wP31f0U2A6zpgU_ZZkkyJY87PhuegI_JRPH_cpah2kgZuGMT1l_1NmUoffpDGum3YA-fbcO0XnHrK1o_wIr7dkYiurSIPQC4zFzyD01zfLcR71ww9GXFKAXUPvwB3yfXEXybF4JsYXK2n4-EsaqwoJAwX2iorE32G2nyHszzqIbnZjWl30wHMwbaadxQMcZWhEBhdknTCqR0r4BiK0z9737zDjpqHf7pAVXYBExV507SoTIj2f0lgRnPssJIr68mCgK93kKDXVHmCap9FJCA7uEUwOYHqv_eyXFUnwgy3paE6TBlX-gkil0RoZEU9bckDBWS-P1MW4i1UxE69u_hj-7S2ZH2UZi3s0jNpEzX8Dd7Zr9JVuCIDfCuT8U0IQWtvadSZfFCZrAPOUab804d-0N8BZK-8P6IA7Hzo=w495-h878-no
  Odpowiedz
 • komentarz
  matt 09:40 19-12-2017
  Już na samym aparacie można przerobić zdjęcia, używając odpowiednich aparatów. Im lepszy tym lepiej i szybciej działa. Mnie niestety się zacinał, stąd przydałby się nieco lepszy smartfon :o), ale jakoś się udało i mam dla was 2 propozycje. Ten czas jest trochę magiczny, a sama choinka wzbudza emocje, stąd nawet najlepsze zdjęcie najładniejszej choinki wygląda jeszcze lepiej, gdy użyjemy odpowiedniego filtru/transformacji, który nawiązuje do emocji i wyobrażeń związanych z choinka, ozdobami, prezentami i całą świąteczną atmosferą. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich bez wyjątku, a oto 2 propozycje: http://sapienza.synergize.co/orange/ch1.jpg http://sapienza.synergize.co/orange/ch2.jpg
  Odpowiedz
 • komentarz
  DBon 10:23 19-12-2017
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1782942288406819&id=100000731966233
  Odpowiedz
 • komentarz
  Fis2 10:31 19-12-2017
  Nie ma piękniejszych prezentów :) https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1583763028347917&set=a.501734129884151.1073741827.100001427062186&type=3&theater
  Odpowiedz
 • komentarz
  Giaur 10:45 19-12-2017
  Hej! Wiadomo nowe technologie, second screen experience, zdigitalizowana konsumpcja treści ale STOP! Jeśli chodzi o święta jestem tradycjonalistą! Widziałem kilka naprawdę ładnych choinek zgłoszonych przez inne osoby...ale to wszystko sztuczne drzewka. Koleżanki i Koledzy a gdzie w takim przypadku zapach i atmosfera świąt? Zapach choinki + zapach pomarańczy = zapach Świąt! Następna obowiązkowa rzecz to pstrokatość! Zmieniają się mody i style ale choinka musi być kolorowa! Musi pomieścić te wszystkie pozornie niepasujące do siebie bombki bo każda z nich to jakieś wspomnienie. Dlatego moja choinka wygląda tak: https://zapodaj.net/983e2f7504818.jpg.html
  Odpowiedz
 • komentarz
  oranż 10:56 19-12-2017
  http://s6.ifotos.pl/img/201712081_qxwswwh.jpg :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Mariola 11:05 19-12-2017
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1490754711023812&set=pb.100002678934528.-2207520000.1513677869.&type=3&theater w świetle :) https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1490754707690479&set=pb.100002678934528.-2207520000.1513677869.&type=3&theater w ciemności :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Monika 11:13 19-12-2017
  Kochani Wszystkiego po stokroć dobrego Świąt białych, pachnących choinką,skrzypiących śniegiem pod butami spędzonych w rodzinnej atmosferze. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1788069241266132&set=a.840252306047835.1073741827.100001892205246&type=3&theater
  Odpowiedz
 • komentarz
  Izka 11:13 19-12-2017
  Wesołych Świąt ! ;) https://drive.google.com/file/d/1zdGh6cjmLc3CNiPBmUSmzGKysuctW54F/view?usp=sharing
  Odpowiedz
 • komentarz
  Domskup 11:37 19-12-2017
  Myśle że ładnie wyszła :) http://ifotos.pl/zobacz/201712130_qxwsspq.jpg
  Odpowiedz
 • komentarz
  mirada 12:00 19-12-2017
  https://www.instagram.com/p/Bc4Z0XAl1EH/?taken-by=mro.kat Wesołych, smacznych i spokojnych Świąt!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Czerwo76 12:35 19-12-2017
  Spokojnych, radosnych Świat w rodzinnym gronie. Całej pomarańczowej ekipie i jej klientom, jak również pozostałym abonentom gorszego sortu. https://www.magisto.com/video/YQADO1QSHjc7UBdhCzE?l=vsm&o=w&c=c
  Odpowiedz
 • komentarz
  Aneta Zwierzchowska 13:02 19-12-2017
  https://www.instagram.com/p/BcpaA5hlZ3S/ ? ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  marcin_jan 14:55 19-12-2017
  aparat to zdjęć już mam ale on jest niczym jak HUAWEI Mate 10 pro do selfie, a szczególnie jako prezent dla żony na kolejną rocznicę ślubu :) Wesołych Świąt https://www.instagram.com/p/Bc4s3-qHgKQO1fQWkVVfnmSYDNnYQmJzptwc000/
  Odpowiedz
 • komentarz
  daVinci 15:44 19-12-2017
  Smartfon Huawei Mate 10 Pro łączy miłe z pożytecznym. To najlepszy smartfon na rynku. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1409436665851856&set=a.367588103370056.1073741833.100003566075579&type=3&theater&notif_t=like&notif_id=1513694297152800
  Odpowiedz
 • komentarz
  ppajor 19:04 19-12-2017
  Boże Narodzenie to najpiękniejszy okres w roku :) https://www.instagram.com/p/Bc5KNyQhTR-/
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kasia 20:19 19-12-2017
  Najpiękniejsze choinki są w ogrodach i zimą otulone białym puchem i pokryte  kryształkami szronu skrzą się jak miliardy  diamentów. Takiego przepychu piękna, może tylko pozazdrościć nawet najpiękniej przyozdobiona domowa choinka :-) ,którą u mnie w domu ubieramy w przeddzień Wigilii. Dlatego też  konkursowe  zdjęcia (skreeny z uwagi na za duży rozmiar zdjęć)  przedstawiają   przepiękną, bogato zdobioną choinkę, której piękno usiłowałam uchwycić za pomocą budżetowego Samsunga. Spokojnych, radosnych i rodzinnych ŚWIĄT pachnących pomarańczą! https://naforum.zapodaj.net/ed9ab51406bb.png.html https://naforum.zapodaj.net/b544779fdb4c.png.html https://naforum.zapodaj.net/a3be33f48bab.png.html https://naforum.zapodaj.net/578bd4b302c8.png.html
  Odpowiedz
 • komentarz
  PaniKa. 20:28 19-12-2017
  https://instagram.com/p/Bc5TpigABPd/ Choinka w "szerszym " ujęciu :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  adamus1980 21:50 19-12-2017
  Projekt mojej córki :) https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1516943601708650&set=a.1516943675041976.1073741825.100001790732493&type=3&theater
  Odpowiedz
 • komentarz
  bursz 22:46 19-12-2017
  Piękna choinka na Monciaku w Sopocie;) https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1962081164045402&set=a.1682047425382112.1073741834.100007306118611&type=3&theater
  Odpowiedz
 • komentarz
  demondd 23:00 19-12-2017
  Nie za duża, nie za mała ma choinka jest wspaniała!!!?? https://www.instagram.com/p/Bc5itXyFMup/
  Odpowiedz
  • komentarz
   aha 11:04 20-12-2017
   Fota z internetu, cwaniaku....
   Odpowiedz
 • komentarz
  Przemko 23:07 19-12-2017
  Święta tuż tuż! https://twitter.com/_Przemko/status/943232653821726720
  Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 23:49 19-12-2017
  A jeat coś bez konkursów? Chetnie przegrane.... Tak dla informacji choinkę na Śląsku ubiera się w większości domów 24 grudnia, w dzień Wigilii . Brawo !
  Odpowiedz
 • komentarz
  GeekPL 08:07 20-12-2017
  Choinka w wykonaniu 10 latki !! https://www.instagram.com/p/Bc6j470Bxw8/?taken-by=geekpl
  Odpowiedz
 • komentarz
  JustynaM 08:17 20-12-2017
  A oto moja choineczka : https://www.instagram.com/p/Bc6k7yuAGH5/?taken-by=justyna_m_nails_point
  Odpowiedz
 • komentarz
  Wiola 08:59 20-12-2017
  Bialuska choineczka bo swieta co roku mniej białe. Wesołych Świąt. https://zapodaj.net/b371bda06d07c.jpg.html
  Odpowiedz
 • komentarz
  Dziadova 09:24 20-12-2017
  Co roku wybieramy z mężem żywe drzewko, ale bardziej niż o puchate igły chodzi nam o... korzenie. Choinka po spędzeniu Świąt Bożego Narodzenia w domu, wędruje do ogródka i bywa tam lepiej ubrana przez śnieg niż przez nas: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=398460177241175&set=a.268768080210386.1073741826.100012315871651&type=3
  Odpowiedz
  • komentarz
   Mateusz 11:02 20-12-2017
   Ustaw prywatność zdjęcia na publiczne :)
   Odpowiedz
   • komentarz
    Dziadova 15:49 20-12-2017
    Fakt, dzieki! :)
    Odpowiedz
    • komentarz
     Mateusz 22:54 20-12-2017
     Nie ma za co :)
     Odpowiedz
 • komentarz
  Tomaszek 09:27 20-12-2017
  Wesołych Świąt https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2036055810043251&set=a.1980622328919933.1073741828.100009165544459&type=3&theater
  Odpowiedz
 • komentarz
  lofo 09:55 20-12-2017
  http://pl.tinypic.com/r/kub8i/9
  Odpowiedz
 • komentarz
  zyto 10:12 20-12-2017
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10215392739480047&set=a.1206549292231.33341.1483621649&type=3
  Odpowiedz
  • komentarz
   Mateusz 11:03 20-12-2017
   Ustaw zdjęcie jako publiczne.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Tata Choinki 11:18 20-12-2017
  A to Moja Choineczka http://img.aranea.net.pl/albums/userpics/10001/20171214_152404.jpg
  Odpowiedz
 • komentarz
  brycerka 11:51 20-12-2017
  Wesołych Świąt! :) https://www.instagram.com/p/Bc5xhIMAX9M/?taken-by=brycerka
  Odpowiedz
 • komentarz
  Syru007 13:44 20-12-2017
  Choinka doniczkowa wnoszona na 2 piętro w domu jednorodzinnym, naprawdę nie lada wyzwanie :) udekorowana przez moja narzeczoną :* Zdjecie kiepskiej jakości ale przecież liczy się atmosfera świąt ;) https://www.fotosik.pl/zdjecie/2f251f9554b0f936 Hohoho Wesołych świąt dla wszystkich :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  pietruhad 17:38 20-12-2017
  Jakoś nie widzę wielkiego sensu w tym konkursie, skoro nie zaznaczono, że zdjęcia mają być robione telefonem. A szkoda. Pewnie wygra jakaś blogerka z profesjonalnym, studyjnym foto w wyblakłych odcieniach biało-błękitnych. Mimo to wstawiam link do swojej choinki. Patrzcie i podziwiajcie! https://www.instagram.com/p/Bc7ki7Unymv/
  Odpowiedz
 • komentarz
  andegro 17:51 20-12-2017
  Żywa choineczka + świąteczny przekaz + konkurs Orange = MAGICZNE ŚWIĘTA z Huawei Mate 10 Pro :) https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10213614056004187&id=1187084829
  Odpowiedz
 • komentarz
  JarKen 17:59 20-12-2017
  Nasza choinka :) https://www.facebook.com/jarken.mvp/videos/1606094549413197/
  Odpowiedz
 • komentarz
  KatakumbaPCR 18:02 20-12-2017
  https://www.instagram.com/p/Bc7nlVcHG0m/?taken-by=katakumbapcr
  Odpowiedz
 • komentarz
  em18szy 19:30 20-12-2017
  Wesołych Świąt ! I oto choinka trochę inaczej :) https://www.instagram.com/p/Bc7yEbfFkSD/?taken-by=moniika.p
  Odpowiedz
 • komentarz
  JustynkaS 19:55 20-12-2017
  Konkursowo :) https://www.facebook.com/jarken.mvp/videos/1606181822737803/
  Odpowiedz
 • komentarz
  szu654 19:56 20-12-2017
  Nasza zakręcona choinka :D https://www.instagram.com/p/Bc70OJgHGEc/?taken-by=szu654
  Odpowiedz
 • komentarz
  PaniKa. 20:17 20-12-2017
  Choinka z widokiem na morze :) https://instagram.com/p/Bc73e2yAOHx/
  Odpowiedz
 • komentarz
  KWZL 20:19 20-12-2017
  https://www.youtube.com/watch?v=qj4QIhwi9w0&feature=youtu.be Po ogłoszeniu konkursu nie miałem jeszcze udekorowanej choinki, dlatego postanowiłem ją ubrać ... po swojemu. Projekt został wykonany specjalnie na ten konkurs , a na końcu filmu przedstawiony jest efekt końcowy wraz z prezentacją panoramicznego zdjęcia mojego drzewka. Mam nadzieję, że wyszło fajnie ;) Wesołych magicznych Świąt! :-)
  Odpowiedz
  • komentarz
   MAURYCY 12:33 22-12-2017
   Gratulacje prezentu pod choinkę :-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    KWZL 12:39 22-12-2017
    Dziękuję bardzo! Niezmiernie się cieszę i jeszcze raz chciałbym życzyć wszystkim Wesołych Świąt w magicznej atmosferze :-)
    Odpowiedz
  • komentarz
   Dziadova 12:58 22-12-2017
   Gratulacje!
   Odpowiedz
  • komentarz
   lepomije 10:29 23-12-2017
   Świetna praca, a efekt końcowy iście magiczny, gratuluję. :)
   Odpowiedz
 • komentarz
  marta_m 20:29 20-12-2017
  Już za chwileczkę, już za momencik szczecińska choinka zacznie Święta święcić :) https://www.instagram.com/p/Bc73t28g8-M/ WESOŁYCH SWIĄT !
  Odpowiedz
 • komentarz
  Czterdziechaplus 20:48 20-12-2017
  https://www.instagram.com/p/Bc77BMHnD7I/?taken-by=pozytywna_mysl76 przepiękna choinka w ciepłej słonecznej Puebli, niedaleko Meksyku :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Agataszyje 20:50 20-12-2017
  Oto moja choinka tak fantazyjna jak ja :) https://www.facebook.com/agata.filipiak.7509/posts/1515033991905851
  Odpowiedz
 • komentarz
  MAURYCY 20:55 20-12-2017
  Równie piękna jak i smaczna nasza piernikowa choinka: https://image.ibb.co/cJ6sEm/choinka_MAURYCY.jpg
  Odpowiedz
 • komentarz
  Gosia 21:12 20-12-2017
  Moja śliczna, biała i elegancka choinka: https://image.ibb.co/jUhPum/choina.jpg
  Odpowiedz
 • komentarz
  franek007 21:28 20-12-2017
  Zdjęcie najładniejszej choinki, wykonanej przeze mnie - idealna dla mieszkania wielkości pudełka po zapałkach, a niebezpieczeństwo zniszczenia jej przez Franka (mojego psa rasy kundel bury) zostało zażegnane. https://www.instagram.com/p/Bc7-ikqhLib/?taken-by=rosalie92x
  Odpowiedz
 • komentarz
  Mariola 21:31 20-12-2017
  Nasze piękne świąteczne drzewko ;) https://zapodaj.net/9349ebd7b2178.jpg.html
  Odpowiedz
 • komentarz
  igor1974 21:55 20-12-2017
  Łatwiej ubrać, niż zrobić dobre zdjęcie :-/ Pozdrawiam z Bydgoszczy! https://www.instagram.com/p/Bc8CUWoF-dP/
  Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 22:00 20-12-2017
  https://www.fotosik.pl/zdjecie/e3a5cdd1b9fdf76a Święta na pomarańczowo.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Asia 22:44 20-12-2017
  Taka to złośliwa była że światełka pędem a wyłączyła. https://www.instagram.com/p/BctqA4MlIon/
  Odpowiedz
 • komentarz
  INSSAJDOR 22:49 20-12-2017
  Najwspanialsza choinka jaką mogłem sobie wymarzyć!!! https://www.instagram.com/p/Bc8IMb_gASb/
  Odpowiedz
 • komentarz
  immortano 22:53 20-12-2017
  Choinka sztuczna jak zęby mojej teściowej, ale stokroć cieplejsza od niej. Dwa bambry chronią choinkę przed psem, bo skubany porywał niektóre bombki, a bambrów się tchórz boi. Zdjęcie robione aparatem, gdyz mój Y5 II za nic nie chciał złapać ostrości przy zapalonych lampkach(przydałby się "mały" upgrade). Pozdrawiam http://pokazywarka.pl/konkursorangechoinka/
  Odpowiedz
 • komentarz
  Mateusz 22:54 20-12-2017
  O to moja choineczka. Jak zawsze wzbudziła ona ogromne zainteresowanie mojej kotki :) https://www.instagram.com/p/Bc8EEi7Ajms/ Wersja na YouTube --> https://youtu.be/mEMbi7Nj2EU
  Odpowiedz
 • komentarz
  Volleyball 23:06 20-12-2017
  https://vo-empire.blogspot.com/2017/12/blog-post.html?m=1
  Odpowiedz
 • komentarz
  tata 23:15 20-12-2017
  Choinka dla spostrzegawczych ;) https://zapodaj.net/4631a04ce89cc.jpg.html
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ignaś 23:20 20-12-2017
  Moja choinka jest najpiękniejsza, bo sam ją przystroiłem, samodzielnie wykonałem papierowe i ciasteczkowe ozdoby (no dobra, z pomocą mamy...) i włożyłem w to wszystko całe swoje serduszko: https://zapodaj.net/a3212838e732f.jpg.html
  Odpowiedz
 • komentarz
  Mateusz 23:24 20-12-2017
  Na wszelki wypadek zostawiam jeszcze zdjęcia --> https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1556594694395325&set=a.151813188206823.45372.100001344273108&type=3&theater
  Odpowiedz
 • komentarz
  cheerup 23:36 20-12-2017
  U mnie choinki nie stoją - tylko wiszą.. i to w dwóch wersjach. 1. https://twitter.com/cheerupbabyx/status/943609805238829056 2. https://twitter.com/cheerupbabyx/status/943610002824204290
  Odpowiedz
 • komentarz
  cheerup 23:38 20-12-2017
  https://twitter.com/cheerupbabyx/status/943609805238829056
  Odpowiedz
 • komentarz
  Damr 23:47 20-12-2017
  Choinka broniona przez bałwanka: https://www.instagram.com/p/Bc8PLjlH_OP/?taken-by=damr2015
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kadir 23:51 20-12-2017
  http://oi63.tinypic.com/308dy5c.jpg
  Odpowiedz
 • komentarz
  ErB 23:52 20-12-2017
  Coś ekstra i to wystarczy To ta z lewej - piękna zieleń przyozdobiona pracą, emocjami i sercem wielu mieszkańców. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=940770179425788&set=a.585466791622797.1073741827.100004784439727&type=3&theater
  Odpowiedz
 • komentarz
  panimama 23:57 20-12-2017
  Świąteczna choinka - http://ibb.co/fRXPC6 - Zdjęcie wykonane na Martin Place w Sydney Akceptuje regulamin konkursu.
  Odpowiedz
 • komentarz
  panimama 00:00 21-12-2017
  http://ibb.co/nrH7X6
  Odpowiedz
  • komentarz
   internet 08:12 21-12-2017
   To jest zdjęcie z internetu
   Odpowiedz
   • komentarz
    panimama 14:51 21-12-2017
    Do internet: moje zgłoszenia nie są z internetu, zdjęcia zostały wykonane przeze mnie, a jeśli myślisz inaczej to chociaż byś poparł do jakimś stosownym argumentem, zamiast robić niepotrzebnie zamęt i pisać teorie wyssane z palca.
    Odpowiedz
    • komentarz
     mike278 15:09 21-12-2017
     Nie mi to oceniać ale Jury prawdopodobnie weźmie pod uwagę tylko pierwsze foto. Jury znane jest z bardzo dokładnego przestrzegania regulaminu ( co ja sam poczytuje za plus).
     Odpowiedz
     • komentarz
      panimama 09:05 22-12-2017
      Do mike278: Przeczytalam regulamin wielokrotnie, aby właśnie znalesc wątek w którym mowa o ilosci zgłoszeń, ile moze dodac jedna osoba, nie bylo informacji o tym, że jeden uczestnik = jedno zgłoszenie, więc można było dać wiele.
      Odpowiedz
      • komentarz
       mike278 10:01 22-12-2017
       Toteż nie o ilości mówię. Jeśli czytałaś to wiesz że można było dodawać wpisy do 20.12 godz. 23.59. Drugi wpis jest z 00.00 21.12. Powtórnie odpowiem,że nie mnie oceniać, ale znam podejście Jury do regulaminu. Ta minuta może czynić różnicę.
       Odpowiedz
 • komentarz
  Karol 01:42 21-12-2017
  Ajć, nie zdążyłem a taka ładna choinka :(
  Odpowiedz
 • komentarz
  PAWEŁ 15:05 21-12-2017
  choinka w madison square garden https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1582678428482817&set=p.1582678428482817&type=3&theaterv
  Odpowiedz
 • komentarz
  andegro 12:42 22-12-2017
  "Przesyłajcie najładniejsze zdjęcie choinki" a wygrywa film :) tak - czytałem regulamin i tam była mowa o różnych formach. Ale trochę niedoprecyzowane zadanie konkursowe. Gratuluję zwycięzcy :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   rafik 12:52 22-12-2017
   Szkoda że znowu wygrywa nagrodę pracownik orange
   Odpowiedz
   • komentarz
    Jack Baker 13:22 22-12-2017
    Wiesz coś czego komisja nie wie? Komisja to wie? BTW znowu zwaliliście konkurs.
    Odpowiedz
   • komentarz
    Astis 13:33 25-12-2017
    Jak pracownik ????
    Odpowiedz
 • komentarz
  andegro 13:21 22-12-2017
  A czy firma Samsung zgodziła się brać udział w filmiku, który został zaprezentowany w konkursie gdzie można było wygrać Huawei Mate 10 Pro ? :> :D czepiam się :D
  Odpowiedz
 • komentarz
  KWZL 15:04 22-12-2017
  Jeszcze raz bardzo dziękuję! Mam tylko pytanie do organizatora, czy moja wiadomość mailowa została dostarczona. Pozdrawiam
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 14:56 24-12-2017
   Gratulacje :)
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej