Rozrywka

Dawid Podsiadło bloguje na orange.pl

Kasia Barys Kasia Barys
29 listopada 2013
Dawid Podsiadło bloguje na orange.pl

Kocham muzykę i kocham to, co na swojej debiutanckiej płycie przygotował Dawid Podsiadło. Tym bardziej cieszy mnie, że piosenkarz zdecydował się na prowadzenie swojego wideobloga. Premiera już teraz na www.orange.pl. Zobaczcie i posłuchajcie, co ma do powiedzenia. W kolejnych odcinkach cyklu będziecie mieli okazję zajrzeć za kulisy trasy koncertowej promującej jego debiutancką płytę - "Comfort & Happines". To nie jedyny wideoblog, jaki Wam prezentujemy. Możecie śledzić też pracę w studio muzycznym Honey lub radość Ani Rusowicz z super notowań jej najnowszej płyty. Jest też wideoblog Wdowy, Kasi Kępki i Stasiaka.cc7f8174f6d08cb42f03447098cfae6a4f6

Kilka dni temu zapraszałam Was na Targi Muzyczne do PKiN. Dzisiaj ruszają - przyjedźcie i zobaczcie, kto wystąpi na Orange Stage. Tutaj możecie zobaczyć teledysk, jaki przygotowali dla Was znani hip-hopowcy.

Ps. Jutro rano zapraszam na bloga.  Będę miała niespodziankę dla tych z Was, co lubią nie spać w nocy :-)


Odpowiedzialny biznes

Białoczerwona czarna dziura

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
28 listopada 2013
Białoczerwona czarna dziura

Bartek pokazał wczoraj "trzon reprezentacji". Zdjęcie, na którym ponoć coś sensownego widać, ale my nic nie widzimy. Tak samo jest z przyszłością naszej reprezentacji, która ponoć jest, ale nikt jej nie widzi i zamiast jasnego światełka czarna dziura, która o ile się nie mylę nie tylko w astronomii ma tendencję do powiększania się i wchłaniania wszystkiego dookoła.

Co parę miesięcy piszemy sobie, że osiągnęliśmy już piłkarskie dno, ale życie nas weryfikuje i okazuje się, że dno się obniża, a my twardo pikujemy w  jego stronę. Tym razem w rankingu FIFA osiągnęliśmy kolejne historyczne dno, zajmując najniższe w historii 78 miejsce. W ten sposób "wykorzystaliśmy" przez ostatnie prawie 20 miesięcy "efekt Euro 2012", efekt popularności polskiej piłki, efekt nowych stadionów, efekt mody na piłkę nożną.

Dziś można śmiało podsumować tamte Mistrzostwa Europy. Zmarnowaliśmy niemal wszystko: entuzjazm kibiców, potencjał reprezentacji i włodarzy piłki, szasne na jakikolwiek suces miedzynarodowy i wiarę społeczną w to, że będzie lepiej. To się tak szybko nie odbuduje. Zostają nam stadiony idealne na szczyty klimatyczne, koncerty, może czasem na jakiś mecz.

Zostają nam ligowe porachunki, czasem na boisku a  czasem na trybunach, futbolowe przepychanki na linii ministerstwo, policja, pzpn, kluby i ich właściciele, ekstraklasa i stowarzyszenia kibiców. Możemy się tu bawić ile chcemy - w Europie nikogo to nie obchodzi. Europa pożywiła się finansowo na polskim Euro 2012, już nic z nas nie wyciśnie. Byliśmy kiedyś w II lidze, czasem bijąc tych ze światowej elity. Dziś wróciliśmy, ale do IV ligi, a te już nikogo poza lokalesami nie interesują.


Odpowiedzialny biznes

Powalcz o praktyki w Bezpieczeństwie IT!

Michał Rosiak Michał Rosiak
28 listopada 2013
Powalcz o praktyki w Bezpieczeństwie IT!

Pamiętacie, jak niecały rok temu przy okazji Dni Techniki Cyfrowej na Politechnice Warszawskiej pisałem o konkursie, podczas którego można było wygrać praktyki w Bezpieczeństwie Systemow Teleinformatycznych Orange Polska? Na ubiegłorocznego zwycięzcę, Marcina, regularnie trafiam w firmowym korytarzu albo w kuchni na kawie, mimo, że wygrane praktyki już się skończyły. Tak jest - wykorzystał swoją szansę, ale nikt mu niczego nie dał za darmo: najpierw przeszedł piekielnie trudne zadania konkursowe, a potem  musiał udowodnić grupie naprawdę wyjątkowych specjalistów, że warto mu dalej zaufać. Powiem Wam w sekrecie, bo trochę znam moich kolegów, że to drugie wcale nie było łatwiejsze...

Czy było warto? Co dały mu już niemal 4 miesiące w naszym bezpieczeństwie teleinformatycznym? Marcin nie narzeka, a jeśli ktoś chce sprawdzić sam, zapraszamy 4 grudnia na stoisko Orange Polska. Tam będzie czekać kolejne wyzwanie: Konkurs HackMe 2.0! W tym roku znów będzie można powalczyć o praktyki - zapraszamy wyłącznie studentów (warunkiem otrzymania nagród jest posiadanie ważnej legitymacji studenckiej), którym nieobce jest nie tylko hackowanie, ale też budowa aplikacji mobilnych dla systemu Android. Więcej nie powiem, pozostanę enigmatyczny - nikt nie mówił, że będzie łatwo :)

Scroll to Top