;

Oferta

30 GB lub 60 GB extra od nju na wiosnę (4)

Kasia Barys

2 marca 2021

30 GB lub 60 GB extra od nju na wiosnę
4

Każdy nowy klient nju, który do 22 marca br. kupi ofertę nju na abonament lub internet mobilny otrzyma bonus 30 GB. Po aktywacji karty wystarczy wysłać pod nr 80855 bezpłatnego SMS-a o treści BONUS.

Ważna informacja, jeżeli chcecie skorzystać z oferty w parze, należy aktywować bonus na każdym numerze osobno i cieszyć się aż 60 GB. Gigabajty ważne są 30 dni od dnia ich włączenia. Można je wykorzystać w kraju. Już ponad milion osób korzysta z nju. Warto, bo ilość GB rośnie wraz ze stażem. Drugi numer w parze kosztuje tylko 9 zł a umowę można wypowiedzieć kiedy się chce. Więcej informacji i regulamin promocji tutaj.

Udostępnij: 30 GB lub 60 GB extra od nju na wiosnę
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 15:13 02-03-2021
  Całkiem przyjemne paczki danych ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Pan Pikuś 20:20 02-03-2021
   I jak za starych dobrych czasów, ważne tylko miesiąc ?
   Odpowiedz
   • komentarz
    mike278 21:42 02-03-2021
    Ano standard. Panie Pikus witam Cię serdecznie, dlugoś waśc nic nie skrobnął na blogu.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Pan Pikuś 11:39 03-03-2021
     Hej mike. Nie było za co krytykować Orange to milczałem ?
     Odpowiedz

;

Oferta

Niższe ceny usług w Orange na kartę (13)

Beata Giska

2 marca 2021

Niższe ceny usług w Orange na kartę
13

Zbliża się wiosna, robi się coraz cieplej, a w ślad za tym nadchodzą pozytywne zmiany w ofercie Orange na kartę. Zobaczcie, co mamy dla Was już dziś.

 

Wszystkiego więcej

Spadają ceny za przedłużenie ważności konta oraz bonusowych gigabajtów, które tak chętnie gromadzicie po doładowaniach w Orange Free na kartę. Obniżki wynoszą nawet do 70%! Obejmują one pakiety: „Więcej czasu na internet” (dodatkowe dni ważności konta i bonusowe gigabajty) oraz „Więcej czasu na wszystko” (dodatkowe dni ważności konta dla użytkowników usługi „Za darmo w Orange”).

 ceny orange na karte

Jak dokupić dodatkowe dni ważności konta i gigabajtów?

Doładowanie można zrobić m.in. za pomocą sms-ów, tak jak zostało to zilustrowane w poniższej tabeli.

orange na karte
Warto zrobić to również poprzez swoje konto na www.orange.pl. Dodatkowe dni ważności można kupować wielokrotnie i będą one się sumować. Szczegóły oferty znajdziecie tutaj.

Więcej wybranych, najciekawszych promocji poznacie na blogu, a o wszystkich akcjach i regulaminach przeczytacie na naszej stronie internetowej.

 

 

 

Udostępnij: Niższe ceny usług w Orange na kartę
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 15:15 02-03-2021
  Trochę szkoda zmian w RWK, ale tutaj widzę pozytywne zmiany ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Pan Pikuś 08:57 03-03-2021
   I jak za starych dobrych czasów, pakiety promocyjne ważne 30 dni ?
   Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 15:37 02-03-2021
  A gdzie informacja, że zwykłe RWK, które było za darmo, kosztuje teraz 6zł?... :/
  Odpowiedz
  • komentarz
   bartsimpson 15:48 02-03-2021
   o podwyżkach nie informują, tak samo jak o likwidacji skarbonki z końcem zeszłego roku. Szkoda
   Odpowiedz
 • komentarz
  Fircyk 15:41 02-03-2021
  Bardzo dobry ruch ORANGE! Tak trzymać! ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  bartsimpson 15:45 02-03-2021
  nie wiem czy dobrze rozumiem ale jeżeli ta usługa przedłuża ważność konta i gb to przy obecnej cenie rocznej ważności konta 6 zł przedłużenie ważności gb wyniosłaby 23 zł?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Łukasz 15:57 02-03-2021
   lepiej skorzystać z drugiej opcji przedłużania ważności konta na rok za 6 zł i na rok za 29 zł ciekawe która opcja się opłaca :-D
   Odpowiedz
 • komentarz
  Mateusz 16:23 02-03-2021
  Coś za coś
  Odpowiedz
 • komentarz
  PAWEŁ 18:17 02-03-2021
  W RWK bardzo zła zmiana:-( Moja propozycja aby Orange zmieniło ważność konta po doładowaniu za 200zł na dwa lata, 100zł na rok, 50zł na pół roku a pozostałe doładowania na 31dni.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Łukasz 20:03 02-03-2021
   Dobra propozycja Paweł ciekawe czy to czytaja nasi specjalisci z Orange ?
   Odpowiedz
   • komentarz
    PAWEŁ 20:21 02-03-2021
    Raczej nie czytają. Dodam jeszcze, że doładowania z kumulacją ważności konta np. ładujemy 2x200 konto mamy wtedy ważne 4 lata. W kwestii ważności konta po doładowaniu nigdy nic się nie zmieniło.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Mex 23:14 02-03-2021
  Podwyższenie ceny KWR ( Konto Ważne Rok ) do ceny 6zł to duży błąd, moja koncepcja byłaby następująca - jeśli w roku kalendarzowym doładujesz swoje konto sumaryczną kwotą w przedziale 200zł-399zł - przysługuje Ci 1 bezpłatne przedłużenie konta o rok, jeśli sumaryczną kwota wynosiłaby między 400zł a 599zł- 2 bezpłatne przedłużenia konta, powyżej 600zł - 3 bezpłatne przedłużenia konta, które można byłoby wykorzystać w przyszłości. Wilk byłby syty i owca cała - prawdopodobnie jednocześnie zachęciłoby to użytkowników do doładowywania większymi nominałami. A tak to jest niestety słabo i podejrzewam, że wiele osób zdecyduje przenieść swoje karty do konkurencji.
  Odpowiedz
  • komentarz
   kuds 09:26 03-03-2021
   Do konkurencji, gdzie to samo kosztuje 10 / 20 zł? :) Daj spokój, 6 zł raz w roku to chyba lepiej niż kombinować z zasileniami rzędu 200 zł...
   Odpowiedz

;

Gaming

Graczyk o grach: Xbox Series X – recenzja po miesiącu grania (1)

Bartosz Graczyk

1 marca 2021

Graczyk o grach: Xbox Series X – recenzja po miesiącu grania
1

Xbox Series X po miesiącu użytkowania daje nadzieje na lepszą przyszłość gamingu. W trakcie przygody z nową konsolą Microsoftu poznałem funkcje, o których nawet nie śniłem, ale podświadomie ich potrzebowałem.

xbox one series x orange

Krótka historia pewnego gracza

Nadchodzi październik. Sfrustrowany Bartek nie wie co robić. Kupił Cyberpunk 2077 na Xboxa One, ale „lastgen” nie pozwala odczuć pełni wrażeń z rozgrywki. Przez głowę przetaczają się myśli:

Przeznaczyć swoje oszczędności na preorder konsol nowej generacji? Czy może jednak wstrzymać gamingowe zapędy i poczekać na kolejny „zrzut” dostaw. Przecież nie powtórzy się sytuacja z 2013 roku kiedy w sklepach nie było nowych konsol. Przecież producenci musieli się przygotować. Prawda? 

Niestety wszyscy gracze odczuwają obecnie niedosyt sprzętu dostępnego na rynku. Ponoć to, co jest mniej dostępne dla ludzkiego umysłu, wydaje się bardziej atrakcyjne.

Dokładając do tego potrzebę zagrania w Cyberpunka w 4K/ 60 klatek na sekundę, nie mogłem podjąć innej decyzji. Zakupiłem Xbox Series X i  po miesiącu przychodzę na bloga ze swoją opinią.

Przeczytaj też: Konsole do gier – jak to się wszystko zaczęło?

xbox one series x telewizor orange

Stara generacja konsol

W ubiegłym roku poprzedniej generacji stuknęło 7 lat. W świecie technologii to jak milenia. W tym czasie zadebiutował nowy silnik graficzny od Unreal, 4K stało się standardem, a firma Nvdia wprowadziła karty obsługujące Raytracing. Gracze woleli grać na komputerach. Dawały one lepsze wrażenia graficzne. Zarówno Sony jak i Microsoft musiało coś z tym zrobić. Dlaczego wybrałem Xboxa, a nie udoskonaliłem PC-ta? 

Jakość obrazu

Xbox Series X pozwala na granie w rozdzielczości 4K przy odczuwalnych 120 klatkach na sekundę. Wymogiem jest korzystanie z  telewizorów z częstotliwością odświeżania obrazu 120Hz. Łączy się z nimi za pomocą kabla HDMI 2.1. Mówiąc językiem prostym – obraz wydaje się wtedy płynniejszy.

Po podłączeniu starego i nowego Xboxa do jednego telewizora widać było diametralną różnicę. Dla porównania na obu konsolach włączyłem Forza Horizon 4.  Nowe dziecko Microsoftu nie tylko wyświetlało tekstury w wyższej rozdzielczości, ale obraz był wyświetlany we wspomnianych wcześniej 120 klatkach. Śmiało stwierdzę, że w grę grałem z 4-krotnie większą przyjemnością.  To wszystko dzięki mocy obliczeniowej, która względem poprzednika wzrosła z 1,23 TFLOPSa, do prawie 12 za sprawą układu AMD ZEN 2. Nowe podzespoły pozwalają na nacieszenie się zarówno raytracingiem jak i stabilnymi 60 klatkami na sekundę, ale nie zawsze w tym samym czasie. To od twórców gier zależy jak zoptymalizują swój produkt. W przypadku wspomnianego wcześniej CP2077, jako użytkownicy mamy możliwość wybrania dwóch opcji graficznych: wydajność, albo jakość. W praktyce oznacza to 1080p/4K z 60/120 klatkami na sekundę lub 4K z raytracingiem, czego kosztem jest spadek klatek. Niestety piękno kosztuje.

Zero lagów

W czasach digitalizacji ważną rolę odgrywa zarówno internet, jak i karta sieciowa w urządzeniu. Nawet jeżeli posiadasz Orange Światłowód z prędkością 1 Gb/s, a twój sprzęt ma ograniczenia prędkości, to nie będziesz mógł uzyskać pełnego transferu, który udostępnia Ci operator. Takiego problemu nie doświadczyłem z nowym Xbox Series X. W mniej niż pół godziny pobrał oraz zainstalował wspomnianą wcześniej Forzę (około 90 GB z aktualizacjami), a prędkość w jakiej łączyłem się z siecią  po kablu wynosiła około 580 Mb/s (przy łączu Orange Światłowód 600 Mb/s). Zarówno Xbox One jak i PS4 to wynik około 50 Mb/s.

Wybierając konsolę Xbox Series S lub Series X wraz ze Orange Światłowodem nie uświadczycie lagów. Tego jestem pewien.

Screen poglądowy. Konsola przy rozpoczęciu pobierania, źle oszacowuje przewidywany czas. Celem wstawienia tego screena, jest pokazanie stabilności karty sieciowej.

internet xbox one series x orange

Wsteczna kompatybilność, czyli stary Xbox One na emeryturze

plac z orange Microsoft store xbox one series x

Za pomocą „Płać z Orange” (to prosty proces, po którym rachunek za grę dodawany jest do abonamentu) w sklepie Microsoft zakupiłem kilka ukochanych gier z poprzedniej generacji. Microsoft szczyci się wsteczną kompatybilnością, dzięki czemu na nowej konsoli mogę cieszyć się grami nawet z pierwszego Xboxa. Co ciekawe spora cześć starszych tytułów dostępnych w sklepie natywnie obsługuje rozdzielczość 4K. Dzięki funkcji AUTO HDR, High Dynamic Range dodawany jest automatycznie do gier oryginalnie nieobsługujących szerokiej rozpiętości tonalnej. Będąc szczerym i mówiąc kolokwialnie „zajarałem się” odkrywaniem na nowo starych gier. Spędziłem już kilkanaście godzin w Assassins’s Creed Ezio Collection i muszę przyznać, że różnica jest odczuwalna.

Nie odczułem jednak funkcji FPS boost, bo ta nie zwiększa klatkażu automatycznie. Baza starszych gier, które będą działać płynniej poszerza się, ale powoli. Do zaimplementowania FPS boost, potrzeba wsparcia dewelopera, a rzadko które studio inwestuje w stare produkty. Do tej pory zaktualizowano kilka gier, czyli: Far Cry 4, New Super Lucky’s Tale, Sniper Elite 4, UFC 4 oraz Watch Dogs 2.

Koniec z zapisami gier (quick resume)

quick resume cyberpunk

Największym zaskoczeniem przy moim pierwszym spotkaniu z Xbox Series X była funkcja QUICK RESUME. Gdy zmieniasz grę, lub gdy przełączasz konsolę w tryb uśpienia, ta zapisuje w pamięci podręcznej dane na temat twojego aktualnego postępu w grze. To oznacza, że po ponownym włączeniu, znajdujesz się dokładnie w tym samym miejscu, w którym skończyłeś. Quick resume jest rzeczywiście szybki. Od uruchomienia konsoli do rozpoczęcia gry w Cyberpunk minęło dokładnie 25 sekund (sic!). Za skrócenie czasu oczekiwania odpowiada wbudowany dysk SSD działający z prędkością do 2.4 GB/s (sic!). Pamięć masowa konsoli to jednocześnie zaleta, ale i wada. Gracz do dyspozycji ma zaledwie 850 GB miejsca użytkowego, a gry stają się co raz to cięższe. Normą jest stosunek 1 gra -100 GB.

Design

xbox one series x orange

A co oprócz technikaliów? Xbox Series X jest dość spory i nie mieści mi się na komodzie RTV. Ponownie stwierdzam, że piękno boli, bo grill umieszczony na „dachu” konsoli jest trójwymiarowy – pod pewnym kątem wydaje się być zielony, pod innym czarny.

Niestety, albo stety muszę go trzymać na widoku.

kontroler xbox one series x orange

Nowy kontroler względem poprzednika różni się kilkoma elementami estetycznymi oraz wagą. Na triggerach oraz bumerach znajdują się chropowata tekstura, która powoduje pewniejszy chwyt. Usprawnienia dotyczą również krzyżaka, który teraz po środku jest wklęsły.

Podsumowanie

Jestem zadowolony z zakupu Xbox Series X. Jak na razie jest to konsola do grania w gry z poprzedniej generacji, ale w ładniejszej oprawie. Na więcej tytułów wspierających możliwości nowej konsoli będziemy musieli poczekać co najmniej rok. Na szczęście Xbox Series X/S mają wystarczająco dobre podzespoły, aby wytrzymać próbę czasu, jednak z czasem może pojawić się problem z dyskiem (średnia waga gier rośnie, a dysk jest dość mały).

Odpowiadając na pytanie, czy warto przenieść się na Xbox Series X ze starej generacji? Zdecydowanie TAK, jeżeli pragniecie wyższej jakości obrazu, pewnego sprzętu, dostępu do gier starszych jak i nowszych jednocześnie nie wydając majątku na drogie podzespoły.

Obecnie na rynku kart graficznych panuje krach, a ceny lecą w górę jak rakieta. Sama karta z podobnymi możliwościami co omawiana konsola, jest od Xboxa droższa. Dlatego Xbox Series X jest obecnie najbardziej optymalnym rozwiązaniem dla wymagających graczy. Jeżeli chcecie tańszą alternatywę, to w sklepie Orange możecie zamówić Xbox Series S, czyli wersję o nieco mniejszych możliwościach graficznych i pozbawioną napędu optycznego (może na niej korzystać tylko z cyfrowych wersji gier).

Udostępnij: Graczyk o grach: Xbox Series X – recenzja po miesiącu grania
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 16:05 01-03-2021
  Fajne urządzenie, ale.....mama, tato ja w gry już nie gram i nigdy mnie gry jakoś nie kręciły ;p
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej