Odpowiedzialny biznes

Czekoladowy stadion

Marek Wajda Marek Wajda
12 stycznia 2012
Czekoladowy stadion

Czekolada do tej pory nie kojarzyła mi się z piłkarskimi emocjami, nie ma jak to chipsy i złocisty trunek. Aż tu nagle zaskoczył mnie Wedel, jeden z krajowych sponsorów Mistrzostw. Właśnie wypuścili całą serię specjalnych słodyczy, a to czekoladowe figurki Slavko i Slawka, a to ptasie mleczko z biało-czerwonymi piankami, praliny w kształcie piłek, itp. Będzie czym ładować energię ;)

Przy tej okazji Wedel zbudował także replikę stadionu narodowego w Warszawie, jego wymiary to: 160cm na 190cm a w najwyższym miejscu (przy iglicy) ma 60cm. Waży bagatela - 385 kg! Hmmm, gdybym tak jadł jedną tabliczkę czekolady dziennie, to skończyłbym go za ponad 10 lat ;)


Odpowiedzialny biznes

Podsumowanie roku w CSR.

Monika Kulik Monika Kulik
12 stycznia 2012
Podsumowanie roku w CSR.

Skoro już o podsumowaniach roku mowa, ja też coś chciałam dodać, ale oczywiście w temacie CSR.

Jak mieliście okazję się przekonać - wiele udało się zrobić w tym roku. Myślę, że najlepszym podsumowaniem jest nasz raport CSR  - przegląd 4 lat CSRu w Grupie TP. Zobaczcie filmowy przegląd naszych działań.

 

Mam nadzieję, że zdołałam Was przekonać, że CSR to nie filantropia, ani PR – ale konkretne działania biznesowe w odpowiedzi na wyzwania społeczne i problemy. Co zrobić, żeby dzieci korzystające z naszych usług były bezpieczne, jak sprawić, aby nowe technologie były bardziej przyjazne dla starszych, co zrobić, aby zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska, ograniczyć zużycie energii i surowców, jak być dobrym pracodawcą, jak wspierać lokalne społeczności - to tylko niektóre z pytań, na które poprzez CSR staramy się odpowiadać.

A może Wy podsuniecie nam jakieś ciekawe tematy społeczne, etyczne, ekologiczne bezpośrednio związane z naszą działalnością biznesową? Dla najlepszych- nagrody.


Bezpieczeństwo

Po „polszczyźnie” ich poznacie – znów phishing na @neostrada.pl

Michał Rosiak Michał Rosiak
12 stycznia 2012
Po „polszczyźnie” ich poznacie – znów phishing na @neostrada.pl

Okazuje się, że nowy rok zaczynamy starymi problemami... Dziś krótko i chyba trochę śmiesznie. Okazuje się bowiem, że niektórzy cyber-przestępcy są do bólu uparci i wciąż wierzą, że są ludzie, którzy łapią się na maksymalnie naiwny phishing. W ostatnich dniach do TP CERT trafiło kilka zgłoszeń o identycznych próbach wyłudzenia loginu i hasła do Neostrady. Maile były wysyłane do użytkowników w domenie neostrada.pl, a ich polszczyzna nie tylko - łagodnie mówiąc - pozostawiała wiele do życzenia, ale w kilku miejscach była po prostu wymieszana z językiem angielskim. Głęboko wierzę w to, że po półtorarocznym przypominaniu, że nie tylko Telekomunikacja Polska S.A., ale w ogóle żadna szanująca się firma nie wymaga wysyłania im mailem hasła (!), liczba osób, które złapią się na coś takiego, mieści się w granicach błędu statystycznego. Tym niemniej miejcie oczy i umysły otwarte i uczulcie na to raz jeszcze mniej skomputeryzowanych bliskich. I pamiętajcie, że fakt stwierdzenia phishingu akurat na @neostrada.pl nie oznacza, że przestępcy nie próbują też swoich sił gdzieś indziej! (tutaj zobaczycie screenshot opisywanego maila w wyższej rozdzielczości)

https://www.blog.tp.pl/old2/technologiczny/resource/phishing_0112.JPG

Scroll to Top