Oferta

Do czego telefon?

Marek Wajda Marek Wajda
02 maja 2011
Do czego telefon?

Majówka a za oknem pochmurno. Jak będzie później? Sprawdzam prognozę poogody. Brrr. Zimno dziś i jutro a nawet deszczowo. No to trzeba sprawdzić repertuar kin i poczytać wiadomości co się dzieje na świecie. Pogram w jakąś gierkę, może nawet w multiplayera (w taką pogodę nie powinno być trudno znaleźć kompanów) i sprawdzę co tam słychać na FB. A to wszystko na telefonie komórkowym.

Przeglądając archiwa trafiłem na miniraport (coś dużo ich u nas ostatnio:) opublikowany w Dzienniku Gazeta Prawna. TNS OBOP sprawdził z jakich usług dodatkowych korzystają Polacy w swoich telefonach komórkowych. Najpopularniejsze (23%) jest korzystanie z mobilnego Internetu. Następnie w kolejności są loterie(16%), ściąganie muzyki (15%), pogoda (15%), mobilne płatności (12%), gry mobilne (12%), serwisy informacyjne (12%), chat SMS-owy (9%), serwisy społecznościowe (7%), horoskopy (6%), telewizja mobilna (3%).

Tendencja wykorzystania usług dodatkowych, a zwłaszcza internetu będzie się zwiększać, rośnie bowiem sprzedaż nowoczesnych telefonów, a zwłaszcza smartphonów.

A Wy z jakich usług dodatkowych korzystacie najczęściej?


Oferta

Jutro kolejny kod

Redakcja Bloga Redakcja Bloga
01 maja 2011
Jutro kolejny kod

Nie minął majowy weekend, a odgadliście większość tajemnych wyrazów Orange, które dla Was przygotowaliśmy. Wszystkim, którym się udało serdecznie gratuluję! :) Jednocześnie mam dla Was informację, że ich magiczna moc nie dostarcza już środków na Wasze konta. Oczywiście to nie koniec naszej akcji. Już wkrótce pojawią się nowe kody i bonusy. Bądźcie czujni! :)


Odpowiedzialny biznes

Polska w światowej czołówce użytkowników social media

Tomasz Sulewski Tomasz Sulewski
29 kwietnia 2011
Polska w światowej czołówce użytkowników social media

Monika napisała wczoraj o statystykach dotyczących dzieci w internecie, a ja mam dla Was dziś ciekawą wiadomość dotyczącą Polaków w ogóle. Wiecie, że jesteśmy drugim na całym świecie krajem z najwyższym odsetkiem osób korzystających z serwisów społecznościowych?

Z różnego rodzaju portali korzysta w Polsce 43% obywateli - tak wynika z badań Pew Research Center. W ogólnym rozrachunku wyprzedzają nas tylko Amerykanie (46%). Co prawda jeśli zestawimy liczbę użytkowników social media z ogólną liczbą internautów w danym kraju, to USA zostaje daleko za nami (56%, a u nas - uwaga - 74%), ale wtedy nagle wyprzedzają nas Rosjanie i Brazylijczycy (po 76%). Jakby na to nie patrzeć wychodzi, że mocno zszoszjalowane mamy społeczeństwo na tle pozostałych krajów. Co ciekawe, taka ikona technologicznego zaangażowania jak Japonia może się pochwalić tylko 24% użytkowników. Jak myślicie, z czego to wynika?

Dla zainteresowanych - raport możecie znaleźć tutaj. Jest w nim jeszcze parę innych fajnych informacji, także o rynku komórkowym. A tak przy okazji, wiecie, że fejsbukowy przycisk "Lubię to!" ma już/dopiero rok? Wyobraźcie sobie, że miesięcznie klika w niego ok. 250 mln osób. Swoją drogą, ciekawe ile z nich to Polacy?

Scroll to Top