Oferta

Czwartkowe okazje: premiera Honora, obniżki smartfonów i routerów

Beata Giska Beata Giska
01 lutego 2024
Czwartkowe okazje: premiera Honora, obniżki smartfonów i routerów

Wraz z nowym miesiącem wprowadzamy nowe promocje. W dobrej cenie kupicie teraz m. in. smartfony Sony Xperia, premierowy Honor Magic6 Lite, a także załapiecie się na obniżkę routerów – w tym tych do 5G.

Jakie zakupy warto rozważyć w tym tygodniu? Dobrze jest pomyśleć o nowym smartfonie czy zadbać o niezawodny internet domowy. Na wielu tych sprzętach możecie przetestować 5G jakości Orange.

Smartfonowe nowości

1 lutego wprowadziliśmy do naszej oferty Honor Magic6 Lite, cechujący się ogromną wytrzymałością. W ramach premiery, do każdego tego telefonu dołączamy w prezencie kartę o wartości 200 zł. Promocja obowiązuje do 29.02 lub do wyczerpania zapasów zestawów. Szczegóły dostępne tutaj, a inne modele tej marki znajdziecie u nas również w atrakcyjnych cenach, w tym wyprzedażowy Honor 70.

Dziś też obniżyliśmy ceny telefonów Sony Xperia 1 V 5G oraz Sony Xperia 10 V 5G. Zaoszczędzić można nawet 432 zł – w przypadku Xperii 10 V 5G - przy zakupie planu M lub pakietu Love Standard. Xperia 10 V 5G dostępna jest taniej nawet o 323 zł przy zakupie Planu L lub pakietu Love Extra.

Routery do szybkiego internetu domowego

Proponujemy także routery 5G i 4G, które właśnie przeceniliśmy. Dostaniecie je taniej w naszych sklepach stacjonarnych oraz online – wybierając opcję z abonamentem.

Zniżki sięgają nawet 888 zł, jak w przypadku routera TCL LinkHub HH515 5G, a ZTE MC888 5G jest tańszy o 528 zł. Wciąż w sprzedaży pozostaje antena zewnętrzna ZTE MC889 5G, której cena jest zmniejszona o 456 zł. Rabaty dotyczą  zakupu Internetu Mobilnego dla Domu lub Love Mini z Internetem Mobilnym dla domu. Rośnie również atrakcyjność nowego zestawu ODU-IDU 5G: ZTE 889 5G i ZTE T5400 – jego koszt spada o 695 zł.

A przy zakupie Love Mini z Internetem mobilnym dla domu będą dostępne także taniej: router ZTE MF297D, zestaw ODU-IDU ZTE MF258K oraz wyprzedawany już router TCL LinkHub HH130.

W ten sposób chcemy sprawić, by urządzenia do obsługi 5G były jeszcze bardziej dostępne. Dostępne są też zestawy routerów z popularnymi smartfonami.

Przypominam, że dziś już wystartowała także walentynkowa oferta Orange, o której przeczytacie na blogu. Możecie wybrać atrakcyjne sprzęty w duecie.


Oferta

Ruszają walentynkowe promocje

Beata Giska Beata Giska
01 lutego 2024
Ruszają walentynkowe promocje

W Orange Walentynki zaczynamy świętować już od początku lutego. To będzie miesiąc miłości obfitujący w prezenty i gorące promocje. Pora na duety oraz sprzęty w atrakcyjnych cenach.

Razem jest raźniej, a u nas i taniej. Warto więc pomyśleć o tych, których kochamy - drugich połówkach, przyjaciołach, rodzicach, dzieciach i sprawić im oraz sobie radość. Oto promocyjne zestawy, jakie dla Was przygotowaliśmy:

W pakiecie drugi produkt nawet do 50% taniej :

  • Oppo A98 + A38 – plan M rata 78 zł x24m
  • Xiaomi Note 13 4G + Xiaomi 13C 128GB – plan M rata 60 zł x 24m
  • Samsung S24 128GB + Watch 6 40mm – plan L rata 130 zł x 36m
  • Samsung S24 256GB Ultra + Watch 6 Classic 47 mm – plan L rata 203 zł x 36m

Polecamy też  istniejące zestawy:

  • Zestaw HONOR 70 5G 128 GB i HONOR X6a
  • Zestaw HONOR 70 5G 256 GB i HONOR X6a
  • Zestaw HONOR 90 Lite 5G 256 GB i HONOR Watch GS3

Warto przejrzeć także eleganckie smartwatche dla pań i panów. Zegarki te wyposażone są w liczne dodatkowe funkcje – w zależności od modelu -  np. licznik kroków, pomiar tętna czy jakości snu, sportowe i zdrowotne opcje. W damskim wydaniu, niektóre urządzenia dostępne są w pakiecie z bransoletką. To klasyczny pomysł na podarunek, który zawsze się sprawdzi. Po więcej inspiracji – produktów i gadżetów – odsyłam Was do prezentownika.

Dodatkowo, z miłości do naszej planety, cały czas promujemy trend na recykling i wprowadzamy promocję odkupu. Możecie przynieść swoje stare telefony do salonów i otrzymać zniżkowy voucher (od 1 lutego zwiększamy jego wartość) na zakup nowszego czy odnowionego sprzętu, a także akcesoriów. Szczegóły dostępne na naszej stronie.


Sieć

5G jakości Orange: niezawodność, która daje więcej możliwości

Kinga Gora Kinga Gora
01 lutego 2024
5G jakości Orange: niezawodność, która daje więcej możliwości

Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez łączności mobilnej. Nie mówię o katastroficznej wizji blackoutu i paraliżu świata, ale mniej filmowej awarii, która na dłuższą chwilę odcięłaby nas od internetu. Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak to się dzieje, że zawsze jesteśmy w zasięgu sieci mobilnej. Po prostu z niej korzystamy, mając pewność jej dostępności i niezawodności. Z siecią telekomunikacyjną jest trochę jak z muzyką filmową. Mówi się, że jak jest dobra to jej „nie słyszymy” i nie odwraca naszej uwagi od filmu. U nas pierwsze skrzypce w usługach sieciowych gra niezawodność. Zapraszam do drugiego wpisu z serii o 5G, którą zapowiadałam w ubiegłym tygodniu. Tym razem o niezawodności 5G jakości Orange.

Niezawodność sieci, czyli jej zdolność do prawidłowego funkcjonowania niezależnie od okoliczności, jest kluczowa dla całej sieci telekomunikacyjnej. W kontekście 5G nabiera jeszcze większego znaczenia. Wynika to z charakteru obsługiwanych przez 5G aplikacji i usług, z których korzystamy już teraz, jak zaawansowane rozwiązania przemysłowe, gry online, VR i rozwiązania związane z Internetem Rzeczy (IoT). Ale również tych, które są nieco bardziej futurystyczne np. samochody autonomiczne. Wszystkie te zastosowania wymagają ze strony sieci nieprzerwanej dyspozycyjności, niskich opóźnień i dużych przepustowości, co określić możemy właśnie niezawodnością sieci.

Uruchomienie sieć 5G w paśmie C poprzedziły testy na docelowych częstotliwościach w wybranych, większych miastach. Dzięki nim zobaczyliśmy, jak sieć zachowuje się w rzeczywistych warunkach. Sprawdziliśmy ponad 100 parametrów w różnych konfiguracjach tak, żeby osiągnąć niezawodną, odporną na zakłócenia, stabilną i szybką sieć. Uzyskaliśmy maksymalną prędkość ponad 1 Gb/s. Teraz otrzymujemy od użytkowników sieci Orange zrzuty ekranu z prędkościami nawet przewyższającymi tę wartość.

Sieciowe zaplecze niezawodnego 5G

Za niezawodnością sieci mobilnej stoi infrastruktura. Rozwój sieci mobilnej niesie poprawę zasięgu i zwiększenie pojemności, a to z kolei daje większą dostępność usług. Tylko w ciągu ostatniego roku postawiliśmy 262 nowe stacje bazowe w całej Polsce, a prawie 3 000 zmodernizowaliśmy. Łącznie klienci Orange korzystać mogą z ponad 12,3 tysiąca stacji bazowych w całej Polsce, w ramach NetWorks (współpraca z T-Mobile). W przypadku sieci 5G – dostępnych jest ponad 1 000 stacji bazowych, a kolejne przed nami, więc ich liczba będzie sukcesywnie wzrastać.

Znaczenie mają także „głębsze” warstwy sieci, jak sieć szkieletowa i rdzeniowa. Pod koniec 2023 roku w sieci Orange było 15 łączy 400 Gb/s pomiędzy największymi miastami w Polsce. Zapewniają stabilność, zdolność obsługi dużych ilości danych i wysoką przepustowość, co jest kluczowe dla wymagań sieci 5G. Sieć rdzeniowa sieci 5G SA jest projektowana w taki sposób, aby umożliwić jej wirtualizację, lepiej integrować usługi z rozwiązaniami opartymi na danych w chmurze i zapewnić większą elastyczność zarządzania. Elastyczne zarządzanie siecią umożliwia też zastosowanie Massive MIMO czy beamformingu tzn. technologii formowania sygnału radiowego. Zwiększają one przepustowość, redukują opóźnienia i pozwalają większej liczbie użytkowników komfortowo korzystać z sieci w tym samym czasie.

Stacje bazowe 5G wymagają synchronizacji o dużej dokładności, aby nie zakłócać działania innych BTS-ów. Przeważnie jest ona realizowana w oparciu o sygnał GPS. Natomiast w sieci Orange wykorzystujemy do tego sieć transmisyjną, co jest bardziej stabilną i odporną na zakłócenia metodą.

Dodam, że zdecydowana większość, bo aż 94% wszystkich stacji bazowych 5G w Orange połączona jest światłowodem. To najbardziej niezawodna technologia. W dodatku oferująca przesyłanie danych z prędkością zbliżoną do prędkości światła. W praktyce stosuje się mieszane podejście, wykorzystując zarówno połączenia światłowodowe, jak i radiowe pomiędzy stacjami.

Niezawodność, która daje możliwości

Szybka, stabilna i bezpieczna łączność to warunek wprowadzenia wielu nowych rozwiązań technologicznych. Pojazdy autonomiczne - samochody czy drony wymagają natychmiastowych reakcji i minimalnych opóźnień, a monitorowanie stanu zdrowia pacjenta na odległość będzie możliwe tylko wtedy, gdy będziemy mogli w pełni polegać na sieci.

5G może przyspieszyć rozwój takich technologii również dlatego, że umożliwia podłączenie do sieci o wiele większej liczby urządzeń, co ma kluczowe znaczenie dla wielu zastosowań IoT. O jakiej skali mówimy? Obecnie na świecie jest ok. 17 miliardów aktywnych urządzeń IoT. Nie uwzględniając komputerów, laptopów, tabletów czy smartfonów. Przewiduje się, że do 2027 roku liczba ta może osiągnąć wartość blisko 30 miliardów.[1] Bez, nie tylko szybkiej, ale też niezawodnej łączności w sieci 5G, krok naprzód w technologicznym świecie miliardów urządzeń nie będzie możliwy.


[1] https://iot-analytics.com/number-connected-iot-devices/

Scroll to Top