Sieć

Czysta aukcja na 1800 MHz

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
05 stycznia 2012
Czysta aukcja na 1800 MHz

Częstotliwości to dobro niezwykle rzadkie, dlatego wszelkie przetargi budzą wiele emocji. Nie inaczej jest w przetargu na 1800 MHz, który właśnie zaczął się od nieformalnych konsultacji. Oczywiście będziemy dokładnie analizować dokumentację i przedstawioną przez UKE analizę rynku, ale już teraz mogę stwierdzić, że preferowanie niektórych podmiotów, w tym wypadku P4, jest niczym nieuzasadnione. Tym bardziej, że P4 miało wcześniej szanse zdobycia pasma 1800 MHz, ale z niego nie skorzystało. Jesteśmy zwolennikami tzw. „czystej aukcji” w przetargach i mamy nadzieję, ze planowana nowelizacja Prawa Telekomunikacyjnego umożliwi rozdysponowanie pasma właśnie w taki sposób. Ciekawe jest też potraktowanie w taki sam sposób dwóch różnych koncentracji. Mam na myśli utworzenia przez PTK i PTC spółki Networks! oraz przejęcia Polkomtela przez Zygmunta Solorza-Żaka. We współpracy PTK a PTC chodzi o współdzielenie sieci dwóch operatorów, co ma charakter wyłącznie techniczny. Orange i T-Mobile pozostaną konkurentami walczącymi o klientów na rynku detalicznym i hurtowym. Trudno postawić taką współpracę na równi z przejęciem kapitałowym, pozwalającym na rzeczywistą kontrolę nad  Polkomtelem, Centernetem i Mobylandem przez jednego biznesmena. Dlatego moim zdaniem mówienie o "duopolu" jest co najmniej dyskusyjne.


Oferta

Sensacja ze słuchawkami

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
05 stycznia 2012
Sensacja ze słuchawkami

Kolejny ciekawy telefon, zwłaszcza dla fanów muzyki, trafił do naszej oferty e-sklepu. HTC Sensation XL z Beats Audio i małymi słuchawkami w zestawie możecie dostać w Delfinie, Pelikanie i Panterze (abonament, mix) oraz ofercie dla firm. Od razu dodam, że planujemy wprowadzić niedługo opcję z dużymi słuchawkami. Myślę, że ten przyzwoity smartphone z dużym ekranem jest fajną ofertą nie tylko dla fanów muzyki.

HTC Sensation XL_3V


Odpowiedzialny biznes

Rusza XX Wielka Orkiestra!

Monika Kulik Monika Kulik
04 stycznia 2012
Rusza XX Wielka Orkiestra!

Właśnie wróciłam z konferencji prasowej tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czy uwierzycie, że już 20 lat gra ta największa i chyba najlepsza orkiestra świata?  Jak ten czas leci.

Orkiestra wyliczyła, że do tej pory ponad 5,2 mln osób miało kontakt ze sprzętem medycznym zakupionym przez Orkiestrę. Fajnie, że mogliśmy mieć w tym swój udział.

Już po raz 15. będziecie mogli wylicytować jedną z 99 złotych kart telefonicznych. Produkowanych jest wprawdzie 100, ale ta z numerem 13. zawsze zostaje w Fundacji. W tym roku karty wyszły nam całkiem ładne – sami zobaczcie. Te trzy punkty na awersie są z 24- karatowego złota. W ubiegłym roku z licytacji kart zebraliśmy 600 tys., ta najważniejsza – z numerem 1. poszła za 200 tys. zł. W sumie uzbierało się dzięki nim już kilka milionów.

Jednym z hitów charytatywnej aukcji dla WOŚP może okazać się nasz bilet dla 2-osób na mecz finałowy EURO 2012. Odbędzie się on 1 lipca na stadionie Olimpijskim w Kijowie. Nie wiemy, kto zagra, ale możemy Wam obiecać, że emocje będą duże;).

wosp2012.jpg

Na aukcjach można też będzie licytować serce i rozum – maskotki i kubki. A jeśli nie chcecie brać udziału w aukcjach – wysyłajcie SMSy o treści SERCE na numer75565 (5 zł + VAT) albo dzwońcie na numer 704 407 401 (4,06 zł + VAT). Oba numery będą czynne przez całą dobę w niedzielę 8 stycznia, a cały dochód z połączeń i SMS-ów przekazujemy WOŚP.

Scroll to Top