Jak co roku o tej porze mamy dla Was kampanię społeczną Orange. Dwa lata temu mówiliśmy rodzicom o tym, jak odpowiedzialnie i bezpiecznie korzystać z cyfrowego świata Razem w sieci z dziećmi.
W ubiegłym roku robiliśmy coś Razem dla planety, zachęcając do oddawania używanych telefonów i do bardziej ekologicznego spojrzenia na nowe technologie.
W tym roku pokazujemy, że każdy powinien mieć dostęp do cyfrowego świata – niezależnie od miejsca zamieszkania, umiejętności, wieku czy sprawności.
Hasło tegorocznej kampanii brzmi „Mnóstwo wsparcia od innych i trochę wsparcia od Orange. Przybliżamy cyfrowy świat wszystkim".
To „trochę” to wcale nie tak mało:
-
To konkretne programy, działania i wsparcie w upowszechnianiu, poznawaniu i wdrażaniu nowych technologii w codziennym życiu mniejszych i większych społeczności.
Sieć numer 1
W ostatnich 5 latach inwestycje OPL w światłowód wyniosły ponad 10 mld zł. W zasięgu światłowodu Orange jest ponad 5,4 mln gospodarstw domowych. Do roku 2025 planujemy budowę kolejnych łączy światłowodowych dla ok. 1,7 mln gospodarstw domowych, które do tej pory nie miały dostępu do ultraszybkiego internetu.
100 Pracowni Orange
Aby ułatwić mieszkańcom małych społeczności dostęp do informacji, wiedzy i technologii, stworzyliśmy Pracownie Orange. Są to multimedialne centra edukacji cyfrowej zlokalizowane w niewielkich miejscowościach. Ich zadaniem jest zapewnienie członkom miejscowych społeczności dostępu do nowych technologii, szkoleń i warsztatów. Dotąd powstało 100 Pracowni Orange w całej Polsce.
FabLab powered by Orange
W dwóch miastach, Warszawie i Gdańsku, Fundacja Orange stworzyła FabLaby – otwarte miejsca skierowane do osób, które chcą nauczyć się twórczo korzystać z nowych technologii. W FabLabach oferujemy wsparcie doświadczonych edukatorów, profesjonalny sprzęt oraz bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży.
-
To wsparcie dla edukacji cyfrowej. Fundacja Orange poprzez programy edukacyjne od 16 lat uczy dzieci kompetencji cyfrowych, odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii.
MegaMisja
MegaMisja to ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych. Kierujemy go do nauczycieli oraz dzieci w wieku 6-10 lat. Zależy nam na tym, żeby najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów, a nauczyciele mieli dostęp do sprawdzonych materiałów, dzięki którym mogą prowadzić nowoczesne zajęcia dla dzieci. Do tej pory w programie wzięło udział 30 000 dzieci
i ponad 1000 nauczycieli. Nowa edycja programu ruszyła we wrześniu.
#SuperKoderzy
#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych z klas 4-8. Jego kluczowym elementem jest nauka programowania, ale realizowana w innowacyjny sposób – nie na lekcjach informatyki, a na zajęciach przedmiotowych, np. na przyrodzie, matematyce, historii, muzyce i języku polskim. Została również uruchomiona ścieżka dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Program realizowany jest od 2016 roku i bierze w nim udział co roku kilka tysięcy dzieci. Obecnie trwa kolejna edycja.
Lekcja:Enter
Lekcja:Enter to projekt edukacji cyfrowej skierowany do nauczycieli, którego celem jest doskonalenie ich kompetencji cyfrowych. W latach 2020-2023 przeszkolonych zostanie ponad 75 tys. nauczycieli (15% z każdego województwa). Projekt jest realizowany we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Instytutem Spraw Publicznych. Działania w systemie regrantingowym są realizowane przez placówki doskonalenia nauczycieli we współpracy z samorządami lub organizacjami pozarządowymi. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
-
To także dostęp technologii cyfrowych dla osób z niepełnosprawnościami i starszych.
Orange bez barier
Klientom z niepełnosprawnościami zapewniamy możliwość skorzystania z ponad 140 dostępnych salonów w całej Polsce. Zapewniamy w nich m.in. swobodny dostęp bez barier architektonicznych, dodatkowo przeszkolonych konsultantów, możliwość skorzystania z tłumacza migowego i inne udogodnienia. Klienci niesłyszący mogą też skorzystać z usługi tłumacza migowego podczas kontaktu z naszymi infoliniami. Tłumacz zadzwoni na naszą infolinię i pomoże w uzyskaniu potrzebnych informacji.
Dla seniora
Wprowadziliśmy wiele udogodnień dla starszych klientów w naszych salonach i na infolinii – specjalne standardy obsługi, dokumenty powiększoną czcionką czy dedykowana komunikacja dotycząca bezpieczeństwa. Organizujemy także szkolenia dla osób starszych z zakresu nowych technologii. Od 2020 roku, z powodu pandemii przenieśliśmy je do sieci i zapraszamy na „ABC cyfrowego świata ze smartfonem”. Do tej pory odbyły się 3 edycje szkoleń, z których skorzystało kilkuset seniorów. Na kolejny cykl edukacyjny zaprosimy już wkrótce.
-
To także udostępnianie nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań dla biznesu. Dla tych co stawiają pierwsze kroki na drodze biznesowej - startupów, jak i dla tych bardziej zaawansowanych – zarówno zarówno małych i średnich firm jak i dużych korporacji.
Wsparcie dla startupów
W Orange Fab rozwijamy, testujemy i wdrażamy innowacyjne rozwiązania. Startupy mają zapewnione wsparcie mentorskie i techniczne w zakresie dostępu do platform chmurowych, takich jak Live Objects i Integrated Computing, oraz łączności LTE-M lub 5G, a także możliwość wspólnego z Orange oferowania swoich produktów i usług. Dla Orange taka współpraca oznacza dostęp do nieszablonowych pomysłów, technologii i modeli biznesowych naszych partnerów. Pozwala to nam na identyfikację, definiowanie i prezentację nowych źródeł przychodów lub oszczędności, a w rezultacie na budowanie przewagi konkurencyjnej.
Więcej na www.orange.pl/cyfrowyswiatdlawszystkich.
Komentarze
Mega hasło przewodnie. Fajnie ze organizujecie takie kampanie. Konkurencja może tylko rozłożyć ręce i Wam gratulować. W tym aspekcie od kar jesteście liderem na polskim rynku nie tylko telko, ale całym rynku usług w naszym kraju.
Odpowiedzkar=lat ?
Odpowiedz„W zasięgu światłowodu Orange jest ponad 5,4 mln gospodarstw domowych. Do roku 2025 planujemy budowę kolejnych łączy światłowodowych dla ok. 1,7 mln gospodarstw domowych, które do tej pory nie miały dostępu do ultraszybkiego internetu.”
ŁAŁ, czyli do 2025 w zasięgu światłowodu Orange znajdzie się AŻ połowa polskich gospodarstw domowych. Toż to szaleństwo. Oby Polakom od tego luksusu nie pomieszało się w głowach. Ciekawe kiedy u mnie pojawi się światłowód Orange? 2030? 2040?
OdpowiedzTo nie szaleństwo. To powinien być standard. Szkoda, że inne firmy na rynku telco nie widzą potrzeby dostarczania Polakom do domów światłowodów. Orange przynajmniej widzi taką konieczność. Ale jeśli nadal uważasz, że to nie jest firma dla Ciebie to może o ten światłowód to udaj się do innych Operatorów 🙂
Odpowiedz