Sieć

’@ czyli co?

Ryszard Kaminski Ryszard Kaminski
17 lutego 2011
’@ czyli co?

Dziś krótko i trochę luźniej. Czyli kilka słów o małpce - @. Ten znak został wybrany jako oddzielający nazwę użytkownika od nazwy serwera, na którym umieszczone jest konto pocztowe. Chodziło o to by precyzyjne opisać konta pocztowe. A @ w żadnym alfabecie nie był używany w imionach i nazwach własnych, co zmniejszało ilość pomyłek przy tworzeniu i podawaniu adresów.

W wielu krajach @ ma określenie „at”. Zwykle ma też nazwy zwyczajowe. W Polsce to małpa, a poniżej kilka przykładów z innych krajów.

Holandia – małpi ogon

Finlandia – miau (czyli wiecie co)

Włochy – mały ślimak

Rosja – pies

Czechy – rolmops

Grecja – kaczątko

Węgry – rogalik lub robak

Szwecja – ucho słonia

Dania – świński ogon

A kto z Was wie od kiedy i jak można zapisać @ w alfabecie Morse’a?


Odpowiedzialny biznes

Złe i dobre wiadomości

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
16 lutego 2011
Złe i dobre wiadomości

Dobra wiadomość jest taka, że podczas czwartkowego spotkania Lecha Poznań i Sportingu Braga zasiądzie 30 tysięcy widzów( jak gdzieś przeczytałem dokładnie 29 133 - b o tyule biletów sprzedano wczesniej - i te UEFA honorowała). Zła wiadomość jest taka, że mogło wejść jeszcze trzynaście tysięcy.

Dobra wiadomość jest taka, że jak mówią moi znajomi kibice Kolejorza "na pewno jeszcze trochę osób wejdzie na różnego rodzaju karty klubowe, identyfikatory i inne  - tak że się stadion niemal wypełni". Jak oni podsumowują  - Polak potrafi a kibice polski potrafi jeszcze więcej. Zła wiadomość jest taka, że jak się tak się stanie i ktoś to wyśledzi, to znów awantura z UEFA murowana. Ale tu też jest dobra wiadomość, że przecież nikt nie będzie liczył tych widzów, tak jak nie liczył centymetrów trybuny, który miały się zbiegnąć, a w końcu się w Poznaniu nie zbiegły.

Zła wiadomość to tak, że jak nawet Lech awansuje (czekać na niego będzie Liverpool lub Sparta Praga) to UEFA znów może wkroczyć do akcji i niemiłosiernie obcinać liczbe widzów, a nawet nie dopuścić do gry na stadionie (jak w przypadku Feyenoordu Rotterdam). Ale dobra jest taka, ze w końcu UEFA od początkiu akcpetowała plany i wykonawstwo stadionu i dopuściła go do gry na EURO 2012.

Zła wiadomość jest taka, że pewnych infrastrukturalnych rozwiązań, już sie w Poznaniu nie nadrobi, bo trzeba by za dużo zburzyć. Ale dobra, że rozwiazania organizacyjne da sie nadrobić i to szybko, a na te pierwsze z pewnością UEFA przymknie oczy, bo inaczej nie bedzie ani pucharów, ani Euro w Poznaniu. A na to drugie, przy umówmy się, nie wielkiej skalli problemu UEFA sobie nie pozwoli.

itd itp a wszyscy mają oczym pisac i czyta.

Najwazniejsze, że jutro gramy i dopiero wieczorem zobaczymy tak naprawdę złą lub dobrą wiadomość, którą będzie wynik meczu.


Odpowiedzialny biznes

Infolinia dla całego świata

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
16 lutego 2011
Infolinia dla całego świata

Już wkrótce będzie można zamawiać bilety na EURO 2012 za pośrednictwem specjalnej strony w Internecie. Wczoraj poznaliśmy ceny wejściówek, a sprzedaż potrwa od 1 do 31 marca br. Chociaż wszystko wygląda łatwo, na pewno pojawi się wiele pytań od kibiców z całego świata. Dlatego UEFA podpisała umowę z firmą Contact Center, która stworzy specjalną infolinię biletową. Spółka należy do Grupy TP, która jak wiecie, została oficjalnym partnerem mistrzostw. Contact Center zapewni obsługę w sześciu językach: angielskim, polskim, ukraińskim, rosyjskim, niemieckim i francuskim. A swoją drogą, Grupa TP jako sponsor nie zapomni o kibicach i w naszych konkursach będziecie mogli wygrać bilety na mecze. Dlatego, jeśli nie uda się Wam ich kupić, bo zapowiada się więcej chętnych niż miejsc na stadionach, jeszcze nic straconego :-)

Scroll to Top