Bezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo godne (Waszego) zaufania

Michał Rosiak Michał Rosiak
01 czerwca 2023
Cyberbezpieczeństwo godne (Waszego) zaufania

Jedne z najlepszych chwil w mojej robocie, to takie, gdy ktoś napisze, że dzięki CyberTarczy nie padł ofiarą phishingu. Albo, że dzięki lekturze bloga lub strony cert.orange.pl zorientował/a się, że ma do czynienia z oszustwem.

I tak jak - to moja prywatna opinia - szczególnie doceniam takie dowody ze strony klientów indywidualnych, zrobiło mi się miło, gdy zobaczyłem mail o tym, że obwołano nas Marką Godną Zaufania!

Najpierw fundamenty

Dobra, nie konkretnie nas, jako CERT Orange Polska, a całą firmę. Warto jednak zwrócić uwagę, że nagroda przyznawana jest w kategorii, cytuję:

Cyfrowe mury, czyli firma, która oferuje przedsiębiorcom najlepszy pakiet usług i rozwiązań dbających o bezpieczeństwo cybernetyczne firmy.

W tej sytuacji, będąc członkiem zespołu odpowiedzialnego za cyberbezpieczeństwo w naszej firmie, nie sposób nie "przytulić" się do takiego sukcesu. Usługi komercyjne to jedno, ale dbałość o bezpieczeństwo zaczyna się od trzonu sieci. Ochrona naszej sieci, a przez to i Was przed atakami DDoS. Blokowanie stron phishingowych (niebawem liczba zablokowanych złodziejskich domen dojdzie do 500 tysięcy!) i uniemożliwianie złośliwemu oprogramowaniu komunikacji z serwerami oszustów. Opisywanie nowych schematów ataków, a czasem powtarzanie do znudzenia tych samych ostrzeżeń, żeby wbić wszystkim w głowy na co muszą uważać. Bez tego wszystkiego, bez podbudowy, fundamentów - nie byłoby efektywnych usług komercyjnych.

Po poradę - prosto do nas!

Na koniec jeszcze jeden cytat:

Tytuł Marka Godna Zaufania przyznawany jest przez polskich przedsiębiorców w ogólnopolskim głosowaniu, które przeprowadza Kantar Polska. Startupowcy, menedżerowie, specjaliści, prezesi firm wskazują tych, którym ufają najbardziej – do kogo się zgłoszą po poradę, z czyją pomocą najłatwiej sprostają wyzwaniom, z kogo chcą brać przykład.

Podoba mi się to. Jasne, przejrzyste zasady i fakt, że to głos Was - decydentów, wybierających usługi - jest kluczowy dla wyników. Dzięki charakterowi mojej codziennej pracy dość często (choć nawet w 1% nie tak często jak koleżanki i koledzy z pierwszej linii, pozdrawiam serdecznie!) mam okazję odpisywać na maile zaniepokojonych klientów. Lubię to bardzo. I nawet mimo tego, że ich problemy nie zawsze dotyczą stricte cyberbezpieczeństwa, nie zostawiam ludzi bez odpowiedzi. Coś jest w zwrocie "tych, którym ufają najbardziej"...

Fajnie, że nam ufacie. Super, że z nami czujecie się bezpieczniejsi. Dzięki za nagrodę.

A teraz - do roboty. Phishingi same się nie... A nie, czekajcie - one akurat potrafią się same blokować ;)


Rozrywka

Kolejni artyści na Open’er Festival powered by Orange 2023

Kasia Barys Kasia Barys
01 czerwca 2023
Kolejni artyści na Open’er Festival powered by Orange 2023

Underworld - legenda światowej elektroniki , Editors - jeden z najpopularniejszych zespołów alternatywnych ostatnich dwóch dekad, Daria Zawiałow - na jednym z nielicznych tegorocznych koncertów, podczas którego usłyszycie przedpremierowo materiał z nowego albumu, Kaśka Sochacka - perełka polskiego alternatywnego popu oraz Szczyl – nadzieja rodzimego alt-rapu z projektem 8171 LIVE dołączają do line-upu Open'er Festival powered by Orange 2023.

UNDERWORLD

Bez względu na to czy grają na największych muzycznych festiwalach i klubach techno, czy uświetniają swoją muzyką soundtracki filmowe, status Underworld jest niemal kultowy. Już w pierwszej połowie lat 90' scementowali swoją pozycję w techno-undergroundzie. Jednak ich popularność niemal eksplodowała w 1996, kiedy świat po raz pierwszy usłyszał "Born Slippy (Nuxx)". Ich muzyka w szybkim czasie stała się brzmieniem pokolenia. Ponad 25 lat później status Underworld pozostaje niezmienny -  Karl Hyde i Rick Smith są legendą. Cieszymy się, że wracają na Open'era - 30 czerwca, Tent Stage.

EDITORS

Powstali w 2003 roku i szybko, obok takich nazw jak Interpol czy White Lies, stali się jednym z najważniejszych zespołów post-punkowej nowej fali, która ogarnęła UK i USA. Po sukcesie debiutanckiego "The Back Room" (2005) dwa kolejne albumy angielskiej grupy wspięły się na sam szczyt sprzedaży na Wyspach. Szukając balansu pomiędzy rockiem i synth-popem z każdym kolejnym rokiem grupa przechodziła artystyczną ewolucję. W ubiegłym roku wydali swoją siódmą płytę "EBM". A już 28 czerwca wystąpią na Open'erze.

DARIA ZAWIAŁOW

Daria Zawiałow, jedna z najważniejszych kobiecych postaci na współczesnej polskiej scenie muzycznej, wróciła w tym roku z ekscytującymi wieściami. W maju ukazał się jej długo zapowiadany singiel „Fifi Hollywood”, zwiastujący czwarty solowy album artystki, którego premiera zapowiedziana jest na jesień. Nad krążkiem Daria pracuje z Bartoszem Dziedzicem - producentem takich legendarnych płyt jak „Granda” Brodki czy „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło. A już 30 czerwca na Open’erze Daria wystąpi z jednym z zaledwie kilku tegorocznych koncertów, podczas którego będziecie mogli usłyszeć przedpremierowo kilka utworów z nowej płyty!

KAŚKA SOCHACKA

Kaśka Sochacka to perełka rodzimego alternatywnego popu. Drobna blondynka, z twardym kręgosłupem i świetnym, niskim zachrypniętym głosem, który szlifuje od dziecka. Jej pierwsze kawałki usłyszeliśmy już 10 lat temu, a w 2019 roku ukazała się EP-ka "Wiśnia". Dwa lata później otrzymaliśmy jej debiutancki album "Ciche dni", a w listopadzie premierę miała jej najnowsza EP-ka "Ministory".

SZCZYL

Człowiek z Gdyni i nadzieja polskiego alt-rapu. Szczyl, czyli Tymoteusz Rożynek od czasu debiutu potrzebował niecałego roku, żeby zwrócić na siebie oczy i uszy słuchaczy z całego kraju, a ubiegłoroczny album „8171” zdobył Fryderyka w kategorii Album roku: Hip-hop. Jego twórczość to powiew młodości, wrażliwości i różnorodności na rodzimej rap scenie. Szczyl: 8171 LIVE na Alter Stage 28 czerwca.

Wśród dotychczas ogłoszonych artystów znaleźli się: Arctic Monkeys, Kendrick Lamar, SZA, Lizzo , Lil Nas X, Queens Of The Stone Age, Labrinth, OneRepublic, Rina Sawayama, Caroline Polachek, club2020, Anne-Marie, Machine Gun Kelly, Metro Boomin, Nothing But Thieves, Bedoes 2115, Paolo Nutini, Lil Yachty, Girl In Red, Thundercat, Christine And The Queens, Kaleo, LoveJoy, Warhaus, Brodka, PinkPantheress, Destroy Lonely, David Kushner, Ezra Collective, Ken Carson, Kuban, Kukon, Los Bitchos, Alyona Alyona, Ash Olsen, Central Cee, Deki Alem , DOMi & JD BECK, Sylvan Esso, Touche Amore, Young Fathers, Zulu, An On Bast, Catz 'N Dogz, Charlie, Deaf Can Dance, FKA.M4A, Heidi, Ida Engberg, Joana, Kelly Lee Owens, Maceo Plex, Marco Faraone, Paco Osuna, Tini Gessler, Vacos


Oferta

Prezenty i zmiany usług w Orange na kartę

Beata Giska Beata Giska
01 czerwca 2023
Prezenty i zmiany usług w Orange na kartę

Na Dzień Dziecka (bo każdy z nas ma w sobie coś z dziecka), ale nie tylko z tej okazji mamy dla Was sporo niespodzianek. W Orange na kartę pojawią się nowe oferty, promocje i ulepszone usługi.

Stale zmieniamy się, by móc sprostać Waszym oczekiwaniom i potrzebom. Dlatego wprowadzamy kilka zmian, które mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu. Każdy może wybrać coś dla siebie.

Bonus: Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu i 7 GB na 7 dni

  • Dla klientów taryf: Orange YES, Orange POP, Orange Free na Kartę
    - Wystarczy wysłać SMS o treści DZIECKO pod numer 364
  • Dla klientów z usługą „Nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich + pakiet GB” - SMS o treści PREZENT pod numer 364. Aktywacja bonusu przedłuży obecny cykl usługi o 7 dni i doda 7 GB.
  • Dla klientów taryfy Zawsze Bez Limitu  - tutaj prezentem są nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y na 7 dni i 3,5 GB. SMS o treści NIESPODZIANKA pod numer 364.  

Promocje dostępne są również w aplikacji Mój Orange w zakładce Pakiety i Usługi. Aby skorzystać z nich trzeba mieć możliwość wykonywania połączeń na swoim koncie. Każdy z SMS-ów aktywacyjnych jest bezpłatny. Regulamin promocji jest tutaj.

Nowa opcja: promocja w usłudze bez limitu

Usługa „Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich + 25 GB + 5G pass” na 31 dni została przeceniona z 35 zł na 15 zł (dalsze odnawianie już w regularnej cenie). Chcemy w ten sposób dać możliwość spróbowania i przekonania się, że to najlepsze rozwiązanie dla osób, korzystających często z telefonu.

  • Aktywacja darmowym SMS-em lub w Mój Orange:
    - Jednorazowa: SMS o treści START pod numer 812
    - Odnawialna: START CYKL pod 813

Promocja jest dostępna we wszystkich taryfach (z wyjątkiem „Zawsze bez limitu” i „Orange IoT na kartę”), dla nowych i obecnych klientów. Można skorzystać z niej raz dla danej wersji (raz z jednorazowej i z cyklicznej). Nie wyklucza się z innymi usługami bez limitu. Można ją włączyć mając już aktywną taką usługę - gigabajty i dni ważności zsumują się.

Włączenie opcji cyklicznej za 15 zł uprawnia do skorzystania z bonusu 2500 GB (12 x 200 GB za każde kolejne odnowienie + 100 GB za założenie konta w Mój Orange). Przypominamy, że GB trzeba włączyć osobno, wysyłając darmowego SMS-a  „2400GB” pod 811. Bonus jest dostępny do końca września 2023.

Ulepszamy „Kredyt na zakup i odnowienie usługi”

Od tej pory w sytuacji, gdy klientowi zabraknie od 1 gr do 5 zł na włączenie lub odnowienie usługi, przyznamy automatycznie bezpłatną pożyczkę na brakującą kwotę i włączymy usługę. Pożyczone środki zostaną automatycznie spłacone przy kolejnym doładowaniu konta.

Czasem można zapomnieć o doładowaniu telefonu czy odnowieniu, aktywowaniu pakietu, więc liczymy, że będzie to wygodne rozwiązanie. Szczegóły dostępne są tutaj.

Sumujemy gigabajty

Wprowadzamy kolejne korzystne zmiany w „Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB”. Od teraz, z usługi w wersji jednorazowej, gigabajty nie przepadają po wygaśnięciu ważności usługi. Trzymamy je „w pamięci” przez kolejne 31 dni. Jeżeli włączycie ponownie usługę bez limitu w dowolnej cenie i wersji (jednorazowa/ cykliczna), to „zamrożone” GB wrócą i zsumują się z nowym pakietem. Macie aż 31 dni na odzyskanie zgromadzonych wcześniej gigabajtów.

Dodatkowo, w usługach cyklicznych, jakiś czas temu wprowadziliśmy przechowywanie gigabajtów przez 31 dni. Klienci regularnie odzyskują zamrożone środki. Postanowiliśmy teraz wydłużyć ten okres aż do 93 dni. Tyle czasu będziemy przechowywać gigabajty z poprzednich wersji usługi cyklicznej.

Liczymy na to, że spodobają Wam się te zmiany. Pokazujemy też, jak oferta Orange na kartę staje się coraz bardziej elastyczna. Jeśli jeszcze nie korzystacie z tych usług warto spróbować i się do nich przekonać. Więcej o Orange na kartę przeczytacie na naszej stronie.

Scroll to Top