Oferta

Czy 1 Gb/s jest tylko dla graczy?

Marta Krajewska Marta Krajewska
24 sierpnia 2018
Czy 1 Gb/s jest tylko dla graczy?

Od wczoraj wystartowaliśmy z nową ofertą - na światłowodzie skorzystacie z internetu 1 Gb/s. To zawrotna prędkość i spory skok z dotychczasowych 600 Mb/s.

Co można zrobić z tak szybkim internetem?

Zapytałam o to wczoraj m.in. Grzegorza "Szpero" Dziamałka, zawodowego gracza i Wojtka Jabczyńskiego rzecznika Orange. Zobaczcie, co mi odpowiedzieli.

Dla kogo 1 Gb/s?

W dzisiejszych czasach większość z nas kupuje internet nie tylko dla siebie, ale dla całej rodziny. W nowej ofercie 1 Gb/s każdy domownik może korzystać z więcej niż jednego urządzenia połączonego z tym samym modemem i w tym samym czasie.  To oznacza, że kilkuosobowa rodzina może równocześnie korzystać z wielu urządzeń, bez odczuwalnego spadku komfortu: streamować filmy, oglądać wideo w najwyższej jakości bez tracenia czasu na buforowanie, grać w gry online z najszybszą dostępną prędkością internetu, pracować z domu z dużą wydajnością i mieć wszystko w zasięgu kliknięcia bez opóźnień. I to używając tego samego łącza światłowodowego.

A co z szybkością Wi-Fi?

Razem z internetem 1 Gb/s dostaniecie od nas usługę Smart Wi Fi, a wraz z nią wzmacniacz sygnału, czyli Smart Wi-Fi Box. Darmowa aplikacja Mój FunBox wskaże najlepsze miejsce dla Smart Wi-Fi Box i przeprowadzi przez proces instalacji. To oznacza, że super szybki internet będzie dostępny w całym mieszkaniu, także na urządzeniach mobilnych.

Brzmi dobrze? No to jeszcze jednak dobra informacja. Od teraz można skorzystać z internetu światłowodowego bez podpisywania lojalki. Miesięczna opłata abonamentowa za internet światłowodowy w opcji 100 Mb/s wynosi 59,99 zł, a dla prędkości 300 Mb/s i 1 Gb/s, abonament wyniesie odpowiednio 69,99 zł i 89,99 zł.

Więcej na temat oferty przeczytacie w komunikacie.

Jestem ciekawa, co Wy zrobicie z internetem 1Gb/s? Jakieś pomysły? :-)

Komentarze

WOJTAS
WOJTAS 01:03 25-08-2018

Na dzien dzisiejszy opcja bez lojalki utrudniona maxymalnie w zamowieniu a do ceny nalezy doliczyc 10 zl za utrzymanie lacza wiec wychodzi 69,90 zł I O TYM NIE BYLO ŁASKA NAPISAC . Na stronie zamowienie tego wariantu odbywa sie tylko za pomoca konsultanta choc dzien wczesniej mozna bylo to zrobic samemu . Jak zwykle zabojady leca w kulki .

Odpowiedz
  Marta Cieślak-Krajewska
  Marta Cieślak-Krajewska 11:06 29-08-2018

  WOJTAS, internet bez lojalki będzie można zamówić online przez formularz na stronie orange.pl już we wrześniu. Jeśli chodzi o opłatę za utrzymanie łącza, to jest już wliczona w cenę. W przypadku prędkości do 10, 20, 80 i do 100 Mb/s, cena wynosi 59,99 zł (uwzględniając zniżki za wybranie faktury elektronicznej zamiast papierowej i zgodę marketingową).

  Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 19:28 25-08-2018

Prędkość zawrotna. Jestem ciekawy czy ktoś we własnym m wyciągnie w realnej rzeczywistości taką prędkość. Dla moich potrzeb wystarczy stabilne 100 mb/s 🙂

Odpowiedz
Ewa
Ewa 11:49 30-08-2018

U mnie są kable kilka cm od domu ale ciagle termin jest zmieniany miejscowoś to Radomsko a ul Narutowicza proszę o interwencje zbyt długo to już trwa

Odpowiedz
JarKen
JarKen 15:46 30-08-2018

Nikomu nie potrzebna jest taka prędkość. W grach bardziej liczą się opóźnienia (PING) wpływające na opóźnienia (LAG), niż gigabity danych – przy 10Mb/s efekt będzie taki sam. Większe prędkości, szczególnie wysyłania, są ważniejsze przy streamingu – ale do tego używa się przeważnie około 5000kbps.

Odpowiedz
  Piotr Domański
  Piotr Domański 09:48 03-09-2018

  Przy łączu światłowodowym pingi masz na poziomie 2-3. Druga sprawa – takie łącza nie są dla pojedynczej osoby, lecz dla całej rodziny.

  Odpowiedz
   JarKen
   JarKen 19:41 05-09-2018

   To weźcie jakąś rodzinę, a nie jakiegoś Dziamałke. Wiem jakie są Pingi na światłowodzie – to jedyna zaleta, ale nie znów tak wielka, dla mnie byłoby to – 4ms – żadna różnica.

   Odpowiedz
sorbo
sorbo 13:13 31-08-2018

Łomża Ul. Kwadratowa i okolice to samo kable kilka metrów od domu zamówienie złożone papaier z ksąąg wieczystych idt mija już prawie rok.

Odpowiedz
Krzysiek
Krzysiek 10:08 02-09-2018

U mnie mogę pomarzyć o takiej prędkości. Tylko miedziane kable.a chciałbym mieć orange.

Odpowiedz
dyzio
dyzio 12:55 15-09-2018

5 lat temu złożyłem zamówcie na światłowód Po 5 latach dotacje taką odpowiedz „Niestety obecnie nie mamy informacji o budowie sieci światłowodowej w Twojej okolicy w ciągu najbliższych 3 miesięcy. Zachęcamy do wypełnienia formularza na stronie http://oferty.orange.pl/internet/, a jak pojawi się możliwość założenia internetu światłowodowego u Ciebie to poinformujemy o tym. Mamy nadzieję, że niedługo będziesz mógł skorzystać z naszej usługi.” Przez ten czas wszystkie ulicy dookoła i nawet cześć ulicy na której mieszkam ma światłowód. Najbliższy blok ze światłowodem jest 80 metrów. Strategia Orange wygląda tak że to klient na błagać o internet od nich a jak dostanie to ma ich całować po stopach że założyli . Ja mam szczęście że mam wybór dostawcy światłowodu ale przy takim nastawieniu to współczuje osobom które chcą miedz światłowód od Orange

Odpowiedz

Rozrywka

Festiwalowe lato z Orange za nami

Kasia Barys Kasia Barys
24 sierpnia 2018
Festiwalowe lato z Orange za nami

Powoli kończymy wakacje ale po raz pierwszy kończymy lato muzycznie - wspierając Kraków Live Festival 2018. Za nami najpierw czerwcowy Orange Warsaw Festival, potem lipcowy Open'er Festival Powered by Orange i na koniec w sierpniu Kraków Live Festival. To idealna okazja na podsumowania. Trzy największe festiwale muzyczne wspierane przez Orange to łącznie 250 tysięcy osób bawiących się pod scenami. Miło nam, że aż 105 tysięcy osób skorzystało z atrakcji zaproponowanych w Orange strefie m.in z darmowego Wi-Fi czy ładowania telefonów. Generalnie festiwalowicze dużo rozmawiali przez komórki i korzystali z sieci. Dzielili się emocjami podczas koncertów i oznaczali na facebooku. Łącznie pobrano 725 GB danych dzięki darmowemu Wi-Fi od Orange. Przy okazji festiwali proponowaliśmy muzyczny prezent - po 10 GB dla każdego mobilnego klienta z tytułu trzech festiwali. Promocyjny pakiet 10 GB w prezencie aktywowano aż 300 tysięcy razy.

Zobaczcie materiał z Kraków Live Festival 2018. 17 i 18 sierpnia w Krakowie zagrali m.in. Kendrick Lamar, Martin Garrix czy Jassie Ware. Pod scenami bawiło się ponad 50 tysięcy fanów muzyki.

Komentarze


Bezpieczeństwo

PUP – niby nie wirus, ale równie groźny

Michał Rosiak Michał Rosiak
23 sierpnia 2018
PUP – niby nie wirus, ale równie groźny

Spotkaliście się kiedyś ze skrótem PUP? Oczywiście w kontekście cyberbezpieczeństwa ;) Ten anglojęzyczny akronim oznacza Potentially Unwanted Program, czyli potencjalnie niechciane programy.

"Czyli co?" - zapytacie. "Nie wirusy, czyli w zasadzie to nie jest nic złego?"

Cóż - niekoniecznie.

To nie są "tylko reklamy"

Idealnym przykładem na PUP jest usiłujący się rozpanoszyć ostatnio w sieci Orange Polska PUP.Optional.Adware, kod wydawać by się mogło, że nie złośliwy, bo cóż złego może nam się stać, jeśli przestępcy podmienią prezentowane na naszych urządzeniu reklamy na własne? Teoretycznie nic, po prostu zarobią na swoich, a my przecież i tak rzadko kiedy patrzymy, co tam się pokazuje, prawda? No ale zwrot "potencjalnie" nie znalazł się w nazwie tego rodzaju malware'u (ja mimo wszystko tak interpretuję aktywność tego kodu) przypadkiem. Bo skoro jest w stanie ingerować w to, co widzimy, to co stoi na przeszkodzie, by pokazał nam "reklamy" wykorzystujące podatności przeglądarki i infekujące nasz komputer? W czym problem, by przy próbie wejścia na stronę www.mojsuperbank.pl tak naprawdę pokazać zawartość witryny www.zarazcieokradne.pl? To wszystko kwestia odpowiednich (czytaj: podstawionych przez przestępców) serwerów DNS. Nie zawsze to, co widzisz na pierwszy rzut oka jest tym, czym się wydaje...

"Maska" Cię nie wyleczy

Przez najbliższy czas niektórzy z Was mogą po uruchomieniu przeglądarki zamiast wybranej strony zobaczyć witrynę CyberTarczy, informującą o infekcji PUP.Optional.Adware. Nie ignorujcie tego, ściągnijcie dołączony plik PDF i wykonajcie zamieszczone w nich instrukcje. To, że w sieci Orange Polska Was chronimy i blokujemy próby połączeń z serwerami przestępców, nie oznacza, że przy zmianie sieci nie mogą Wam zrobić krzywdy. A życie z zainfekowanym komputerem to trochę tak, jakby zamiast leczyć zapalenie płuc, chodzić po prostu w masce. Wyleczy? Chyba niekoniecznie...

Komentarze

Scroll to Top