Odpowiedzialny biznes

Dobre wakacje

Monika Kulik Monika Kulik
02 sierpnia 2012
Dobre wakacje

Wakacje na półmetku, czas więc zobaczyć co dzieje się na naszych wakacyjnych turnusach.

Już po raz siódmy na wakacje wyjechały dzieci z wadą słuchu wraz z rodzinami – podopieczni programu „Dźwięki Marzeń” Fundacji Orange.

90 mauluchów wraz z rodzicami spędza czas w podwarszawskim Serocku, nad Zalewem Zegrzyńskim, gdzie pod okiem specjalistów - logopedów i logorytmików biorą udział w codziennej, intensywnej terapii indywidualnej i grupowej.

Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne to nie tylko dopłenienie całorocznej rehabilitacji domowej, ale przede wszystkim integracja, wymiana doświadczeń, wzajemne wsparcie. I oczywiście, jak na wakacje przystało – odpoczynek w „pięknych okolicznościach przyrody”.

Żeby nie być gołosłowną – zapraszam na krótką relację z Serocka. Myślę, że opowieści rodziców lepiej pokażą, jak ważne w rozwoju dzieci z wadą słuchu są takie wakacje.

 

PlayWyłącz głos

 


Odpowiedzialny biznes

Z czarnego koła: zakład

Bartosz Nowakowski Bartosz Nowakowski
02 sierpnia 2012
Z czarnego koła: zakład

Marcin, chciałbym się z Tobą założyć. Ostatnio na blogu zakładałem się z Pablo_ck o miejsca polskich kolarzy na Tour de Pologne. Przejawiałem pesymistyczny scenariusz, który jednak okazał się proroczy. Zganisz mnie za to, ale uważam, że polska reprezentacja nie zdobędzie ani jednego złotego medalu w Londynie. Jeśli będzie inaczej to stanę z transparentem (taki jak w miniaturce wpisu) w dowolnie wybranym przez Ciebie Centrum Handlowym przez tyle godzin, ile zdobędziemy złotych krążków (przyjmując, że każdy to jedna godzina). Będziesz mógł nagrać z tego film, który opublikujemy na blogu. Jeśli zaś nie zdobędziemy to będziesz musiał przygotować na tę okoliczność koszulkę ze specjalnym napisem i pobiegać w niej 10 kilometrów. Przyjmujesz zakład?

Nie wiem, czy kiedyś wspominałem Ci o tym, że pływam, co drugi dzień. Z racji tego bacznie śledzę poczynania na olimpijskim basenie. Od razu też odpowiadam na Twoje pytanie, otwarcie mówiąc, że bardziej liczę na wyczyny indywidualne. Podczas pływania nie możesz mieć do nikogo pretensji, wszystko zależy od Twoich możliwości. Chociaż ostatnio słyszałem wypowiedź Michael'a Phelpsa, który stwierdził, że w całej rywalizacji woli właśnie sztafety. Jak przyznał, nic tak nie mobilizuje jak zespół. Chciałbym, żeby Polacy „wyłowili” z tej pięknej pływalni jakieś medale... Piszę do Ciebie z czarnego koła, dlatego postawię na "czarnego konia", a takim niewątpliwie jest Konrad Czerniak. Grzechem byłoby nie wspomnieć o najmłodszej reprezentantce. Dianie Sokołowskiej, która wystąpiła już w sztafecie i miała najlepszy czas w zespole. Zobaczcie w filmiku jakie ma oczekiwania względem igrzysk. Tyle, że świat nam odpływa. I świat również przygląda się Chinom. 16-letnia pływaczka Shiwen Ye pływa na ostatniej zmianie zmiennym (400 metrów) szybciej niż sam Ryan Lochte! Obserwatorzy krzyczą z podejrzeniem o doping i to ten, który może być utrapieniem przyszłości. Ten genetyczny...

PlayWyłącz głos

Get Adobe Flash player

Pewnie za chwile stwierdzisz, że wynajduję tanie rzeczy niczym z brukowych gazet, ale całą winę zganiam na to czarne koło. Ostatnio rozprawialiśmy na temat prezerwatyw, tymczasem ja podczas oglądania relacji zauważyłem, że sportowcy próbują zwrócić uwagę na siebie wszelakimi sposobami. Malowanie paznokci w barwy narodowe, czy doczepianie włosów (żeby nie być gołosłownym, dołączam zdjęcia) to wszystko sprowadza sport na boczne tory. Niekoniecznie na te dobre. Nie uważasz?

24422deca19987ecaf67e506ce7f884678a

 


Odpowiedzialny biznes

Ostatnia szansa w szermierce!

Marcin Dąbrowski Marcin Dąbrowski
02 sierpnia 2012
Ostatnia szansa w szermierce!

Dziś o godzinie 11:30 polska drużyna florecistek zmierzy się w ćwierćfinale z Francją. Po wczorajszych indywidualnych porażkach Aleksandry Sochy i Radosława Zawrotniaka to nasza ostatnia szansa na szermierczy medal w Londynie. Nikt lepiej nie zachęci Was do dopingu, niż same zawodniczki:

PlayWyłącz głos

PlayWyłącz głos

Trzymajmy kciuki!

 

Scroll to Top